User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Isınınca ateşleme sorunu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Isınınca ateşleme sorunu

Aracım fiat grande punto t-jet specler t04 turbo megasquirt v3 ecu r8 bobin
    ms3 ecuyu bağladıktan sonra aracımı doğru düzgün yürütemedim ayarlar vs herşey tamam motor soğukken bir sorun yok ama 20 dakika sonra başlıyor teklemeye ateşleme kesiyo yarım saat sonra felan gazı bırakınca stop ediyor üst devirlerde ateşleme geliyor ateşleme bobinleri çok ısınıyor beru,bremi,vw ag 3 takım r8 bobin değiştirdim hepsi aynı bobinlere gelen votajı ölçtüm normal motor harareti standart beyinde bi problem görükmüyor 1 ve 4 . pistonlar aynı anda ateşliyor bu ateşleme bobinleri birbirine bağlı şimdi bide ateşleme bobinleri ayırıp ecu ya tek tek bağlıcaz acaba r8 bobinleri aracıma uygun değilmi sizce sorun nedir ne yapmam lazım ? şimdiden teşekkür ederim iyi günler

alihan_27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    r8 bobinlerin dwell zamanına göre kontrol edip deneyin.

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    R8 bobininin araciniza uygun olamama durumu olamaz ister helikoptere takin duzgun ayarlandigi sürece bobinlerin isinmamasi lazim

Yukardaki postda bahsedilmis dwell i cok uzun tutmus olabilirsiniz buda kullandikca bobinlerin isinmasina sebep olur bobinler kendilerini korumaya alirlar veya yanlis bi ayar yada bağlanti yapmis olabilirsiniz

Sadece krank sensöründen baglanti yaparsaniz tek tek baglamanizin bi farki olmaz 1-4, 2-3 seklinde ki baglanti nornal tüm 4 silindirlerde bu sekilde baglanir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler