User Tag List

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
130 sonuçtan 115 ile 130 arası

Konu: Stock Golf R 100-200 km/h

by_speedvw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar yorumlar iyi de yetkili serviste basımıza gelen bi hadiseden bahsedeyim sizlere 2 adet
    polo gti geldi ve ikiside stock drag yapıyorlar biri diğerine 2,5 boy atıyor sonra merak edip aynı dynolara cıkıyorlar biri tam 181 hp veriyor diğeri 165 hp veriyor cıktıları ellerinde servisin yolunu tutuyorlar alıyoruz iki araca aracada cihazla arıza sorgulaması yapıyoruz hiç sıkıntı gözükmüyor
    Almanya ile yazısıyoruz verdikleri cevap fabrika verileri herzaman her araçta stabil cıkmaya biliyor ve arıza kaydı yoksa durum normaldir diye cevap alıp iki aracıda bu yazı ile gönderiyoruz fabrakadan cıkan ( vw ) sınıfı motorlara sahip araçlar 1000/1 de olsa stabil olmaya biliyor sanırım bunada kıyak geçmişler )
    PD 130

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    böyle bi durumda o arabayı almanlara ufak bi sözle iade ederler. 190-180 aralığındaki rakamlar çıkabilir fakat stabil değil kullan deme hakları yok satarken beygirine göre satıyorlar. Yani normal diyip geçmek almanlara özgü olamaz kesin onu doğuş merkezde çeviri yapan yanlış çevirmiştir

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olmaz öyle bir mantık. İşletme kurallarına marka değerine hukuka aykırı.. Başıma gelse canlarını okurum!
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla almanlar hersey bizim yaptıgımız cihaz diyorlar o sıkıntı var dıyorsa vardır yok dıyorlarsa yoktur dıyorlar
    PD 130

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cihaz arıza vermeyebilir ama unutmaki broşürdeki teknik verilerden bile sorumlular yani şehir içi 8 yakıyor denen araba 12-13 yakarsa iade hakkın bile doğabilir.... bu sebepten bu adamlar 122 ile 160'ı nasıl farklı fiyata satıyorsa burda da güç farkından dolayı fiyatı farklı tutmak zorundaydı vs. vs. yani o araba sahibi sessiz kalmasaydı almanya bi çözüm bulurdu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ciğerli ciğersiz
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cihaz arıza vermeyebilir ama unutmaki broşürdeki teknik verilerden bile sorumlular yani şehir içi 8 yakıyor denen araba 12-13 yakarsa iade hakkın bile doğabilir.... bu sebepten bu adamlar 122 ile 160'ı nasıl farklı fiyata satıyorsa burda da güç farkından dolayı fiyatı farklı tutmak zorundaydı vs. vs. yani o araba sahibi sessiz kalmasaydı almanya bi çözüm bulurdu.
    fabrika değeri 8 olan bir araba 12-13 yakıyorsa onu fabrikaya iade için götürürsen adamlar bi tarafları ile gülerler mahkeme açarsan da kazanamazsın. Fabrika ortamı ile doğal ortam farklıdır. Fabrika en ideal ortamda test eder ve sonucu paylaşır. Sen dağ tepe dolanırsın araban fazla yakar. Ayrıca gaz pedalı kullanma alışkanlığın düzgün olmayabilir. Arabanda olması gerektiğinden fazla ağırlık taşıyorsundur fazla yakarsın camın açık geziyorsundur paraşüt etkisi yapar fazla yakarsın. Lastiklerin fazla iniktir sürtünme arttığı için fazla yakarsın bunlar hep etkendir.

Güç olayına gelince de fabrika dışarıda yapılan dinamometre ölçümlerini kabul etmez. Ancak ve ancak kendi dinamometre ölçümlerine göre karar verir. Onda da belli bir tolerans vardır. Ama 165 hp çıkan arabayı size 180 diye vermez. Türkiyede doğuş otoda dinamometre olmadığı için yapabileceği tek şey arabanızı bilgisayara bağlar hata kodu arar yoksa sağlam der. Arabanızda basınç kaçağı ya da başka bir teknik sorundan dolayı yavaşlamış olabilir. Dumpvalve yırtık ve kaçırıyor olabilir. O yüzden de gücü olması gerektiğinden düşük çıkmış olabilir. Bunlar ayrı etkenler. Ama Almanya Volkswagen hayatta iki araba arasında 15 hp fark kabul edilebilir bir değer demez eğer arabayı kendi dinamometresinde test ediyorsa.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fabrika değeri 8 olan bir araba 12-13 yakıyorsa onu fabrikaya iade için götürürsen adamlar bi tarafları ile gülerler mahkeme açarsan da kazanamazsın. Fabrika ortamı ile doğal ortam farklıdır. Fabrika en ideal ortamda test eder ve sonucu paylaşır. Sen dağ tepe dolanırsın araban fazla yakar. Ayrıca gaz pedalı kullanma alışkanlığın düzgün olmayabilir. Arabanda olması gerektiğinden fazla ağırlık taşıyorsundur fazla yakarsın camın açık geziyorsundur paraşüt etkisi yapar fazla yakarsın. Lastiklerin fazla iniktir sürtünme arttığı için fazla yakarsın bunlar hep etkendir.
    fazla araştırma yapmadım sadece bir örnek.

Tüketici haklar, devre tatil, otomobil ikayetleri ve mehmet barak ne diyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Güç olayına gelince de fabrika dışarıda yapılan dinamometre ölçümlerini kabul etmez. Ancak ve ancak kendi dinamometre ölçümlerine göre karar verir. Onda da belli bir tolerans vardır. Ama 165 hp çıkan arabayı size 180 diye vermez. Türkiyede doğuş otoda dinamometre olmadığı için yapabileceği tek şey arabanızı bilgisayara bağlar hata kodu arar yoksa sağlam der. Arabanızda basınç kaçağı ya da başka bir teknik sorundan dolayı yavaşlamış olabilir. Dumpvalve yırtık ve kaçırıyor olabilir. O yüzden de gücü olması gerektiğinden düşük çıkmış olabilir. Bunlar ayrı etkenler. Ama Almanya Volkswagen hayatta iki araba arasında 15 hp fark kabul edilebilir bir değer demez eğer arabayı kendi dinamometresinde test ediyorsa.
    Tabıkı degısken sartlarda durum degısır. ancak sabıt hızda ruzgarsız ortamda falan fılan sartları bılıyoruz. arac 6 yerıne 9 yakıyorsa ortada problem vardır. bılırkısımı gelır kım gelır ama beyan edılen degerle ortadakı farklıdır tuketıcı haklıdır.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Canberk öncelikle paylaştığın video ve eklediğin detaylı bilgiler gayet tatmin edici. Ispat edilmiş şekilde bilgileri paylaştığın içinde teşekkürler. Fakat ne zaman bu tarz konular açılsa, konuyu açanın elinde ispatlanmış verilerde olsa illa biri çıkıp muhalefet oluyor. Kronik hastalık gibi bişey bu bizim memlekette."

Benim takıldığım konuda benzin konusu. Gördüğüm kadarıyla bu konuda çoğunluk BP'yi tavsiye etmiş. Belki psikolojiktir bilemiyorum ama ben birkaç depo BP 97 denedim fakat sanki araç böyle yarım saniye falan daha yavaş kalıyor ivmelenmede BP ile. V-Power 97 aldığım zaman araç daha iyi hızlanıyor gibi hissediyorum. (Arabaya bugüne kadar BP denemesi haricinde hep Shell'den aldım yakıtı aynı 2 bayiden)

Yorumlarınızı alabilir miyim ?

ilkercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben benzinle ilgili shell e şikayette bulundum. bazı istasyonların özellikle kötü benzin sattığını menzilin kısaldığını anlattım. bazı istasyonlarda litre olarak tutarsızlık olduğunu belirttim. 2 defa geri dönüş yaptılar. belirtilen istasyonlara denetmen yolladıklarını herşeyin normal olduğunu filan yazdılar. bi kaç defa başıma geldi 52 55 litre benzin bastıkları oldu. civic mümkün değil 55 litre benzin alsın. kaldı ki ittirerek götürmüyorum arabayı. depoda illa ki benzin oluyor.

geçen opet maslaktan aldım 100 liralık benzin. 450 km gittim bi yanlışlık oldu sanırım. shell den alıyorum 280 300 gidiyor. opetten genelde 100 liraya (21 litre diyelim) 300 km yol yapıyorum. bazen 350 de oluyor.

Benzin konusunda ciddi farklar olduğunu düşünüyorum. Ancak ispatlamak çok zor.

alıcam 2 bidon aynı istasyon aynı pompada 2 farklı dolum hızında doldurucam video çekicem diyorum. sakın yapmayın çok tehlikeli diyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman yarın herkes iade etsin arabasını. Çünkü kimsenin fabrika verilerinde benzin yaktığını zannetmiyorum. Yanlış mıyım? arada bariz olarak bir sorun yoksa 9 lt yakan araba 12-13 yakmaz. 10 yakar 10.5 yakar. 12-13 yakıyorsa o arabada sorun vardır. Haa yok arabada sorun yok diyorsa servis o zaman servisten yazı alırsın. Gidersin mahkemeye kazanırsın tabii ki. Ama fabrika koşuluna yakın bir koşulda problemi olmayan araba o kadar yakmaz. Tolerans dahilinde fazla yakar. .+- toleransı vardır.
    IN BOOST WE TRUST

FAGE12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

pekı solendıgı gıbı aralarında o kadar fark olmasına ragmen dogus otodada dınamometre olmagına gore arkadasda solemınde ısrarcı ıse sıkayet ederse arac almanyaya mı gıdek teknık ekıp mı gonderılecek ? bu durumda ne yapılması gerekılıyor merak ettım ?
    Birgün Ölürsem Tabutumu 4kişi Taşıyacak Yaa. Öndekiler 1.60 Boylarında, Arkadakiler 1.90boylarında Olsun. Maksat Ön Biraz Basık Dursun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ilkercom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben benzinle ilgili shell e şikayette bulundum. bazı istasyonların özellikle kötü benzin sattığını menzilin kısaldığını anlattım. bazı istasyonlarda litre olarak tutarsızlık olduğunu belirttim. 2 defa geri dönüş yaptılar. belirtilen istasyonlara denetmen yolladıklarını herşeyin normal olduğunu filan yazdılar. bi kaç defa başıma geldi 52 55 litre benzin bastıkları oldu. civic mümkün değil 55 litre benzin alsın. kaldı ki ittirerek götürmüyorum arabayı. depoda illa ki benzin oluyor.

geçen opet maslaktan aldım 100 liralık benzin. 450 km gittim bi yanlışlık oldu sanırım. shell den alıyorum 280 300 gidiyor. opetten genelde 100 liraya (21 litre diyelim) 300 km yol yapıyorum. bazen 350 de oluyor.

Benzin konusunda ciddi farklar olduğunu düşünüyorum. Ancak ispatlamak çok zor.

alıcam 2 bidon aynı istasyon aynı pompada 2 farklı dolum hızında doldurucam video çekicem diyorum. sakın yapmayın çok tehlikeli diyorlar.
    abi sen 100 tl lik benzinle nasıl hangi şartlarda 300-350-450 km yollar yaptın aklım almıyor tamam bende opetten aldıgımda 20 km felan fazla gidiyorumda aralarındaki 100 km liık fark büyük bir iddaa
    PD 130

ilkercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dedim ya bi sikinti oldu sanirim yoksa normalde o kadar gitmez. Ancak her zaman bi depoda opet en az 50 km cok yol yapiyor. Bu da 8 litre gibi tasarruf eder. Shell ise 1 litre vaad ediyor reklamlarinda.

Bu arada bi umut hep ayni istasyon ayni pompaya gidiyorum.

arm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hava şartları da çok önemli sıcak-soğuk olmasını geçtim yağmurlu olması bile daha az yaktırır arabaya, test yapıyorsak uygun ortamlarda olmalı sadece benzinde kusur bulmamalıyız.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)