User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: 1.8t bex motor mıdifiye hakkinda

eticet06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1.8t bex motor mıdifiye hakkinda

Arkadaşlar yeni bir a4 aldim bex motor 193 hp lik quattro versiyonu en belirgin özelligi diger 1.8t lerden cift intercooler ve k03s turbo olmasi bu hafta ici bakim yapıcam kapsamli triger baskı balata butun motor takozlari bilyalar kayıslar vs suanda sadece sesli dumpvalve var ve aldigim downpipe i takmayı dusunuyorum.Aslinda bu arada bir manifolt bulursam elimde hali hazirdaki k24 turboyu takayim diyorum enjektorde var elimde yüksek empedans 420 cc accel marka.Bir kac bilgili arkadas hybridle turboyu 260 280 hp arsi güc alirsin diyorşar ama volvodaki tecrubelerimden hybrid den yaza yuzum hıc gülmedi Bunun recetesi nedir oem motorla veya baska ne gibi eklemeler yapabilirim standart halinden daha keyifli olmasi icin.Elinde k04 15 veya t3 t25 manifolt olanda yazabilir uygun olursa alip takabilirim bu arada.tecrübelerini paylaşan arkadşlara simdiden teşekür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazan olmamamıs ama agır bakımı yaptım Suanda Mac tipi n75 ,downpipe ,Dumpvalve var sadece gayet tatmınkar ufaktan bır ses almak ıcın resanator (orta susturucu ) iptalı dusunuyorum veya son susturucuların ıcını boşaltayım diyorum yapan varmıdır böyle bir uygulama warex veya kumandalı eksoz ıstemıyorum makul fıyata hafıf hırıltılı bır ses olsun bırazda perf artısı getırse yeter

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eticet06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazan olmamamıs ama agır bakımı yaptım Suanda Mac tipi n75 ,downpipe ,Dumpvalve var sadece gayet tatmınkar ufaktan bır ses almak ıcın resanator (orta susturucu ) iptalı dusunuyorum veya son susturucuların ıcını boşaltayım diyorum yapan varmıdır böyle bir uygulama warex veya kumandalı eksoz ıstemıyorum makul fıyata hafıf hırıltılı bır ses olsun bırazda perf artısı getırse yeter
    Downpipela beraber ortayı iptal edersen 1.8t de sesten duramazsın

n75 valflerini falan bypass edemiyor musun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Downpipela beraber ortayı iptal edersen 1.8t de sesten duramazsın

n75 valflerini falan bypass edemiyor musun?
    n75 neden bypass edeceksın kı manuel boost kontrol mu takmak mantık lı ?

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben yapmadım, ama yurtdışı forumlarda gördüm n249, n75 bütün valfleri bypass edip, basınç kaçağı ihtimalini minimize ediyorlardı bende 1.8 t varken.

vwvortex te baya bir konu var ama ben sanki herşeyi yaptım da bypass kaldı deyip yapmamıştım; ama sen girişiyorsun, konuları bir incele derim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yapmadım, ama yurtdışı forumlarda gördüm n249, n75 bütün valfleri bypass edip, basınç kaçağı ihtimalini minimize ediyorlardı bende 1.8 t varken.

vwvortex te baya bir konu var ama ben sanki herşeyi yaptım da bypass kaldı deyip yapmamıştım; ama sen girişiyorsun, konuları bir incele derim.
    evet vortex de baya bır konu var n249 ve sas olayını ıptal edıyorlar genelde basınc kacagı ıhtımalını ortadan kaldırmak ıcın ama n75 duruyor araclarında bende baya okumustum hatta harıcı hava pompasınıda ıptal edıyorlar genelde (secondery air pump ) diye gecıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugun aracı kantarda ölçtüm 1620 kg geliyor.Lpg boş ve çeyrek depo benzinle sürücüsüz olarak. bugün yazılımda ufak bir çalışma yaptık dyno ya cıkamadıgımızdan racelogic ile 3 vites ölçümü yaptık genelde 140 kw (wheels)güç aldık.Gecenlerde bir arkadaşimin B5 sport ile denedigimizde bir ortalama 1 boy önde oluyordum.(b5 quatto sportta lpg mevcut degil benden hafif olması gerek 150 kg civarı ) Bugun yazılımdan sonra yaptıgımız denemede bu fark 6-7 boy civarı oldu Aracımda suanda 76 mm downpipe ,Mac tipi n75,sesli dumpvalve var Nls ve launc control yapacagız kısa bir zaman sonra biraz daha gelişecegine inanaiyorum güzel bir filtre ve eksoz sistemi ile

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler