User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 1.4 TSI 150HP DSG ACT Leon Egzoz Konusu Yardım

STFR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question 1.4 TSI 150HP DSG ACT Leon Egzoz Konusu Yardım

Herkese merhaba öncelikle forumdaki neredeyse (gözümden kaçmamışsa) tüm egzoz konularını okudum.Rüyamda uçuşan susturucu kazanlarını gördükten sonra konu açmaya karar verdim işin içinden çıkamadım. Genellikle turbo araçlara best exhaust no exhaust diyorlar fakat TSI larda durumun böyle olmadığını öğrendim. Yapan insanlar geriye düştüklerini güç kaybettiklerini hemen orjinale döndüklerini veya sistem değiştirdiklerini yazmışlar. Fakat başarıyla sonuç alan kimse şunu şunu yaptım başarılı oldu dememiş (pahalı profesyonel kitler hariç). Yanlış hatırlamıyorsam 50 küsür sayfalık backpressure konusunu baştan sona ve 357 sayfalık gti cupra yardım konusunu okuduktan sonra aklımda şöyle birşey belirdi. Ben aracım gürültülü sayılacak bir ses çıkartsın istiyorum bunun için orta ve son susturucuyu iptal edip düz boru yapmak istiyorum.Katalizöre dokunmadan yazılım yapmadan güç kaybetmeden (güç artmasada olur) bu boruyu orjinal boru ölçüsüne sadık kalarak sadece sol taraftan çıkartsam 2 ye bölmesem yeterli vakum sağlanır mı? yoksa konu vakum değil de basınç mı? susturucu olmadan bu iş olmayacak mı? Tecrübe ettiğiniz yaptığınız başardığınız sistemlerle ilgili bilgilerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim

aybrskck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bikaç arkadaşım tsi larda dp komple düz boru ve orjinal son susturucu olarak kullanıyordu ve hepsi inanılmaz memnundu istediğin gürültülü egzoz olmaz ama tatmin edici bir ses alırsın diye düşünüyorum performans olarakta en verimlisi bu sanırım stock araçlarda umarım yardımcı olur
    Alıntı mami_makinen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen şuan stage 1 söküklükte
    Eğerki iddaa olunca stage 5 yapıyorum araca tangayı giydirip çıkarıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    140 lık fr için
    İlk orta son yaptırdık
    Son sökük ortaya vana yaptık.
    Şuanda ortada spor bi susturucu var son sökük (tam bilgim yok)
    Kumandalı ayar tutmadı stabil çalışmadı söktük.
    Orta son yaptığımızda tsi patlamaları inceydi gazlayıp boşa alıp gaza basınca patlıyordu felan güzeldi ama işte o kalkışta sardığında felan çatırdıyodu iki demir birbirine vururmuş gibiydi sesi. Alt devirler cansızlaştı hissettirdi. Rahatsız eder uzun yolda biz 50 km bir yere gittik kafam şişmişti.
    Spor susturucuyla çatırdamalar kalınlaştı ve sesi kısıldı en yeterli kombin bu bence.
    4 çıkışta ses toklaşıyo biraz daha

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aybrskck Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bikaç arkadaşım tsi larda dp komple düz boru ve orjinal son susturucu olarak kullanıyordu ve hepsi inanılmaz memnundu istediğin gürültülü egzoz olmaz ama tatmin edici bir ses alırsın diye düşünüyorum performans olarakta en verimlisi bu sanırım stock araçlarda umarım yardımcı olur
    olay galiba son susturucuda bitiyor. teorik olarak dp yapma orjinal katalizörle kalsın asıl basınç orda oluyor gerisini düz yap güç kaybetmezsin tarzı yazıyorlar ama kim son susturucu iptal ettiyse güç kaybettim yazıyor. Orta susturucu iptalinde de ses alamamış kimse. Aracımı daha teslim alamadım dp işine girmek istemiyorum doğuş otodan korkuyorum radyo bozulacak dp yüzünden diyecekler. Deneme amaçlı orta iptalinden başlamak daha mantıklı sanırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ertantamer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    140 lık fr için
    İlk orta son yaptırdık
    Son sökük ortaya vana yaptık.
    Şuanda ortada spor bi susturucu var son sökük (tam bilgim yok)
    Kumandalı ayar tutmadı stabil çalışmadı söktük.
    Orta son yaptığımızda tsi patlamaları inceydi gazlayıp boşa alıp gaza basınca patlıyordu felan güzeldi ama işte o kalkışta sardığında felan çatırdıyodu iki demir birbirine vururmuş gibiydi sesi. Alt devirler cansızlaştı hissettirdi. Rahatsız eder uzun yolda biz 50 km bir yere gittik kafam şişmişti.
    Spor susturucuyla çatırdamalar kalınlaştı ve sesi kısıldı en yeterli kombin bu bence.
    4 çıkışta ses toklaşıyo biraz daha
    aslında bende 4 çıkış istiyordum ama boru 2 ye ayrıldığı zaman çap 2 katına çıkmış oluyor buda basınç ve vakum kaybı olarak bana yansıyacakmış tahminimden daha fazla kayıp yaşayabilirmişim 4 çıkışta. Aslında isimlerini bilmiyorum ama fotoğrafını eklediğim gibi bir kazanı sona koysak ortayı da iptal etsek güç kaybı en aza inmiş olacak sanırım

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende bluegt var , tatile vs gidiceğimden yolda kafa şişirmesin bahanesi ile dp vs yaptırmadan sadece son susturucu iptali yaptırdım şuan çok memnum vakit bulduğumda yazılım oncesi dp daha spor orta + spor son susturucu yaptırmayı düşünüyorum komple duz boru çekilmez olur diye düşünüyorum

sadec son susturucu iptali ile ses için video paylaşıyım fikrin olsun

bu dışardan
    link Polo BlueGT 150HP DSG exhaust - YouTube

yakın çekim yolda hızlı yavaş vs
    link Polo BlueGT 150HP DSG exhaust - long shots - YouTube

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bluegt var , tatile vs gidiceğimden yolda kafa şişirmesin bahanesi ile dp vs yaptırmadan sadece son susturucu iptali yaptırdım şuan çok memnum vakit bulduğumda yazılım oncesi dp daha spor orta + spor son susturucu yaptırmayı düşünüyorum komple duz boru çekilmez olur diye düşünüyorum

sadec son susturucu iptali ile ses için video paylaşıyım fikrin olsun

bu dışardan
    link Polo BlueGT 150HP DSG exhaust - YouTube

yakın çekim yolda hızlı yavaş vs
    link Polo BlueGT 150HP DSG exhaust - long shots - YouTube

tahmin ettiğimden daha güzelmiş son iptali videolar için teşekkürler. Aklıma iki soru takıldı bu dsg geçişlerinde araba uzun uzun pııırrrt yapması yerine pırt pırt seri ses alamaz mıyız geçişlerde bu bizim elimizde mi? Mesela şu eklediğim videodaki ilk 3 araç gibi kısa pırtlamalar almak mümkün mü? Yoksa bu araçlar R , S olmalarından mı kaynaklı bilginiz var mı? ikinci merak ettiğim ise his olarak mı memnunsunuz yoksa bi ölçüm yaptınız mı son iptalinden sonra şimdiden teşekkürler

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STFR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tahmin ettiğimden daha güzelmiş son iptali videolar için teşekkürler. Aklıma iki soru takıldı bu dsg geçişlerinde araba uzun uzun pııırrrt yapması yerine pırt pırt seri ses alamaz mıyız geçişlerde bu bizim elimizde mi? Mesela şu eklediğim videodaki ilk 3 araç gibi kısa pırtlamalar almak mümkün mü? Yoksa bu araçlar R , S olmalarından mı kaynaklı bilginiz var mı? ikinci merak ettiğim ise his olarak mı memnunsunuz yoksa bi ölçüm yaptınız mı son iptalinden sonra şimdiden teşekkürler

2.0 olmalarındanda farkediyordur fakat yazılım + dp ile yakın olur buna

performans ile ilgili ise karşılaştırma pek yapmadım ama bana kalırsa rahatladı daha iyi gibi çunku sonrasında istanbul park a çıktım , daha once stock da çıkmıştım daha iyi geldi bana

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vaktine zamanına yazık alt tarafı bir egzoz o kadar araştıracağına egzozcuya gidip deneme yanılma yöntemiyle devam etseydin en kötü tecrübe edinirdin hepi topu bir egzoz sesi ne kadar teferruatlı olabilir. Kaldı ki performansı düşürmemesinin imkanı yok. Araç stock kalıcaksa akışkanlar mekaniği diye baba konu var emmesiyle egzozuyla yazılımsız oynanmaz.

Dip not olarak powershopta efsane dp var. Kaynaksız hazır kit halinde xxx ustanın yaptığına 10 basar. Şiddetle tavsiye ederim. Injen filtre kitide var. Fakat hiç biri yazılımsız olmaz !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vaktine zamanına yazık alt tarafı bir egzoz o kadar araştıracağına egzozcuya gidip deneme yanılma yöntemiyle devam etseydin en kötü tecrübe edinirdin hepi topu bir egzoz sesi ne kadar teferruatlı olabilir. Kaldı ki performansı düşürmemesinin imkanı yok. Araç stock kalıcaksa akışkanlar mekaniği diye baba konu var emmesiyle egzozuyla yazılımsız oynanmaz.

Dip not olarak powershopta efsane dp var. Kaynaksız hazır kit halinde xxx ustanın yaptığına 10 basar. Şiddetle tavsiye ederim. Injen filtre kitide var. Fakat hiç biri yazılımsız olmaz !!
    açıkcası yazılımda istiyorum fakat dsg nin 250 torkla limitlendirildiğini ve aracın 250 tork olduğundan zararlı olabileceğini söylediler. Bu yüzden korkuyorum. Deneme yanılma dediğiniz şey orta iptali son iptalinde geçerli olacak. ikisi de verimsiz olursa ki olacak gibi görünüyor bu sefer susturucular devreye girip fiyat katlanacak o yüzden araştırıyorum. Birde doğuş otonun her konuda garanti dışı bırakmaya çalışması korkutuyor yazılım olursa. Sıfır araçla bu kadar oynamayı gözüm yemiyor. O yüzden sadece egzoz istiyorum. Şu akışkanlar mekaniği içeren konuları da bir okuyayım teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Leonardo için bişey diyemem lakin güzel bi sistem motoru cidden rahatlatıyor. 2 dakikalığına markete gidip geliyorum bile deseniz motor normalde aşırı ısınır aşırı beslemeli motorlar. Fakat bu ısı sorunu kaliteli ürünler ile ciddi azalıyor. Tecrübe ile sabır. Naçizane tavsiyem; kaliteli bir markaya yönelin. Adamlar ar-ge olayını savsaklamıyor keza. Ona göre ölçüp biçip piyasaya sürüyorlar. En ufak hata ya da müşteri tatminsizliğine neden olabilecek sorunlar ciddi maliyetlere sebebiyet vereceğini bildikleri için titiz üretim silsilesi söz konusu. Yani, imkan varsa kaliteli bi markanın seçeneklerinden size uyan bi kombinasyon oluşturmaya bakın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Leonardo için bişey diyemem lakin güzel bi sistem motoru cidden rahatlatıyor. 2 dakikalığına markete gidip geliyorum bile deseniz motor normalde aşırı ısınır aşırı beslemeli motorlar. Fakat bu ısı sorunu kaliteli ürünler ile ciddi azalıyor. Tecrübe ile sabır. Naçizane tavsiyem; kaliteli bir markaya yönelin. Adamlar ar-ge olayını savsaklamıyor keza. Ona göre ölçüp biçip piyasaya sürüyorlar. En ufak hata ya da müşteri tatminsizliğine neden olabilecek sorunlar ciddi maliyetlere sebebiyet vereceğini bildikleri için titiz üretim silsilesi söz konusu. Yani, imkan varsa kaliteli bi markanın seçeneklerinden size uyan bi kombinasyon oluşturmaya bakın.
    teşekkür ederim yanıtınız için bu markalar sanırım belli standartlar içinde ar-ge yapıyorlar çünkü tatmin edici sesi olan bi markaya rastlamadım neredeyse hepsi orjinalden bi tık fazla ses çıkartıyor. Şuan aklımda orjinal boru kalınlığında orta iptali ve sona kaliteli sayılabilecek bi markanın susturucusunu koymak geçiyor. Sizce güç kaybetmeden bu sistem yeterli olur mu?

FaTiH44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    150lik için milltek catback varsa tavsiye ederim.Ben 140'lıkta 2 senedir kullanıyorum hem ses harika hem performans farkediyor.
    03 FIAT PALIO SPORTING 1.6 16V | 98 HONDA CIVIC VTEC VTI HB
    14 SEAT LEON FR 1.4 TSI | 15 VW CC 1.4 TSI DSG
    17 VW PASSAT B8 1.4 TSI| 18 SEAT LEON FR 1.4ECOTSI DSG

13 VW POLO GTI 1.4 TSI DSG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FaTiH44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    150lik için milltek catback varsa tavsiye ederim.Ben 140'lıkta 2 senedir kullanıyorum hem ses harika hem performans farkediyor.
    aracın videosu var mı ürünün fiyatı hakkında bilgi verir misiniz ürün orta ve son susturucu şeklinde mi teşekkür ederim

FaTiH44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STFR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracın videosu var mı ürünün fiyatı hakkında bilgi verir misiniz ürün orta ve son susturucu şeklinde mi teşekkür ederim
    video malesef yok.Orta susturucu farklı ve son düz boru şeklinde.Maslak powershopla iletişime geçebilirsiniz fiyat konusunda ben alalı 2 sene oldu
    03 FIAT PALIO SPORTING 1.6 16V | 98 HONDA CIVIC VTEC VTI HB
    14 SEAT LEON FR 1.4 TSI | 15 VW CC 1.4 TSI DSG
    17 VW PASSAT B8 1.4 TSI| 18 SEAT LEON FR 1.4ECOTSI DSG

13 VW POLO GTI 1.4 TSI DSG

LnchCntrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 - Orta iptali ile bin.
    ya da
    2 - Supersprınt veya miltek tak.

aybrskck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bildiğim kadarıyla garantiler sadece müdahale ettiğiniz parçalarla alakalı örnek veriyorum yay taktınız süspansiyonda oluşan arızalar garanti dışı kalıyor yani dp sizin genel olarak aracınızı garanti dışı bırakmaz ama yinede iyi araştırmak lazım tabiki
    Alıntı mami_makinen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen şuan stage 1 söküklükte
    Eğerki iddaa olunca stage 5 yapıyorum araca tangayı giydirip çıkarıyorum

92Sİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bendede 150 act fr var. Bugün powershoptam dp aldım. Ama egsoz için bi karar veremedik. Orta iptali yapsak dp den sonra komple düz boru ve sona orj çıkışını koyduğumuzda herhangi bir gerileme veya zararı olurmu ? Bu arada egsozdan sonra stage1 soft yazılım yaptırıcam. Egsoz için önerisi olan varmı ?
    34 EVH 16 CİVİC Sİ (94) 26 KZ 693 CİVİC Sİ (92)
    34 RBM 72 CİVİC Sİ (93)
    52 AZ 885 CİVİC Sİ (92)
    34 JA 3602 CİVİC Sİ (92)
    39 TC 045 CİVİC Sİ (94)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonuç olarak konuyu güncelleme gereği duydum. Aracım ST olduğu için 3 tane susturucusu var sandım fakat gittiğim egzozcu ilgiliydi ve yeni FR ların katalizör hariç 3 susturucusu olduğunu söyledi. Orta susturucu iptali işçilik olarak fazla olacağından ( çok kıvrım ve dirsek vardı) sondaki 2 susturucuyu iptal etmeye karar verdik. Şuan aracımın katalizörü ve orta susturucusu stock ortadan sonraki iki susturucu iptal yerine 60 lık düz boru konuldu. Düşük devirde hiçbir güç tork kaybı hissetmedim ve alt devirlerdeki ses ilanılmaz güzel üst devirlere çıkasım gelmiyor. Ortayı iptal etmediğimizden sanıyorum üst devirlerde çok bir dsg fart olayı yok alt devirlerde yeterince tatminkar patırdıyor. 0-100 ölçmek istemiyordum çünkü yazılan yorumlara bakınca ne yaparsan yap güç kaybedersin denildiği için psikolojikman kayıp hissetmedim ama yanımdaki 105 kiloluk arkadaşımın ısrarıyla 0-100 denemesi yaptık. 3 sefer yaptık ve sonuç 8.28 8.32 8.25 çıktı. Aracın station wagon olduğu ve fazladan 105 kiloluk bir insan olduğunu düşününce beni tatmin etti ve güç kaybı olmadığı kanısına vardım. 2 ay kadar süren araştırmalarım sonucunda da tek gerçeğin tecrübe olduğunu burada yazılan şeylerin çoğunun kişiden kişiye değiştiğini anladım. Belkide herkes kendi açısından haklıdır çünkü roll kovalamadığım için 0.1 saniye kayıp olduysa bile benim için önemi yok ama belki de 0.1 saniye kayıp bir kaç boya eşdeğerdir. Ben şuan için hızlı aile arabamla mutluyum bu kadar ufak hesapların peşinde olmayan güç kaybetmekten korkan herkese tavsiye ederim en azından deneyin 150 lira ödedim ve bu keyfe sonuna kadar değer

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler