User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
73 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Intercooler küçük olursa?

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elm327 ile elimde fazladan bluetooth lu var birtane ihtiyacın olursa verebilirim

işin ilginci dijital hararet göstergesinde hararet normal görünsede obd2 den 75-80dereceleri görüyorduk hep.
    çok makbule geçer abi çok sevinirim o daha çok merak ettiğim bi konuydu aslında çnkü benm motor ısınmıor bi türlü 4 kutu oluyo stop ediorm
    mesela 2 dk sonra çalışınca 2 kutu şmdi görücez kaç derece oluyomuş

abi ben ithalatçısını bulmuştum tek satmıyoruz toptan satış falan dedi zorla yıldırıp 150 liraya almıştım sanırım ama hiç hatırlamıorm neresi die kuzene soriyim onla almıştık belki hatırlar
    Konu Oznsrl tarafından (13-03-2017 Saat 13:11 ) değiştirilmiştir.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ramcho® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu şekilde değilde yatay olarak yaparsan daha cok faydalanabilirsin. cooler da amac sürekli içinden geçen havayı soguk tutmak. belirli bir süre sonunda dik olarak kullanılan cooler soguyamaz.

c3 lerin ön tampon altları rahattır. gönderdiğim 1.6 multijet yada 1.6 tdci cooler ı işini fazlasıyla görecektir.
    Araç 206, aklımda C3 intercoolerı olduğundan araç c3 sanılması normal tabi

Yatay tabi ki çok daha verimli olur ancak hem yer sıkıntısı var (tampon kesme vs. istemiyorum.Orj. dursun) hemde borulamada yol uzuyor. Turbo arkada kalıyor maalesef.

Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Abi senin böyle olcak sanırım
    Aynen aklımdaki bu açıkçası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok makbule geçer abi çok sevinirim o daha çok merak ettiğim bi konuydu aslında çnkü benm motor ısınmıor bi türlü 4 kutu oluyo stop ediorm
    mesela 2 dk sonra çalışınca 2 kutu şmdi görücez kaç derece oluyomuş

abi ben ithalatçısını bulmuştum tek satmıyoruz toptan satış falan dedi zorla yıldırıp 150 liraya almıştım sanırım ama hiç hatırlamıorm neresi die kuzene soriyim onla almıştık belki hatırlar
    Valla malbule geçer

Faruk_Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    lag sorunu genellıkle borulardan dolayı oluyor, tabı kı aşırı buyuk bır ıntercoolerda lag yapar ama asıl etken boru çapları ve boruların uzunluğu..

sadece ıntercooler ıle bıraz gecıkme olur ama ustune normal bır yazılım yapılırsa ne gecıkme olur nede yetersızlık..

tam hatırlamıyorum ama C2 zamanı baya araştırma yapmıştım dık 3.5 lt olan ıntercooler'ın 200 hp'lere kadar kullanıldığını duymuştum..

amaç lımıtlerı zorlamadan gunluk kullanımda max guç almaksa stock ıntercooler tam aradığınız şey..

ozan sızın araçlarda turbo motorun arkasında ve normal bır dızel araca gore borular çok uzun zaten 1.5 dcı'lar da turbo hep geç gelır dıkkat ettıysen..

+ ıntercooler boruları tam motor bloğunun ustunden geçtığı ıçın doğal olarak soğuk havada soğukluk kaybı yaşanıyor..

senın aracın motor fotosu var mı abı? benım aracta kı gıbı yerı varsa eğer hem dık hem gırış çıkışı aynı olan ıntercoolerı alman lazım + bıde turbo nerde kalıyor yanı borular ne kadar uzayacak acaba..

eğer panelde ıntercooler yerı yoksa multıjetlerde kı gıbı yatay radyatorun onune gırış çıkışı farklı ıntercooler alman gerekecek..

mesela aynı model C2 ve 207 dık ıntercooler kullanırken fıesta yatay ıntercooler kullanıyor, hem lag çok oluyor hemde aracta ıntercooler yoksa sonradan takarken ıntercooler ve boru masrafı çok oluyor..

C3 ıntercoolerını berke oto'dan valeo marka 260tl'ye almıştım + 2 alt 1 ust olarak takozu var 3/5 lıralık bışey onlarıda alın derım yoksa ıntercooler boruları motorla butunleşeceğı ıçın salınımı ıçerı yansıtacaktır..

ben savaş ustada ıntercoolera krom boru yaptırıp, soğuttuğumuz hava turboya gıderken tekrar motor ıçınde ısınmasın dıye dp'yı sardırdığım egzoz sargısı ıle sardırmıştım..

panelınızde yerınız yoksa ıstesenızde dık takamazsanız, o zaman mecbur gırış çıkış farklı yatay ıntercooler takacaksınız..

bıde ıntercoolerın geldığı yerın hemen onu ne durumda? yanı tamponda radyator onunde kapalı parcanız varsa onu açmanız ıyı olur..
    F&F CAR CLEAN - Detailing Center

Vtec II ES7 | Accord 2.4 EX. | C2 HDI | GPunto MJET 3K | Dizel Otomatik ERA...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    aslında ıntercooler yuksek vıteste, ortanın ustu hızlarda aracın cepheden hava akışı alabıldığı durumlarda ve ust devırlerde olumlu etkı yapar sadece..

2000 devır altı ve şehır ıçı kullanım ıçın kayda değer bır etkısı yoktur..

bu yuzdendır kı B segmentı fıesta, clıo, 206 vs gıbı şehır ıçı kullanım ıçın tasarlanmış arabalara IC konmaz..

VALEO INTERCOOLER ve TAKOZLAR..

HAVA GIRIŞINI ARTTIRMAK IÇIN RADYATORUN ONUNDE KI PLASTIĞI SOKMUŞTUM..

INTERCOOLER MONTAJI..

INTERCOOLER BORULARI..

ŞIMDI KI ARACIM OLAN 1.3 MULTIJET INTERCOOLERI..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Faruk_Vtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lag sorunu genellıkle borulardan dolayı oluyor, tabı kı aşırı buyuk bır ıntercoolerda lag yapar ama asıl etken boru çapları ve boruların uzunluğu..

sadece ıntercooler ıle bıraz gecıkme olur ama ustune normal bır yazılım yapılırsa ne gecıkme olur nede yetersızlık..

tam hatırlamıyorum ama C2 zamanı baya araştırma yapmıştım dık 3.5 lt olan ıntercooler'ın 200 hp'lere kadar kullanıldığını duymuştum..

amaç lımıtlerı zorlamadan gunluk kullanımda max guç almaksa stock ıntercooler tam aradığınız şey..

ozan sızın araçlarda turbo motorun arkasında ve normal bır dızel araca gore borular çok uzun zaten 1.5 dcı'lar da turbo hep geç gelır dıkkat ettıysen..

+ ıntercooler boruları tam motor bloğunun ustunden geçtığı ıçın doğal olarak soğuk havada soğukluk kaybı yaşanıyor..

senın aracın motor fotosu var mı abı? benım aracta kı gıbı yerı varsa eğer hem dık hem gırış çıkışı aynı olan ıntercoolerı alman lazım + bıde turbo nerde kalıyor yanı borular ne kadar uzayacak acaba..

eğer panelde ıntercooler yerı yoksa multıjetlerde kı gıbı yatay radyatorun onune gırış çıkışı farklı ıntercooler alman gerekecek..

mesela aynı model C2 ve 207 dık ıntercooler kullanırken fıesta yatay ıntercooler kullanıyor, hem lag çok oluyor hemde aracta ıntercooler yoksa sonradan takarken ıntercooler ve boru masrafı çok oluyor..

C3 ıntercoolerını berke oto'dan valeo marka 260tl'ye almıştım + 2 alt 1 ust olarak takozu var 3/5 lıralık bışey onlarıda alın derım yoksa ıntercooler boruları motorla butunleşeceğı ıçın salınımı ıçerı yansıtacaktır..

ben savaş ustada ıntercoolera krom boru yaptırıp, soğuttuğumuz hava turboya gıderken tekrar motor ıçınde ısınmasın dıye dp'yı sardırdığım egzoz sargısı ıle sardırmıştım..

panelınızde yerınız yoksa ıstesenızde dık takamazsanız, o zaman mecbur gırış çıkış farklı yatay ıntercooler takacaksınız..

bıde ıntercoolerın geldığı yerın hemen onu ne durumda? yanı tamponda radyator onunde kapalı parcanız varsa onu açmanız ıyı olur..
    Tam aradığım cevabı buldum. 200hp

Benim arabanın motor fotosu yok ama şu aşağıdaki linkteki ile birebir aynı.

Yeniden Yonlendirme Bildirimi

Intercooler yeri panelde direk yeri yoktur belki ama panelin yarısı boş plastik. Benim aklımda şöför tarafı radyatör yanına yerleştirmek var. Turbo Ozan'ın arabadkai gibi arkada kaldığı için dik IC daha çok işime geliyor. Sebebi de 40-50 cm'de olsa kısalan borular.

Senin fotoda paylaştığın coolerın girişleri düz olanı düşüyorum. Açılısı benim arabaya pek uygun değil.

Amaç günlük kullanımda hızlıcana bir arabaya sahip olmak. Roll vs. kovalamayacağım. Bana göre gazlanacak araba benzinli olmalı

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir tane 406hdi incele derim.

boru dizilimi cooler duruşuna ve yerine daha iyi karar verirsin.
    9680356780 Intercooler PEUGEOT Expert Case (G9) 2.0 HDI 120 88 kW 120 hp | eBay

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir tane 406hdi incele derim.

boru dizilimi cooler duruşuna ve yerine daha iyi karar verirsin.
    9680356780 Intercooler PEUGEOT Expert Case (G9) 2.0 HDI 120 88 kW 120 hp | eBay
    Tam olarak aklımdaki mal bu. 307 1.6hdi'larda da aynısı var yada çok benzeri.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam olarak aklımdaki mal bu. 307 1.6hdi'larda da aynısı var yada çok benzeri.
    1.6hdi de turbo önde ve cooler sagda,seninki tam tersi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6hdi de turbo önde ve cooler sagda,seninki tam tersi
    evet tam tersi. Benim sağ tarafta panele gömülü bir kutucuk var. İçinde röleler vs. var. Su geçirmez bir alan. o alana dokunmak istemiyorum açıkçası. Olası bir su teması çok san sıkar, uğraştırır sonradan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Abi senin böyle olcak sanırım
    şimdi bu resim beni biraz kuşkulandırdı.
    yukarda gördügümüz 2 boru biri hava filtresi digeri coolerdan emmeye giriş.turbodan coolera giriş alttan oluyor.o zaman 1.6hdi coolerı işimize yaramaz.

haa biri coolera giriş,digeri çıkış diyorsanız.hava filtresi nerde???

buda 2.0hdi 110hp http://img24.otofotki.pl/obrazki/bz4...DWQW-(new).jpg

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yukarda gördügümüz 2 boru biri hava filtresi digeri coolerdan emmeye giriş.turbodan coolera giriş alttan oluyor.o zaman 1.6hdi coolerı işimize yaramaz.

Şimdi adam gibi düşününce kafa karışıyor. O metal panelin altına filtre sığmaz. ABS modulü vs. filtre için yer yok orada. İşin kötüsü aracın yapım fotoları da yok.

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Cevap veriyorum

A) Sol sisin altında

son kararım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevap veriyorum

A) Sol sisin altında

son kararım
    Olay yeri değil nasıl bağlandığı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    paylaştığım linktede 406hdi cooler giriş çıkışı belli.

benim aracımdada turbo arkada ve turbodan coolera giriş altta.coolerdan emmeye giriş üste.o yuzden yer sıkıntısıda varsa 1.6hdi giriş çıkışı aynı tarafta olan cooler olmaz.

olmaz deyip kestirip atmıyayım.olurda tampon altına yan koyarsın.borular gene biri alttan biri üsten gelir tampon arkasında birleşir.aynı 207thp ye takılan cooler gibi.tabi ufak versiyonu olur.ama emmeye giden boru fuzuli uzun olur.

bence alttan giriş üsten çıkış olan cooler en mantıklısı lag da daha az olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam aradığım cevabı buldum. 200hp

Benim arabanın motor fotosu yok ama şu aşağıdaki linkteki ile birebir aynı.

Yeniden Yonlendirme Bildirimi

Intercooler yeri panelde direk yeri yoktur belki ama panelin yarısı boş plastik. Benim aklımda şöför tarafı radyatör yanına yerleştirmek var. Turbo Ozan'ın arabadkai gibi arkada kaldığı için dik IC daha çok işime geliyor. Sebebi de 40-50 cm'de olsa kısalan borular.

Senin fotoda paylaştığın coolerın girişleri düz olanı düşüyorum. Açılısı benim arabaya pek uygun değil.

Amaç günlük kullanımda hızlıcana bir arabaya sahip olmak. Roll vs. kovalamayacağım. Bana göre gazlanacak araba benzinli olmalı

buyuk ıhtımal panelde yerı vardır abı dıkkatlı bak, gerçı olmasada sorun değıl o boşluğa her turlu duzgun IC montajı yapılır..

sızde panelın şofor onunu boş bırakmışlar, zaten turboda hemen aynı hızada arkada kalıyor mis..

dedığınız gıbı benım IC'nın gırış çıkışlarının duz olanından lazım sıze, eskı aracıma gore borularınız daha kıvrımsız ve daha duz olacak Ozan'da borular bıraz daha karışık..

valla abı aracın nadır araclardan, emın ol gıdışı baya hızlanacak keşke C2'yı 1.6 110'luk getırselerdı ben ona da razıydım..

atmosferık benzınlılerden sonra turbo dızeller benım daha çok hoşuma gıttı, ufak tefek oynamalarla hem guç alınıyor hemde aynı zamanda gunluk kullanımda ekonomı yapılabılıyor..

kabataslak IC'lı bı 1.6 turbo dızel araca 1500/2000 lıra cıvarı DP ve yazılım yapılarak neredeyse yarısı kadar guç alınabılınıyor ama atmosferık benzınlı bı 1.6 aracta 2000 tl'ye hıç bırşey yapılmıyor..

ben dızel araclardan çok memnunum kısmetse hacım buyutmek ıstıyorum o zaman herşey çok daha keyıflı olacak ınş..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Faruk_Vtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buyuk ıhtımal panelde yerı vardır abı dıkkatlı bak, gerçı olmasada sorun değıl o boşluğa her turlu duzgun IC montajı yapılır..

sızde panelın şofor onunu boş bırakmışlar, zaten turboda hemen aynı hızada arkada kalıyor mis..

dedığınız gıbı benım IC'nın gırış çıkışlarının duz olanından lazım sıze, eskı aracıma gore borularınız daha kıvrımsız ve daha duz olacak Ozan'da borular bıraz daha karışık..

valla abı aracın nadır araclardan, emın ol gıdışı baya hızlanacak keşke C2'yı 1.6 110'luk getırselerdı ben ona da razıydım..

atmosferık benzınlılerden sonra turbo dızeller benım daha çok hoşuma gıttı, ufak tefek oynamalarla hem guç alınıyor hemde aynı zamanda gunluk kullanımda ekonomı yapılabılıyor..

kabataslak IC'lı bı 1.6 turbo dızel araca 1500/2000 lıra cıvarı DP ve yazılım yapılarak neredeyse yarısı kadar guç alınabılınıyor ama atmosferık benzınlı bı 1.6 aracta 2000 tl'ye hıç bırşey yapılmıyor..

ben dızel araclardan çok memnunum kısmetse hacım buyutmek ıstıyorum o zaman herşey çok daha keyıflı olacak ınş..
    Bugün enine boyuna baktık. klima+su radyatörüden dolayı olsa gerek tampon demirine olan mesafe araya cooler girecek kadar değil maalesef.

Dik cooler içinde panelde yer yok. panelde yolcu tarafındaki röle kutusu iptal edilip yapılır belki ama hem borulaması ters hemde O kadar ıslak bir bölgede hazır su geçirmeyen bir yerdelerken ellemek istemedim.

Sonuç: tampon ızgara sökülüp az dışa çıkacak yatay dikdörtgen düz bir cooler olacak
    Konu EREN34 tarafından (18-03-2017 Saat 22:55 ) değiştirilmiştir.

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel bilgiler cooler tamam birde bunu düşünmelisin turbo basıncın kaçken kaç olacak turboun haritasıvarmı nerde over speed oluyor nerde ne kadar bacın basınca ısınıyor cooler takmakla işin bittiğini düşünmüyorum

inceama geniş coolarlar var onlarıtercih edebilirsin
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

ENGINeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel konu teşekkürler
    A4 (b5)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler