User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 20 ile 34 arası

Konu: Alfa Romeo 159 nasıldır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Volkan senin açıklamanı bekliyorduk bende cok merak ediyordum bu aracı ama parça ve kullanım maliyeti yuksek diye sadece tasarım otomobili olarak düşünüyordum mantıklı secim görünüyor aslında
    bu arada jantlar oz den sonra efsane olmus ruhuna yakışmıs
    sağol ömerim uzun zamandır görüşemedik görmedin tabi )
    bu arada bir kaç ekleme yaptım yazıma. parça fiyatlarını da yazdım.
    kenarda 3-4 lira para ayırabiliyorsan, korkmadan al derim.

Emre Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu hortlatmış gibi olacağım fakat yeni sorgulama açmak istemedim. İlandaki 159 hakkında bilgi almak istiyorum. Yaklaşık 2 ay önce yine aynı galeriden ilandaydı, şimdi tekrar ilana girdi.

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre Akçay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatmış gibi olacağım fakat yeni sorgulama açmak istemedim. İlandaki 159 hakkında bilgi almak istiyorum. Yaklaşık 2 ay önce yine aynı galeriden ilandaydı, şimdi tekrar ilana girdi.

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres
    Çok güzelmiş be
    belki alan adam bu galeriden alıp kullanıp başka bir araçla takas etmiş olabilir
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Harbiden çok güzel araç, keşke benim olsaa diyesi geliyor insanın
    -Fırat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun zamandır takip ediyorum ilanları, SW olup sunroof opsiyonlu nadir bir kombinasyon. Km sadece düşündürdü beni.

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çoğunluğun bayılıp ta cesaret edemediği arabalardan.
    Düz adam___

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @wolkanku abimizi konuya davet edelim

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlgili aracı Beylikdüzünde park halinde gördüm yakın zamanda, gerçekten en az fotoğraftakiler kadar var. Araç konsinye sanırım, ilan sahibinin numarasıyla açıklamadaki numaralar aynı değil.

TaxiDriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 6 ay kullandım. uçak gibi araba.. 1.9TDI 150 hp.
    ama temizini almak lazım.. Ben agır bakım ve hafif bakım karışık 3000 tl yaptırmıştım.
    sıkıntı yok. korkacak bişey yok. Sadece sert bir araba sayılır. Direksiyonu falan sert..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

@onurc

bu aracın eski sahibi Hakan abimiz, yılların alfistasıdır, 2006'dan beri tanırım.
    bu aracı da bir dönem kullandı, üzerindeki Ti marşpiyeldir , 18" horseshoe jantlardır vb. hep onun eseri diye hatırlıyorum.

aracın kazası belası boyasını bilemiyorum, hakan abi kullandığı dönemde gayet memnundu.

fiyat, yaş km olarak baktığımda 55 liraya el sıkışılır ise gayet mantıklı olacağı kanısındayım .

boyadır değişendir sizin gözünüzde ne kadar değer kaybettirir kazandırır sizin bileceğiniz iş sw araç ihtiyacım olsa, tarz otomobil arıyorsam sınırlı seçenekler arasında parlayan yıldız bu olurdu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @onurc

bu aracın eski sahibi Hakan abimiz, yılların alfistasıdır, 2006'dan beri tanırım.
    bu aracı da bir dönem kullandı, üzerindeki Ti marşpiyeldir , 18" horseshoe jantlardır vb. hep onun eseri diye hatırlıyorum.

aracın kazası belası boyasını bilemiyorum, hakan abi kullandığı dönemde gayet memnundu.

fiyat, yaş km olarak baktığımda 55 liraya el sıkışılır ise gayet mantıklı olacağı kanısındayım .

boyadır değişendir sizin gözünüzde ne kadar değer kaybettirir kazandırır sizin bileceğiniz iş sw araç ihtiyacım olsa, tarz otomobil arıyorsam sınırlı seçenekler arasında parlayan yıldız bu olurdu.
    Bilgiler için teşekkürler. Aracın kazası olmadığını söylediler, sadece arka çamurlukta tek parça boya varmış. Değişen yok. Ben boyaya takılmıyorum da bu tarz bir arabanın 150 bin km lerde ne tepki vereceğini kestiremiyorum.

Evo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgiler için teşekkürler. Aracın kazası olmadığını söylediler, sadece arka çamurlukta tek parça boya varmış. Değişen yok. Ben boyaya takılmıyorum da bu tarz bir arabanın 150 bin km lerde ne tepki vereceğini kestiremiyorum.
    Motor oldukça kült bir parça, sorun çıkarmaz fakat şanzıman biraz hassas.
    Şu ana kadar iyi bakıldı özellikle şanzıman yağı belli periyotlarda yenilendiyse o da sorun çıkarmaz.
    Detaylı 159 incelemesi için tıklayınız;
    Otomobil Test Garajı: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive Plus Q-Tronic

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alırsanız ilk iş şanzıman yağını değiştirin.
    her ne hikmetse alfada da audide de ne zaman şanzıman yağını değiştirmek istesem, ustalar, abi o değişmez ki ömürlüktür dediler.. ben de kitapçığı açıp gösterdiğimde allah allah değişmemesi gerekir, daha kötü olur moduna geçtiler.
    üretici neyi uygun gördüyse o, fabrikadaki ahmet emminin diyeceğiyle iş yürümez.

sorun çıkarabilecek parçalar;
    şarj dinamosu , sıfırı 950 tl, onarım 400 tl.
    termostat ; antifriz ıvır zıvır ile 300-350 tl arasında biter
    ön salıncaklar, orjinali tanesinin 650 TL , yan sanayisi 250 lira . yan sanayi de bir süre sonra ses yapabiliyor.
    arka cam açma mekanizmaları ; 180 liraya çiftini vag grubun parçaları ile yeniletmiştim, taş gibi olmuştu.
    ön takımın, alt kısmının arka burçları genelde tüm 159larda yırtıktır ağırlıktan dolayı, tanesi 500 liradan değişir. ya da powerflex takıp ömürlük iş yapabilirsiniz.
    ilk 159'uma powerflex takmıştım, tren gibi giriyordu virajlara.

başka da öyle sorun çıkaracak parçası pek yoktur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evo34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor oldukça kült bir parça, sorun çıkarmaz fakat şanzıman biraz hassas.
    Şu ana kadar iyi bakıldı özellikle şanzıman yağı belli periyotlarda yenilendiyse o da sorun çıkarmaz.
    Detaylı 159 incelemesi için tıklayınız;
    Otomobil Test Garajı: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive Plus Q-Tronic
    Bilgiler için teşekkürler. İnternette bulunan tüm testlerini okudum ve videolarını izledim.

Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alırsanız ilk iş şanzıman yağını değiştirin.
    her ne hikmetse alfada da audide de ne zaman şanzıman yağını değiştirmek istesem, ustalar, abi o değişmez ki ömürlüktür dediler.. ben de kitapçığı açıp gösterdiğimde allah allah değişmemesi gerekir, daha kötü olur moduna geçtiler.
    üretici neyi uygun gördüyse o, fabrikadaki ahmet emminin diyeceğiyle iş yürümez.

sorun çıkarabilecek parçalar;
    şarj dinamosu , sıfırı 950 tl, onarım 400 tl.
    termostat ; antifriz ıvır zıvır ile 300-350 tl arasında biter
    ön salıncaklar, orjinali tanesinin 650 TL , yan sanayisi 250 lira . yan sanayi de bir süre sonra ses yapabiliyor.
    arka cam açma mekanizmaları ; 180 liraya çiftini vag grubun parçaları ile yeniletmiştim, taş gibi olmuştu.
    ön takımın, alt kısmının arka burçları genelde tüm 159larda yırtıktır ağırlıktan dolayı, tanesi 500 liradan değişir. ya da powerflex takıp ömürlük iş yapabilirsiniz.
    ilk 159'uma powerflex takmıştım, tren gibi giriyordu virajlara.

başka da öyle sorun çıkaracak parçası pek yoktur.
    Turbo, enjektör gibi ana parçaların durumları nasıl? Alır almaz yazılım ve DPF iptali yapın diye okudum yorumlarda. Bu haftasonu gidip bakacağım kısmetse.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgiler için teşekkürler. İnternette bulunan tüm testlerini okudum ve videolarını izledim.

Turbo, enjektör gibi ana parçaların durumları nasıl? Alır almaz yazılım ve DPF iptali yapın diye okudum yorumlarda. Bu haftasonu gidip bakacağım kısmetse.
    onlar tamamen alacağınız aracın bakım geçmişi ve sürücü profiline bağlı.
    hakan abide iyi bakılmıştır ona şüphem olmaz da önceki sahibini bilemeyiz.

yani turbo şu km'de kesin gider, enjektör şu km de gider demek zor.

yazılımsız ve dpf'li 159 , kullanılmayacak kadar tatsız öyle diyim bir tek virajda tat verebilir.
    yazılım ve dpf iptali sonrası bambaşka bir otomobil, vites aralıklarındaki tork değerlerine alışırsanız manuel moda alıp çok güzel yürütürsünüz.
    qtronic biraz hantal bir şanzıman ama sorunsuz sayılabilir. ( durduğu yerde geri taktığınızda vurma vs. belirgin şekilde hissediliyorsa, 8000 tl civarında beyin değişimi gerekebilir)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)