User Tag List

Sonuçlar: Sizce Hangisi ?

Katılımcı sayısı
58. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Powershop

28 48.28%
  • RSA

30 51.72%
Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
44 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Sizce Hangi Yazılım Firması ?

Rsci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence RSA.
    -Honda Civic 1.4is
    -Renault Clio RS 172
    -Audi A3 1.6FSI
    -Bmw 5.28i

Ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cka36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese değerli fikirlerini paylaştığı için teşekkür ederim. Pop bangs hakkında düşüncesi olan yok sanırım ?
    soru sorulalı bir kaç ay olmuş ama yaptırdınız mı bilmiyorum pop bangs egsozu?

ben şahsen tavsiye etmezdim. yanlış bilmiyorsam yazılım ile buji-enjektör ayarları ile oynanarak yanmayı ateşleyerek değil de sıkıştırarak yapıyor. yani yakıt yanmadan sıkıştırma ile yüksek dereceli ısı halinde egsoz odasına gidiyor. yanma orada oluyor. bundan dolayı zamanla motorda aşınmalar olabilir.

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    customecu vardı izmirde oraya da bakabilirsiniz

cka36 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EwReN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    soru sorulalı bir kaç ay olmuş ama yaptırdınız mı bilmiyorum pop bangs egsozu?

ben şahsen tavsiye etmezdim. yanlış bilmiyorsam yazılım ile buji-enjektör ayarları ile oynanarak yanmayı ateşleyerek değil de sıkıştırarak yapıyor. yani yakıt yanmadan sıkıştırma ile yüksek dereceli ısı halinde egsoz odasına gidiyor. yanma orada oluyor. bundan dolayı zamanla motorda aşınmalar olabilir.
    Aynen bu şekilde aslında pop-bangsin olayı. Ben aracıma RSA yaptırdım, izmirden utku halletttin sağolsun popbangs istedim ama söylediğiniz gibi ilerki süreçte problem yaşama riskinin olduğuydu.

Yazılım vs sürecine girecek arkadaşlar içinde ön bi kaynak olmuş olsun, ben hem Powershop ile hemde Rsa ile bu süreçte görüştüm, Powershoptaki arkadaşlar popbangsin hiçbir sorun yaratmayacağını söylediler - Rsa ise ilerki süreçte sorun olacağını belirtti. O yüzden aldığınız bilgileri iyi araştırın diyorum Powershop yapmış olsam belki ilerde gerçekten sorunla karşılaşma riskim vardı mantıken sistem dediğiniz gibi patlatmayı yapıyor. RSA yaptığıma memnunum
    Alfa Romeo Mito 1.3 Jtd Alfa Rosso
    2010 Stg2 Scirocco Manual Sold

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorun olacak onu anladık ne gibi sorunlar olmakta anlatırmısınızbana? ben bilmeyen biri olaraksoruyorum ne gibi bir sorun teşkil ediyor 1 i demişki sorun olmaz biri deişki sorun olur ne gibi bir sorun olur onuda bilmek hakkımız değilmi ?

yani sonucta
    avendator
    Porsche
    mclaren
    lamborghini
    vw
    audi
    Bmw
    mini
    Mercedes

hepsinin yapan modelleri var ozaman onlardamı bilmiyorlar anlayamadım ? açıklamayaparsanız sewiniriz hep beraber
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hadi cevap yokmu hala sorsanıza firmalarınıza
    www.drecu.com

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Halk cevap bekliyor
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

TechTurkey Tholl-ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    92 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadi cevap yokmu hala sorsanıza firmalarınıza
    "Wagen"thusiast

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılım yerine şu box olayları geliştirilsede sök tak yapsak yazılım yapıldığı anlaşılmasa ne güzel olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazılım yerine şu box olayları geliştirilsede sök tak yapsak yazılım yapıldığı anlaşılmasa ne güzel olur.
    aartık bircok araba obd ye dönüyor zaten box herzaman kandırma dewamli sekilde beyin kendini düzeltir
    www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorun olacak onu anladık ne gibi sorunlar olmakta anlatırmısınızbana? ben bilmeyen biri olaraksoruyorum ne gibi bir sorun teşkil ediyor 1 i demişki sorun olmaz biri deişki sorun olur ne gibi bir sorun olur onuda bilmek hakkımız değilmi ?

yani sonucta
    avendator
    Porsche
    mclaren
    lamborghini
    vw
    audi
    Bmw
    mini
    Mercedes

hepsinin yapan modelleri var ozaman onlardamı bilmiyorlar anlayamadım ? açıklamayaparsanız sewiniriz hep beraber
    Ben kullanıcıyım 2 taraftanda bana söyleneni söyledim, bu işi bilen biri olsam gelip burda konu açıp insanlardan tecrübelerinden yorumlar almam. Siz olayı yanlış anlamışsınız sizi de tanımam diğer 2 firmayıda tanımam burda kimsenin işine taş koyma vs gibi bi durum söz konusu olamaz. Bu bir hobi ve şahsım adına konuşuyorum 2 ordan 3 ordan kısarak bunları yapıyoruz, zengin yada babadan kalan paraları yiyen insanlardan değilim herkes gibi belli bi maaşı olan ve bu maaşla geçinmek durumunda olan biriyim. Arabamın kırılıp dökülme riski varsa hiç yapmam daha iyi altından kalmıcağım sorunlar çıkartmasını kimse istemez.

Ben Rsa tercih ettim bana söylenen yazılı bir şekilde aynen aktarıyorum, whatsap konuşması hatta bu dilersenizde konuşmayı ss alır paylaşırım sorun değil. Aynı şekilde powershoplada yaptığım yazışma telefonumda mevcut onuda paylaşırım

Rsa=*overrunda eksi retard veriyorsun yani ayağını gazdan çektiğinde patlama oluyor * Buji ateşleme yapıyor, avans vuruyor orda araba o ses ondan çıkıyor * yüksek sıcaklığa maruz kalıyor sekman kırabilir vs.

Sizi tanımam etmem firmalarla olan ilişkinizi de bilmem ama Ewren arkadaşımızın dediğiyle aşağı yukarı aynı konuşmalar geçtiği için söylenenleri ona aktardım. Konuyu 4 Ekimde açtım üzerinden biraz zaman geçti ve sonuçta ben yazılımımı Rsa ya yaptırdım, biz kullanıcıyız bu işin içini dışını bilen kişiler değiliz forumda bu sebepten insanlar bilgilerini paylaşsın diye sizde bizi aydınlatmış olsanız belki tercihim başka yönde olurdu. Buarada Rsa firmasıda yapamayız gibi birşey demedi aksine şuan gitsem nasıl yapılıyor bilmiyorum yazılımsal açıdan ama yapabilirler benim tercihim olmamasından yana oldu söylediklerine karşı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben kullanıcıyım 2 taraftanda bana söyleneni söyledim, bu işi bilen biri olsam gelip burda konu açıp insanlardan tecrübelerinden yorumlar almam. Siz olayı yanlış anlamışsınız sizi de tanımam diğer 2 firmayıda tanımam burda kimsenin işine taş koyma vs gibi bi durum söz konusu olamaz. Bu bir hobi ve şahsım adına konuşuyorum 2 ordan 3 ordan kısarak bunları yapıyoruz, zengin yada babadan kalan paraları yiyen insanlardan değilim herkes gibi belli bi maaşı olan ve bu maaşla geçinmek durumunda olan biriyim. Arabamın kırılıp dökülme riski varsa hiç yapmam daha iyi altından kalmıcağım sorunlar çıkartmasını kimse istemez.

Ben Rsa tercih ettim bana söylenen yazılı bir şekilde aynen aktarıyorum, whatsap konuşması hatta bu dilersenizde konuşmayı ss alır paylaşırım sorun değil. Aynı şekilde powershoplada yaptığım yazışma telefonumda mevcut onuda paylaşırım

Rsa=*overrunda eksi retard veriyorsun yani ayağını gazdan çektiğinde patlama oluyor * Buji ateşleme yapıyor, avans vuruyor orda araba o ses ondan çıkıyor * yüksek sıcaklığa maruz kalıyor sekman kırabilir vs.

Sizi tanımam etmem firmalarla olan ilişkinizi de bilmem ama Ewren arkadaşımızın dediğiyle aşağı yukarı aynı konuşmalar geçtiği için söylenenleri ona aktardım. Konuyu 4 Ekimde açtım üzerinden biraz zaman geçti ve sonuçta ben yazılımımı Rsa ya yaptırdım, biz kullanıcıyız bu işin içini dışını bilen kişiler değiliz forumda bu sebepten insanlar bilgilerini paylaşsın diye sizde bizi aydınlatmış olsanız belki tercihim başka yönde olurdu. Buarada Rsa firmasıda yapamayız gibi birşey demedi aksine şuan gitsem nasıl yapılıyor bilmiyorum yazılımsal açıdan ama yapabilirler benim tercihim olmamasından yana oldu söylediklerine karşı.
    Yazida bir hata yapmisim,

Rsa=*overrunda eksi retard veriyorsun yani ayağını gazdan çektiğinde patlama oluyor * patlama geciktirildigi icin egzosttayken atesleme oluyor* EGT Artiyor, motor yüksek sıcaklığa maruz kalıyor sekman kırabilir. Bana soylenen bu sekilde idi

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar bu soru defalarca soruldu yanitladik aslinda bizi pop and bangs karsiti gibi gorebilirsiniz ancak degiliz biz sadece vag ve bmw grubunda
    onermiyoruz (1.4 tsi 1.6 grubu )zaten baska grupdaki araclarlada ilgilenmiyoruz .Pop and bangsi onermemizin asilsebebi zaten yeterince isiya karsi hassas olan motorlarda
    bu isiyi daha fazla yukseltip stressi yukseltmemek.Konunun temelinde
    bu yatmakda fabrikadan cikisli araclarda olanlardaki motor ic yapisi ust kapaktaki egzoz valveleri egzoz manifoldu aynimi olur bizim 1.4 tsi lardaki
    ile sizce, isteyen istedigini yapabilir tabiki guvenli oldugunu dusunuyor ise.

Yukarida yazilmis avans falan vurmasi yanlis anlatilmis dusuk yukte belirlenen rpmlerde atesleme avansini geriye cekiyorsun olay aslen ozunde bu.
    pop and bangs ile ilgili genel olarak yanmamis yakitin egzoz manifoldunda extra isi sizce
    kabul edilebilir duzeydeyse yapin ama biz yapmiyoruz

Konunun tarafi olmak istedigimden degilde bir yanlis anlasilmaya sebep vermemek icin yazdim.

Ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı utkunoa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu soru defalarca soruldu yanitladik aslinda bizi pop and bangs karsiti gibi gorebilirsiniz ancak degiliz biz sadece vag ve bmw grubunda
    onermiyoruz (1.4 tsi 1.6 grubu )zaten baska grupdaki araclarlada ilgilenmiyoruz .Pop and bangsi onermemizin asilsebebi zaten yeterince isiya karsi hassas olan motorlarda
    bu isiyi daha fazla yukseltip stressi yukseltmemek.Konunun temelinde
    bu yatmakda fabrikadan cikisli araclarda olanlardaki motor ic yapisi ust kapaktaki egzoz valveleri egzoz manifoldu aynimi olur bizim 1.4 tsi lardaki
    ile sizce, isteyen istedigini yapabilir tabiki guvenli oldugunu dusunuyor ise.

Yukarida yazilmis avans falan vurmasi yanlis anlatilmis dusuk yukte belirlenen rpmlerde atesleme avansini geriye cekiyorsun olay aslen ozunde bu.
    pop and bangs ile ilgili genel olarak yanmamis yakitin egzoz manifoldunda extra isi sizce
    kabul edilebilir duzeydeyse yapin ama biz yapmiyoruz

Konunun tarafi olmak istedigimden degilde bir yanlis anlasilmaya sebep vermemek icin yazdim.
    siz kimsiniz? biz önermiyoruz demişsiniz? sanırım bir firmadan bahsediyorsunuz. hangi firma acaba merak ettim?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle olay sadece avansı geri almak gibi komik birsey değildir,olayı özü sudur Overrun dediğimiz yani ayağınızı gazdan çektiğiniz zaman yakıtı kesme yakıtı bıraktırma dır bu şekilde yaptığınızda ve belirli bir zaman içinde yaptığınız zaman avans vurma veyahut ısınma yapmamaktadır. rölantide -3 -4 lerde çalışsan tsi lar mevcuttur bunu hepimiz biliyoruz bmw lerde keza öyle lambosu amerikani hepsi genelde bu şekilde çalışıyor Overrunda Rotar zaten kendiliğinden yapmaktadır bunun amacı arabayı yavaşlatmaktır Amacı budur overrun un overrun dan önce yani zamanı uzatıp örneğin 2-3 saniye yada 4-5 saniye belirli zaman sonra kendini kapattığı için ne ısınma nede avans vurucaktır

bazı acemiler bunu abarttığı için zararı su olacaktır egzoz subaplarının yanması minik bir güç düşüklüğü. yani bunu kimsenin önermesine gere kyok standart rabanızdada kendiniz bile bağlayıp elm den baktığnızda ayağıınızı çektiğinz zaman 40 derece olmaz bunu dangozca yapan biri arabaya zarar verir

bişiiyi yazıyorsak koçaman firmalar yapıyor nasıl yapıldığını iilk öğrenelim bnce
    www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazida bir hata yapmisim,

Rsa=*overrunda eksi retard veriyorsun yani ayağını gazdan çektiğinde patlama oluyor * patlama geciktirildigi icin egzosttayken atesleme oluyor* EGT Artiyor, motor yüksek sıcaklığa maruz kalıyor sekman kırabilir. Bana soylenen bu sekilde idi
    overrunda rotarsiz araba yok segman kırmaz kırıcağı Abartırsan turbonun pervanesi yada abartıp acemi biri yapıorsa subaplarının ağızlarının yanması
    www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EwReN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siz kimsiniz? biz önermiyoruz demişsiniz? sanırım bir firmadan bahsediyorsunuz. hangi firma acaba merak ettim?
    @utkunoa izmir Rsa kendisi. Benim aracımada yazılımını yapan kişi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    overrunda rotarsiz araba yok segman kırmaz kırıcağı Abartırsan turbonun pervanesi yada abartıp acemi biri yapıorsa subaplarının ağızlarının yanması
    Aktarım yaparken yanlış yazdığım için düzelttim bilgim olduğu için değil, bilgilendirmeniz içinde ayrıca teşekkürler ilerde dediğiniz gibi bu riskleri göze alıcak olursam neden olmasın

Gokhan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle olay sadece avansı geri almak gibi komik birsey değildir,olayı özü sudur Overrun dediğimiz yani ayağınızı gazdan çektiğiniz zaman yakıtı kesme yakıtı bıraktırma dır bu şekilde yaptığınızda ve belirli bir zaman içinde yaptığınız zaman avans vurma veyahut ısınma yapmamaktadır. rölantide -3 -4 lerde çalışsan tsi lar mevcuttur bunu hepimiz biliyoruz bmw lerde keza öyle lambosu amerikani hepsi genelde bu şekilde çalışıyor Overrunda Rotar zaten kendiliğinden yapmaktadır bunun amacı arabayı yavaşlatmaktır Amacı budur overrun un overrun dan önce yani zamanı uzatıp örneğin 2-3 saniye yada 4-5 saniye belirli zaman sonra kendini kapattığı için ne ısınma nede avans vurucaktır

bazı acemiler bunu abarttığı için zararı su olacaktır egzoz subaplarının yanması minik bir güç düşüklüğü. yani bunu kimsenin önermesine gere kyok standart rabanızdada kendiniz bile bağlayıp elm den baktığnızda ayağıınızı çektiğinz zaman 40 derece olmaz bunu dangozca yapan biri arabaya zarar verir

bişiiyi yazıyorsak koçaman firmalar yapıyor nasıl yapıldığını iilk öğrenelim bnce
    Avansın peki overrunda -10,20,30 belirli bir sınır limit şu; şu değeri geçmemek gerek diye söyleyebileceğimiz bir durum var mıdır Med17.5 için ?

Bazı videolarda özellikle Med9 2.0 tfsi larda overrunda sanırım fuel cut da devre dışı bırakılıp bir süre enjektörden yakıt da gönderilmesine müsade ediliyor ve egt 800lü derecelere ulaşıyor. Bu kanaatimce zarar fakat sadece ignition timing rötara çekilip izlediğimde ki zaten 3 saniyelik bi patlama oluyor gazı çektiğinizde, egt artmıyor seyrinde devam ediyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler