User Tag List

Sayfa 6/55 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
1043 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Taunus Fastback restorasyon

rekord2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kolaylık, cüzdanada sağlık versin. tam restorasyon arefesindeyim bende, bu konuyu görmek beni iyice gaza getirdi valla. neyse inşallah tamamına erer bizde keyifle izlerken sizde sürersiniz renk olarak gök mavisi yada su yeşili tavsiye ederım ben.
    bbm pin :2B244451

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sari arac baya durdu bizim burada bende burhaniyeliyim bunlari toplayan bi arkadasim varei bunuda alip toplucakti nasip olmadi darisi sanaymis

fast-back - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Blackbird Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Farklı bir yerden yükledim fotoğrafı sorun yok inş.

Renk seçmek zor, son güne kadar sürekli acaba omu bunu dersiniz ama benim tavsiyem opak klasik renklerden vazgeçmeyin hatta içinize sinen varsa üretim renklerinden biri olsun.

Burdan renk konusunda fikir edine bilirsiniz;

https://www.flickr.com/photos/granad...7632532320354/

.
    Boya Ustamla mı konuştun sen yoksa
    O da senin gibi düşünüyor. Hatta "araba ne renkse o renge boyanmasından yanayım her zaman" der.

Link çok faydalı oldu, sağol.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VETTE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O yılların favori Ford renklerindendir benim gözümde bu iki renk.20M 26M lerde ve Granada Consul larda çok beğenirim.özellikle de alt fotoğraftakini
    içini de bej yapınca hatta bej deriçok asil ve ferah olur sanki

Ben daha önce kiremit/bakır gibi bir renk dediğim ilk resimdeki renkti. Ben de seviyorum bu rengi. İkinci resimdeki renk bu arabaya en çok yakışan renk bence. Yalnız şöyle bir sıkıntı var, benim aracın orjinal iç döşemeleri de bu renkti, bej gibi. Ben de sihay hayal ettim hep ve sihay döşeme malzemesi aldırdım bile. Aracımın içi tamamen siyah olacak, tavan dahil. Bu renk de hep bej iç döşemeyle oluyor orjinalinde. Yani bu renk yapsam bile orjinal görünmeyecek siyah döşemeyle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Film tadında bir konu olmuş yeni post'ları, devamını dört gözle bekliyoruz..
    Herşey çok güzel olacak inşallah..

Renk konusu tamamen kişisel birşey olduğu için karar vermekte, fikir almakta zor bu konuda..

Ancak naçizane fikrim; siyah veya beyaz olursa sıradanlaşır.. Orijnaline sadık kalınan sarı çok göstermiyor aracı.. Kırmızı seven biri olarak kırmızıya karşı koyamıyorum Çoğunluğun dediği gibi yeşil olduğunda hem çok görülmeyen nadir ren olur, hem de klasiğe yakışacak gibi duruyor..

Kolaylıklar diliyorum size..
    Çok teşekkür ederim. Evet yeşil fena durmuyor ve o döneme ait renk.
    Yalnız bir konuda fikrimi belirtmek isterim. Sarı ya da x bir renk aracı göstermez ya da basit kalır düşüncesi yapmaya çalıştığım proje için pek uygun olmuyor gibi. Ben aracı custom ya da güncel şartlara uydurarak yapmıyorum. Tamamen orjinal olsun istiyorum. Sanki 70'lerden çıkmış gelmiş gibi. O nedenle her ne kadar sevsemde bazı renkleri bu projeye uygun düşmez diye düşünüyorum.

Ama bir sonraki projemde custom yapmak istiyorum, Kont gibi

O zaman çılgın renk çılgın donanım vs olacak. Hatta boya üzerine paint brush desen ya da resim bile düşünüyorum.

Çok güzel proje olmuş. Renk olarak turuncu tavan siyah veya kırmızı tavan beyaz olabilir. Gerçi kırmızı tercih etmem demişsiniz ama ne kadar çokta olsa kırmızı çok güzel gözüküyor.
    Teşekkür ederim. Ankarada kırmızı bir fastback vardı, birkaç defa görmüştüm. Geçenlerde duydum, satılmış ve alan arkadaş aracın önünü kesip MKII yapacakmış.
    Youtube'da buna benzer birşey izlemiştim.

Kırmızı güzel renk ama çok zor Kırmızı rengi W107 projemde yapmak istiyorum. Kırmızı demek Mercedes demek benim için.

Allah kolaylık, cüzdanada sağlık versin. tam restorasyon arefesindeyim bende, bu konuyu görmek beni iyice gaza getirdi valla. neyse inşallah tamamına erer bizde keyifle izlerken sizde sürersiniz renk olarak gök mavisi yada su yeşili tavsiye ederım ben.
    Teşekkür ederim, O halde Allah size de kolaylık versin. Keyifli ama zahmetli oluyor biraz. Opel'i mi restore edeceksiniz?

Sari arac baya durdu bizim burada bende burhaniyeliyim bunlari toplayan bi arkadasim varei bunuda alip toplucakti nasip olmadi darisi sanaymis
    Evet, araç Balıkesir Plakalı
    Olsun, değerini bilen birine nasip oldu üstad.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada 2.3 Motoru söküp İzmir'e yollayınca ilginç bir olay başıma geldi, paylaşmak istedim. Motor ertesi sabah gideceği yere ulaşınca yan komşulardan biri (sanırım o da tamirciymiş) feryadı basıyor, aman bu motor İngiliz diye. Bunun distribütörü arkada, Alman olsaydı önde olurdu demiş. Hemen beni aradılar, motoru iade et diye. Aldığım şahsı arıyorum, yok Alman diyor. İyice bunaldım o an. Sonra Kaporta ustam sağolsun bildiği iyi bir usta getirdi atölyesine ve adam Alman olduğunu doğruladı. Hani derler ya, Allah sevindirmek istediği kulunun malını önce kaybettirir sonra tekrar buldururmuş. Aynen öyle oldum.

Öğrendiklerimi de size anlatayım dedim. Şöyle ki, Alman Motorların distribütörü arkada olurmuş sadece 3.0 olanda önde olurmuş. İngiliz Motorlarda iste hep önde olurmuş. Bu görebildiğimiz fark. Asıl fak ise içinde oluyormuş. Birçok parçası farklıymış ve parça sıkıntısı hat safhadaymış. Ayrıca hararet yapar ve arıza verirmiş hep İngiliz Motorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fast-back Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada 2.3 Motoru söküp İzmir'e yollayınca ilginç bir olay başıma geldi, paylaşmak istedim. Motor ertesi sabah gideceği yere ulaşınca yan komşulardan biri (sanırım o da tamirciymiş) feryadı basıyor, aman bu motor İngiliz diye. Bunun distribütörü arkada, Alman olsaydı önde olurdu demiş. Hemen beni aradılar, motoru iade et diye. Aldığım şahsı arıyorum, yok Alman diyor. İyice bunaldım o an. Sonra Kaporta ustam sağolsun bildiği iyi bir usta getirdi atölyesine ve adam Alman olduğunu doğruladı. Hani derler ya, Allah sevindirmek istediği kulunun malını önce kaybettirir sonra tekrar buldururmuş. Aynen öyle oldum.

Öğrendiklerimi de size anlatayım dedim. Şöyle ki, Alman Motorların distribütörü arkada olurmuş sadece 3.0 olanda önde olurmuş. İngiliz Motorlarda iste hep önde olurmuş. Bu görebildiğimiz fark. Asıl fak ise içinde oluyormuş. Birçok parçası farklıymış ve parça sıkıntısı hat safhadaymış. Ayrıca hararet yapar ve arıza verirmiş hep İngiliz Motorlar.
    Abi okul bitsin sana danışacam tek tek ben 2 yıla okul biter işe girerim parası çıkmaya başlar bizim fastback hayallerimizinde . Sarıdan şaşma derim bu arada . En güzeli sarıdır .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MarineBoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi okul bitsin sana danışacam tek tek ben 2 yıla okul biter işe girerim parası çıkmaya başlar bizim fastback hayallerimizinde . Sarıdan şaşma derim bu arada . En güzeli sarıdır .
    İnşallah herşey gönlünce olur kardeşim. Keşke değişsek, sen gel Fastback'i al ben de yeniden Üni'de öğrenci olayım

Sarı fena değil evet üstelik orjinali o. 3 renk var favorim: Sarı, Mustang resmindeki metalik kırmızı ve MK1 resmindeki yeşil. Bakalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eveet, size küçük bir bilgi yarışması. Aşağıdaki parça nedir ya da nereye aittir?

Bilen arkadaş arabamla bir tur atacak

rekord2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim, O halde Allah size de kolaylık versin. Keyifli ama zahmetli oluyor biraz. Opel'i mi restore edeceksiniz?
    Evet 2. Defa Restore edicem 7 sene evel genel bir çürük temizliği yapmıştım, bu sefer bütün parçalarını temin ettim bırıktırdım, şimdi kumlama ile ile başlayarak komple önden arkaya hem mekanik hem aksesuar hemde kaporta ile ilgili detaylı bir Restore planım var, fabrika çıkışı durumuna getirmeyi planlıyorum fakat tek eksıgım para onun dışında son derece heyecanlı stresli ve bir okadarda keyifli oluyor neyse Allah yolumuzu açık etsin inşallah
    bbm pin :2B244451

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam visne curugu, bordo tonlarindan guzwl bur ton dusunurdum. Siyah tavan ve ic dosemeyle enfes olurdu. Forumda bir tane 106 var harley davidson red ile boyanan. O tona kesinlikle bir goz atmalisiniz. Kolay gelsin
    "Korkmadık, savaştık"

uerbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eveet, size küçük bir bilgi yarışması. Aşağıdaki parça nedir ya da nereye aittir?

Bilen arkadaş arabamla bir tur atacak
    tahmin1: parçayı kapılardan birine mi ekleyeceksiniz çürük vs var ise diye düşündüm ortadaki kıvrım alt marşpiyele kadar çok benziyor
    Allah kolaylık versin
    TT

V3li4ht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şöfor kapısının arkası değil mi kelebek camın altı başlangıç

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla gördüm şunu direkt konu aklıma geldi.

Allah rızası için hiç kimse siyasi bişey yazmasın

Devlet Bahçeli 43 yaşındaki otomobili aldı - Politika Haberleri - Radikal
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

ersandeniz
    Misafir
    Alıntı clioGT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben de tam bu haberi paylasmak icin girmiştim :-)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rekord2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet 2. Defa Restore edicem 7 sene evel genel bir çürük temizliği yapmıştım, bu sefer bütün parçalarını temin ettim bırıktırdım, şimdi kumlama ile ile başlayarak komple önden arkaya hem mekanik hem aksesuar hemde kaporta ile ilgili detaylı bir Restore planım var, fabrika çıkışı durumuna getirmeyi planlıyorum fakat tek eksıgım para onun dışında son derece heyecanlı stresli ve bir okadarda keyifli oluyor neyse Allah yolumuzu açık etsin inşallah
    Umarım gönlünce olur projen. Ben de zengin değilim kazanıp harcıyorum. Ama heyecan ve mutluluk veren de bence bu. İstediğini istediğin zaman elde edebilecek olsaydın ne anlamı kalırdı ki?
    Projeye başlayınca mutlaka burada görmek isterim

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biz eskiler eskiden vazgeçemiyoruz sanırım kaç gündür takip ediyorum maşallah Allah güç kuvvet versin her anlamda... bitince görmek isterim ben de
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam visne curugu, bordo tonlarindan guzwl bur ton dusunurdum. Siyah tavan ve ic dosemeyle enfes olurdu. Forumda bir tane 106 var harley davidson red ile boyanan. O tona kesinlikle bir goz atmalisiniz. Kolay gelsin
    aradım buldum o topiği, evet gayet hoş olmuş. Rengi ekledim bilgisayarıma
    teşekkür ederim

şimdi efenim seçim sonuçlarını gayet başa...
    peki peki, politika yok

Ben de tam bu haberi paylasmak icin girmiştim :-)
    adam gördüğü ilk fotoyu alıp haberine eklemiş)

biz eskiler eskiden vazgeçemiyoruz sanırım kaç gündür takip ediyorum maşallah Allah güç kuvvet versin her anlamda... bitince görmek isterim ben de
    Sanırım öyle evet. Geçmişi, o güzel günleri yeniden yaşamak istiyoruz galiba. Çok teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)