User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Mito /Giulietta /159 /GT

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mito /Giulietta /159 /GT

Arkadaşlar ,CLK dan çok memnunum ama nakit ihtiyacımdan dolayı satıp rakam düşürmem gerekiyor.56 57bin tl lere kadar bi araç alıcam sonrasında.
    Sahibindende yıl , motor gücü , fiyat aralığı gibi sınırlamaları yapınca bundan önce hiç alırım gözüyle bakmadığım Alfa Romeo çıktı karşıma.Tasarım olarak ta çok beğeniyorum ve genelde araç tercihlerimde , aynı rakam bandında piyasada daha az olan daha farklı mıdeli alma çabasında oldum bundan öncede.Alfa da o açıdan bakınca cazip aslında

56 57000TL lik bir bütçeyle
    Mito 1.4 155 manuel
    Giulietta 1.4t veya 1.6jtd manuel
    159 1.9jtd+otomatik
    GT 1.9jtd seçeneklerinden hangisine yönelirdiniz?
    İki kişilik bir aileyiz , arka koltukla çok işim yok.Önemli olan tasarımı.Yani tek kapı veya sw olmasının taşıma alanı adına bir önemi yok.Haftaiçi günlük 60 km yolum var İstanbul içi.

Mitonun dış tasarımını çok beğeniyorum.Performans olarak ta dörtlünün en iyisi.Yaş olarakta en genci.Ama iç malzeme kalitesi ve enine iç genişlik olarak çok darlarmı diye endişelerim var.Hiç kullanmadım.

Giulietta en mantıklısı belki tutulurluk ve yaş olarak ama 5 kapı hb ye tekrar geri dönesim yok pek.Tasarım olarak çok ısınamadım nedense.

159 un içi (çzellikle krem kokpitli kombinde)çok hoş geliyor gözüme , tam otomatik olması avantaj, dış tasarımıda güzel ama bu rakamlara temiz ve sorunsuz binilebilecek biçimde bi 159 bulunurmu bilmiyorum.Yaş olarak 4 5 yıl geri gidilmiş olunacak.

Gt nin tasarımı çok güzel , iç biraz eski ama dizelin motorun performansı - tüketimi beni rahatlatıcak.Fakat yıl ve km olarak mito ve giu.dan yine eski

Bu rakamlar ve kullanım amacı ile siz hangisine yönelirdiniz?

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aralarında en sorunsuz en masrafsız ve en güncel olanı giulietta ve ondan sonra mitodur. Giuliettaya 7 ay kadar bindim , 159 a da 5 ay kadar. 159 sınıf diğer ayrı bir yerde. Eğer temizini ve düzgününü bulursan kaçırma. Ama bakımsızına denk gelirsen psikolojik ve maddi anlamda üzer. 4-5 liraya kadar masrafı gözden çıkar 159 için. Ama direksiyonuna geçtin mi , her şeye değer diyorsun. Adam yanında 150 - 200 bin liralık arabadan iniyor gözünü 159 dan alamıyor vs.. Ben olsam 159 dizel otomatik alır , yazılım atar keyfime bakardım.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Giulietta 1.6 jtd kullanıyorum f/p olarak mantıklı araç tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ,CLK dan çok memnunum ama nakit ihtiyacımdan dolayı satıp rakam düşürmem gerekiyor.56 57bin tl lere kadar bi araç alıcam sonrasında.
    Sahibindende yıl , motor gücü , fiyat aralığı gibi sınırlamaları yapınca bundan önce hiç alırım gözüyle bakmadığım Alfa Romeo çıktı karşıma.Tasarım olarak ta çok beğeniyorum ve genelde araç tercihlerimde , aynı rakam bandında piyasada daha az olan daha farklı mıdeli alma çabasında oldum bundan öncede.Alfa da o açıdan bakınca cazip aslında

56 57000TL lik bir bütçeyle
    Mito 1.4 155 manuel
    Giulietta 1.4t veya 1.6jtd manuel
    159 1.9jtd+otomatik
    GT 1.9jtd seçeneklerinden hangisine yönelirdiniz?
    İki kişilik bir aileyiz , arka koltukla çok işim yok.Önemli olan tasarımı.Yani tek kapı veya sw olmasının taşıma alanı adına bir önemi yok.Haftaiçi günlük 60 km yolum var İstanbul içi.

Mitonun dış tasarımını çok beğeniyorum.Performans olarak ta dörtlünün en iyisi.Yaş olarakta en genci.Ama iç malzeme kalitesi ve enine iç genişlik olarak çok darlarmı diye endişelerim var.Hiç kullanmadım.

Giulietta en mantıklısı belki tutulurluk ve yaş olarak ama 5 kapı hb ye tekrar geri dönesim yok pek.Tasarım olarak çok ısınamadım nedense.

159 un içi (çzellikle krem kokpitli kombinde)çok hoş geliyor gözüme , tam otomatik olması avantaj, dış tasarımıda güzel ama bu rakamlara temiz ve sorunsuz binilebilecek biçimde bi 159 bulunurmu bilmiyorum.Yaş olarak 4 5 yıl geri gidilmiş olunacak.

Gt nin tasarımı çok güzel , iç biraz eski ama dizelin motorun performansı - tüketimi beni rahatlatıcak.Fakat yıl ve km olarak mito ve giu.dan yine eski

Bu rakamlar ve kullanım amacı ile siz hangisine yönelirdiniz?

Bende benzinli manuel gt var 7 aydır kullanıyorum
    Tasarım dediğin gibi çok güzel , içi geniş kesinlikle darlanmazsın.Temizini bulursan mutlaka al çok farklı duruyor ve dikkat çekiyor

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mitoda 2 kişi rahat edersiniz 16 inç jantli olursa 1.3 dizel de düşünün derim 60km az değil.

Kriterler içinde en iyisi juilet olur ama ben alacak olsam ekranlı 22014 üstü düşünürdüm onların da dizelleri 60dan başlıyor

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her zaman yazarım. Alfa romeo'ların çoğu gerçekten piyasaya göre uygun da oldukları için mantıklı araçlar diye.

147 1.9 q2 kullanıcısıyım. Çok da memnunum. Gt 1.9 dizel bir tane var, o da sağlam kazalı diye aklımda kalmış ama sormak lazım. Motor diri ve canlı ama ekonomik değil. Şehiriçi 7 litrenin altı için emek vermek gerek. Daha spor ve ilgi çekici ama bence sizin aradığınız kriterlere uygun değil. Yoksa önü açık ve içlerinden bence en keyiflisi. Gerçi mito tjet için de benzer şeyler düşünürüm. O da yüklemeye gelir de lpg olmadan günlük kullanamazsınız sanırım.

Gerçi siz böyle bir şeyden bahsetmemişsiniz. Yazdıklarınıza tekrar baktım giu 1.6 dizel oldukça makul ve mantıklı bir araç. Fazlasıyla uyuyor size kırmızı cam tavanlı olursa tadından yenmez. O paraya mk1 belki 2 gelir ama en güzeli bu olur gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    diesel gui kullanıyorum aşkla kullanıyorum.
    Romeo <3 Giulietta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lpgye uyarım uyum sağladığı noktada onda sıkıntı yok benim için.Multiaitde uyum yok ama mito 1.4 tjetler uyumlu diye öğrendim(155lik olan)
    1.6 jtd olursada yazılım olur diye düşünüyorum ama giu dizellerin debriyaj sert mi?3 senedir otomatik kullanıyorum.Önceden kullandığım dizel c4 ve kia grubunun debriyajlar çok sertti.MK2 Leon tsi ın debriyajı ciddi daha yumuşaktı.Ben onu benzinli olmasına yormuştum.Giulietta dizel benzinli arası barzi fark varmı debriyajda ***** her gün istanbul trafiğinde olucaz.

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben mito derim,performans istenirse de QV olabilir cam tavanlı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lpgye uyarım uyum sağladığı noktada onda sıkıntı yok benim için.Multiaitde uyum yok ama mito 1.4 tjetler uyumlu diye öğrendim(155lik olan)
    1.6 jtd olursada yazılım olur diye düşünüyorum ama giu dizellerin debriyaj sert mi?3 senedir otomatik kullanıyorum.Önceden kullandığım dizel c4 ve kia grubunun debriyajlar çok sertti.MK2 Leon tsi ın debriyajı ciddi daha yumuşaktı.Ben onu benzinli olmasına yormuştum.Giulietta dizel benzinli arası barzi fark varmı debriyajda ***** her gün istanbul trafiğinde olucaz.
    benzin dizel veya lpg de km de 0.35 kuruşlara kadar kabulüm şehir içi.Bu arada **** olan yerde m a l u m yazmıştım , küfür falan yok yanlış anlaşlmasın

UmutRıza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    40 yaşıma kadar 30 un üzerinde her sınıftan araç aldım sattım s kasa mercedesten cc exlusive hemen her markanın iddalı modellerini kullandım nisan ayında bir 159 aldım o günden bu güne kendime kızıyorum neden daha önce almamışım diye temiz bir 159 bulursanız emin olun başka araca binmezsiniz.
    Gs 206 GTI, SE ALFA 159,HZK 206 GTİ, KF OUTLANDER

MagicPerformance

ham - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 yıl mito kullandım, yol tutuş performans olarak başarılı ancak clk dan sonra iç genişliği bir miktar üzebilir. B sınıfı bir çok araçtan geniş ancak bir clk olamaz tabi ki. Mito kesinlikle saydığınız araçlardan en masrafsızı da diyebilriim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teyzeme mini almış bizimkiler geçen hafta.Dün kullandım biraz.Ona kıyasla nasıl iç genişliği?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende bu 3üçlü arasında kaldım.gerçi mito alamadık ama kardeşi grande puntoyu aldım tjet.

içlerinde en sorunsuzu olarak mito tjet'i tercih edin derim.

hayırlısı olsun.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lpg olayına da sıcak bakıyprsan 1.4t 155hp lik mito yu kesinlikle tavsiye ederim.
    8 aylık oplumla beraber 3 kişilk bir aileyiz. Hem arka koltuk hem de bagaj olarak mito hiç üzmedi.
    Mito konusunda en büyük sıkıntı bence, piyasada az bulunması ve genellikle gençlerin elinden geçtiğinden temizini bulmak zor olabiliyor.
    Örneğin ben geçen sene tam 6 ay arayıp, mito'mu öyle bulmuştum.
    Detaylar için kanalıma dilersen göz atabilirsin
    Rahmi Tanır
    - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2006'dan beri 5 alfa romeo kullandım.
    156 - 159 - brera - giulietta - 159

sıralamasıyla kullandım.
    sanırım yeterli objektiflikte yazabilirim

öncelikle alfa romeo koltuğuna dahi oturmamış insanların diyeceği standart argümanları bir kenara bırakın ( parçası pahalı , 2. eli yok, sanayiden çıkmazsın vs. )

içlerinde gönülden bağlandığım araba 159 oldu. ANCAK bana göre , 159 , tamamen şehir içinde kullanılacaksa biraz hantal kalıyor, özellikle otomatik vites ile iyice hantallaşıyor. uzun yola çıktığınızda ise 159 ile çıktıktan sonra, bir daha kolay kolay hiç bir araba tatmin etmeyecektir diyebilirim. yola oturuşunu, araba kullanmayı bilen ortalama bir bayan sürücü bile arka koltuktaki otururken anlayıp , yorum yapabiliyorsa , diyecek çok da bir şey yok. gerçekten çok keyiflidir.

giulietta ile ilgili yorum dahi yapmak istemiyorum. o kadar açık , kısa ve net.

mito hiç kullanmadım, içinde yolculuk etmedim. yorum yapamam.

Gt ise gerçek bir sürüş keyfi. hep yazarım hep söylerim, borusanda bmw satış danışmanlığı yaptığım dönem dahil kullandığım tüm bmw'leri de katarak söylüyorum ( M üretim otomobiller hariç) , sürüş netliği, direksiyon feedbacki, şasi ve direksiyon uyumu/ hissiyatı , tadı damağımda bırakan TEK otomobil Alfa GT'dir. iç mekan genişliği, bagaj genişliği şaşırtıcıdır. arka kapısının olmayışı çok üzmeyecekse , şehir içi kullanımı sık olacak ise , GT'yi değerlendirin, değerlendirmeseniz bile bir test sürüşü yapın yine bakın derim.

ham - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teyzeme mini almış bizimkiler geçen hafta.Dün kullandım biraz.Ona kıyasla nasıl iç genişliği?
    Aralarında çok fark yok ama mito bir tık daha geniş diyebilirim

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle 5 ay önce w209 satıp aynı sebepten giulietta almış biri olarak yazıyorum arabadan ne beklediğinizle alakalı w209 satıp biraz rahat nefes alıyım, elim rahatlasın ve çokta kötü bir arabaya binmek istemiyorum deniyorsa dizel giulietta dışındakiler anlamsız kalır.
    jtd gt bulmak zor temiz bulmak imkansıza yakın 159 keza öyle aldıktan sonra ister istemez masrafı var bu tarz araçların bunlar ulaşım aracı değil gönül bağıyla binilecek araçlar bana göre günde 60 km az yol değil bu araçların masrafı olucak aklınızda bulunsun. İkinci araba olsa tabiki q2 jtd gt seçerim ozamanda dizel giulietta listeme bile giremez o ayrı bir konu

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.5 senedir Giulietta dizel kullanıcısıyım, Çifçilerden sıfır olarak aldım. Çoğunlukla İstanbul - Bodrum arası yol yapıyorum. Suan 110.000 km oldu olacak. Servis yüzünü 15.000 km de bir sadece bakımdan bakıma görüyorum. Bana göre tam 2 + 1 kişilik aile aracı. Bagaj geniş , hatta arka koltukları yatırıldıgında bagaj için epey bir alan oluşuyor. Verdiğim paranın hakkını fazlasıyla aldığım bir araç. Yakıt olarak üzmez , sehir içi 6,5 - şehirler arası 5,1 görmüşlüğüm vardır. Ortalama hız 130 - 140 arası . Bakımlarını eksıksız yaptırdıgın surece , temiz ve düzgün bir giulietta sana sorun cıkartmaz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler