User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
73 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 1980 Mercedes Benz 280 CE 123 coupe Restorasyon Projesi

fastcare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wiesmann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elinize sağlık yoğun iş günlerinden sonra akşamları evde böyle projeleri okumak ruhu dinlendiriyor.
    Teşekkürler

Alıntı hkkcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kolay gelsin akşam akşam ilaç gibi geldi böyle bir konu . kaporta boya işçiliği görünce sebepsizce mutlu oluyorum hele klasik üzerindeyse daha güzel...
    Bana da sizin güzel düşünceleriniz ilaç gibi geliyor, teşekkürler

Alıntı kickbuttowski Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin. Eski mercedeslerli dirilirken görmek güzel. Fikir vermek haddime değil ama şu jantlar yakışır bence.

Teşekkürler Otomobilin sahibi arkadaşım orjinalci olduğu için tüm detayları orjinal yapacağız. Ama yolladığınız jantlar güzelmiş

Alıntı omco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emeğinize sağlık, Yıldız hak ettiği değeri geç de olsa görüyor anlaşılan kolay gelsin
    Teşekkürler. Geç olmadan kurtardık diye seviniyorum. Belki başkasına gitse çöp olacaktı.

Alıntı emrexc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşi bırakıp yanında çalışasım var abi vallahi ya
    Bi an önce bitsede keyifle izleyebilsek
    Emre gel

Alıntı murats2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel proje kolay gelsin
    Teşekkürler

Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi al benden de o kadar Ankara' da olsam Cumartesi' leri gidip alet getir götür çıraklığı bile yaparım
    Yolunuz düşserse çay kahve içmeye bekliyorum. Bu söylediğim tüm forum arkadaşlarım için geçerli

Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her şey çok güzel gidiyor.Konuyu takipteyim
    Teşekkürler

Son Durum:

Arka panelin şasiye punta şeklindeki kaynakları yapıldı. Orjinalde fabrikasyon punta kaynaklarını sanayide kimse ugrasıp yapmıyor bilen bilir. Sırf orjinal gibi olsun diye kaynak noktalarına matkap ile yuva açarak dolgu şeklinde kaynak yaptık. Böylece hem orjinal sağlamlık sağlandı hem de kaynak noktaları fabrikasyon gibi oldu.

Arka panelin arka çamurluğa komple kaynağını henüz yapmadık. Bu işlemi arka çamurlukları tamamladıktan sonra yapacağız. Aynı şekilde bagaj havuzunu yerine oturtma işi de ilerleyen zamanda yapılacak.

Sağ arka çamurluk kesimi tamamlandı. İçindeki durum felaket. Birkaç defa buradaki çürükler yama yama tamir edilmiş ama görüldüğü üzere otomobilin çürümesini engellememiş yapılan işlem.

Son fotolar:

otomobil restorasyon

kickbuttowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotoğraftaki jantlar zaten orijinal Mercedes jantları. Jantin göbeğini kesip bbs lip ve kasnak takıyorlar. Bu şekilde 3 parça bbs rs tarzinda jantiniz oluyor.

DOA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cok guzel gercekten, bitmis halini merakla bekliyorum..
    doayen!

fast-back - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Aracı Ankara Şaşmaz Oto Sanayi'de kendi garajımızda restore ediyoruz. Ziyaret etmek isterseniz çaylar kahveler bizden
    Açık adres: Şaşmaz Oto Sanayi 2577. Sokak (Eski 16. Sokak) 2/A Etimesgut - Ankara"

Sizi mutlaka ziyaret edeceğim.
    Projelerinizde başarılar dilerim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kickbuttowski Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fotoğraftaki jantlar zaten orijinal Mercedes jantları. Jantin göbeğini kesip bbs lip ve kasnak takıyorlar. Bu şekilde 3 parça bbs rs tarzinda jantiniz oluyor.
    Orjinal olmuyor işte öyle olunca

Alıntı DOA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok guzel gercekten, bitmis halini merakla bekliyorum..
    Teşekkürler. Zorluk açısından 10 üzerinden 10'luk ağır bir proje. Bu kadar çürük otomobile girmeye kimse cesaret edemedi. Ben bu işin okulunda güzelce pişmek için kabul ettim. Bitmiş halini görmek için nasıl sabırsızlanıyorum anlatamam Aracın sahibinden çok daha fazla desem abartmış olmam.

Alıntı fast-back Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Aracı Ankara Şaşmaz Oto Sanayi'de kendi garajımızda restore ediyoruz. Ziyaret etmek isterseniz çaylar kahveler bizden
    Açık adres: Şaşmaz Oto Sanayi 2577. Sokak (Eski 16. Sokak) 2/A Etimesgut - Ankara"

Sizi mutlaka ziyaret edeceğim.
    Projelerinizde başarılar dilerim.
    Çok teşekkürler. Mutlaka beklerim Bu arada bugün sizin otomobilinizin aynısından garajımıza ziyarete geldi. Belki biliyorsunuzdur yeşil renk olanı.
    otomobil restorasyon

E.Bozoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın eski sahibi benim yaklaşık 2 ay durdu bende Bursa'da terkedilmiş şekilde duruyordu ona göre fiyat biçip aldım ve ona göre fiyat biçilip başka bir arkadaşa verdim sanırım sizde ondan almışsınız Allah utandırmasın.

Bendeki hali bu şekildeydi

Baps.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E.Bozoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın eski sahibi benim yaklaşık 2 ay durdu bende Bursa'da terkedilmiş şekilde duruyordu ona göre fiyat biçip aldım ve ona göre fiyat biçilip başka bir arkadaşa verdim sanırım sizde ondan almışsınız Allah utandırmasın.

Bendeki hali bu şekildeydi

Teşekkürler. Doğrudur

Orjinal motoru değiştirip altına komple zift atan siz değilsinizdir umarım
    otomobil restorasyon

E.Bozoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fastcare Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Doğrudur

Orjinal motoru değiştirip altına komple zift atan siz değilsinizdir umarım
    Dediğim gibi 2 ay durdu sadece 80 yaşında otoparkçı Amca'dan aldım sanırım onun işi alırkende soru bile sormadım imkanım olsaydı satmasaydım

Baps.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E.Bozoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğim gibi 2 ay durdu sadece 80 yaşında otoparkçı Amca'dan aldım sanırım onun işi alırkende soru bile sormadım imkanım olsaydı satmasaydım
    Elinizde eski fotoğraflar varsa bana yollar misiniz rica etsem? Otomobilin kitabını hazırlıyorum bir yandan. Arşivde yerini alsın
    can@otomobilrestorasyon.com
    otomobil restorasyon

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapmak istediğim araç listesin en başlarındadır bu araç. Maalesef geçmişte birkaç fırsatı değerlendiremedim ve şimdi de bulunmuyorlar.
    Birkaç tane var ise de onlar da anlamsız yük fiyatlarda, zira hepsi de komple restorasyon ihtiyacı içindeler.
    Merakla ve sabırsızlıkla takip edeceğim bu projeyi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapmak istediğim araç listesin en başlarındadır bu araç. Maalesef geçmişte birkaç fırsatı değerlendiremedim ve şimdi de bulunmuyorlar.
    Birkaç tane var ise de onlar da anlamsız yük fiyatlarda, zira hepsi de komple restorasyon ihtiyacı içindeler.
    Merakla ve sabırsızlıkla takip edeceğim bu projeyi.
    Malesef fiyatlar uçtu dediğiniz gibi.
    Benim için iyi tecrübe oluyor, yeni projeye başladığınızda bilgi alışverişi yaparız güzelce

Son Durum: Bugün bozuk sağ marşpiyeli keserek otomobilden ayırdık. Arkasında tahmin ettiğimiz şekilde gizli çürüme problemi çıktı. Fotoğraflarda marşpiyel - taban sacı ve şasi arasında meydana gelen çürüme fotoğraflarını görüyorsunuz. Bir diğer fotoğrafta marşpiyele daha önceden lokal olarak yapılmış tamirat işleminin kaynak izleri mevcut. Otomobilin geçmişteki sahiplerinden birisi çürük kısıma bildiğimiz sarı renk cam macunu doldurmayı uygun görmüş

Buyrun fotoğraflar:

otomobil restorasyon

wiesmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    discovery' de yıllar önce restorasyon programında görmüştüm. bir havuz dolusu kimyasalın için böyle restore edilecek aracı bir saat gibi süreyle sokuyorlardı çıktığında pas filan kalmıyordu ve çürümüş her şey ortaya sıfır metal gibi çıkıyordu. acaba böyle bir şey TR de mümkün mü? işinizi hızlandırır gibime geliyor.

benzer bir şey buldum elektroliz ile temizlemiş buradaki amca, (benim bahsettiğim bir aracın şasesinin girebileceği büyüklükteki bir havuz)

i'm not a monster i'm just ahead of the curve..

snngngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

en sevdiğim jantlardan. bu araç için olmazsa olmaz bence kolay gelsin
    E36 M50 N / A PROJECT
    ALPINESTAR KW - ST SUSPENSIONS TR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wiesmann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    discovery' de yıllar önce restorasyon programında görmüştüm. bir havuz dolusu kimyasalın için böyle restore edilecek aracı bir saat gibi süreyle sokuyorlardı çıktığında pas filan kalmıyordu ve çürümüş her şey ortaya sıfır metal gibi çıkıyordu. acaba böyle bir şey TR de mümkün mü? işinizi hızlandırır gibime geliyor.

benzer bir şey buldum elektroliz ile temizlemiş buradaki amca, (benim bahsettiğim bir aracın şasesinin girebileceği büyüklükteki bir havuz)

Otomobilin sığacağı tarzda havuz ve uygun daldırma ekipmanları ülkemizde yok malesef. Bahsettiğiniz işlem galvaniz kaplama öncesi yapılan asit banyosu sanırım. Bahsettiğiniz işlemi ve galvaniz kaplama işlemini Mercedes için çok istemiştik. Araştırmalarıma göre Ankara'da bu işlem için uygun tek daldırma havuzu Mitaş Galvaniz A.Ş.'de var. Fakat buradaki sorun prosesi otomobile göre şekillendirememeleri. Yaklaşık 650 derece sıcaklıkta yapılan işlem, ve otomobile uygun olmayan daldırma ekipmanları nedeniyle malesef gerçekleştiremedik böyle bir çalışmayı.

Dediğiniz gibi işimizi çok hızlandırır. Üzerine birde galvaniz yapabilsek otomobilin ömrüne ömür katar.

Alıntı snngngr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

en sevdiğim jantlardan. bu araç için olmazsa olmaz bence kolay gelsin
    Teşekkürler

Son Durum: Sağ arka çamurluk alıştırma ve şekillendirme işlemleri devam ediyor.

otomobil restorasyon

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

sedan w123 kasa çamurluk tamir sacı uymuyor mu coupe'ye?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

sedan w123 kasa çamurluk tamir sacı uymuyor mu coupe'ye?
    Teknik resimlerini bulamadım ama kendi yaptığım ölçümlerde aynı gözüküyor. Kaporta ustamız bu konuda ısrarcı olunca kendi el işçiliği ile yapmasını uygun gördük.
    otomobil restorasyon

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teknik resimlerini bulamadım ama kendi yaptığım ölçümlerde aynı gözüküyor. Kaporta ustamız bu konuda ısrarcı olunca kendi el işçiliği ile yapmasını uygun gördük.
    Ben de aynı biliyorum çümkü. Ustanın vardır bir bildiği

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Seneler önce Sirkecide çekmiştim W123 de sadece coupeyi çok eviyorum kolay gelsin çok iyi gidiyor

wiesmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomobilin sığacağı tarzda havuz ve uygun daldırma ekipmanları ülkemizde yok malesef. Bahsettiğiniz işlem galvaniz kaplama öncesi yapılan asit banyosu sanırım. Bahsettiğiniz işlemi ve galvaniz kaplama işlemini Mercedes için çok istemiştik. Araştırmalarıma göre Ankara'da bu işlem için uygun tek daldırma havuzu Mitaş Galvaniz A.Ş.'de var. Fakat buradaki sorun prosesi otomobile göre şekillendirememeleri. Yaklaşık 650 derece sıcaklıkta yapılan işlem, ve otomobile uygun olmayan daldırma ekipmanları nedeniyle malesef gerçekleştiremedik böyle bir çalışmayı.

Dediğiniz gibi işimizi çok hızlandırır. Üzerine birde galvaniz yapabilsek otomobilin ömrüne ömür katar.
    bu işte bu gidişle marka olacak gibisiniz umarım bundan 2 sene sonra istediğiniz ekipmanla çalışma fırsatı bulursunuz.

(ziyarete geleceğiz)
    i'm not a monster i'm just ahead of the curve..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler