User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
67 sonuçtan 58 ile 67 arası

Konu: ''77 ANADOL SL Sedan Restorasyon ve 2.0 Ford Pinto Engine+Turbo Project

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burakby Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, Konuyu bulandırmamak amacıyla uygun bir zamanda, detaylı fotograflar ve kullandıgım parçalar hakkında bilgileri paylaşıcagım. Çalışır şeklinde videosu çekerim koyarım. Şu an merakınızı gidermek için son bilgi vereyim, tartarini sıralı sistem kuruldu, megasquirt 2 ye uyum saglandı. Klima kompresoru aldım sıfır r134a gazlı. Yapılacak çok işlem var, vizeye hazırlama amaçlı motordan bir sure uzaklaştım, bagaj bölümüne odaklandım. Aküyü arkaya taşıyıp, sigorta bölümünü iyileştirme işlemlerine başlıcam. 1-2 haftaya kadar taunus için konu açarım

Merakla bekliyorum bilgi alışverişine daima açığım. şimdiden öncelikle kesenize bereket ve kolay gelsin emeğinize sağlık

rebel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burakby Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buyuk bir emek harcamıssın, aileden gelen manevi degerinde araci degerlendirmek cok iyi.. Dayimdan aldigim ve 2.sahibi olarak taunusu gelistirdim. Turbo+karburator ikilisi cok riskli ve dengesiz. Onun yerine flange yapilarak 2 40lik weber karburator ve kent cams dereceli egzantrik ile cok guzel performans alinir. Benim gelistirdigim pinto motor sierra manifoldlu, 440cc enjektor, 3.5bar benzin, 62mm mustang kelebek, tps, iat, clt, 32-1 disli, vr ve megasquirt 2 ile guclendirdim. Bu tarz sistem kurup turbolarsan 1 bar ile 200 üstü beygir alınabilir

Elinize sağlık çok güzel şeyler yapmışşın. Bizim ülkemizde pintoları pek ipleyen olmadı varsa yoksa m50. Stock internallerle 1 bar çok rahat günlük kullanılabiliyor. Hatta stock makinaya 2bar basanlar var(sierra pinto) . blok ve internaller cok sağlam.taunustaki sadece kol piston birazdaha dayanıksız sadece. Bilgi alışverisinde bulunalım. Bende sierra pinto var (aracımın konusu var) siz konu açacağınızı söylemişşiniz. Keyifle takip ederiz
    Alıntı Bagged-Anadol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merakla bekliyorum bilgi alışverişine daima açığım. şimdiden öncelikle kesenize bereket ve kolay gelsin emeğinize sağlık
    Eline emeğine sağlık çok güzel şeyler yapmışşsın.hatta çoğu sanayideki ustayı utandıracak detaylar var. Koltuk ve konsol müthiş olmuş. Karosere bişey dememize gerek yok zaten 😄 sadece şunu sorucam. Araç şasi güclendirmeyi düşünmüyomusun? Normalde bile çok güvensiz bide sağlam hızlandırcaksın. Kendi canınıda düşünmelisin. Tekrar elinze sağlık çok güzel bi araç çıkarmışşın
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

MOVISTAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah hakkını vermişsiniz restorasyonun : D
    2016 1.6 e-hdi Peugeot 308 Classic Edition Plus

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık çok güzel şeyler yapmışşın. Bizim ülkemizde pintoları pek ipleyen olmadı varsa yoksa m50. Stock internallerle 1 bar çok rahat günlük kullanılabiliyor. Hatta stock makinaya 2bar basanlar var(sierra pinto) . blok ve internaller cok sağlam.taunustaki sadece kol piston birazdaha dayanıksız sadece. Bilgi alışverisinde bulunalım. Bende sierra pinto var (aracımın konusu var) siz konu açacağınızı söylemişşiniz. Keyifle takip ederiz

Eline emeğine sağlık çok güzel şeyler yapmışşsın.hatta çoğu sanayideki ustayı utandıracak detaylar var. Koltuk ve konsol müthiş olmuş. Karosere bişey dememize gerek yok zaten �� sadece şunu sorucam. Araç şasi güclendirmeyi düşünmüyomusun? Normalde bile çok güvensiz bide sağlam hızlandırcaksın. Kendi canınıda düşünmelisin. Tekrar elinze sağlık çok güzel bi araç çıkarmışşın
    Merhabalar. Öncelikle görüşlerinizi belirttiğiniz için çok teşekkür ederim. Şasi konusunda şunu söyleyebilirim; gerekli zayıf gördüğüm yerlerden açarak içini biraz daha et kalınlığı olan profiller yatırarak kaynattım ve geri kapattım. Normal bir Anadol ortalama 950 kg civarı tonajı var benim aracım Şuan 1250 kg geliyor. Ayrıca vize işlemlerinden sonra rollbar gibi absürt bi düşünce içerisindeyim be kadar trafikte binilen bir araç için yasakta olsa yapıcam kendimi kafeslemeliyim Hızlandığı kadar durdurma çabasındayım ön aksonlar, disk ve kaliperleri olabildiğince uyan aftermarket parçalarla değiştiricem. Tabii ki bunlar sırayla olucak öğrenci olduğum için biraz zorluyor Ama görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi paylaştığınız için minnettarım . Önümüzdeki zaman diliminde son yaptığım ufak tefek şeyleri ve son halini paylaşıcam. Her zaman farklı görüş ve tavsiyelerinizi almakta isterim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MOVISTAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah hakkını vermişsiniz restorasyonun : D

Teşekkür ederim görüşleriniz için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık, muhteşem olmuş. hortlatmak gibi olmasın ama bir sorum olacaktı. arka süspansiyon sistemini makaslı mı bıraktınız acaba?

CoSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Harry'ciğim konunu şimdi gördüm gardaşım Denizli'nin göz bebeği Anado'Low kesinlikle bu işi hakkıyla yapıyorsun ki benimde Anadol yapmama Anadol'u sevmeme sebep olan adamsındır her zaman söylerim. Bir insanın elinden her iş en güzel şekilde gelir mi? gelir! işte Bagged Anadol ortada İnşallah kafanda ki projelerin tamamı gerçekleşecek eminim kardeşim buna, güncel bişeyler olursa paylaşta instada göremediğimizi burada görürüz belki
    cstuningstore

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunları Denizliye geldiğimde Fatihin orda çekmiştim maşallah

ElvanArpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerçekten çok başarılı maşAllah aracına
    Full-Stack Developer

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir anadola bu kadar hayran bakacağım aklıma gelmezdi maşallah emeğinize sağlık kazasız belasız
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler