User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
43 sonuçtan 39 ile 43 arası

Konu: Corolla 1.4 D-4D Otomatik Hakkındaki Görüşleriniz?

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu kapatmışsın ama yine de herkes için paylaşmak istedim.. sıfırdan beri kullandığımız 2012 D-4D corolla kazasız boyasız temiz kullanmamıza rağmen 2 kere şanzuman yüzünden yolda bıraktı neyseki garantiyi uzatmıştık.. yağ eksiltme kronik.. harici lambası bile patlamadı (72k km de) ort 7lt civarı tüketim var rahatlıkla düşürülebilir. bagaj ve iç hacim bir çok sedan a göre yeterli.. vites kutusu zevksiz performans basınca 1.4 e göre başarılı..

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    407 2.0 güzel araba ben onla baya haşır neşir oldum Onurda(@Mr.K) vardı birara(manuel) burnunun yere yakın olması dısında bence gayet başarılı araç kendileri
    1881 - 193

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Şanzıman çöp değil sadece klasik otm yada dsg gibi kullanmamak gerekiyor, vites değiştirmek istediğinizde biraz ayağı kaldırınca gayet güzel büyütüyor, gaza basmayı bilirseniz de gayet güzel ufaltıyor + manuel kullanım imkanı sunuyor zaten gerektiğinde.. Sadece yavaş yani.. debriyaja sizin yerinize araç basıyor manuel ile aynı yoksa.

MMT beyni sıkıntılı, bülten mevcut bunun için serviste, bakılan aracın servis geçmişini sorgulatıp bu beyin garantiden değişmiş mi bakmakta fayda var, diğer türlü 4000 civarı bi masrafı var.

Haricinde 2 yetişkin 2 çocuk için bagajı yeterli, tüketimi uzun yolda 4.5 lt civarı şehir içi 6.5 civarıdır. Yazılım ile 1.6 dizel kıvamına gelir ama orj hali 206 dan bayaaa hızlıdır.

Bizim evde 2006 manuel D4D var, ilk sahibiyiz. Mekanik anlamda hiçbir zaman ne sıkıntı çıkardı ne yolda bıraktı.

MMT de her ne kadar yavaş çalışsa da çok DSG yi defalarca gömer sağlamlık konusunda. Sadece kullanımına alışmak gerekli.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı serkanOC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu kapatmışsın ama yine de herkes için paylaşmak istedim.. sıfırdan beri kullandığımız 2012 D-4D corolla kazasız boyasız temiz kullanmamıza rağmen 2 kere şanzuman yüzünden yolda bıraktı neyseki garantiyi uzatmıştık.. yağ eksiltme kronik.. harici lambası bile patlamadı (72k km de) ort 7lt civarı tüketim var rahatlıkla düşürülebilir. bagaj ve iç hacim bir çok sedan a göre yeterli.. vites kutusu zevksiz performans basınca 1.4 e göre başarılı..
    2009 2. yarıdan itibaren gelen 6 ileri vitesten ayırt edilebilecek eu5 normlu (dpf) li araçlarda malesef kronik, onun da servis bülteni var. Arkadaşımın babası komple sıfır kapak + turbo değişimi yaşadı, başka da sorun yaşamadı.

MMT ise bir önceki mesajda yazdığım gibi kullanımı alışkanlık istiyor. Yokuşlarda yada dur kalk trafikte boşa almadıktan sonra ısınıp kendini kilitleme debriyaja sahip tüm otm. şanzımanlarda var (DSG, DCT, easytronic vs)
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vites gecisleri oyle soylendigi gibi kotu degil alismak lazim , corolla yakit ve saglamlik konusunda bence o fiyat araliginda iyi bi aile araci . fluence de kullandim gercekten teneke hissi veriyordu sehirler arasi yolculuklarda

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler