User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
78 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: 2.0 TFSİ modu hakkında.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2.0 tfsi için hangi yağ tavsiye ediyorsunuz ?
    5 senedir tozlanan konuyu iyi yaglamışsınız biraz canlandıralım

Alıntı F4R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam motul 300v kullanıyordum ama motul 15/50 ester oil'e geçiş yaptım. aracımı gündelik kullanıyorum ve motul 300v biraz gereksiz geldi. içinde şampuan oranı hiç yok ve yağ çok kirleniyor 5k km'de değişmeme rağmen. tavsiye üzerine motul sport ester oil'e geçtim, şuan daha az kirleniyor yağ. kullananlar genelde memnun. 1200km civarı yaptım. bir sorun görmedim. ben şuan için memnunum, uzun süreli kullanmadığım için direkt alın diyemiyorum ama aklınızda bulunsun.
    siz yetkili bi abiye benziyosunuz bi ara bu cupralarla ilgili bana da bi el atarmısın
    cupraya fısıldayan adam
    PROSTOCK GARAGE

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Shell helix ultra 0-30 yağ koydu Bosch servis.

F4R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 senedir tozlanan konuyu iyi yaglamışsınız biraz canlandıralım

siz yetkili bi abiye benziyosunuz bi ara bu cupralarla ilgili bana da bi el atarmısın
    cupraya fısıldayan adam
    ahahahahahhaa yok abi o ben değilim malesef, çok daha iyi fısıldayanlar var ama yardımcı olurum her zaman

sizin aracınız ne hocam tam olarak? Bence 0-30 ince biraz. Motul 300v kullanırken 5-40 koyuyordum. 0-30 genelde TSİ'lara konuluyor. Bir zararı olmaz ama bence biraz fazla eksiltir. Bu arada yetkili servisler Castrol Egde koyuyor bildiğim kadarıyla.
    01 CLIO RS
    00 CLIO RS
    13 POLO GTI
    09 LEON CUPRA

zx-10rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim araçlara 0-30-5-30 5-40 bu 3 yagda kullanabilir.yazın 5 40 kıs aylarındada 5 30 en güzeli olur diye düşünüyorum.anladığım kadarıyla siz izmirde yaşıyorsunuz 5 40 12 ay kullanabilirsiniz.yağ olarakta mobil esp,castrol titanyum edge yada sadece edge,motulun yine sanırım 8100 serisiydi.bunları kullanabilirsiniz.motul 300v yağı yarış amaçlı bir yağ ve içinde temizlk katkıları çok az bu nedenle sık değişmek gerek ve gereksiz pahalı.bende ocak sonu subat ortası golf r ım değişeceğim yağını.yukarıda yazdıklarımdan birini tercih edeceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgiler için teşekkürler. Bu arada fren hidroliğini de arada pist günlerine çıktığım için motul 5.1 kullanmıştım. Fren sert ve konforsuz idi. Bu bakımda normal dot 4 konuldu ve fren pamuk gibi oldu. Yani dot 4 ile dot 5 in sürüş konforuna da doğrudan etkisini gördüm. Bu tecrübemi de paylaşmış olayım. Bir de İstanbul park 3 hot lap attım. İzmir e döndüğümde hidrolik kalitesini ölçen cihaz ile bakıldı. Yağ ölmüş. Kısaca motul 5.1 yağ kullanıyorsanız her pist gününden sonra değişmesi gerekiyor.

Frenlere halen ekonomik çözüm bulamadım pist için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir iki şey daha yazayım belki faydası dokunur.

Aracın orijinal coolerini wagner ile değiştirdim. S3 çöplerinden 1,2 litre daha büyük toplamda 9,2 litre. Aracın hp gücüne pek bir faydası olacağını sanmıyordum ama 6-7 hp ek getirir denmişti. Nitekim 100-200 performansında 0,5 saniye kadar bir faydasını gördüm. Diğer yandan peş peşe denemelerde de stabil sonuçlar elde ettim.

Ayrıca 70 ilk dp sonrası standart egzozu kullanıyordum ( son susturucu). Bir arkadaşımızdan orijinal tts 4 çıkış son susturucu aldım , orta sısturucusu üzerinde.
    Öncesinde özellikle yarım üstü gazla ivmelenmede 4 binli devirlerde vites atarken patlama sesi ile birlikte vitesler sarsarak geçiyordu özellikle 3 ve 4 geçişinde. Tam gazda bu olmuyordu. Şimdi ise her viteste patlama yine var ama sarsma sıfır. Araç daha rahatlamış. 100-200 ölçüm aldığım programda ivme çizgisi dümdüz çıkıyor. Çok mutlu etti gerçekten.

Bir sonraki aşamada apr carbon veya türevi kutu içi ve doğrudan ön ızgaraya bağlanan bir cold air intake düşünüyorum. Ekstra hp ve daha iyi bir soğutma alacağımı düşünüyorum.

Daha önce Audi sahibi olmamıştım , 2.0 tfsi- tsi motorlar ve dsg şanzıman gerçekten zevkli ve asıl önemlisi quattro çok ayrı bir olay. Özellikle benim gibi İzmir de yaşayan ve cam gibi asfaltta gezenler için bir nimet.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zx-10rr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim araçlara 0-30-5-30 5-40 bu 3 yagda kullanabilir.yazın 5 40 kıs aylarındada 5 30 en güzeli olur diye düşünüyorum.anladığım kadarıyla siz izmirde yaşıyorsunuz 5 40 12 ay kullanabilirsiniz.yağ olarakta mobil esp,castrol titanyum edge yada sadece edge,motulun yine sanırım 8100 serisiydi.bunları kullanabilirsiniz.motul 300v yağı yarış amaçlı bir yağ ve içinde temizlk katkıları çok az bu nedenle sık değişmek gerek ve gereksiz pahalı.bende ocak sonu subat ortası golf r ım değişeceğim yağını.yukarıda yazdıklarımdan birini tercih edeceğim.
    Çok yardımın dokundu bana gerçekten. Sendeki golf r setup nedir bilmiyorum ama Eminim çok keyiflidir.

zx-10rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok yardımın dokundu bana gerçekten. Sendeki golf r setup nedir bilmiyorum ama Eminim çok keyiflidir.
    Tekrardan merhabalar ve iyi geceler.
    Wagner coolar almaniz kesinlikle mukemmel olmus onceki mjlarimda aftermarket cooler daki avantajlarin daha iyi sogutma ile birlikte baska faydalarinindan da bahsetmistim ve suan sende tecrube ediyorsun/ettin.yardim konusu ne demek paylasmak en guzeli.benim mk6r stock ve daha 17 bin kusur kmde )bende senin setup a yakin birseyler yapacagim belki az daha iyi olur.r daki k04 turbo sendeki tt q idi tts degildi k03 var senin canavarda.ilerde k04 yapmani isterim senin inanilmaz olur.filitre kitine kesinlikle katiliyorum guzel bir sistem iyi olur.sizin yazilim revo idi bence dsg yede revo st1 yazilim yaptirin cok daha guzel oluyor.

trezorka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.0 tfsi alirken ea113 mu ea888 e mi bide ea888 in valvlift ve nonvalvelift secenekleri de mevcut. Bide mk6 golf r da guclendirilmis ea113 varken mk6 golf gti da ea888 nonvalvelift versiyonu mevcut. Hangi makina daha saglikli acaba fikir sahibi olan arkadaslar bilgilendirebilirler mi acaba

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu açalı 5 sene olmuş. Her aracı aldım hatta 1.4 tsi dahi aldım bu araçlardan alamadım )
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı trezorka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.0 tfsi alirken ea113 mu ea888 e mi bide ea888 in valvlift ve nonvalvelift secenekleri de mevcut. Bide mk6 golf r da guclendirilmis ea113 varken mk6 golf gti da ea888 nonvalvelift versiyonu mevcut. Hangi makina daha saglikli acaba fikir sahibi olan arkadaslar bilgilendirebilirler mi acaba
    2.0 da gerçekten çok fazla motor kodu var. Bazısı daha iyi yükleniyor , bazısı yağ eksiltme var diyorlar. En çok hava filtresi bakarken zorlandım. Bazı siteler doğrudan 2.0 Tfsi için yazıyor halbuki her filtre her motor koduna uygun olmuyor.

Bilenler aydınlatır gerçi ama mesela Revo internet sitesinde yazılımların vaad ettiği değerlere göre yaklaşık bir fikir edinebilirsiniz. Bende ccza kodlu ihi turbolu motor var. Herhangi bir yağ eksiltme görmedim. Kısa dönem scirocco 2.0 da , golf 5 gti ve tt lerde kullanılmış bir motor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu açalı 5 sene olmuş. Her aracı aldım hatta 1.4 tsi dahi aldım bu araçlardan alamadım )
    Ben tavsiye ederim Tarkan. Gerçekten modladıkça daha büyük zevk alıyorum.

Bu arada ön düzen , rot vs ayarları ile ilgili de bir tecrübe yazayım. Bir kaç ay önce servisi yaptırırken yan dükkana balans için gittim , iş bilmez usta ön düzenini bozdu.

2 gün önce başka bir dükkana gittim. Çalışan arkadaş yaklaşık 1,5 saat uğraştı. Ama ne uğraşmak, direksiyonda hafif bir eğim vardı , onu düzeltti , sağa hafif çekme vardı ( ***** piste girince de tüm ayarlar kaçıyor ) , onu düzeltti , lastikleri ön arka yaptı vs derken , her ayardan sonra otoyol bağlantı yoncasına girip viraj performansına falan bakıyoruz o derece. İle başlamadan önce 80 km ile mücadele ederek döndüğüm virajı tüm ayarlar bittiğinde 88-90 km ile huzursuz olmadan dönmeye başlamıştım. Ön düzen ayarı arabada her şeymiş onu anladım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet arkadaşlar goodridge den aldığım Çelik fren hortum seti dün elime ulaştı ve bugün montajı yaptık. izlenimim şu ki fren tepkisi yükseldi , bariz hissedilir şekilde süngerimsi hissiyat kalmadı. Bastığım anda kalipere gittiğini hissediyorum. Otoban asfaltında ise peş peşe yüksek hız denemesinde eskiye oranla oldukça iyileşme hissettim. Hem tepki yüksek hem de bir stabilite var. Daha önce 2 kez hard fren sonrası pedal aşağı doğru esniyordu. Sebebi muhtemelen ısınan Balata ve hortumlar. Şu an o hissiyat Yok. Üst üste sert basışta pedal aynı. Buraya kadar güzel.

Fakat şöyle bir durum var. İyi olmayan asfaltta abs çok çabuk devreye giriyor. Girdiğinde de araba akmaya devam ediyor. Yani eskiden de mi bu şekildeydi diyeceğim ama sanki bu derece değildi. Bir ihtimal lastiklerin kötü durumda olmasından dolayı , yeni hortumlar ile az pedal gücü ile daha fazla basınç kazanmamızdan ötürü kaygan asfaltta abs çok çabuk devreye giriyor olabilir. İlk iş lastik seti alacağım , sonrasında ise düzgün bir Balata seti olabilir.

Bu durumla ilgili tecrübesi olan varsa da paylaşırsa sevinirim tabi.

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bmw 645 mi 630 mu tekrar miniye mi dönsek derken Audi a5'ten yana tercih kullandık. Yeterli seviyede donanımı ve kasasını zaten çok beğeniyordum. Tabi araç almaklada bitmiyor rahat duramıyor insan biraz kurcalayası geliyor. Araç 2.0 tfsi quattro değil malesef 211 bg. Turbo büyütelim dedik k04e geçelim istedik maslakta bir kaç firmayla görüştük 30-40 bin aralığında bir fiyat listesi çıkardılar tabi doğal olarak bu sevdadan vazgeçtik ama şu şekilde bir ortak noktada buluştuk.

Downpipe+Egzoz+Dumpvalve+Filtre kiti+Methanol+İntercooler+Buji+Bobin+Wastegate ile yeterli güçler alınır konusunda oldu kafamdaki sorulara geçiyorum.

1-Stock intercooler yeterli mi ?
    2-Hem methanol hem intercoolera gerek var mı ?
    3-Wastegate gerek var mı ?
    4-Hava filtresi öneriniz var mı ?
    Araç roll yapmicak sadece bastığımda giden güçlü bir araç istiyorum.
    Konu brs852 tarafından (05-01-2018 Saat 00:43 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok mu hiç yardımcı olabilecek birileri ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selam. Bugün kn panel hava filtresi taktım. Araç 5000 devirlerde tam gazla silkelemeye başladı. Çok enteresan. Sadece filtre değiştim. Araç revo stg2 yazılım , dp dv vagner.

Her zaman denediğim lokasyonda 16 saniyeye yakınken , kesmediği denemede 14 lü rakamlara indi. Gidiş Harika ama gaz kesme olayı sorun maalesef.

Tecrübe sahibi bir arkadaşımızın tavsiyesi ile yarın buji pfr8 ve bobinleri r8 ile değiştirip deneyeceğim bakalım.

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brs852 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw 645 mi 630 mu tekrar miniye mi dönsek derken Audi a5'ten yana tercih kullandık. Yeterli seviyede donanımı ve kasasını zaten çok beğeniyordum. Tabi araç almaklada bitmiyor rahat duramıyor insan biraz kurcalayası geliyor. Araç 2.0 tfsi quattro değil malesef 211 bg. Turbo büyütelim dedik k04e geçelim istedik maslakta bir kaç firmayla görüştük 30-40 bin aralığında bir fiyat listesi çıkardılar tabi doğal olarak bu sevdadan vazgeçtik ama şu şekilde bir ortak noktada buluştuk.

Downpipe+Egzoz+Dumpvalve+Filtre kiti+Methanol+İntercooler+Buji+Bobin+Wastegate ile yeterli güçler alınır konusunda oldu kafamdaki sorulara geçiyorum.

1-Stock intercooler yeterli mi ?
    2-Hem methanol hem intercoolera gerek var mı ?
    3-Wastegate gerek var mı ?
    4-Hava filtresi öneriniz var mı ?
    Araç roll yapmicak sadece bastığımda giden güçlü bir araç istiyorum.
    Hic oyle 40 binleri bulmaz rakam. Hatta dusunursen elimde k04 ve intercooler mevcut a5 e gore

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hic oyle 40 binleri bulmaz rakam. Hatta dusunursen elimde k04 ve intercooler mevcut a5 e gore
    Valla verdikleri fiyat hep o düzeyde özeldende mesaj atıcam size

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç sabah kendi kendine düzeldi arkadaşlar. Maf kalibrasyon falan olmuştur belki bilemiyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)