User Tag List

Sayfa 1/16 12311 ... SonSon
302 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Golf 7 Aldım mutluyum Golf 7 Aldım Pişmanım

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Golf 7 Aldım mutluyum Golf 7 Aldım Pişmanım

İyi akşamlar öncelikle

Kısmetse Bayramdan sonra araba alacağım ve alacağım arabaya da uzun vadede bineceğim al sat gibi bi lüksüm yok.Araç aile parası ile alınacak ve aldıktan sonra benim o aracı kendi maaşımla idare ettirebilmem lazım.ALMAN arabalarının fiyatları gerçekten yüksek ama kalitesi de ona göre çok iyi.Çok yakın bir tanıdığımda 2012 1.4TSI Passat Highline var ve aktif kullanıyorum.Araba çok hoşuma gidiyor ama 4 lastiği bile müthiş pahalı.Audi a3 ün hatları çok yuvarlak ve fiyatı da bi tık beni aşıyor.Altındann kalkabileceğimi bilsem 1.6 tdi 2012-2014 Passat highline alırım ama beni hem yaş itibarı ile hem maddi olarak aşıyor.

Hyundai kia vs gibi 1.6 TDI motora sahip arablara da açıkcası binmedim güvenemiyorum.Fİyatı yüksek gibi görünsede +2014 Golf 7 1.6tdi Highline almayı planlıyorum -25000 KM de olmak kaydı ile.

Bu aracı kullanıp memnun olan yada pişman olan yada genel olarak araç hakkında bilgisi tecrübesi deneyimi olan.O parayı kesin hak ediyor diyen etmiyor diyen Tüm yorumlara açığım en az 5 sene araç bende kalacak.Tekrar hatırlatmak istiyorum memur olduğumdan dolayı altından kalkabileceğimi düşündüğüm için golf 7 i tercih ettim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence pişman etmez... VW kalitesi belli.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 tdi comfortline manuel 2013 model aracim var sorularinz varsa cevaplayabilirim
    Ben kesinlikle memnunumki sizi highline cok daha mutlu edecektir

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golf7 1.2tsi comfortline aracim var sifir aldim 5 bin km de şu an, her acidan cok memnunum
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 tdi comfortline manuel 2013 model aracim var sorularinz varsa cevaplayabilirim
    Ben kesinlikle memnunumki sizi highline cok daha mutlu edecektir
    Hocam peder de 2008 Caddy var gerçekten güzel VW kalitesi bi kere 120 binde turbo cuf ladı 2500 TL sıkışmış

Araç kesinlikle DSG şanzuman olacak hocam bana kalsa manuel den başka araba almam da aracı kız kardeşim de kullansın istiyorum Kronik sorunu varmı hocam aracın ? yada alırken şuna dikkat edin diyebileceğiniz birşey yada rahatsız olduğunuz araba dan ?

Le10ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakısır kardesıme al tabı parayı mezaramı goturcen kanka

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...19786081/detay

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turbo sorunu yeni gelen 2012 golf7lerde olmustu ama garantiden hallediyorlar.
    Arac DSG olucak ise
    1-En onemlisi servis bakimli olsun,sonucta dsg cift kavrama bir sanzuman nasil manuelde baski balata bitiyorsa bununda kavramasi bitiyor kullanim sartlari ve kosullarina gore.25k daki bir arabada bu sorunlar olmaz ama ileride olma ihtimaline karsi servis bakimli olsun.Garantisi bitse cok cuzzi miktarlarda iyi niyet garantisinden hallediliyor.6-7 yillik araclarin bile degisimine sahit oldum degistiriyorlar.Lakin patladi catladi curtladi herkes yaziyor ama iyi niyet garantisi gercekten guzel isliyor.Ben sert kullandigim icin baski balatam bitti 1100 lira mesela bu Dsg gercekten cok keyifli,Bmwdeki ZF Disinda hala yanina yaklasabilen yok
    2-2014 yilinda bazi donanim degisiklikleri oldu,highlinede katlanir ayna ve led stop standart oldu bazilarinda (ilk gelen)onlar yok.Bunlarin oldugunu tercih ederseniz daha iyi olur.
    3-Kronik olarak sorun yok su anda benim bildigim.
    4-Turbo meselesinde 200.000bindede olsa servis bakimliysa ve orjinalsa arac inanin indirim yapiyorlar bayagi
    Simdiden hayirli olsun

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunları sorgulayabildiğine göre, körü körüne davranmayan, popüler diye marka peşinde koşmayan, otompbil farkındalığı olan birisi olmalısınız.

Sizin yerinizde olsam hem elimdeki parayla bana it muamelesi yapacak olan distiribütore sahip, hem yarın bir gün dsgsi patlar mı diye düşünmeyeceğim, servise gittiğimde insan gibi muamele göreceğim bir markaya yönelmezdim. O paralara gerçekten donanım bazında daha dolu ve kaliteli alternatifler sunan, garanti süresi diğerlerine göre daha uzun, daha iyi opsiyonların mevcut olduğunu düşünüyorum. Önyargıyı bırakıp, en azından diğet markalardaki altrrnatiflere göz gezdirip, en basitinden test sürüşüne gitmenin faydalı olduğu kanısındayım.

"Ama kayınço fosvogenin ikinci eli çok sağlam, tok kapı sesi de cabası" diyorsan golf iyidir tabi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2013 şubat çıkışlı golf 7 1.4tsi 140 highline var bende.24 bin km oldu.

Problem etmeyeceksen

Sagdan soldan gelen gıcırtı sesleri

Bazen tümseklerden geçtikten sonra ön sag dan gelen takırtı tukurtu sesini

Ara ara radyo çekme problemi

Bana mı denk geldi bilemiyorum ama benzin depo kapagının ara ara tutukluk yapması

Kapı ayarının bozulması

Aklıma gelen ilk etapta eksiler bunlar

artıları hiç mi yok dersen var.

140 hp lik aracın gidişinden memnunum evim ile işim arası 10 km ve bu arada yaklaşık 8-8.5 arası yakıyorum dur kalk trafikte.Ama arada gaza dokunsan uçup gidiyor o kadar olacaktır.Fakat istanbul bodrum arası 7 yaktı.Uzun bir güzergahı 110-120 arası gittim ve 2 silindir kapattıgı için 6.4 e kadar inmişti fakat sıkılınca basmaya başladım ve en son baktıgımda 7 gösteriyordu.

Cruise control vs birçok özellik bakımından çok kullanışlı bir araç.

En önemlisi arabayı 66 gibi bir rakama almıştık şu an aldı başını gitti cam tavanlı aracın fiyatı

He benim arabayı aldıgım zaman fazla imkanım yoktu araştırmadan fırsat dahilinde hemen alındı ama şimdiki aklım olsa almam.Büyük bir heyecanla borcumun bitmesini ve hemen arabayı satmayı planlıyorum.

Ayrıca çocuk da varsa bebek arabası vs bagajı kurtarmıyor.Ön koltuk boş oldugu için bagajda yer açabildim tatile gelirken aksi halde zor sıgmak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunları sorgulayabildiğine göre, körü körüne davranmayan, popüler diye marka peşinde koşmayan, otompbil farkındalığı olan birisi olmalısınız.

Sizin yerinizde olsam hem elimdeki parayla bana it muamelesi yapacak olan distiribütore sahip, hem yarın bir gün dsgsi patlar mı diye düşünmeyeceğim, servise gittiğimde insan gibi muamele göreceğim bir markaya yönelmezdim. O paralara gerçekten donanım bazında daha dolu ve kaliteli alternatifler sunan, garanti süresi diğerlerine göre daha uzun, daha iyi opsiyonların mevcut olduğunu düşünüyorum. Önyargıyı bırakıp, en azından diğet markalardaki altrrnatiflere göz gezdirip, en basitinden test sürüşüne gitmenin faydalı olduğu kanısındayım.

"Ama kayınço fosvogenin ikinci eli çok sağlam, tok kapı sesi de cabası" diyorsan golf iyidir tabi
    Garanti ve donanım doğru ama kalite olarak kendi sınıfında premium modeller haricinde golften iyisi yok.

HellRot06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakışır Metin Pişman etmez VW bence kendi sınıfında çok iddaa'lı ve golf 7'den bahsediyoruz. Hyundai felan boşver onları Golf 7 candır
    Golf MK3 Sport - SATILDI.
    Jetta MK3 1.9 TD- SATILDI.
    Golf MK2 GTD...
    -Ne Mutlu Türküm Diyene...
    K.Atatürk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açık olmak gerekirse forum ortamındaki yorumlar genelde kafayı daha çok karıştırıyor çünkü herkes kendice yorum yapıyor.. En mantıklısı kendiniz binip test edin sonra kararınızı verin ama Golf sınıfında kilit araçtır.. Golf'ü beğenmiyorum diyen sınıfı içinde konuşuyorum ezbere konuşuyordur

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı efe_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Golf'ü beğenmiyorum diyen sınıfı içinde konuşuyorum ezbere konuşuyordur
    Ezbere konuşmuyorum. Şunu açıkça söyleyebilirim, dondurma çubuğundan çıkmış gibi her yerde olan golfü alacağıma (benzinli için konuşuyorum) kırmızı renk mazda 3 hb alırım. Şekilse daha şekil, teknoloji dersen teknoloji.

Tabi sonuç, konu sahibinin kendi kararı. Ben gidip başka marka alsın demiyorum, sadece diğer alternatiflere de göz gezdirsin, sonra pişman olmasın.

Ne alırsanız alın, kasasız belasız kullanın inşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YellowCanaries Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2013 şubat çıkışlı golf 7 1.4tsi 140 highline var bende.24 bin km oldu.

Problem etmeyeceksen

Sagdan soldan gelen gıcırtı sesleri

Bazen tümseklerden geçtikten sonra ön sag dan gelen takırtı tukurtu sesini

Ara ara radyo çekme problemi

Bana mı denk geldi bilemiyorum ama benzin depo kapagının ara ara tutukluk yapması

Kapı ayarının bozulması

Aklıma gelen ilk etapta eksiler bunlar

artıları hiç mi yok dersen var.

140 hp lik aracın gidişinden memnunum evim ile işim arası 10 km ve bu arada yaklaşık 8-8.5 arası yakıyorum dur kalk trafikte.Ama arada gaza dokunsan uçup gidiyor o kadar olacaktır.Fakat istanbul bodrum arası 7 yaktı.Uzun bir güzergahı 110-120 arası gittim ve 2 silindir kapattıgı için 6.4 e kadar inmişti fakat sıkılınca basmaya başladım ve en son baktıgımda 7 gösteriyordu.

Cruise control vs birçok özellik bakımından çok kullanışlı bir araç.

En önemlisi arabayı 66 gibi bir rakama almıştık şu an aldı başını gitti cam tavanlı aracın fiyatı

He benim arabayı aldıgım zaman fazla imkanım yoktu araştırmadan fırsat dahilinde hemen alındı ama şimdiki aklım olsa almam.Büyük bir heyecanla borcumun bitmesini ve hemen arabayı satmayı planlıyorum.

Ayrıca çocuk da varsa bebek arabası vs bagajı kurtarmıyor.Ön koltuk boş oldugu için bagajda yer açabildim tatile gelirken aksi halde zor sıgmak.

Hocam sizin ki talihsizlik gerçi tanıdığın passat 2012 model 1.4tsi 35 bin km de onda bile elektronik tuhaf tuhaf arıza veriyor bluemotion devreden atıyor.Bluemotion da çok kullanılabilir bi sistem değil frene sert Basılı tutmak zorunda kalıyorsunuz vs vs

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mazda 3 gerçekten çok başarılı bir araç. Kalite olarak golf'ü aratmıyor, üstüne golfe göre çok daha hisli ve eğlenceli sürüşe sahip. Sunduğu donanımlara ve kalite hissine göre fiyatlarıda makul sayılır ama 1.5 motor ve otomatik vitesle performansı yetersiz kalıyor. mazda cx-3' te kullanılan dizel motor aralık ayında mazda 3'ede gelecek. O motorla golfe çok güzel bir alternatif olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ezbere konuşmuyorum. Şunu açıkça söyleyebilirim, dondurma çubuğundan çıkmış gibi her yerde olan golfü alacağıma (benzinli için konuşuyorum) kırmızı renk mazda 3 hb alırım. Şekilse daha şekil, teknoloji dersen teknoloji.

Tabi sonuç, konu sahibinin kendi kararı. Ben gidip başka marka alsın demiyorum, sadece diğer alternatiflere de göz gezdirsin, sonra pişman olmasın.

Ne alırsanız alın, kasasız belasız kullanın inşallah
    Golf'ü bütün evrensel testlerde çıta olarak belirliyorlar arkadaşlar, araç bu kadar başarılı. Ben 200 küsür km yol yaptım epey beğenmiştim.. Tabi tercih meselesi

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kararsızlığı bende bikaç aydır yaşıyorum.Haftada bir gün kullanıyorum aracımı.Fan edition 27.000 km de standart pololara göre daha dolu polo aracım var.Bekarım bagaj falan çok lazım olmuyor zaten.1 sene sonra askere gidicem kısa dönem.Aracı satıp 1.4 tsi cam tavanlı xenonlu falan golf alsam diyorum rakam 70 leri buluyor.Gerek yok gibi duruyor bi taraftanda alsam diyorum.Bi türlü karar veremedim o kadar parayı haftada bir gün kullanacağım bir araca bağlamayı.İkinci ellerine sıfırla aynı paraları istiyorlar ilanlarda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mazdanin Reflex donanimi benzinli+otomatik 75 binlira liste fiyati var.Birde dizeli gelirse 80 bini gecicektir diye dusunuyorum.cx-3 deki motor-sanzuman kagit ustunde guzel ama zamanla gorucez

Neyse dizel + otomtik olunca zaten cok aza iniyor secenekler.Golfun ustu baa gore 116d-a3dur c sinifinda oteside yok.

Bluemotion yani start-stopun devreye girip girmemei icin bircok etken var
    -Kemer takmazsaniz girmez
    -Dpf temizligi vardir girmez
    -Fazla enerji tuketen birseyler vardir girmez(klima,cam rezistansi...vs)
    -Motor soguktur girmez
    -Aku voltaji azdir girmez
    -Cok dur kalk yapmisinizdir girmez
    -Dururken freni cok pompalamisiniz fren sismistir calisir belli sure devreye girmez
    -Escyi komple kapattinginizda(asr cekis kontrolunden bahsetmiyoeum komple esc) devreye girmez
    Yani uzar gider bunlar problem veya duzgun calismadiginin gistergesi degildir.Boyle olmak zorundadir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    golf hatta genel olarak vw normalde düşünmeden alınacak markadır herşeyiyle insan otomobili her modeli olması gerektiği gibi ne eksik ne fazla

ama ilandaki arabaya 77 tl yazmışlar ben olsam 77 kez düşünürüm o paraya neler alınır neler, vw sabaha kadar güzel olsun sonuçta eninde sonunda bildiğin volkswagen lüks değil spor değil bildiğin standart araba

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)