User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
82 sonuçtan 77 ile 82 arası

Konu: 2013 kawasaki zx-636r 100-200km/h 5.856 sn

zx-10rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=canozgur106;8441567]
    Alıntı zx-10rr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonuçları burada paylaşırsan harika olur.güç olarak sendeki setup 114 116 hp arası arka tekere verir.636 da yada bir 600 makınada güç almak için komple sistem şart.headars ları 1000 cc ler gibi başarılı değil.birde afr yeniden ayarlanmalı.komple eksoz,filitre ve sadece afr ayarı ile arka telerde 10-13 hp ekstra alırsın keza 4-6 kg arasıda hafifliyor motor.[/QUO

Merhaba yazılım ile alınabilecek max güç nedir?
    merhabalar,

arka tekerde 9-13 hp arası bir güç alınabiliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=zx-10rr;8441663]
    Alıntı canozgur106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

merhabalar,

arka tekerde 9-13 hp arası bir güç alınabiliyor.
    bu sadece yazilim mi?
    Filtre vs olmadan yani degil mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=BesiktasCRX;8469149]

bu sadece yazilim mi?
    komple eksoz sistemi,
    filitre

bu ikisi olmalı.bunlarla birlikte yakıt/hava haritaları yeniden update edilecek.bu şekilde almak mümkün.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=BesiktasCRX;8469149]

bu sadece yazilim mi?
    komple eksoz sistemi,
    filitre

bu ikisi olmalı.bunlarla birlikte yakıt/hava haritaları yeniden update edilecek.bu şekilde almak mümkün.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egzoz'un beygir gucune katkisi konusunda ben her zaman supheliyim. Bu kazancin 2-3 beygirlik kismi egzoz olabilir elbet ama herhangi bir aracta bundan daha buyuk bir kazanc genelde cok zor. Ancak hatam olabilir; bu modelle alakali cok detay bilgim yok. Arabalarda ben su ana kadar 5 beygirden fazla guc ekleyen egzoza rastlamadim. Tabii bunlari uretenlere soracak olursak bi filtre 20 beygir, bir egzoz 10 beygir ilave guc verir diyecekler ama dyno'da oyle cikmiyor.
    Yalnis anlamayin, size elestiri asla degil....
    Tabii oyle guzel aftermarket egzozlar var ki, sesi yeter; o da ayri...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BesiktasCRX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Egzoz'un beygir gucune katkisi konusunda ben her zaman supheliyim. Bu kazancin 2-3 beygirlik kismi egzoz olabilir elbet ama herhangi bir aracta bundan daha buyuk bir kazanc genelde cok zor. Ancak hatam olabilir; bu modelle alakali cok detay bilgim yok. Arabalarda ben su ana kadar 5 beygirden fazla guc ekleyen egzoza rastlamadim. Tabii bunlari uretenlere soracak olursak bi filtre 20 beygir, bir egzoz 10 beygir ilave guc verir diyecekler ama dyno'da oyle cikmiyor.
    Yalnis anlamayin, size elestiri asla degil....
    Tabii oyle guzel aftermarket egzozlar var ki, sesi yeter; o da ayri...
    motosikletler için konuya birkaç açıklama eklemek istiyorum,

motosikletleri hızlı yapan data kg başına güç değerleridir.yani,günümüzde bir 600 cc supersport makına arka tekerde net ve min 100 hp(çoğu daha fazla)ve ağırlıkları ıslak olarak(yani bütün sıvıları tam)200 kg altında(bazı modeller 190 kg altında)görüldüğü üzere 600 cc bile çok iyi bir kg başına hp oranına sahip.1000cc leri konuşmaya gerek yok onlar 1 kg başına 1 hp lerdeler.şimdi eksoz konusunun bununla alakası ne diyebilirsin?haklısında.günümüz 600cc lerin oem eksoz sistemi ağır.1000cc lerde oem sistem çok hafif çünkü titanyuma geçtiler.bir 600cc makınaya kaliteli komple eksoz sistemi aldığınızda ortalama oem sistemden 6 kg kadar hafif oluyor.190kg lık bir motor için bu değer %4 gibi hafifletme demek.bu çok önemli bir kazanç!!!eksozun ilk ve çok önemli katkısı burdan.
    2.cisi ise komple eksoz sistemi 600 makınada ortalama 5-7 hp herhangi bir ecu mudahelesi yapmadan kazanç sağlıyor.eğerki afr haritaları yeniden düzenlenirse 10-13 hp ler geliyor ve gerçekten bu böyle yani yaptırdım biliyorum.bu konuda emin olabilirsin.600 cc de sadece tüp çok etkili değil kesinlikle komple sistem koyulmalı.arabalar ve motosikletler 4 zamanlı,benzinli ve içten yanmalı motora sahip olsalarda aralarında güç çıkışı olarak çok fark var.motosiklet makınalarının volumetrik verimleri,üst kapakları vs vs çok daha gelişmiş özelliklere sahip.s2k dan ornek verelim.lt başına 120 hp ile na için mükemmel diyoruz.fakat günümüz 1 lt bir supersport makınası 200 hp veriyor.arada uçurumlar var.(sadece güç olarak bakıyoruz).

sonuç olarak motosikletlerde komple eksoz sistemi hem hafifletme hemde güç alma anlamında araba konusunda olduğu gibi sehir efsanelerinin ötesinde bir katma değeri oluyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)