User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
43 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Corolla 1.4 D-4D Otomatik Hakkındaki Görüşleriniz?

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Corolla 1.4 D-4D Otomatik Hakkındaki Görüşleriniz?

Arkadaşlar Haftanın 5 günü günde ortalama 60km yol yapmak durumundayım ve 2 senedir hem günlük hemde ailem için kullandığım aracım
    pejo 206 1.4 hdi sw. Yakıt yönünden, sorunsuzluk ve kullanış yönünden çok çok memnunum fakat belki bir nebze yenilik olur biraz daha iyi bişey olur hesabıyla aracımı değiştirmeyi düşünüyorum. Yoksa hiç ama hiç bir derdim tasam yok arabamla.

Düşündüğüm araç 2009-2011 model aralığında corolla 1.4 d-4d ve şanzıman olarakda otomatik istiyorum.
    Birkaç arkadaşım bana gitmediğini performansının çok kötü olduğunu 2 küçük oğlum eşim ben ve biraz bagaj ile beni yolda zor durumda bırakacağını söylüyorlar. Benim 1.4hdi aracımdan daha düşük performans da olacağını sanmıyorum. sizce sorun sıkıntı performans yakıt olarak beni üzermi? şuanki aracımı satıp da almaya değermi? aranızda tecrübesi olup paylaşan fikir beyan eden olursa benim için de kıstas olacakdır.

Şuan ki aracım.. Çok memnunum.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı aracın manuelini 6 sene önce kullandım. Hatırladığım tek şey; vay be 1.4 dizel bu kadar devirli bu kadar güçlü olabiliyor muymuş dediğimdi. Sonrasında 1.3 astra kullanınca dedim ki bu güç sadece toyota' ya özgü heralde

Kısacası herşeyi desinler ama gitmiyor demek büyük haksızlık o araç için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı aracın manuelini 6 sene önce kullandım. Hatırladığım tek şey; vay be 1.4 dizel bu kadar devirli bu kadar güçlü olabiliyor muymuş dediğimdi. Sonrasında 1.3 astra kullanınca dedim ki bu güç sadece toyota' ya özgü heralde

Manuel olanının performansını biliyorum kullandım. gayet yeterliydi ama otomatiği çok mu baygın onu merak ediyorum. Mesela yazın 2 oğlum eşim ve bagajla Trabzon a gidiyoruz, acaba yolda beni bu performanssızlık yorarmı diye düşünüyorum. Manueli gayet yeterliydi. Ama otomatik almak istiyorum.

ZaZy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Otomatiğini yarı otomatik olarak biliyorum. Cidden insanı çıldırtan cinsten. bazen üst vitese geçene kadar alt vitese inmek istediğim oluyordu. Ben 80 km şehir içi sürdüm kötüydü. @Ertekin Çok aman aman fark yoksa ve 206'dan şikayetiniz yoksa temiz COROLLA'da kolay bulunmuyor. Hakkınızda Hayırlısı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ZaZy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otomatiğini yarı otomatik olarak biliyorum. Cidden insanı çıldırtan cinsten. bazen üst vitese geçene kadar alt vitese inmek istediğim oluyordu. Ben 80 km şehir içi sürdüm kötüydü. @Ertekin Çok aman aman fark yoksa ve 206'dan şikayetiniz yoksa temiz COROLLA'da kolay bulunmuyor. Hakkınızda Hayırlısı
    Evet yarı otomatik. Bende tıpkı senin söylediğin gibi söyleyenleri duydum. Otomatik ve biraz daha yeni model birşey almak istiyorum, tip olarak da sadeliği bakımından hoşumuza gidiyor. Daha evvel eski kasa benzinli modeline bindik ve çok memnun kaldık ama bu şanzımanla pek başarılı değil sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MMT (otomatikleştirilmiş) şanzıman ise sıkıntılı olabilir dikkat edin..

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadasimizin aurisiyle tatile ciktik. Sanziman bizce cok basarisizdi. Vites yukseltme ve dusurmede biraz kararsiz kaliyor. Kendiside sanziman yuzunden cok yolda kaldi. Arac dahibide kiz yani hani zorladim yanladim gibi kullanimi yok Kiz kutup basini sokup arabayi resetleyip devam etmeyi o arabayla ogrendi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasimizin aurisiyle tatile ciktik. Sanziman bizce cok basarisizdi. Vites yukseltme ve dusurmede biraz kararsiz kaliyor. Kendiside sanziman yuzunden cok yolda kaldi. Arac dahibide kiz yani hani zorladim yanladim gibi kullanimi yok Kiz kutup basini sokup arabayi resetleyip devam etmeyi o arabayla ogrendi
    Vay arkadaş yaa bende gayet yapıştıra yapıştıra kullanıyorum. Kucaklama ihtimalimiz yüksek demekki. Toyota imajına ters hareketler

Erman067 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2010 model 1.4 D-4D Manuel aracım vardı 2016 yaz ayında tatile çıktım 5.000 km yol yaptım yakıt olarak performans olarak hiç üzmedi beni klima hiç kapanmadı otomatikler hakkında bilgim yok ama manuel den memnunum 195.000 km de sattım alanda memnun keyfle biniyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Erman067 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2010 model 1.4 D-4D Manuel aracım vardı 2016 yaz ayında tatile çıktım 5.000 km yol yaptım yakıt olarak performans olarak hiç üzmedi beni klima hiç kapanmadı otomatikler hakkında bilgim yok ama manuel den memnunum 195.000 km de sattım alanda memnun keyfle biniyor.
    Manuel olandan şüphem yok zaten. On numara araba ama bu yarı otomatik olan keşke söylenilen gibi olmasaydı. Herşeyi gönlüme yatıyor arabanın ama bi o yatmıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en son mkayajlı kasasının mmt kullandım eski aurisler gibi kötü gelmedi bana sanki tamam dsg gibi değil fakat eski aurisler corollalar gibi içerde sallamıyo seni vites değişirken bi deneyin bence

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şanzuman çöp

SW nun can can cannnnn

O derece
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı asscutter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en son mkayajlı kasasının mmt kullandım eski aurisler gibi kötü gelmedi bana sanki tamam dsg gibi değil fakat eski aurisler corollalar gibi içerde sallamıyo seni vites değişirken bi deneyin bence
    Ben 2009-2011 model arası almayı düşünüyordum. Son kasaya fazladan 20 bin vermek istemiyorum açıkcası. Mevcut aracımın üstüne 20 bin kadar eklemeyi düşünüyorum. yani 40-45 bin arası

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomatiklerin ciddi sıkıntılı olduğunu biliyorum. Hatta Toyota otomatik vites araçların bir kısmını arızalarından dolayı sahipleri isterse ücretsiz manuele çevirmişti. Üniversiteden bi arkadaşım bu şekilde düze çevirtmişti aracını.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şanzuman çöp

SW nun can can cannnnn

O derece

O dereceyse hiç girmeyelim o işe..

Bir seçeneğimizde 407 2.0 hdi sw otm modeli. 1.6hdi almak istemiyorum daha önce 308 aracımda kullanmıştım 2.0 hdi otm ve kesinlikle sw kasa şeklinde.. Bu araç için bir tecrüben varmıdır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otomatiklerin ciddi sıkıntılı olduğunu biliyorum. Hatta Toyota otomatik vites araçların bir kısmını arızalarından dolayı sahipleri isterse ücretsiz manuele çevirmişti. Üniversiteden bi arkadaşım bu şekilde düze çevirtmişti aracını.
    İyiki buraya konu açmışım. Corollanın otm vazgeçtim. 407 2.0 hdi sw otm diğer seçeneğim şuan

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Otomatik alınmayacak markalar

Psa grubu
    Kore ve japon grubu
    Opel
    Fiat

Geriye kalanlarda zaten uçuyor

Manuel al derim otomatikten kesinlikle uzak dur derim
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yarı otomatik şanzıman kullanımına alışmak ve onun istediği gibi kullanmak gerektiriyor yoksa başa bela sinir stres hepsi bir arada bir

ama alışırsanız ve çok beklenti içine girmeden uygun tarzda kullanırsanız işinizi gorur

yakıtı toyota veya peugeot kadar düşük değil fakat i30 cw sahibiyim 1.6 crdi otomatik performansını zaten artık biliniyor , sorunsuzluk konusunda ciddi memnunum

benimki 2011 model klasik 4 ileri otomatik olduğundan yakıt ortalamam şehir içinde 8.5-9lt bana normal geliyor

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi dizel-otomatik istiyorsan, donanım da olsun geniş de olsun gibi kriterler varsa SW olmasa da Hyundai Sonata öneririm. Eski bir şanzıman var üzerinde, bu yüzden tüketimi biraz yüksek ancak sorun yaşayan hiç duymadım. Kendim de 50.000 km kadar sorunsuz kullandım.

Örnek olarak ;
    sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler