User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
39 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: BMW F Serileri

*AddO* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    320 40. yıl var bende de. 7-8 aydır kullanıyorum.
    Gücü kuvveti yerinde araba ama o devasa lastiklerle yanlayamama sıkıntım var

Jamais Vu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yayların değişiceğini zannetmiyorum. şase son 7 hanesini mesaj atarsan bakabilirim.
    Yolladım çok teşekkürler

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Mini cooper s kullanıcısıyım kasımda sıfır 1.18 veya ikinci el f30 almayı planlıyorum. İlk sorum 1.18 performans konusunda çok hayal kırıklığı olurmu bana soft bir kullanıcıyım arada şakalamayı seviyorum sadece eski aracımı aratırmı performans konusunda ikincisi ise f30 ların kronik sorunları varmıdır dikkat edilmesi gereken noktalar neler teşekkür ederim.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mini cooper s kullanıcısıyım kasımda sıfır 1.18 veya ikinci el f30 almayı planlıyorum. İlk sorum 1.18 performans konusunda çok hayal kırıklığı olurmu bana soft bir kullanıcıyım arada şakalamayı seviyorum sadece eski aracımı aratırmı performans konusunda ikincisi ise f30 ların kronik sorunları varmıdır dikkat edilmesi gereken noktalar neler teşekkür ederim.
    118i'de performans beklenti meselesi,136Hp araba nasıl gidiyorsa tam anlamıyla öyle gidiyor.Arkadan itiş+ZF filan da eklenince gayet keyifli oluyor.Kayıp minimum ve öyle gitmiyor ya hissi yok arabada.Test sürüşü yaptıktan sonra alınca yazılım işini ertelemeye karar verdim ben mesela,3 silindirli motorun sesini de çok beğendim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Jamais Vu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    118i'de performans beklenti meselesi,136Hp araba nasıl gidiyorsa tam anlamıyla öyle gidiyor.Arkadan itiş+ZF filan da eklenince gayet keyifli oluyor.Kayıp minimum ve öyle gitmiyor ya hissi yok arabada.Test sürüşü yaptıktan sonra alınca yazılım işini ertelemeye karar verdim ben mesela,3 silindirli motorun sesini de çok beğendim.
    Bende gidip bir test edim en iyisi peki yazılım konusunda bir bilginiz varmı f30 3.16 larda güzel güçler alınıyordu yalnız motor kırılma riski fazlaydı 1.18 de de böylemi durum araştırırken karşılaştınızmı ?
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Bende gidip bir test edim en iyisi peki yazılım konusunda bir bilginiz varmı f30 3.16 larda güzel güçler alınıyordu yalnız motor kırılma riski fazlaydı 1.18 de de böylemi durum araştırırken karşılaştınızmı ?
    Düzgün yazılım ve düzenli yağ su kontrolü ile N13 e de B38 e de bişey olmaz , biraz da bilinçli kullanım tabi

Arkadaşta 218i coupe var orta susturucu iptalli, sesi çok tatlı oluyor tavsiye ederim
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düzgün yazılım ve düzenli yağ su kontrolü ile N13 e de B38 e de bişey olmaz , biraz da bilinçli kullanım tabi

Arkadaşta 218i coupe var orta susturucu iptalli, sesi çok tatlı oluyor tavsiye ederim
    F30 alırsam egzoza girişirim de sıfır f20 de kıyamam sanırım kesmeye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    F30 alırsam egzoza girişirim de sıfır f20 de kıyamam sanırım kesmeye
    Sesi duysan kıyarsın
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar 3.16 3.18 3.20 hepsi aynı motor mu öyle duydum ? eğer öyleyse 3.16 almak en mantıklısı mı?

leventrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.5 sene Cooper S kullandıktan sonra 2013 kasım ayında sıfır km F30 320i aldım. Hala daha kullanıyorum. F30 çok zevkli bir otomobil. Motor ve ZF in uyumunu çok seviyorum. Hızlanması ve yol tutuşu gayet tatminkar. Tek sevmediğim şey iç mekandaki bazı bölümlerde bariz belli olan işçilik kalitesizliği. Bunun haricinde gayet tatminkar.

Fakat gel gelelim Bir Cooper S in verdiği zevki verebilir mi? Bence veremez. Mini retro bir otomobil. Verdiği sürüş hissi, direksiyon hissi çok daha başka. Çok daha saldırgan bir otomobil. Yazılımdı vs. idi aynı gitseler bile iki otomobilin hissettirdikleri çok farklı.

2.5 yıl Mini' ye bindikten sonra daha oturaklı bir araba istemiştim. O sebeple F30 aldım. Memnun muyum? Memnunum. Yeni kasası gelene kadar satmayı planlamıyorum. Geldikten sonra hoşuma giderse yeni kasa alırım.

Peki şu anda? F30 un yanına alabileceğim temiz bir John Cooper Works arıyorum. Fakat piyasa çok dağınık Bulamadım bir türlü aklıma yatan bir araba. Kısacası ikisi çok ayrı arabalar. F30 daha oturaklı bir otomobil. Mini ise direk '' Oyuncak '' . Ben ikisinden de vazgeçemedim Karar sizin...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ben onu merak ediyorum ya,ses stock halde bile güzel.Orta iptalli video var mı acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Jamais Vu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben onu merak ediyorum ya,ses stock halde bile güzel.Orta iptalli video var mı acaba?

Malesef arkadaş çevresinde Bi arkadaşın aracı, ama kesinlikle pişman etmez sesi
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı leventrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.5 sene Cooper S kullandıktan sonra 2013 kasım ayında sıfır km F30 320i aldım. Hala daha kullanıyorum. F30 çok zevkli bir otomobil. Motor ve ZF in uyumunu çok seviyorum. Hızlanması ve yol tutuşu gayet tatminkar. Tek sevmediğim şey iç mekandaki bazı bölümlerde bariz belli olan işçilik kalitesizliği. Bunun haricinde gayet tatminkar.

Fakat gel gelelim Bir Cooper S in verdiği zevki verebilir mi? Bence veremez. Mini retro bir otomobil. Verdiği sürüş hissi, direksiyon hissi çok daha başka. Çok daha saldırgan bir otomobil. Yazılımdı vs. idi aynı gitseler bile iki otomobilin hissettirdikleri çok farklı.

2.5 yıl Mini' ye bindikten sonra daha oturaklı bir araba istemiştim. O sebeple F30 aldım. Memnun muyum? Memnunum. Yeni kasası gelene kadar satmayı planlamıyorum. Geldikten sonra hoşuma giderse yeni kasa alırım.

Peki şu anda? F30 un yanına alabileceğim temiz bir John Cooper Works arıyorum. Fakat piyasa çok dağınık Bulamadım bir türlü aklıma yatan bir araba. Kısacası ikisi çok ayrı arabalar. F30 daha oturaklı bir otomobil. Mini ise direk '' Oyuncak '' . Ben ikisinden de vazgeçemedim Karar sizin...
    F30 3.20D un giderinden bir şüphem yok. Gerek otobanda gerek e5 te bolbol denk geldim bir tık önlerindeydim gidiş konusunda beni üzmiceğini biliyorum. Ama sıfır 1.18 de kafamı çok kurcalıyor benim korkum ondan dolayı bende artık oturaklı bir araca geçiş yapmak istiyorum ruhum çabuk yaşlandı Minin tadını aldım günlük tepesinden inmeyince çabuk sıkıldım. Onun dışında aracımdan aşırı derecede memnunum kısaca demeniz ikisini de dene tarafını seç

R.S.C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

videosu varsa göndersene levent, 3 silindir çok tatlı homurduyo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı R.S.C Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    videosu varsa göndersene levent, 3 silindir çok tatlı homurduyo
    Yukarıda yazdım ama çevreden bi arkadaşın arabası, denk gelirsek eğer çekerim
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

kıvancr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    f20 118i Ecufast'e yazılım yaptırdım. 3 silindir yenı 218i ve 418 i de kullanılan motor.
    Arac henuz 1500 km de . Yakıt tuketımı dustu, performansı eskıye nazaran daha guzel yınede bır f30 320 kadar yurumuyor.
    Eskı halı cok ruhsuzdu bu halı ıle altlardan daha dolu dolu gelıyor. En azından bınerken nerden aldım bu 1.5 motorlu Bmw ı dedırtmıyor.Eskı halı ıle bu sozu devamlı mırıldanıyordum.
    Yazılım yapılmasaydı cok buyuk ıhtımalle aracı 1 haftaya satılıga cıkartırdım.

gokayy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılımlı 3.16 - 1.18 - stock 3.20 varsa ufak bir deneme mi yapsak zır stock f20 lci 1.20i var bende
    1998 106 XR "sold"

2007 207 GT "sold"

2015 F20 LCi 1.20i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arada kaynamış gitmiş. bu f30 larda kullanılan motorlar aynımı yani 3.16 3.18 3.20 aynı motor mu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı picasso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arada kaynamış gitmiş. bu f30 larda kullanılan motorlar aynımı yani 3.16 3.18 3.20 aynı motor mu ?
    116i ve 316i nin makyajsız F20 118i ve 320i ED den farkları yazılım, yağ soğutucu (heat exchanger diye geçiyor komple yağ filtre haznesi) ve egzoz çapı. Geri kalan herşeyleri aynı tamamen.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)