User Tag List

Sayfa 1/25 12311 ... SonSon
459 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: BMW R60/6 1976 restorasyon

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

BMW R60/6 1976 restorasyon

Uzun zamandan beri konu açıcam açıcam diyordum fakat bir türlü zaman bulamıyordum Aslında forum ahalisi az çok motoru Bodrumdan İstanbula taşınma hikayesinden dolayı bilmiyor değil.

Açıkca söylemek gerekirse hem ilk motosikletim olduğundan, hemde motorun kendine has bir hikayesi olduğundan baya severek ve isteyerek topluyorum. Kullanacağım günüde iple çekiyorum daha önceden motor ehliyetim olmamasına karşın hep toplamak istediğim motor modellerinden biriydi.

Dip not olarak belirtiyim motor ehliyetimi geçen Eylül ayında aldım. Kurs kız arkadaşımın hediyesiydi

Ehliyeti aldık ne alalım ne alalım derken kafam kursta gördüğüm sv400 e gidiyordu, onun dışında triumph boneville mi alsam acaba dedim kendi kendime. Sonra fiyatlara baktım gerek yok dedim. En son olarakta ulan bir suzuki vanvan 125 al mis gibi kullan pıtır pıtır derken, kardeşim gibi sevdiğim arkadaşım daha önceden bende klasik BMW R serisi hastalığı olduğunu bildiğinden bana içinde fotoğraflar olan bir mail attı.

Doslarım fotolar gitmiş onları yenileyene kadar no11customs instagram sayfasından geçmiş fotolara bakabilirsiniz. @no11customs • Instagram photos and videos

Motor brandalıydı, Bodrumdaydı ve trafikten çekilmişti. ilk gördüğüm fotoğraflar bunlardı ve direk vurulmuştum

bir anlık düşünmeyle tamam alalım !!! diyerek uykusuz geceler başladı. Eski sahibi inanılmaz iyi biriydi sürekli bana çıkabilecek masraflardan muaynesi olmadığından, trafikten çekildiğinden üstüne basa basa söylüyordu ve hala bana cidden almak istiyormusun diye tekrar tekrar soruyordu. Ya ben geceleri cidden uyuyamıyordum şaka maka değil .

Sonra Tatil modunda ailecek Bodruma gittik, sonuçta yanıma arkadaş lazımdı Annnem ve babam baya baya eve yeni oyuncak geldi diye mutlu olmuşlardı, sonuçta herkesin emeği olucaktı ve ailemizin bir parçası olucaktı. Camaronun 23 yıldan beri bizde olduğunu düşünülürse, R60 ta artık ailemizin ebedi bir parçası olacaktı. Tek bir soru vardı o motor İstanbula, hatta bodrumdaki evimizin dahi önüne nasıl gelicekti. Tabi bunları zerre düşünmeyerek gittik motorun yanına.

Tabikide imdadımıza motoru aldığımız kişinin dayısı yetişti ve onun kamyonetiyle bizim eve kadar götürdük.

Btün yolu acama motor düşücekmi diye geri geri baka baka gittim.

Motoru yeni evine geitrdikten sonra daha rahat incelemeye başladım. Eski sahibi motosikletin eski polis motorsikleti çıkması olduğunu belirtmişti bende acaba varmı bununla ilgili bişey diye etrafına bakmaya başladım.

vee tadaaa DMO Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ( hayatta çıkartmayacağım bir plaka

Aslında burada gerçekten kullanmıyorum çünkü babam beni yokuş aşa ittirip bırakıyor bu şekilde 400 metre yol yapmışım 5 6 kere tekrarladık çünkü.

Ne yazıkki ayrılık vakti geliyor İstanbula dönmek gerekiyor çünkü iş var. tabi bunun ardından kara kara motoru nasıl getireceğimiz sorusu kafamda dolanmaya başlıyor.

Devamını sonraki günlerde yazmaya devam edicem. Şuanda motor tamamen sökük durumda. Projenin sonunda boyasından, mekaniğine, ıvırından zıvırına kadar herşeyiyle mükemmel bir hale getirmeyi amaçlıyorum.
    Konu SULTANOGLU tarafından (08-08-2017 Saat 16:29 ) değiştirilmiştir.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel motor, güzel anlatım...Elinizde daha da güzelleşeceğine eminim.

Geçen yaz benzer bir heyecan yaşadım ve piyasanın neredeyse 3 katına 60 model bir r50 aldım geldim Datça'ya.Yaza sonu olduğundan istediklerimi tam yapamasam da bu yaz tatilinde gerekeni yapacağım.Bazı nedenlerle satışa çıkardım ama içim kalmasından yana.
    Siz neler yapmayı düşünüyorsunuz? Orijinal haliyle mi yenileyeceksiniz yoksa cafe racer tarzı mı düşünüyorsunuz?

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Üzerine örtülen battaniye ile yolda inek muamelesi gören ama yılmayan cesur yürekli motor

Geliş hikayesi

http://www.techturkey.com/forum/sohb...-ariyorum.html

Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evvet gun geldi minibusu kiraladik icinden tek koltuk soktuk buraya bu motor sigar dedik yola ciktik.

Motor sigmadi

Sonra ouz usta minibusun icindeki tum koltuklari soktu. Motoru iceri koyduk ve koltuklari yan c3virdik su anda 700 km den beri pilavli sohbet modunda geri donuyoruz

Bunlarda yolculuktan fotolar. Hakikaten minibuste hic yer yok

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel motor, güzel anlatım...Elinizde daha da güzelleşeceğine eminim.

Geçen yaz benzer bir heyecan yaşadım ve piyasanın neredeyse 3 katına 60 model bir r50 aldım geldim Datça'ya.Yaza sonu olduğundan istediklerimi tam yapamasam da bu yaz tatilinde gerekeni yapacağım.Bazı nedenlerle satışa çıkardım ama içim kalmasından yana.
    Siz neler yapmayı düşünüyorsunuz? Orijinal haliyle mi yenileyeceksiniz yoksa cafe racer tarzı mı düşünüyorsunuz?
    Cok saolun, aslinda isin soome takma yapma asamasi cok daha keyifli 1/1 maket yapar gibi.

Motoru aldigimda ilk dusuncem eskiden oldugu gibi polis motoru haline getirmekti. Hatta sunu kafaya takmistim aynisininyapicaktim.

Aslinda zaten sekilden sekile gitmesi cok kolay bir motor ilk orjinal toplayip ardindan caferacer tarzinada donebilir.

Simdiki amacim su anki gorunumuyle bir iki ufak degisiklikle kusursuz hale getirmek.
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üzerine örtülen battaniye ile yolda inek muamelesi gören ama yılmayan cesur yürekli motor

Geliş hikayesi

http://www.techturkey.com/forum/sohb...-ariyorum.html
    Hahahah koray supersin abi cok eglenceli gittik cok eglenceli geldik. Yolda 7 kisi bir danaya girmis gibi muamele gorduk, iceri damlayan benzin nedeniyle olum korkusunu tattik olaylar olaylar.
    74 model sehpa...

ERK_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    heyecanlandım, takipteyim.

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Olm yatacak yerin yok senin hani beraber sökecektik bütün hayellerimi yıktın

şu münübüsü bi daha kiralayalım tam yaz gelmeden bi daha gidelim

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Hadi bakalım Hakan kolay gelsin

Güzel bir restorasyon projesi, motorun keyfi bir ayrı.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hayırlı olsun Hakan tekrardan tam senlik oldu olacak bu
    1881 - 193

ulas79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    emeğinize sağlık merakla devamını bekliyorum ,bende r23-r24 meraklısıyım tek silindir , hele birde yanında sepeti olursa tam bir klasik

MSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direk cafe racer yap, babuş!!

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu motorun dili olsa da neler çektiğini yollarda neler yaşadığını anlatsa bize
    güzel bir proje çıkacaktır, beklemedeyiz
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorun kralını bulmuşsunuz gerçekten. Elinizde değerleneceği şüphesiz

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Giderken vip minibüste patron gibi, dönüşte tarlaya giden maraba gibiydik
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekibe bak yaaa Maaşallah hacım çok güzel nostaljik alet
    ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet kaldığımız yerden devam...

Motora bir anahtarlık lazımdı hemen alındı.

Takım tamamlanmış oldu Camaro emperors royal guard, R60 Storm Throper ve Smart ta tabiki Darth Vader.

Aradan baya bir zaman geçtikten sonra artık motorun bir kere olsun çalışması lazımdı. Kick start ı nedense çalışmadı, hatta her ne kadar bodrumda vurdurarak çalıştırmayı denesem de uzun süreli hiç çalıştırmamıştım.

Şirket power ile motora takviye yaptık ve sesini duyduk. foto da arkadaşım karb ayarı yaparken Fakat nedense bir problem vardı ve sol silindir bir türlü ateşlemiyordu. olsun dedik mutlu olduk

Ardından motoru takviye ile dğeilde kendi kendine çalışması için akü değiştirmek üzere ilk anahtarı vurup sele sini çıkarttım

Garip bir toprak yığıntısı vardı. ilk aklıma gelen ulan yoksa arı yuvasımı getirdik oradan buraya oldu

ve alien kafasını gösterdi

tabi belki canlılardır diye aldım bahçenin güzide bir kısmına koydum.

Ardından sökmeye koyuldum filtreye bakmak için.

Tüm bağırsaklı çıktı dedim şimdi kör kör boşuna iş yapıyorum aynen geri kapayıp hemen BMW için Clymer Manual sipariş ettim geldi Hatta kendi biramı yaptığım için sipariş ettiğim diğer ürünlerle beraber geldi aşırı mutlu oldum

Beyler yorumlarını ziçin çok saolun olabildiğince güncel tutucam konuyu aşama aşama.
    74 model sehpa...

DMR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi o ailen lar hala yaşıyomu peki
    A dream chaser

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bodrum dan İstanbula yaratıklarla gelmişiz haberimiz yokmuş

Gerçi Börk varken alien bile kaçar giderdi ( berk ne yaa öyle yaşlı geriği gibi )

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakan kolay gelsin,tamamına ersin

R60/7 arkadaşımda vardı birkaç ay önce sattı. 5 sene önce falan da şuan bmw 1100rs i olan bir abimiz toplamıştı motoru.kısa bir tur atmıştım bende çok değişik bir alet,hele dönerken gaz verdiğinde boxerın bir sağ-sol silkelenmesi,adamın aklını alması

burdakinin toplanma konusu

Ikiteker Motosiklet Fan Klubu - Motosiklet ve motosikletli yasam kulturu

geçen sene benim motorla yan yana.(scooterler ve arkadaki araçlar olmasa yıl 1993 diyebilirdik

2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abiiii inanilmazzz bir konu paylasmisin cok saol tekrardan asiri yararli bir paylasim oldu benim icin.
    74 model sehpa...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)