User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
22 sonuçtan 20 ile 22 arası

Konu: 97'' Astra GSI

crazy_orcun001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geldik iç mekanda ufak dokunuşlara.Opellerin H kasadan önce sevdiğim hiç direksiyonu olmadı.Bu algım Astra F için de geçerli.Kaba saba korna butonları eskiyen airbag'ı kaza yapsam açılmayacak bir şey olduğundan değiştirmek istedim.Satışa koyup eskiyi sattım ve direksiyon arayışına geçtim.Ahşap 3 kol bir şeyler bakıyordum ve tam istediğim şeyi buldum.Tabi sadece direksiyonla kalmayıp spor göbek de bulmam gerekiyordu.Aracı garaja çekip 15-20 gün göbek aradım.Maalesef astra f için üretilen spor göbek bulmak neredeyse imkansız.4-5 göbek denedim olmadı.Ardından başka modellerin göbeklerini sipariş ettim yanlış hatırlamıyorsam corsa b'ninki ile birebir uyuyordu.Artık uygulamaya geçme vakti.Spor göbek takarken zembereği de takmak gerekiyor yoksa korna çalışmıyor vs elektrikçinin yolunu tuttuk ve sonunda istediğimiz görsele ulaştık.

Eski hali

Gerçekten caanım ekol bir arabaya tüm özellikleri klima,abs,hidrolik direksiyon,elektrikli ve otomatik ayna,ısıtmalı aynalar,gayet de donanımlı bir yol bilgisayarı koyup böyle bir direksiyon neden koyarsın anlamış değilim.

Ahşap Direksiyonumuz

Şimdilik bu kadar.Değerli yorumlarınızı bekliyorum.Bir sonraki hedefimiz Eibach yaylar olacak inşallah..Görüşmek üzere..
    Doğan SLX 1.8 stroker// E30 3.18is // Land Rover Freelander // Opel Astra GSİ

ataozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam devamını sabırsızlıkla bekliyorum ancak jantlar biraz büyük olmamış mı? Yaydan sonra sürtme yapmaz inşallah.
    BZA Corsa C 1.7 DTI
    ALN A3 8L 1.8
    AEH Polo 6R 1.6 TDI

crazy_orcun001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O güzel dilekleriniz için can'ı gönülden teşekkür ediyorum.Jantlar evet büyük duruyordu ilk başta ama zamanla gözüm alıştı 16 mıydı bu diye bakıyorum arada.Zamanla gözümüzde küçülüyor jantlar.Rakamları tam hatırlamıyorum ama aşağı yukarı orjinal jantlarıyla aynı ağırlıkta diyebilirim.Oldukça hafif bir jant.Ebat olarak önceden 195/55/15 kullanıyordum şimdi 205/45/17.Taban genişliğindeki 10 dereceyi de GSİ olmasına ve hafif kalkışlarda bile sarabilmesine sayarsak çok da büyük gelmiyor zannımca.
    Yay konusunda elimizi gözümüzü bağlayacaz Eibach 3.5 cm sürtsede göz yumacaz.Çünkü önceki sahibinden kalma aracın üzerindeki yaylar muhtemel ısıtılmış ve ya presslenmiş.Eski resimlerine bakarsanız 4-5 cm düşük duruyordu.''Sürtmezse sıkıntı'' diyip girecez bi yola...
    Konu crazy_orcun001 tarafından (20-05-2022 Saat 02:21 ) değiştirilmiştir.
    Doğan SLX 1.8 stroker// E30 3.18is // Land Rover Freelander // Opel Astra GSİ

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler