User Tag List

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
130 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Stock Golf R 100-200 km/h

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hic 15-16 sec olur mu yaa
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

Koray Malkoc
    Misafir
    Sizin koyduğunuz kadran videosuna baktım,sakın yanlış anlamayın ama gerçekten diğer golf R'lara göre hızlı yürüyor arabanız.***** konudan dolayı bende merak edip araştırdım hepsi 160'a kadar çok güzel yürüyor ama 160-170'den sonra ağırlaşıyor.Sizinki maşallah aynı boğulmadan yürüyor.Arabanızda fabrikasyon torpil var sanırım .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konu benim evo'ya döner.Sadece egsoz var dedim kimse ozamanlar inanmadı yazılım var dediler.Yazılım yaptım yazılım var diyenlerin hiçbirinden ses çıkmadı denemek için

arm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sayın canberk , forumlarda dolaşırken sürekli size denk geliyorum ve şunları söylemek isterimki dünyada en çok kabul edilen hızlanma sitesinde bile ;

VW Golf R lap times and specs - FastestLaps.com (270lik golfR)

+youtube da hızlanma videolarına bakarsak,

100-200 değeri 17sn nin üzerinde olduğu ve türkiyedeki kötü benzini ve EU'daki 270hp lik GolfR ları göz önünde bulundurursak (Türkiyedeki GolfR lar 255hp avrupadaki 270), sizin bu süreyi yapmanız çok zor. Üzgünüm ama size değil gördüklerime inanıyorum.

Madem yaptınız diye kabul edersek sizin GolfR diğerlerinden farklı.Bunu öncelikle kabul etmelisiniz.

Saygılar

CanberkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın canberk , forumlarda dolaşırken sürekli size denk geliyorum ve şunları söylemek isterimki dünyada en çok kabul edilen hızlanma sitesinde bile ;

VW Golf R lap times and specs - FastestLaps.com (270lik golfR)

+youtube da hızlanma videolarına bakarsak,

100-200 değeri 17sn nin üzerinde olduğu ve türkiyedeki kötü benzini ve EU'daki 270hp lik GolfR ları göz önünde bulundurursak (Türkiyedeki GolfR lar 255hp avrupadaki 270), sizin bu süreyi yapmanız çok zor. Üzgünüm ama size değil gördüklerime inanıyorum.

Madem yaptınız diye kabul edersek sizin GolfR diğerlerinden farklı.Bunu öncelikle kabul etmelisiniz.

Saygılar
    Oncelikle yorumunuz icin tesekkurler, ancak olctugum aracin diger golf r lardan daha hizli oldugunu kabul etmiyorum. Hatta daha gecen gun bir arkadasim aradi(golf r hizlanma konusu ile ilgili tartismalarimi bilen) ve arkadasinin stock golf r inin -1 kusur egimde iki kisi 15 kusur sn yaptigini herhangi bir tartisma olursa bu degerleri kullanabilecegimi belirtti.
    Daha once de yazdigim uzere egim hizlanma suresi ustunde cok buyuk bir etkiye sahip. İnternetteki verilerle konusmak kolay sizde olcun bir tane golf r 18 saniye yapsin -2 kusur egimlerde o zaman konusalim hangsi olmasi gerekenden hizli hangisi yavas ...

Ayrica ben size almanyadan baska bir golf r in dbn verisi ile cok az egimde 16 sn yaptihini kanitlayabilirim ancak hic 18 sn lik golf r a denk gelmedim. 18 yapanlar hafiza kartini takmiyorlar o verdiginiz sitenin hangi kosullarda hangi egimde o sureleri yaptigini bilmiyorsunuz ve inaniyorsunuz ancak burada veriler ile belgelenmis bir sure var buna inanamiyorsunuz. Heralde benimde dbn koymadan 16 yaptim yada 18 yaptim bana inanicaksiniz diyip gecmem gerekiyor inanmaniz icin !
    Alıntı MTZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabalar bitti iklimleremi salca oluyosun olum artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üzgünüm ama bende sizin ölçtüğünüz GolfR'ı, diğer golfRlardan farklı olduğunu düşünüyorum;

Daha once de yazdigim uzere egim hizlanma suresi ustunde cok buyuk bir etkiye sahip demişsin, %2'lik eğim 2-3 sec mı farkettiriyor diğer GolfR lardan? Bu sana göre mantıklıysa ona birşey diyemem tabi.

Belirttiğim sebepler; (Eudaki golfR(255-270)+Türkiyedeki benzin+2kişi demişsiniz hadi onada tamamız+sunroof(ekstra kilo demek)).

İncelediğim neredeyse bütün golfR'lar 17-18sec arasında değişen sürelere sahip(270). Senin iddaa ettiğin süre stock bir golfR için neredeyse imkansız(255). Açıkcası ben senin golfR'ında (seninse tabi) custom bir yazılım olduğunu düşünüyorum çünkü koyduğun videoda aracın 150 ile 200 arasında normal golfRlardan çok daha hızlı yürüyor. Bu yüzden aracın stock olmadığı görüşündeyim.

Yurtdışında takip ettiğim bütün forumlarda 100-200 verisi için belirttiğim süreler geçerli.Örneğini de verdiğim gibi, sen kullandığımız kalitesiz benzine rağmen 100-200ü daha kısa sürede bitirdiğini iddaa ediyorsun.

O zaman yurtdışındaki (EU) GolfR lar yavaş senin bahsettiğin golfR hızlı.

Slmcnsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    takip ediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üzgünüm ama bende sizin ölçtüğünüz GolfR'ı, diğer golfRlardan farklı olduğunu düşünüyorum;

Daha once de yazdigim uzere egim hizlanma suresi ustunde cok buyuk bir etkiye sahip demişsin, %2'lik eğim 2-3 sec mı farkettiriyor diğer GolfR lardan? Bu sana göre mantıklıysa ona birşey diyemem tabi.

Belirttiğim sebepler; (Eudaki golfR(255-270)+Türkiyedeki benzin+2kişi demişsiniz hadi onada tamamız+sunroof(ekstra kilo demek)).

İncelediğim neredeyse bütün golfR'lar 17-18sec arasında değişen sürelere sahip(270). Senin iddaa ettiğin süre stock bir golfR için neredeyse imkansız(255). Açıkcası ben senin golfR'ında (seninse tabi) custom bir yazılım olduğunu düşünüyorum çünkü koyduğun videoda aracın 150 ile 200 arasında normal golfRlardan çok daha hızlı yürüyor. Bu yüzden aracın stock olmadığı görüşündeyim.

Yurtdışında takip ettiğim bütün forumlarda 100-200 verisi için belirttiğim süreler geçerli.Örneğini de verdiğim gibi, sen kullandığımız kalitesiz benzine rağmen 100-200ü daha kısa sürede bitirdiğini iddaa ediyorsun.

O zaman yurtdışındaki (EU) GolfR lar yavaş senin bahsettiğin golfR hızlı.
    Öncelikle benim ölçtüğüm golf r ın diğerlerinden farklı olduğu kanısına varabilmen için birkaç tane golf r ölçüp hepsini 18 saniye aralığında çıkartman gerekir ki sen sadece internetten video izleyip veya sitelerdeki verilere bakıp konuşuyorsun. Hangisinde eğim var, dbn logu var ?

Yazılım ile bile 17 saniye yapan golf r var Türkiye de hemde onun da videosunu istermisin?

Boldladığım yer için konuşuyorum ilk sayfada screenshot var, -2.03 eğimde 15.493 yapan golf R; correction değerinde(0.0 eğim demektir bu!) 17.22 saniye yapacaktır yazıyor. Neredeyse 2 saniyeye yakın bir süre demek bu, ki birde bu arabayı yokuş yukarı ölç, o zaman 19 saniyeleri bile görürsünüz. Kafamdan atarak konuşmuyorum yazan rakamlar bunlar ! Mantıkla bir alakası yok !

255 hp 2.0lt turbo bir araç 18 saniye anca yapar diyorsunuz, stock type r 18 saniye yapıyor. 200 beygir ve aradaki tork farkına değinmek bile istemiyorum.

Neye göre imkansız golf R ın 15 saniye yapması ?

Araç benim bir arkadaşımındı bir iddia üzerine çıkıldı ve sonucu gördük.

Yurtdışında takip ettiğin forumlardan dbn eklermisin bana çok merak ediyorum ben hiç dbn bulamadım çünkü.(Almanyadaki bir tane hariç.)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizin için internetten dbn bulamayacağım , gördüğüm şeye inanırım. Sizin araba -2 eğimde 15sec çeviremez demiyorum. Ama stock çeviremez.

Honda civic için buyrun bir link paylaşayım herkes görsün;

Honda Civic Type-R (FN2) lap times and specs - FastestLaps.com

aradaki tork farkına değinmeden önce, kilosuna ben değineyim;

Boş ağırlık 1355kg.(typeR). - Boş ağırlık 1446 kg(GolfR) neyse konu bu değil,

Sen golfR hakkında çok bilgilisin, o yüzden birşey demiyorum, senin golfR hızlı izlediğimiz golfRlar yavaş durum ortada.

Auto-Top: VW Golf R Launch Control Acceleration 0-230 km/h - YouTube

Sizin araba gerçekten hızlıymış görmüş olduk,konuyu daha fazla uzatmayalım teşekkürler

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Fastestlapsta belirtilen 0-100 , 0-200 verilerini birbirinden çıkararak mı hesaplıyorsunuz arm?

Bence olaya biraz yanal açılarınız kapalı şekilde yani bakmak istediğiniz biçimde bakıyorsunuz, internette bulduğunuz sitelerdeki test verileri de birbirini tutmayabilir, bunu da unutmamak lazım. Varsa bildiğiniz, bulduğunuz, incelediğiniz DBN, buraya koyarsınız. Bizler de inceleriz / tartışırız. Ama sizin yaptığınız olay ortaya resmen lafı atıp kaçmak, böyle bir şey iddia ediyorsunuz ve diyorsunuz ki "Sizin için internetten dbn bulamayacağım , gördüğüm şeye inanırım." .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizin için internetten dbn bulamayacağım , gördüğüm şeye inanırım. Sizin araba -2 eğimde 15sec çeviremez demiyorum. Ama stock çeviremez.

Honda civic için buyrun bir link paylaşayım herkes görsün;

Honda Civic Type-R (FN2) lap times and specs - FastestLaps.com

aradaki tork farkına değinmeden önce, kilosuna ben değineyim;

Boş ağırlık 1355kg.(typeR). - Boş ağırlık 1446 kg(GolfR) neyse konu bu değil,

Sen golfR hakkında çok bilgilisin, o yüzden birşey demiyorum, senin golfR hızlı izlediğimiz golfRlar yavaş durum ortada.

Auto-Top: VW Golf R Launch Control Acceleration 0-230 km/h - YouTube

Sizin araba gerçekten hızlıymış görmüş olduk,konuyu daha fazla uzatmayalım teşekkürler
    Size yazdıgım ilk mesajda belirttiğim gibi bu sadece benim ölçtüğüm araba ve süresi değil, arkadaşımda başka bir golf r ölçtü ve o da 15 küsürleri çıkartıyor.

STOCK olarak yapıyor her iki araçta bunları ! Benim ölçtüğüm araba hakkında yorum yapıyorsun ancak hiç bir dayanağın yok ama en sonunda ölçtüğün araba hızlı deyip kaçmaya çalışıyorsun komik olma...

aradaki 55 hp ve 150 nm tork gibi aşırı büyük bir farktan bahsediyoruz. Pardon dsg farkını unuttum onu da ekle bunlar 100 kg lik farkı çok rahat kapatır ve öne geçirir emin olabilirsin.

Sana eğimin ne kadar fark yarattığını ispatladım ama hala körü körüne kendini savunmaya çalışıyorsun. Üstelik elinde hiçbir data yok

Eklediğin videodaki eğim ne biliyor musun? Birsürü forum okuyordun yazsana bi dbn eklesinler bakalım? Çok iddia ediyorsun ama senin için uğraşamam diyorsun. Kanıtlanmış süre budur !

Ölçersin yada gider okudugun forumlardan dbn istersin bulursun onu koyarsın buraya konuşuruz o zaman böyle boş düşüncelerle gelip de 15 yapamaz yazma...

Benim için bulma zaten dbn i kendin için bul çünkü şuan yaptığın aynı levent arkadaşımızın da yazdığı gibi lafı atıp kaçmak

edit:koyduğun videoya hiç değinmiyorum bile, iş videolardan süre ölçmeye kaldıysa vay halimize...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim laf atıp kaçtığım falan yok kimse yanlış anlamasın ve üstüne alınmasın. Benim düşüncem bu yönde ve hala da öyle..

İnternette kendi çapımda araştırma yaptım ve sizin kadar hızlı giden R görmedim. Bunu demek istiyorum, videolarla olacak iş değil diyorsunuz kendiniz video paylaşmışsınız, iyi bir izleyici rahatça kıyaslama yapabilir. Ben bunu yaptım. Görüşüm de bu yönde.

Sizin R 160 dan sonra rahatça 200ü vururken diğer R lar tıkanıyor. Demekki diğer R lar yavaş sizinki hızlı.Üstelik Almanyadaki R lar 270 beygir. Neyse konuyu uzatmayalım ! İyi gidiyor arabanız. Teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fastestlapsta belirtilen 0-100 , 0-200 verilerini birbirinden çıkararak mı hesaplıyorsunuz arm?

Bence olaya biraz yanal açılarınız kapalı şekilde yani bakmak istediğiniz biçimde bakıyorsunuz, internette bulduğunuz sitelerdeki test verileri de birbirini tutmayabilir, bunu da unutmamak lazım. Varsa bildiğiniz, bulduğunuz, incelediğiniz DBN, buraya koyarsınız. Bizler de inceleriz / tartışırız. Ama sizin yaptığınız olay ortaya resmen lafı atıp kaçmak, böyle bir şey iddia ediyorsunuz ve diyorsunuz ki "Sizin için internetten dbn bulamayacağım , gördüğüm şeye inanırım." .

Fastestlapsta her değerleri 0 dan başlayarak yapıyorlar.0-200 değeri ortada 22.7sec diyor. Yoksa gaza mı basamamışlar anlamadım.. Stock golfR işte, konuyu uzatmak istemediğimden yazmayacaktım ama bu ölçtükleri araç 270hp bunuda bilmenizi isterim.Benim laf atıp kaçtığım falan yok bu konu böyle uzaar ve gider, ben uzayıp gitmemesi taraftarıyım.

BlackEmperor
    Misafir
    100-200 ölçümü 100 den basarak mı başlanır yoksa 70 --80 gibi basarak mı başlanır? ben 100 de sabit hız giderken basark başlanır gibime geliyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim laf atıp kaçtığım falan yok kimse yanlış anlamasın ve üstüne alınmasın. Benim düşüncem bu yönde ve hala da öyle..

İnternette kendi çapımda araştırma yaptım ve sizin kadar hızlı giden R görmedim. Bunu demek istiyorum, videolarla olacak iş değil diyorsunuz kendiniz video paylaşmışsınız, iyi bir izleyici rahatça kıyaslama yapabilir. Ben bunu yaptım. Görüşüm de bu yönde.

Sizin R 160 dan sonra rahatça 200ü vururken diğer R lar tıkanıyor. Demekki diğer R lar yavaş sizinki hızlı.Üstelik Almanyadaki R lar 270 beygir. Neyse konuyu uzatmayalım ! İyi gidiyor arabanız. Teşekkürler
    Bakın ben o arabayı 0.0 eğimli bir yerde ölçsem 17 küsür saniye çıkıcaktı ve 160 dan sonraki hızlanması da bu şekilde olmayacaktı. Ancak sizin o inanmak istemediğiniz eğim bu farkı yaratıyor ! aracın diğer golf r lardan bir fazlası yada eksiği yok.

Ben videoyu araç içinde iki kişi olduğu belli olsun diye paylaştım...

Siz sadece izledikleriniz üzerinden konuşuyorsunuz bende birsürü data var...
    Alın size almanyadan bir Golf R, tamamen stock hatta bunun eğimi de 0 a çok yakın... ve süre 16.3 saniye.

100-200 - Motorentechnik / Auspuffanlagen - Die VW .:R Community

Bu forumu da okuyor muydunuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BlackEmperor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    100-200 ölçümü 100 den basarak mı başlanır yoksa 70 --80 gibi basarak mı başlanır? ben 100 de sabit hız giderken basark başlanır gibime geliyor?
    70-80 gibi basarsınız, yani aşağıdan ivmenizi alarak gelirsiniz. 100 ve 200 km aralığını kendisi kesip ekrana yansıtır dbox. Kendi ekranında eğimi göremezsiniz. Dataları bilgisayara atıp bakmanız gerek...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CanberkD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakın ben o arabayı 0.0 eğimli bir yerde ölçsem 17 küsür saniye çıkıcaktı ve 160 dan sonraki hızlanması da bu şekilde olmayacaktı. Ancak sizin o inanmak istemediğiniz eğim bu farkı yaratıyor ! aracın diğer golf r lardan bir fazlası yada eksiği yok.

Ben videoyu araç içinde iki kişi olduğu belli olsun diye paylaştım...

Siz sadece izledikleriniz üzerinden konuşuyorsunuz bende birsürü data var...
    Alın size almanyadan bir Golf R, tamamen stock hatta bunun eğimi de 0 a çok yakın... ve süre 16.3 saniye.

100-200 - Motorentechnik / Auspuffanlagen - Die VW .:R Community

Bu forumu da okuyor muydunuz
    Evet okuyorum, o golfR 270 beygir, sizinki 255. +Benzin kalitesini ve tek kişi olduğunu düşünürsek normal bir süre değilmi? Sizin değere yaklaşmış ama ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BlackEmperor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen istediğin hızdan basarsın. İstersen sıfırdan kalkarsın. Sonra hafıza kartını bilgisayara takıp istediğin hız aralığındaki değerleri görürsün. Eğim, geçilen mesafe, altitude, avg. G, peak G, ve tabii ki süreler vs. görebiliyorsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet okuyorum, o golfR 270 beygir, sizinki 255. +Benzin kalitesini ve tek kişi olduğunu düşünürsek normal bir süre değilmi? Sizin değere yaklaşmış ama ..
    evet süre gayet normal siz 16 ların anormalliğinden bahsediyordunuz...
    Kaldıki bu araba 0 küsür eğimde 16.122 yapıyor. Biraz daha eğim olsa düşük 15 leri rahatlıkla görecektir.

15 beygir mi 2 saniye kazandırdı sizce o arabaya

tek kişi olduğunu nereden çıkardınız?

Benzin farkına inanmıyorum adam e85 yada 116 oktan kullanmıyor sonuçta. Ki kullansada çok birsey değişmez arabalar stock. Belli bir harita dışına cıkamaz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)