User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: 208 THP Allure Dumpvalve sorunu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

208 THP Allure Dumpvalve sorunu

Arkadaşlar merhaba ;

Aracım 208 Allure.. Egzozuna kadar stok halde 5 ay önce aldım aracı.. Geçen hafta içerisinde K&N 3250 hava filtresi almıştım ilk adım olarak onun montajını yaptım ancak filtreyi taktığım andan itibaren her vites atışımda hatta viteste ayağımı gazdan çektiğimde araçta sanki sesli tip dumpvalve yada blow off varmış gibi ses gelmeye başladı.. Danıştığım bir iki kişi çok önemli olmadığını kısa vadede sorun çıkarmayacağını söylesede yine bir iki kişi turboda oluşan hava akışının terse dönmesi durumunun kısa sürede Turbo Pallerine zarar verebileceğini söyledi..

Şimdi merak ettiğim daha önce sadece Hava filtresi taktığında benim yaşadığım durumu yaşayan varmı aramızda yada karşılaşan? Yani Filtre uygulamasından sonra olağan bir durummudur bu? Yok değilse benim araçta nasıl bir sıkıntı olabilir bu şekilde olması için?

Ve gerçekten kısa sürede motora veya turboya büyük bir sorun yaşatması muhtemelmidir bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim..

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba ;

Aracım 208 Allure.. Egzozuna kadar stok halde 5 ay önce aldım aracı.. Geçen hafta içerisinde K&N 3250 hava filtresi almıştım ilk adım olarak onun montajını yaptım ancak filtreyi taktığım andan itibaren her vites atışımda hatta viteste ayağımı gazdan çektiğimde araçta sanki sesli tip dumpvalve yada blow off varmış gibi ses gelmeye başladı.. Danıştığım bir iki kişi çok önemli olmadığını kısa vadede sorun çıkarmayacağını söylesede yine bir iki kişi turboda oluşan hava akışının terse dönmesi durumunun kısa sürede Turbo Pallerine zarar verebileceğini söyledi..

Şimdi merak ettiğim daha önce sadece Hava filtresi taktığında benim yaşadığım durumu yaşayan varmı aramızda yada karşılaşan? Yani Filtre uygulamasından sonra olağan bir durummudur bu? Yok değilse benim araçta nasıl bir sıkıntı olabilir bu şekilde olması için?

Ve gerçekten kısa sürede motora veya turboya büyük bir sorun yaşatması muhtemelmidir bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim..
    filtreyle alakası yok, o ses daha duyulur hale geliyor filtreyle sadece... benim 3.20i de sanki BOV varmış gibi ses geliyor bazen...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sesi bir şekilde koyman mümkünmü dump valve yeteri kadar boşaltamıyor olabilme ihtimali var
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    207-DS3 gibi tüm THP motorlarda o ses aslında var. Ama açık hava filtresi ile daha duyulabilir hale geliyor. Normal yani.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    filtreyle alakası yok, o ses daha duyulur hale geliyor filtreyle sadece... benim 3.20i de sanki BOV varmış gibi ses geliyor bazen...
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    207-DS3 gibi tüm THP motorlarda o ses aslında var. Ama açık hava filtresi ile daha duyulabilir hale geliyor. Normal yani.
    Teşekkür ederim ilgi ve cevaplarınız için..

Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sesi bir şekilde koyman mümkünmü dump valve yeteri kadar boşaltamıyor olabilme ihtimali var
    Mustafa Birsesliylede sordum biraz önce salı günü bi uğruycam yanına eğer tam teşhis koyamazsak ve müsait olursan ordan bi video ile sesi ulaştırabiliriz sana sanırım.. Teşekkür ederim ilgin için..

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Peugeot 207 RC Green Short Ram Air Intake - YouTube

Ses buysa ki budur muhtemelen açık hava filtresi takınca çıkıyor. GFB DV taktığımda neredeyse yok denecek kadar azalmıştı aynı filtre ile.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peugeot 207 RC Green Short Ram Air Intake - YouTube

Ses buysa ki budur muhtemelen açık hava filtresi takınca çıkıyor. GFB DV taktığımda neredeyse yok denecek kadar azalmıştı aynı filtre ile.
    aynen ses ta kendisi sanırım yazıldığı gibi normal bir durum bu.. DV takmadanda böyle devam edecek gibi.. DV alasıya kadar orjinal filtreyle devam etmek belki en mantıklısı olacak..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler