User Tag List

Sayfa 2/11 İlkİlk 1234 ... SonSon
207 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 1.4 TSI (180hp) Duman atma sorunu yaşayan varmı?

Harunde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RedSun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazılım yaptırdıktan sonra kesmedi dimi?

çok fazlamı atıyor dumanı?
    yok yazılımdan sonra kesilmedi aynen devam etti...

koku ile beraber geldiği için çok rahatsız edici ancak ben alıştım
    günlük kullanımda yapıyor zaten ve günde 2-3 defa anca oluyor.

ayrıca dp dan önce yani dumansız hali ile dumanlı halinde aynı oranda yağ tüketimi mevcut... 7.000 km de 0.5 lt gibi... oda hiç bir şey sayılmaz...
    03 STİ

RedSun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Harunde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok yazılımdan sonra kesilmedi aynen devam etti...

koku ile beraber geldiği için çok rahatsız edici ancak ben alıştım
    günlük kullanımda yapıyor zaten ve günde 2-3 defa anca oluyor.

ayrıca dp dan önce yani dumansız hali ile dumanlı halinde aynı oranda yağ tüketimi mevcut... 7.000 km de 0.5 lt gibi... oda hiç bir şey sayılmaz...
    seninki yine azmış, benim 1800km oldu yağ çubuğunda yağ yok yani 1 lt den fazla eksiltmiş.

yarın bayağı bayağı kavga dövüş edicem sanırım aracı aldığım yerle.
    2.0T FSI

zafa38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Walla bu duman konusunda aynı şeylerden müzdaribim. İlk zamanlar methanol memesi damlatıyor kaçırıyor sandık kontrol ettik kaçak eksilme vs yok sonra baktımki cogu kişide var.
    Özellikle bazı pololarda gordum vites aralarında geçişlerde pof pof salıyor .Trafikte yavaşken dur kalkta beyaz bir dduman salıyor arkadan kısa sureli sonra kesiliyor. Aşırı gazlamada gaz halinde falan bişey yok ne geliyosa alt devirlerde trafikte geliyor Komple milltek ten sonra olmaya başladı gerçi 1 yıldır var hafif hafif salıyor ama sıkıntı sorun yok bu DP siz tüm tsi ların genelinde var sanırım.
    Servisede sorduğumda DP yoksa ondan olur dedi normal dedi aylardırda sıkıntısız gazlıyorum.
    İ

zafa38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada dipnot: Mobil 5 50 yag koyduğumda duman yok olmuş gibi bişidi nerdeyse hiç attığını görmedim 5 30 Castrola donunce geri geldi sanırım yag ile alakalı bi durum...

Batuhan Gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı sorun sanırım bende de var. Aracım stock. Gazlama sırasında tam vites geçişinde 1 parça siyah duman atıyor araç. Ayriyetten 87-90 derecede stop ettirip tekrar çalıştırdığımda da 1 parça beyaz duman ve koku salıyor. servise göstermeli miyim

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer günlük yavaş kullanıyorsan kurum yapıp ara sıra gaza oturmalar sonunda bunu yapıyorsa doğaldır,
    Ama ben senin yerinde olsam arabam daha yeniyken tapa gaz gezer kesip kesmeyeceğini kovalardım, bu süreçte arabanı standarta çevir ve ilk günden itibaren aynı şikayet ile servise git yağ eksiltme duman oranlarını kaydettir artarsa ve artık rolantide üflemeye başlarsa hayırlısı olsun

Egzoza kağıt tutup yağ var mı kontrol edebilirsin.

Abdullah.S
    Misafir
    Bence bu arabalar imalat hatasi boyle bi kusur kabul edilemez
    Bu ne yaa yağmi tasinmasi lazim hep bagajda
    Zaten vw yapmis anca bu kadar olur

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim aracımda da belli kilometrede eksiltme oluyo <7000km civarında 0.5lt> bakıyorum arada eksilmişse ekliyorum üstüne. Çok fazla değilse <1000km de 1lt gibi> -bence- dert edilecek bir durum yok. Ayrıca yukardaki yorumlarda da var farklı yağ kullanıp minimuma indirenler olduğunu duydum ama henüz denemedim, bir sonra ki yağ değişimimde ben de farklı bir yağ denemeyi düşünüyorum. Önceki aracım da twincharge tsi dı onda da aynı km aralığında aynı miktarda eksiltme vardı.

Alıntı Abdullah.S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence bu arabalar imalat hatasi boyle bi kusur kabul edilemez
    Bu ne yaa yağmi tasinmasi lazim hep bagajda
    Zaten vw yapmis anca bu kadar olur
    çok gereksiz bi yorum olmuş, kullanıyorum diye demiyorum ama beğenmezsiniz almazsınız zorla mı sattılar?

Abdullah.S
    Misafir
    Ben zaten sorunsuz arabayi tercih ettigimden dolayi mercoya biniyorum kafa rahat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben zaten sorunsuz arabayi tercih ettigimden dolayi mercoya biniyorum kafa rahat
    merco konusuna yaz ozaman. ne kadar gereksiz bir yorum yapmışsın..
    2.0T FSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün ne var ne yok orjinale çevirdim, aracımı çok seviyorum ama sanırım satıcam egsoz sesi olmadan araç bişeye benzemiyor
    2.0T FSI

Abdullah.S
    Misafir
    merco konusuna yaz ozaman. ne kadar gereksiz bir yorum yapmışsın..
    Gereksiz falan degil
    Kiz kardesime almistim gecen sene yazin.bileydim iki zamanli tekne alirdim yazin keyfini cikartirdi en azindan. Ayda 1 2 kez surekli abi yag lambasi yandi diye diye bunaltti işimlemi ugrasaym serviste danismanlarlami ugrasayim dedm üçune besine bakmadan sattim gidip hemen A serisi aldim huzura erdim

samhain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün ne var ne yok orjinale çevirdim, aracımı çok seviyorum ama sanırım satıcam egsoz sesi olmadan araç bişeye benzemiyor
    Megane coupe miydi onceki arac yanlis mi hatirliyorum??
    Hi mukayese eder misin, yakis/gidis/konfor/sana gore +\- nasil oldu? Hayirli olsun ayrica

Rabbit33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı redsun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merco konusuna yaz ozaman. Ne kadar gereksiz bir yorum yapmışsın..
    +10000000 :d

Rabbit33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dp takıpta duman atmayan ben daha görmedim Seyir halinde ve dip gaz giderken bırakmıyorsa sıkıntı yok demektir,ama gene de mide bulandırıyor işte ,ben dp taktığımdan beri var, arada nadir yapıyor ama sıkıntı olmadan gazlıyorum anormal bişey gözlemlemedim şuana kadar ,servise de gösterdim arkaya peçete koyup baya bi denediler bişey bulamadılar bakalım uzun vadede bişey çıkarmı göreceğiz

Cansın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senin ilacın bende
    Orjinal kat ile binmeye devam et bir sıkıntı olmaz. Ayrıca şu yağı dök. Şuanki yağın çok kötü.
    Motul 5-30 al yağ eksiltmen biter. Kavacıkta senle bayağı konuştuk. Dediklerimi hatırla

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motul kesiyo mu, daha önce de duymuştum bunu.. nereden temin ederiz bi de fiyat nedir? pm de alabilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rabbit33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dp takıpta duman atmayan ben daha görmedim Seyir halinde ve dip gaz giderken bırakmıyorsa sıkıntı yok demektir,ama gene de mide bulandırıyor işte ,ben dp taktığımdan beri var, arada nadir yapıyor ama sıkıntı olmadan gazlıyorum anormal bişey gözlemlemedim şuana kadar ,servise de gösterdim arkaya peçete koyup baya bi denediler bişey bulamadılar bakalım uzun vadede bişey çıkarmı göreceğiz
    aracın gidişinde bir sorun yok dediğin gibi ama arkadan gelenin arayı 10 araba boyu açması, özellikle roccocuların yanına gelidiğinde aracın duman atıyor demesi pek hoş değil

Alıntı Cansın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin ilacın bende
    Orjinal kat ile binmeye devam et bir sıkıntı olmaz. Ayrıca şu yağı dök. Şuanki yağın çok kötü.
    Motul 5-30 al yağ eksiltmen biter. Kavacıkta senle bayağı konuştuk. Dediklerimi hatırla
    satmazsam aklımda dediklerin yapıcam

Alıntı exca- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motul kesiyo mu, daha önce de duymuştum bunu.. nereden temin ederiz bi de fiyat nedir? pm de alabilirim
    jdm getiriyor onlarala irtibata geçebilirsin.
    2.0T FSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gereksiz falan degil
    Kiz kardesime almistim gecen sene yazin.bileydim iki zamanli tekne alirdim yazin keyfini cikartirdi en azindan. Ayda 1 2 kez surekli abi yag lambasi yandi diye diye bunaltti işimlemi ugrasaym serviste danismanlarlami ugrasayim dedm üçune besine bakmadan sattim gidip hemen A serisi aldim huzura erdim
    elbette mercedes, wv'den daha kaliteli ama birde şöyle bişey var; audi a1 180 lik olanlarda aynı sorun var. sırf bu motorda böyle bir sıkıntı var diye audi'yi karalamazsın herhalde.

bende istemem elbette böyle bir sorun -benim gözümde- bu denli güzel bir araçta olsun ama ne yazıkki var. eğer önerilen (motul yağ, cat iptal etmeme) bir iki unsuru göz önünde bulundurursan bu sorunları minumuma indirgeyebiliyorsun.

ve bugün eğer mercedes bile renault motoru kullanıyorsa el üstünde tuttuğun mercedesi bir kez daha sorgulamak gerekir.

keşke benimde durumum olsa bende bir A serisi alabilsem ama şuanki durumum buna el vermiyor.

Hayırlı olsun A serisi, güzel bir araba.

Alıntı samhain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Megane coupe miydi onceki arac yanlis mi hatirliyorum??
    Hi mukayese eder misin, yakis/gidis/konfor/sana gore +\- nasil oldu? Hayirli olsun ayrica
    evet megane coupe'm de vardı öncesinde megane rs'imde vardı. megane coupe yegöre kıyaslarsam, ilk başlarda ibizanın içi megane göre küçük geliyor ama gerek dsg gerek gidişi gereksede görünümü benim daha hoşuma gitti. megane' göre tek sıkıntısı içinin biraz küçük olması.

RS'e göre kıyaslarsam eğer açıkcası RS biraz eski olmasına rağmen ibizadan daha alımlıydı. RS'i satmamın tek sebebi 100.000km'ye gelmiş olmasıydı yoksa satma gibi bir niyetim olmaz hatta yükleyebildiğim kadar yüklerdim. TSI'yı belirili bir yere kadar yüklüyorsun ama RS'in önü daha açık ve sağlam ellerde çok iyi sonuçlar alınabilir. Yol tutuşu RS'in genişliğinden ötürü daha iyiydi ve brembolarıda es geçmemek gerek ve RS ibizaya göre daha sorunsuz bir araç.
    2.0T FSI

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)