User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
98 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 94 civic si Overhaulin

axcel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ve işte büyük gün geldi çattıı aracımız astarlandıktan sonra 2 gün beklettik astarın iyice çekmesi için ardından boya için zaman geldi cumartesi öğleden sonra temizliği yapılıp boya öncesi hazırlıklar tamamlandı..akşam üzeri aracımızı boyayıp işlemler bittikten sonra fırını kapattık ve pazartesiye kadar fırın içerisinde kapalı tuttuk..bakalım sonuç nasıl olucak bu arada aracın orjınal rengini kullanmadım inşallah beğenirisiniz farklı olmak bazen işe yarayabilir..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fırından sıcak sıcak yeni çıktı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sona doğru yaklaşıyoruz yavaştan kapı kuşakları kapı kolları vs montajlarını tamamladık..ön ve arka tamponlar hariç dış aksamda eksiğimiz kalmadı..aracın iç aksamını kendim söktüğüm için şimdi aracı sanayiden çıkartıp eve götürüyorum iç trim ve koltuk taban kısımlarını yerleştirmeye başlamadan önce ses izalasyon süngerimizin montajını yapalım..

aynı uygulamayı kapı içlerinede uyguladım malzeme kendinden yapışkanlı olduğu için montajı son derece kolay sadece uygulacağım zemine göre önceden kalıbını çıkartıp kestikten sonra sarı bandı kaldırıp zemine emiştiriyorum daha öncede bu ürünü başka bi aracıma uygulamıştım son derece güzel bi ürün...

kadireren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bol fotoğraflı konuları takip etmek çok zevkli oluyo kesenize bereket

Yalıtım malzemesinin adı nedir diğer sayfalara baktım göremedim ayrıca kalınlığı ve geri sökülebilirliği ne durumda ?
    Kapı pandizotlarına düşünüyorum ama malzeme kalın olursa pandizot takılmıyor ayrıca arada cam krikosu için sökmek gerektiğin zorluk yaşamak istemiyorum bitüself düşünüyodum sökülmesi biraz dert olduğundan ve yapışkan çok kaldığından beklemedeyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kadireren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bol fotoğraflı konuları takip etmek çok zevkli oluyo kesenize bereket

Yalıtım malzemesinin adı nedir diğer sayfalara baktım göremedim ayrıca kalınlığı ve geri sökülebilirliği ne durumda ?
    Kapı pandizotlarına düşünüyorum ama malzeme kalın olursa pandizot takılmıyor ayrıca arada cam krikosu için sökmek gerektiğin zorluk yaşamak istemiyorum bitüself düşünüyodum sökülmesi biraz dert olduğundan ve yapışkan çok kaldığından beklemedeyim

Allah razı olsun kardeşim..yalıtım malzemesi ses yalıtım süngeri diye geçiyor adı kalınlık olarak 5-6 mm civarında bi kalınlığı var yapışkanı epey bi kuvvetli olduğu için bütün halde geri sökmen biraz zor o yüzden yaptığın iş biraz kalıcı oluyor açıkcası..illaki sökmek istediğinde sökülüyor kalan parçalarıda tinerle vs çıkarman gerekebilir..süngerin içerisinde ağ biçiminde destek ip var bilgin olsun bu malzemenin 2 cm kalınlığa kadar ve folyo kaplı olanıda var ama o piraz daha tuzlu genelde burda yatlarda makina dairesini kaplıyorlar onunla..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı axcel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah razı olsun kardeşim..yalıtım malzemesi ses yalıtım süngeri diye geçiyor adı kalınlık olarak 5-6 mm civarında bi kalınlığı var yapışkanı epey bi kuvvetli olduğu için bütün halde geri sökmen biraz zor o yüzden yaptığın iş biraz kalıcı oluyor açıkcası..illaki sökmek istediğinde sökülüyor kalan parçalarıda tinerle vs çıkarman gerekebilir..süngerin içerisinde ağ biçiminde destek ip var bilgin olsun bu malzemenin 2 cm kalınlığa kadar ve folyo kaplı olanıda var ama o piraz daha tuzlu genelde burda yatlarda makina dairesini kaplıyorlar onunla..
    Sökülmesinin zahmetli olması aynı bitüself gibi karasız bırakıyor abi , peki bu ürün mü daha iyi olur bitüself mi ben kapı dış sacı değilde iç sacına yapıştırcam içerden gelen tıkırtıları kesmesi için çok uğraştım yalıtımsız bi yere kadar kesilebiyor
    Bitüselfi kolay şekilde elden alabiliyorum bu ürünü biraz araştırıyım alabilceğim yer varsa ilk sünger deneyebilirim bitüself zift sayesinde yapışıyo sünger bi nebze daha iyi olabilir

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Proje güzel gidiyor maşallah
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kadireren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sökülmesinin zahmetli olması aynı bitüself gibi karasız bırakıyor abi , peki bu ürün mü daha iyi olur bitüself mi ben kapı dış sacı değilde iç sacına yapıştırcam içerden gelen tıkırtıları kesmesi için çok uğraştım yalıtımsız bi yere kadar kesilebiyor
    Bitüselfi kolay şekilde elden alabiliyorum bu ürünü biraz araştırıyım alabilceğim yer varsa ilk sünger deneyebilirim bitüself zift sayesinde yapışıyo sünger bi nebze daha iyi olabilir
    o zaman sana bi fikir vereyim madem içeri yapıştıracaksan kapıya değilde döşemenin içine yapıştırırsan sökme derdin olmaz malzeme çok iyi esnediği için bütün girinti çıkıntıları kaplayabilirsin diye düşünüyorum..ben çok memnunum yalıtımdan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı axcel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman sana bi fikir vereyim madem içeri yapıştıracaksan kapıya değilde döşemenin içine yapıştırırsan sökme derdin olmaz malzeme çok iyi esnediği için bütün girinti çıkıntıları kaplayabilirsin diye düşünüyorum..ben çok memnunum yalıtımdan..
    Olabilir abi bitüselfte dediğini düşündüm ama saca temas etmesi gerektiğinden işe yaramıyodu süngerde ne tarafa yapıştığının çokta önemi yok ben malzemeyi temin edip tek kapıda deneme yapıyım teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzalasyon işlerimiz bitti taban trim ve koltuk montajlarımız bitti..ayrıca son anda aklıma gelen taban aydınlatma işinide aradan çıkardım ama resmini çekmeyi unutmuşum bittikten sonra farkettim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bagaj içi izalasyondan kareler...

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah elinize sağlık güzel şekilde ilerliyor. Yalıtım benim de ciddi ciddi düşündüğüm bir mesele, bitüselften daha hoşuma gitti.

Bu arada taban ışıklandırmasını şerit led ile mi yaptınız? Tam olarak nerelere yerleştirdiniz ışıklandırmaları?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah elinize sağlık güzel şekilde ilerliyor. Yalıtım benim de ciddi ciddi düşündüğüm bir mesele, bitüselften daha hoşuma gitti.

Bu arada taban ışıklandırmasını şerit led ile mi yaptınız? Tam olarak nerelere yerleştirdiniz ışıklandırmaları?
    teşekkür ederim..yalıtım malzemesini kesinlikle tavsiye ederim on numara çok büyük ölçüde sesi kesiyor..led lamba aracın tabandaki enine giden atkı var ön koltuk altında onun ön ve arka kısmına bakacak şekilde hazır led lamba yerleştirdim..tahmini 10 cm boyunda aksesuarcılarda var genelde minübüs veya kamyoncuların kullandığı bi ürün..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamponlarımızda hazır sadece iç kısımlarındaki siyah bölümlerin boyanması kaldı..bizde jant ve lastik işlerimizi halledelim dedik..yeni lastiklerimizin ebatını 185/55/14 dunlop marka yaptık..tahminimden çok daha iyi durdu biraz daha bassak çok daha iyi durucak ama ***** marmaris yolları..

looding...

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç kendine gelmiş vallahi maşAllah. Kesenize bereket. İmreniyorum böyle araçları gördükçe. Piyasanın eline düşmemiş gerçek orjinal bir Sİ görebilicez sonunda Kazasız belasız sürüşler.

NeXuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    93 civic si kullanmıştım 2 sene kadar. çok severek kullandığım bir araçtı. satınca 96 bmw 320 almıştım ve aldığıma pişman olmuştum.

Allah kaza bela göstermesin. güle güle kullanın aracınızı. severek uğraştığınızda açıkça belli.
    2014 QQ 1.5 dCi Sky

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel bir restorasyon. Araba çok güzel oldu. Kesenize bereket.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)