User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Hafif araziye girecek araç. (Jeep CJ8 nasıldır-CJ6 farkı ?)

jRMix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hafif araziye girecek araç. (Jeep CJ8 nasıldır-CJ6 farkı ?)

Selamlar, otomobil konusundan sonra şuan arazi aracı ihtiyacımız var. Öyle off-road değilde daha çok gezi,bağ,bahçe işleri için kullanılacak.

Uygun fiyat şartı olmasa seçenek çok ama hem fiyat hemde arada benimde kullanabileceğim tarza bir araç arayışımız var.

Aklıma Jeep CJ-8 geliyor. Uygun fiyatlı da buldum ama araç nasıldır neye dikkat etmeliyim bir fikrim yok. Her zaman kullandığım servis alman ağırlıklı oraya danıştım oradaki çocuk pek tavsiye etmedi başını ağrıtma durduk yere dedi. Motorunda pek problem çıkmaz sağlamdır ama parçasını zor bulursun bulsan gelmesini beklersin uyar uymaz 2-3 hafta arabayı yatırırsın şurda dedi ondan sonra bir acabaya düştüm.

Amerikancı arkadaşlar yorum yapabilirse sevinirim. Cj-6 var bir tane 4200cc 6 silindir T176 şanzımanlı onun hafif kaporta masrafı var altından süpriz çıkmazsa birde CJ-8 var onun mekaniği sıfırdan ele geçirilmiş kaportada fena değil ama bana biraz uzun gibi geliyor. Gerçi amacına uygun kullanırsak uzun değilde onda ne gibi sorunlar olabilir süprizler çıkarır mı ?

Yada hiç başını ağrıtma bırak şekili al şunu rahat et dediğiniz bir araç varmı ? Uygun fiyatlı olmak şartıyla ne kadar ucuz o kadar iyi nede olsa sadece bağ bahçede kullanılacak 2.araç olacak.

jRMix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir Güncel çekelim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana göre cj serileri değilde landrover defenderlere de bakın. Ben cj den anlamam ama defender virüsünü almış biri olarak bakınca benim kafama daha yatkın. Parçası bol. Kaportalari genellikle Aliminyum.

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum, oncelikle butcen nedir?

Gecmiste amerikanla cok fazla ugrasmis bir insan olarak sana sunlari soyleyebilirim;

Kendin motor, yuruyen vs. ne olursa olsun yapmadiysan asla problem cikartmaz gibi dusunme.
    Amerikanlarin en buyuk skntisi yuruyenleridir. Diferansiyelden akitir, 10 defa kece degistirirsin olmaz vs vs.
    Sesleri ve duruslari inanilmaz keyiflidir ama amerikan alacak adam sanayi ortamini ve biraz para harcamayi sevmelidir.
    Eski model, uygun fiyatla hangi araci airsan al para harcatacaktir. Amerikanin en buyuk avantaji sorun cikartacak her noktasi bellidir ve iyi bir ustayla hepsi elden gecirilebilir.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nasıldır bilmiyorum ama o fiyatlara Daihatsu Feroza veya Lada Niva güzel seçenektir sanırım.

efef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.arac ve bağ bahçe ve uygun olsun diyorsaniz Suzuki Lada iş görür,tarz olsun diyorsaniz kesinlikle defender,bu arada cj5 topladık bi kaç ay önceye kadar hiç sevmedim ben nedense.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler