User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
55 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: BMW E21 Restorasyon 80 Model

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın hayırlı uğurlu olsun kardeşim, projende de kolaylıklar diliyorum çamurlukları şişirdiğin çok iyi olmuş, ben en başta öyle yaptırmamış olmamın ceremesini çekiyorum.

Motor ile ilgili planların nedir, neler yapabiliriz bizim bu araçlara ? İnternette ben de okumuştum M10 motora şöyle yüklüyorlar, böyle yüklüyorlar diye. Fakat ustalarla konuştuğumda o işin olmayacağı ve en kolayının motor atmak olduğu cevabını alıyorum.
    Volkswagen Golf MK1 GL....Out

1978 BMW 318i E21....In

evedüşenkaldırm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ae86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah Cebinize bereket sabrınıza sağlık versin Sizden önceki sahipleri macun güzeli yapmışlar.Tavanın arka birleşim yeri ne durum da ?
    Teşekkür ederim aynen o şekilde yapmışlar. Tavanın arka birleşim yeri dediğiniz yeri tam anlayamadım ama arka camın altını diyorsanız orası çürüklüydü bende içimin rahat etmesi için o kısmı komple kalın saç kıvırttırdım ve kaynattık #16 daki post un somundaki fotoğrafta biraz belli oluyor eve girdikten sonra oranın detaylı fotoğraflarını atarım dediğim yer haricinde de bi sorun yok gibiydi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı K0213 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada aşağıdaki araç bizim mahallede yatıyor üzerinden kurtarılacak bir şey varsa yardımcı olurum

Çok teşekkür ederim aslında şuan kafamı kurcalayan bir sorun var, tamponlar aracım gümrük çıkışlı olduğu için amerikan versiyon yani körüklü olanlardan onlara bi çözüm bulamadım arka çok iyi durumda ama önün sağ soldaki akordiyon şeklinde olan plastikleri düzgün durmuyor temiz tamponda bulamıyorum. En kötü ihtimalle euro versiyon olan tamponlardan takıcam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dogacmrz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın hayırlı uğurlu olsun kardeşim, projende de kolaylıklar diliyorum çamurlukları şişirdiğin çok iyi olmuş, ben en başta öyle yaptırmamış olmamın ceremesini çekiyorum.

Motor ile ilgili planların nedir, neler yapabiliriz bizim bu araçlara ? İnternette ben de okumuştum M10 motora şöyle yüklüyorlar, böyle yüklüyorlar diye. Fakat ustalarla konuştuğumda o işin olmayacağı ve en kolayının motor atmak olduğu cevabını alıyorum.
    Teşekkür ederim. İnşallah sağ salim bitiricez gibi çamurluklar konusu benim için rasgele ortaya çıktı ustam uyardı daha sonra sorun yaşama istersen açalım diye ilk baş orijinalliği bozulsun istemedim sonra çoğu fotoğrafta gördüğüm kadarıyla çamurluk açıldığında yandan daha bi şişik duruyor aracın kasası o yüzden kafama yattı ve yaptık oldukça da güzel oldu

Motorla ilgili olarak şuan ne desem boş kalır aklımda herhangi birşey yok, elle tutulabilcek bi kaynakta bulamadım bu motoru yüklemek için ne yapmak gerekir gibisinden ama sorduğum çoğu usta seninde dediğin gibi swap daha mantıklı diyorlar.

dj_batukaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah. aracınız çok güzel, motor konusunda aynı motorumu kullanacaksınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dj_batukaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah. aracınız çok güzel, motor konusunda aynı motorumu kullanacaksınız
    Teşekkürler motor konusunu şimdiye kadar hiç düşünmedim araç toplandıktan sonra duruma göre bakıcam.

Bunu kaputu soymaya başlarken çekmiştim bittiğinde orda yoktum ama tavan ile aynı durumdaydı sadece ızgaraların orda hafif boya kaldı onuda daha sonra hallettik

Alıntı Ae86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah Cebinize bereket sabrınıza sağlık versin Sizden önceki sahipleri macun güzeli yapmışlar.Tavanın arka birleşim yeri ne durum da ?

Eğer sorduğunuz yer burası ise burayı komple saç kıvırıp kaynattık tekrar Camı söktüğümüzde o camın nasıl orda durduğuna anlam verememiştim pul pul olmuştu baştan sona

Ama bu sarı kaynak izini sorduysanız onu bende bilmiyorum bu kaynağıda daha önce görmedim hiç tüm direklerde aynı yerde var

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana kalırsa usd tamponları kullan aracına hem görsellik, hem de değer katacaktır.
    Fiat's Are Faster Than You Think!

stak67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kolay gelsin gerçekten sabır ve emek isteyen bi proje. üzerindeki beyaz bbsler bence bu modele yakışan jantlardan. inşallah değiştirmeyi düşünmüyorsunuzdur

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e21 sahibi olarak seviniyorum böyle projeler gördükçe

arka cam'ın altına neler yapmışlar öyle hoparlör takmak için ırzına geçmişler resmen Kolay gelsin şimdiden

M10 yerine M50b25 çok daha mantıklı olur stock olarak günlükde kullanabilirsin gücüde yerinde olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı stak67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kolay gelsin gerçekten sabır ve emek isteyen bi proje. üzerindeki beyaz bbsler bence bu modele yakışan jantlardan. inşallah değiştirmeyi düşünmüyorsunuzdur
    Teşekkür ederim bende bbsler üstünde dursun istiyorum fakat jantları baya bozuk birinide çatlatmışlar zamanında daha sonra kaynak yapıp geçmişler izleri duruyor daha o yüzden başka bir jant bakıcam ileride

dj_batukaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı evedüşenkaldırm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler motor konusunu şimdiye kadar hiç düşünmedim araç toplandıktan sonra duruma göre bakıcam.
    Ciddi emek harcıyorsunuz imkan varsa toplamadan önce daha yeni M50 vs. tarzında birşeyler bakmanızı tavsiye ederim

Ozan Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Allah sabır ve para versin
    Güzel bir baştan yaratma olacak gibi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah sabır versin cidden kolay degil bende aldim e21 2 ay oldu biniyorum cok neşeli arabalar

by beko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel proje bizimde bir arkadaş topluyor e21 keyifli araba tek sormak istediğim soru yandaki düz marşpiyeller çıkacakmı çünkü böylesine güzel proje yapılan bir arabaya o marşpiyel yakışmaz kolay gelsin izmirden bişey olursa mesaj atmanız yeterli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ozan Özer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah sabır ve para versin
    Güzel bir baştan yaratma olacak gibi..
    Öyle olucak gibi 15 günlük bir aradan sonra tekrar güncel diyelim

direklerimiz sağlamdı aslında herhangi bir çürüme yoktu ama metal yorgunluğu vardır diye daha sonra sorun yaratmaması için destek parçalar kaynattık.

Parçaları kaynattıktan sonra bu resimlerde yok ama taban sacını zift gibi terason gibi bir yalıtım malzemesiyle kapladık bu parçaların olduğu yere de aynı uygulamayı yaptık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı by beko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel proje bizimde bir arkadaş topluyor e21 keyifli araba tek sormak istediğim soru yandaki düz marşpiyeller çıkacakmı çünkü böylesine güzel proje yapılan bir arabaya o marşpiyel yakışmaz kolay gelsin izmirden bişey olursa mesaj atmanız yeterli.
    Açıkcası siz sorana kadar orası hiç aklıma gelmemişti ama marşpiyel olmayanlara baktım biraz, çok sade kaldığını düşünüyorum birde bu saçtan kıvrılıp kaynatılmış ama macunlar yüzünden sanki gövdeyle bir gibi duruyordu oraları iyice kazıdığımız için şuan arabanın çizgisine uygun bir çizgisi oldu yarın sanayiye uğradığımda yandan güzel bir fotoğraf çekerim o zaman tekrar duruma göre düşünürüz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz önce de fotoğraflara bakarken bi önceki mesajımda dediğim tabana kaplanan malzemeyi buldum ustama sorduğumda bunun yalıtım malzemesi olduğunu ilerde tekrar çürüme yapmaması için alttan ve üstten uygulandığını söyledi ama acaba tam adı nedir bu malzemenin, dayanıklımıdır?, bir süre sonra su gördüğü için tabandakiler dökülme yapar mı?

Görüntüsü ve yapısı iyi gibi duruyor umarım öyledir

Sağ kapının koltuğu taktığımız parçanın orda parlayan birşey var ilk başta delik veya ona benzer bişey sandım ama başka fotoğraflarda orada öyle bir şey yok sakız folyosu gibi bişeye flaş parlamış sanırım

peyyyzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bunu kaputu soymaya başlarken çekmiştim bittiğinde orda yoktum ama tavan ile aynı durumdaydı sadece ızgaraların orda hafif boya kaldı onuda daha sonra hallettik

Eğer sorduğunuz yer burası ise burayı komple saç kıvırıp kaynattık tekrar Camı söktüğümüzde o camın nasıl orda durduğuna anlam verememiştim pul pul olmuştu baştan sona

Ama bu sarı kaynak izini sorduysanız onu bende bilmiyorum bu kaynağıda daha önce görmedim hiç tüm direklerde aynı yerde var
    Öncelikle kolay gelsin

Sarı kaynaklar fabrikanın yaptığı orjinal kaynaklar, ve bizim kaportacıların yaptığı sarı kaynak bunu tutmuyor ilginç olarak

Alıntı by beko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsedilen kişi benim, Berkant neler çektiğimi az çok biliyo gerçekten sabır ve zaman işi , sadece ön alt panel saçı için 2.5 ay bekledim hiç bişey yapmadan boş boş ve aracım hala boyada bende bi konu açmayı planlıyorum ama ilerleyen zamanlarda inşallah

Kolay gelsin tekrardan
    AŞK 3 Harf

bugrahangul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Öncelikle kolay gelsin dostum. Güzel olmaya başlamış. Sarı kaynaklar fabrika kaynağıdır. O sarıları gördüysen ve düzgün ise hiç sorun yok demektir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler