User Tag List

Sayfa 2/25 İlkİlk 123412 ... SonSon
459 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: BMW R60/6 1976 restorasyon

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başkanım harika ilerliyor müsait bir zamanda gelip görmek istiyorum. Orjinal toplayacaksan kesinlikle opak beyaz.

Caferacer tarzı olacaksa mat siyah krom detaylar ile yansın yıkılsın

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DMR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi o ailen lar hala yaşıyomu peki
    abi bilmiyorum biraz büzüşmüşlerdi
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bodrum dan İstanbula yaratıklarla gelmişiz haberimiz yokmuş

Gerçi Börk varken alien bile kaçar giderdi ( berk ne yaa öyle yaşlı geriği gibi )
    süpriz yumurta gibi bizle beraber gelmişler
    Alıntı diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başkanım harika ilerliyor müsait bir zamanda gelip görmek istiyorum. Orjinal toplayacaksan kesinlikle opak beyaz.

Caferacer tarzı olacaksa mat siyah krom detaylar ile yansın yıkılsın
    Ya işte çok kararsızım ya nasılsa şekilden şekile girmesi çok kolay şimdi dibine kadar söktük motoru, hatta bir arkadaşım heralde bu aşamadan sonra metal parçaları eritip tekradan döküceksin kalıplara dedi. girdik bir yola

Fotolara devam,

Bu arada ebay den parça siparişlerine başladım. Devir kablom yoktu oyüzden devir saati çalışmıyordu bende kablo sipariş ettim.

Tabi şöyle bir seçeneğimde var. Motoru aldığım kişi bana bu 74 model olan farı da vermişti. Devir saati olmayan sadece KM saati olan bir farım da mevcut. İstersem bunu da takabilirim.

Tabi ilk başta amacım motoru bir süre böyle kullanmaktı oyüzden hemen devir telini monte etmek istedim. Bu kapağı çıkarttım. Hani olursa sizlerden biride eski bmw alırsa ve bu kapağı çıkartmak isterseniz mutlaka ve mutlaka akü kablolarını sökün. aksi taktirde bunu sökerken arkadaki devrelere kapak değerse kısa devre yapıp yakıyor orayı ve yenisi almanız gerekiyor. Ben hem kitaptan, hem de internett eizlediğim videolardan bu uyarı defalarca gördüm. o yüzden bu şekilde yaptım problem olmadı.

Bahsettiğim yer üstteki gri alan.

Sizde tabi görmüşünüzdür orada bir tahta var ben tahtayı çıkartmadan dedimki tel buraya girecek devir saati çalışıcak ama sonradan aklıma bastı ki telin gireceği yer yok

Bahsettiğim parça 5 numaralı parça. hala kendisini arıyorum tahtayı sonra geri taktık tekrardan

74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonra motoru sökmeye karar verdik. Nasılsa başlamıştık bir yerden bu şekilde kullanmayı rafa kaldırıp, hem boyanabilecek parçalara hazırlık yapalım hemde değiştirilecek ne parçalar var görelim istedik.

Depo çıktı, sele çıktı artık üstüne yatıp mobilet yarışlarına katılabilirdim şimdi kimse mobilet yarışlarına laf mı söylüyorsunuz demesin

Depo çıktı. belki fark ediceksiniz deponun fotoğrafa göre sağ tarafı şiş. boyaları çıkınca altından ne çıkacak diye baya merak ediyordum o aşamada.

Benzin vanalarının içi açıldı.

Bu halde bile çalışmaları muziceydi çünkü çer çöp hepsi toplanmış filtrenin orda. Böylelikle sipariş edilecek yeni bir şey çıktı. 2 tane vanası vardı hemen siparişleri verdim yüce ebay den.

Tabi bir motorun sesini duyamadık falan diye homurdanırken. Hemen arkadaşımın aklına sanayi işi pete benzin koyalım ordan benzin verip çalıştıralım oldu.

Bu arada belki fark etmişinizdir nedense basiretim bağlanıp dünyanın bile belki bilmediği banner marka bir akü almıştım çoktan

Fakat ne olduysa tekrardan sol silindir ateşlemiyordu, sağ canavar gibi çalışıyordu. Bu sırada jikleyi açarken, jikle telleri koptu ve motosiklette bulunan tüm telleri sipariş etme kararı aldık. Jiklenin kopma nedeni orjinali motor bloğu üstünde olması gerekrken bu gidon üstüne alınmış ve t yapılmasıydı. Böylelikle tellerle beraber orjinal blok üstü jikle koluda sipariş etme kararı almış olduk.

Sol taraf çalışmadığı için Bujileri çıkarttık marşa bastık iki bujide de kıvılcım vardı. Sonra karb a giden şeffaf benzin hortumundan benzinin gitmediğini hayal meyal görüyorduk. Acaba sübaplarmı açmıyor ? iticilerdemi sıkınıtı var diye düşündük.

Sübaplar mis gibi çalışıyordu ama iyiki açmışız içerde bir vida eksikti onuda tamamladık.

Sonra gece 10 11 gibi tam uyuyacakken ulan madem depoyu söktük, çamurluklarıda sökelim yarın işe götüriyim bari dedim gecenin bir yarısı babamla beraber garaja çıkıp ön çamurluğu söktük, hayvan gibi yağmur başladı arkayı sökemedik. Onuda sabah uyanır uyanmaz söküp, şimdilik boyanacak parçalara bearber işe gittim.

74 model sehpa...

erdemx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel bi motor almışsınız maşallah bende 65 model bm r50/2 topluyorum yardım olabileceğim bi durum olursa msj atman yeterli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizin motor muhtesem gozukuyor sizde gule gule kullanin teklifiniz icinde cok saolun. Sizde kendiniz mintopluyorsunuz yoksa goturdugunuz bir yer varmi ?
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir tane de bende var 60 model r50:

Uygun akü bulamadım buralarda, yurtdışından alışveriş etmeyi de bilmiyorum.Yaza kadar satılmazsa bir şekilde aküyü, sinyalleri temin edip muayenesini yaptırıp trafiğe çıkaracağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kick start i calismiyormu benimkindecalismiyor keske calissa.hayatta aku takmam

Sizin motorunuzda cokguzel gozukuyoe koyu yesil sanki rengi. Yani su an bir tane daha almayi dusunmuuo degilim saka maka. Deli gibi calistim ustunde bu saate kadar her tarafim pas metal zimpara tozu ustunde calistikcada keske 2 tane olsa dedim birini orjinal digerini caferacer tarzinda yaparim diye
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kick start i calismiyormu benimkindecalismiyor keske calissa.hayatta aku takmam

Sizin motorunuzda cokguzel gozukuyoe koyu yesil sanki rengi. Yani su an bir tane daha almayi dusunmuuo degilim saka maka. Deli gibi calistim ustunde bu saate kadar her tarafim pas metal zimpara tozu ustunde calistikcada keske 2 tane olsa dedim birini orjinal digerini caferacer tarzinda yaparim diye
    Ayak marşı var ve tek basmada çalışıyor yalnız fara, kornaya elektrik yetiştiremiyor galiba çünkü ancak gaza biraz basarsam korna tuhaf sesler çıkararak ötüyor.(6 voltluk)

Motoru geçen yaz aldım, 93 yılından beri samanlık -depo- garaj karışımı bir yerde üstü kapalı tutmuşlar.Üstündeki vernik altına yerleştirilen resimlere vurulup almıştım.
    Çalıştırıp sesini duyunca ve biraz gezince resimler ikinci plana düştü.
    15 gün uğraştım temizliğine, ayarına.Görseniz üstümün başımın yağını pisliğini sadaka verirdiniz.

İlk aldığım zamandan bir foto:

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi motorun ustunu neyle temizledin peki ? Asiri guzel olmus benimkinde beyaz beyaz su lekeleri ve bormal temizliyicilerle gitmeywn degisik pis bi tabaka var.

Ozaman ayar konusunda dizler gibi ustadlardan bir kac fikir alabiliriz dimi takilirsak ne guzel oldu baya varmis forumdada su sayfada 3 kisi olduk
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Estağfurullah, ustalık ne haddimize.
    Yağlarını iki kez değiştirmiş,karbüratörleri ve hava filtresini temizlemiş, silindirlerin içinin temiz olduğuna emin olunca biraz yağ döküp çalıştırmıştım.Yaz tatili boşluğundan yararlanarak netten araştırma yapıp senteyi ona göre ayarlamış, platin ayarını yapmıştım. Sübaplara hiç dokunamadım hatta sübap kapağını bile açmadım.
    Motoru ve diğer aksamı gazyağı kullanarak temizlemiştim. wd40'ı jantlarda kullandım ağırlıklı olarak.
    Ne olursa olsun mekanik temizleyiciler, zımparamsı maddeler, asitli sıvılar kullanmamak gerek.
    Bilgilerim yetersiz ama elimden gelen ne olursa her zaman destek vermeye hazırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi ne demek. Ben ordan burdan okuyarak yada kitaptan yapiyorum. Sizde yasanmislik var. En azindan ne yapmamam gerektigini biliyorum simdi zimpara ile girismiycem motor bloguna.
    74 model sehpa...

cabriolet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakan eski motorlarda genelde kromları ve aluminyum parçaları kuru buz püskürtme makinaları var onlarla temizliyolar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabriolet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan eski motorlarda genelde kromları ve aluminyum parçaları kuru buz püskürtme makinaları var onlarla temizliyolar
    abi yapmam lazım. aslında bu sayfada o kapaktan gözüküyor motorun üstündeki lekeler dediğin gibi kurubuz makinasıyla bunlar mis gibi olursa hazırım yaptırmaya
    74 model sehpa...

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi fevkalede gerçekten , nadide bir klasik.
    Camaro ya hala binemedim bu bitsin bari astra dan başlayıp buna kadar hepsiyle gezdir beni birer tur

SNCKTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel proje tebrikler hazır km teli için uğraşırken şarj dinamonun kömürlerinide değiştirin 5 tl bişeydir kendiniz yaparsınız bi lehim makinesine bakar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SNCKTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok güzel proje tebrikler hazır km teli için uğraşırken şarj dinamonun kömürlerinide değiştirin 5 tl bişeydir kendiniz yaparsınız bi lehim makinesine bakar
    Bende demin sizin Konuya bakıyordum adam Komple EFI ye çevirmiş makinayı ben de bunda kabloları söktüm heralde hepsini yenileyip tekrar geri takabilrim diye düşündim kendi kendime Diagramı var ona göre bütün kablolarıda yeniliycem o sıra kömürleride aradan çıkartırım heralde.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi fevkalede gerçekten , nadide bir klasik.
    Camaro ya hala binemedim bu bitsin bari astra dan başlayıp buna kadar hepsiyle gezdir beni birer tur
    ulan bi buluşamadıkki hep bir olay. Bu pazar izmitte Amerikan günü var orada draglara katılıyor olucam arabam kırılmaz çatmaz bozulmasza dolaşalım artık
    74 model sehpa...

SNCKTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende demin sizin Konuya bakıyordum adam Komple EFI ye çevirmiş makinayı ben de bunda kabloları söktüm heralde hepsini yenileyip tekrar geri takabilrim diye düşündim kendi kendime Diagramı var ona göre bütün kablolarıda yeniliycem o sıra kömürleride aradan çıkartırım heralde.
    Teşekkürler yakında turbolayacam roccoyu inş elektrik konusunda takıldığınız bir konu olursa yardım ederim hiç motorsikletle uğraşmadım ama diagram varsa o iş bitmiştir benim için heil hitler

erdemx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizin motor muhtesem gozukuyor sizde gule gule kullanin teklifiniz icinde cok saolun. Sizde kendiniz mintopluyorsunuz yoksa goturdugunuz bir yer varmi ?
    çok teşekkür ederim evet kendim yapıyorum ancak elektirik aksamında platin vs ayarında bi arkadaşım yardımcı oluyo

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)