User Tag List

Sayfa 16/16 İlkİlk ... 6141516
302 sonuçtan 286 ile 302 arası

Konu: Golf 7 Aldım mutluyum Golf 7 Aldım Pişmanım

TechTurkey Tholl-ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    92 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı phoenixs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kısmet oldu golf 7 highline aldım da xenon etrafında ki L halkası yanmıyor park açınca başka la Ba yanıyor Nasıl uyandığını yada sebebini bilen var mı ?

auto konumunda gündüz bu şekilde yanmıyorsa aracınızda U led yoktur. U led opsiyon olarak eklenıyor tüm highlinelarda yok
    "Wagen"thusiast

serhat_R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2013 golf 7 1.6 tdi dsg araç kullanıyorum şu an 57 bin km de klasik hastalık kalkışlarda titreme yapıyordu. servise gittim garanti bittiği halde iyi niyetten baskıyı değiştirdiler. şu an bir problem yok. yakıt olayı şehir içi sürekli trafikteyim 7 litrenin altına düşmedi. uzun yolsa 130-140 km sabitlediğim zaman 4.5-5 ltre tüketim oluyor. İstanbul yollarıni biliyorsunuz köstebek yuvası gibi. o kadar çukurlara düştüğüm halde balans ve rot ile ilgili hiç bir problemim olmadı. o konuda çok başarılı. genel olarak memnunum araçtan tavsiye ediyorum. DİP NOT:trafik problemim olmasa kesinlikle düz vites alırım.
    34SHT16-Fiesta S ------- 34UC4234-EVO IX
    34ALG11-Type_R ------- 34HU5362-GOLF VII
    34EB9126-S2000(06)
    34DP3666-S2000(08)
    34DN1806-MCS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serhat_R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2013 golf 7 1.6 tdi dsg araç kullanıyorum şu an 57 bin km de klasik hastalık kalkışlarda titreme yapıyordu. servise gittim garanti bittiği halde iyi niyetten baskıyı değiştirdiler. şu an bir problem yok. yakıt olayı şehir içi sürekli trafikteyim 7 litrenin altına düşmedi. uzun yolsa 130-140 km sabitlediğim zaman 4.5-5 ltre tüketim oluyor. İstanbul yollarıni biliyorsunuz köstebek yuvası gibi. o kadar çukurlara düştüğüm halde balans ve rot ile ilgili hiç bir problemim olmadı. o konuda çok başarılı. genel olarak memnunum araçtan tavsiye ediyorum. DİP NOT:trafik problemim olmasa kesinlikle düz vites alırım.
    Benim merak ettiğim konu şu. Şimdi 57k de kavrama değişiyor hatta kimi kavramalar 4000 5000 de değişiyor. Bu kavrama iyi niyet garantisinden yada normal garantiden değişiyor. O da güzel. Peki bu takılan yeni kavrama ne kadar gidecek tekrar 30 40 bin km sonra bir kere dahamı değişecek o zamanı garantide yok.. Yani 100k kafan rahat binemeyecekmiyiz?

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kavrama=baski balata
    Trafik durumu,yol durumu(yokus,cikis),kullanim,hatta ve hatta bu frenden cekince yarim kavratma bile cok onemli.Evet omru kisa ama servis bakimli oldugu surece hicbir sorun olmuyor.

Ben manuel golfumun baski balatasini 30.000de bitirdim,servise gidip iyi niyetten bile degistiremiyorum.Dsgnin omru daha uzun olmaliydi ama servis bakimliysa kafam rahat olurdu mis

serhat_R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maceren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim merak ettiğim konu şu. Şimdi 57k de kavrama değişiyor hatta kimi kavramalar 4000 5000 de değişiyor. Bu kavrama iyi niyet garantisinden yada normal garantiden değişiyor. O da güzel. Peki bu takılan yeni kavrama ne kadar gidecek tekrar 30 40 bin km sonra bir kere dahamı değişecek o zamanı garantide yok.. Yani 100k kafan rahat binemeyecekmiyiz?
    değişen parçanın 2 yıl garantisi var.. tekrar problem olduğunda tekrar değişim yapıyorlar..
    34SHT16-Fiesta S ------- 34UC4234-EVO IX
    34ALG11-Type_R ------- 34HU5362-GOLF VII
    34EB9126-S2000(06)
    34DP3666-S2000(08)
    34DN1806-MCS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    golf 7 aldım çok mutluydum mutsuz olabilecek hiçbir tarafı yok tam dolu olanlar için konuşuyorum. şurasından mutsuzdum diyenede inanmıyorum araç gerçekten şaheserdi bambaşkaydı. şuanda honda civic fd6 aldım en az onun kadar mutlu oldum tek sorun herkesinde dediği gibi turbo benzinden atmosferik araca geçmek biraz zor oldu zorluğunu uzun müddet çekecekmişim gibi duruyor biraz yavaş geldi şehir içinde

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kavrama konusunda çok yanlış yaptı doğuş halkın kafasında kavrama dsg için hiç bitmeyen ömürlük parça biterse muhakkak garantiden değişir garantiden değişmesse tü kaka. gibi bi durum var. dsg manuel şanzıman kardeşim aslında kavrama da baskı balata gibi bişey. titremeden değişirse değişir oda erken kmlerde yaparsa ama öyle bişey oldu ki 90k 100k millet garantiden değiştir lan zaten manuel olsa araban zaten o kmlerde sen baskıyı bitiriyorsun ben anlamıyorum bu kafayı.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kavrama=baski balata
    Trafik durumu,yol durumu(yokus,cikis),kullanim,hatta ve hatta bu frenden cekince yarim kavratma bile cok onemli.Evet omru kisa ama servis bakimli oldugu surece hicbir sorun olmuyor.

Ben manuel golfumun baski balatasini 30.000de bitirdim,servise gidip iyi niyetten bile degistiremiyorum.Dsgnin omru daha uzun olmaliydi ama servis bakimliysa kafam rahat olurdu mis
    konuyu şimdi gördüm de sizin yorumunuz kafamı karıştırdı. genel olarak bilgilisiniz vw konusunda. ortalama olarak tüm manueller bu şekilde mi gidiyor ömür olarak vw'de?

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    baskı balata da sarf malzeme olarak geçer baskı balatası,fren balatası,silecekler,filtrelerin v.s garantisi 6 ay ya da 6000 km bişeydir.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fdoganb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu şimdi gördüm de sizin yorumunuz kafamı karıştırdı. genel olarak bilgilisiniz vw konusunda. ortalama olarak tüm manueller bu şekilde mi gidiyor ömür olarak vw'de?

Bende hard yazilim vardi
    Sonrasinda bigturbo falan filan yani genel anlamda 350nm tork vardi diyebiliriz kabaca...
    Birde adanada yollar hep kaymak,surekli patinajdayiz malesef.Su anda hersey orjinal sadece yazilim var ama 2. Vitesin sonuna kadar asr falan sonmuyor bastigimda...Ha bu arada 20.000km gecti baski balata degistirireli,birazda cilkini cikartmadan suruyorum,insan gibi surene bitmez bile 150k

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende hard yazilim vardi
    Sonrasinda bigturbo falan filan yani genel anlamda 350nm tork vardi diyebiliriz kabaca...
    Birde adanada yollar hep kaymak,surekli patinajdayiz malesef.Su anda hersey orjinal sadece yazilim var ama 2. Vitesin sonuna kadar asr falan sonmuyor bastigimda...Ha bu arada 20.000km gecti baski balata degistirireli,birazda cilkini cikartmadan suruyorum,insan gibi surene bitmez bile 150k
    yarın birgün vw alacak olurum ona göre bilgim olsun diye sormuştum. o kadar yüklemeye ve sert kullanıma normal o zaman teşekkür ettim bilgilendirme için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    golf 7 1.2 tsi DSG almayı düşünüyorum araçla ilgili deneyimi olan var mıdır?

TechTurkey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    3 aydır golf 1.6tdi dsg kullanıyorum su an 2500km'de arac genel olarak guzel ama bir kac sıkıntım var. Yüksek bir tümsekden geçerken ön takımdan bir ses bir lakırtı geliyor. Birde bi kac gundur bir sorun peydah oldu, arac bazen debriyaja basmadan vites degistiriyor gibi, bildigin sanzumandan cirtlama sesi geliyor.
    A programmer is an organism that turns coffee and pizza into software

www.drecu.com

cosekar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GökhanO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 aydır golf 1.6tdi dsg kullanıyorum su an 2500km'de arac genel olarak guzel ama bir kac sıkıntım var. Yüksek bir tümsekden geçerken ön takımdan bir ses bir lakırtı geliyor. Birde bi kac gundur bir sorun peydah oldu, arac bazen debriyaja basmadan vites degistiriyor gibi, bildigin sanzumandan cirtlama sesi geliyor.
    Tumsekten geçerkenki ses, intercooler borularından geliyor, hanımın leonda da var, benim şirket aracım a3 sedanda da var. Kronik yani.
    Coskun ARIKAN

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Lownslow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    golf 7 1.2 tsi DSG almayı düşünüyorum araçla ilgili deneyimi olan var mıdır?
    Eşimde var. Uzun yol sakin kullanımda 5 litreleri yakalar. Şehir içi eşimin ortalaması 7.5/7,8 lt. civarı. Bunlar izmir verileri. Gidişi fena değil. Çok aşırı gitmez ama kötüde değildir. Çok sessiz bir araç. Mümkünse Işık görüş ve sürüş konfor paketli olsun alacağınız araç.

Hayırlısı olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Can_t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eşimde var. Uzun yol sakin kullanımda 5 litreleri yakalar. Şehir içi eşimin ortalaması 7.5/7,8 lt. civarı. Bunlar izmir verileri. Gidişi fena değil. Çok aşırı gitmez ama kötüde değildir. Çok sessiz bir araç. Mümkünse Işık görüş ve sürüş konfor paketli olsun alacağınız araç.

Hayırlısı olsun.
    Vilgiler için teşekkürler 2016 kasa 150 ACT veya yeni kasa 1.2 arasında bir seçim yapmam gerekiyor kafalar karışık. Yarın doğuş otomotive de gidip bakıcam hayırlısı bakalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8 Tane golf 7 sahibi oldum . Binmediğim modeli paketi motoru kalmadı . Comfortline olupta park sensörsüz hız sabitleyici olmayınca yani ( sürüş & konfor ) paketsiz çok uyuz oluyorum hiç yakışmıyor ne kadar eklenmemişte olsa sabit olması gerek .

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)