User Tag List

Sayfa 58/64 İlkİlk ... 8485657585960 ... SonSon
1208 sonuçtan 1.084 ile 1.102 arası

Konu: 96 Maserati Ghibli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında evde kendim yapmayı düşünüyordum ama bu hava almak için birinin fren pedalına basması lazım, evde tek kişi var, onunla da boşanmak istemiyorum RBF 660 konusunda da şunu düşündüm, bu ürün ömür konusunda diğerleri gibi değil, etkinlik vs olmadan garajda yatan ve daha ne kadar yatacağı belli olmayan bir araca koymak istemedim çelik hortum konusunda ise kesinlikle yapın, şöyle ki adamlar 1/8 iç çaplık hortumu resmen bahçe hortumu kalınlığında yapıyor ki esnemesin... imkan varsa çelik hortuma geçin derim...
    Kolay gelsin, fren hortumlarınız hayırlı olsun..malesef aynı durum hepimizde var. 8 ay sonunda ilk kez arabayla uzun süre uğraştım, 2 gün önce iftardan sahura kadar pasta cila yaptım gerisini biliyorsunuz

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi ellerine ve özellikle emeğine sağlık. Arka hortumlar çok dikkatimi çekti, acaba önlerde evel zamanda aynı hortumdan mıydı ? yada arkayı böyle kullanıp önleri farklı kullanmak boydan dolayı esneme artacağı için mi?

Bu çelik fren hortumu konusunda kendime uzun süre evelde anektotlar almışım. Kitler pahalı olduğundan ne yapılabilir diye ama nitekim custom işlere pek güvenemiyordum, Hakan abi sonra seni görünce açıkçası kit almak yerine yaptırmanın da risk konusunda eşit olduğunu düşünüyorum çünkü forumdan gördüğüm kadarıyla fazlasıyla ince eleyip sık dokuyan insanlarsınız. Aracımla alakalı motor projesine kadar geldik, önceliğim iç mekandı, sonra çürüklerin temizlenmesi şimdi yürüyeni ileriye yönelik hazırlamak istiyorum. Bu paylaşımı görünce de müdahil olmak istedim. Piyasada benim aracın hortumları para değil, 1 set alıp onların rekorları ve amortisör sabitleme noktası bu hortumlara adapte edilebilir mi ? Aşağı yukarı maliyet nedir ?
    TR - B13

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi ellerine ve özellikle emeğine sağlık. Arka hortumlar çok dikkatimi çekti, acaba önlerde evel zamanda aynı hortumdan mıydı ? yada arkayı böyle kullanıp önleri farklı kullanmak boydan dolayı esneme artacağı için mi?

Bu çelik fren hortumu konusunda kendime uzun süre evelde anektotlar almışım. Kitler pahalı olduğundan ne yapılabilir diye ama nitekim custom işlere pek güvenemiyordum, Hakan abi sonra seni görünce açıkçası kit almak yerine yaptırmanın da risk konusunda eşit olduğunu düşünüyorum çünkü forumdan gördüğüm kadarıyla fazlasıyla ince eleyip sık dokuyan insanlarsınız. Aracımla alakalı motor projesine kadar geldik, önceliğim iç mekandı, sonra çürüklerin temizlenmesi şimdi yürüyeni ileriye yönelik hazırlamak istiyorum. Bu paylaşımı görünce de müdahil olmak istedim. Piyasada benim aracın hortumları para değil, 1 set alıp onların rekorları ve amortisör sabitleme noktası bu hortumlara adapte edilebilir mi ? Aşağı yukarı maliyet nedir ?
    teşekkür ederim, benim halimden en iyi anlayanlardan birisin herşeyini artık kendim yapmaya çalışıyorum, hatta arabayı sehpaya aldım önleri, rot başları eskimiş onları değiştireceğim
    kataloğunu dikkatli inceledim, arkalar 'tube' önlerse 'hose' diye geçiyor, yani önler hortum arkalar çelik, muhtemelen çok uzun diye yapmışlar... hortum kafaları pres oluyor yani onları tekrar kullanamazsın maalesef, maliyeti henüz bilmiyorum açıkçası fiyat çıkmadı henüz ...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkür ederim, benim halimden en iyi anlayanlardan birisin herşeyini artık kendim yapmaya çalışıyorum, hatta arabayı sehpaya aldım önleri, rot başları eskimiş onları değiştireceğim
    kataloğunu dikkatli inceledim, arkalar 'tube' önlerse 'hose' diye geçiyor, yani önler hortum arkalar çelik, muhtemelen çok uzun diye yapmışlar... hortum kafaları pres oluyor yani onları tekrar kullanamazsın maalesef, maliyeti henüz bilmiyorum açıkçası fiyat çıkmadı henüz ...
    abi kesinlikle elimizden geliyor ve kendi bindiğimiz aracı (hissederek arabasını süren seven insanlardan bahsediyorum) en iyi bizim toplayabileceğimizi düşünüyorum. Yaparız, daha iyi yöntemini bulur bidaha söker yaparız bu benim için sorun değil, gördüğüm kadarıylada senin içinde. Ki uğraştığın araba bana kalırsa büyük risk teşkil eden, çoğu ustanın korkulu gözlerle baktığı bir makine. Bu sebepten ötürü senin tarzında ki insanlar benim için çok değerli oluyor, verdikleri emek paha biçilemez.

Ben sanırım olayı yanlış anladım ya da başka birinden mi duydum bilmiyorum. Çıkma hortum bağlantı noktaları ile yapıldığını okuduğumu hatırlıyorum, hatta dediğin gibi pressli olmasından dolayı şüphem oluşmuştu. Yani anladığım kadarıyla bağlantı noktaları örnek teşkil ediyor uyumlu rekoru bulmak konusunda
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni sehpalarımı kullandım dün, yine de 2 gün bekleyeceğim ne olur ne olmaz

rotbaşları gitmiş, geçen frenlerle uğraşırken farkettim,

bir gıcırtı tıkırtı vardı zaten yürüyende,

işte rotbaşları, marka yine şaşırtmadı

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Söktüğün tekerleri at abi arabanın altına, ben ancak öyle güvende hissediyordum kendimi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söktüğün tekerleri at abi arabanın altına, ben ancak öyle güvende hissediyordum kendimi
    aynen canım, ben de güvenmem... yıkadım temizledim zaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tofaş diye beğenmezler. Bak Maseratti ile her eşyi aynı
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tofaş diye beğenmezler. Bak Maseratti ile her eşyi aynı
    arabanın ayarı yok, parçalar ya ferrari ya tofaş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işsizlikten yakında billur tartmaya başlayacağız

jantları temizlemiştim dün, bugün içini güzelce zımparaladım, güzel oldu

eskisi:

temizlenince:

ince zımparalı:

rot başlarını da söktüm, laçka olmuş resmen zaten lastiği yırtılınca:

üzerinden çıkan noname kısa bir malzeme, bendekiler biraz daha uzun, baktım orj.leri de uzunmuş zaten, karşı somunu geriye alıp takacağım gerisini Performa İbo halleder artık rot balansta...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vallaha abi aynı durumdayım,

alt takım yapacağım dükkan önünde, şehirler arası geçmeyelim diye kapıda yaparız diye diye tonla ekipman malzeme aldık. Bayramın 2-3. günü yaparım hazır iş güç yok dedim. Yasak geldi, duramıyoruz da. Çelik fren hortumu, Polyurethan bushing set gibi şeylere sardım, araştır araştır araştır notları al kafayı yiyeceğim. Alta takımda yeni yapacağım için lastikler, burçlar sıfır alındı takılmayı bekliyor. Ama durdukça internete sarıyorum, kurda çok güzel seviyelerde. Bakalım sonumuz hayır olsun.

Ellerine sağlık bu arada. Rot başları da yeni gibi duruyor, acaba kalitesiz miydi yada araba garaj arabası olmasından mı bu kadar temiz kalmış ? Sehpalara da çok güvenmemek lazım, ben lastik atıyorum şase altlarına ve motor ön takozu altına.

Bu polyurethan kitler için görüşün nedir? Virajları seven biriyim, virajlarda arabanın daha sıkı olmasını, arabanın daha net bir şekilde bana tavrını yansıtması için araştırıyorum uzun süredir.
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vallaha abi aynı durumdayım,

alt takım yapacağım dükkan önünde, şehirler arası geçmeyelim diye kapıda yaparız diye diye tonla ekipman malzeme aldık. Bayramın 2-3. günü yaparım hazır iş güç yok dedim. Yasak geldi, duramıyoruz da. Çelik fren hortumu, Polyurethan bushing set gibi şeylere sardım, araştır araştır araştır notları al kafayı yiyeceğim. Alta takımda yeni yapacağım için lastikler, burçlar sıfır alındı takılmayı bekliyor. Ama durdukça internete sarıyorum, kurda çok güzel seviyelerde. Bakalım sonumuz hayır olsun.

Ellerine sağlık bu arada. Rot başları da yeni gibi duruyor, acaba kalitesiz miydi yada araba garaj arabası olmasından mı bu kadar temiz kalmış ? Sehpalara da çok güvenmemek lazım, ben lastik atıyorum şase altlarına ve motor ön takozu altına.

Bu polyurethan kitler için görüşün nedir? Virajları seven biriyim, virajlarda arabanın daha sıkı olmasını, arabanın daha net bir şekilde bana tavrını yansıtması için araştırıyorum uzun süredir.
    muhtemelen üzerindekiler hem uyumsuz hem de noname, marka bile çıkmadı, araba temiz zaten yağmurda çamurda çıkmayıp garajda yatınca temiz kalıyor ama sökünce baktım ki başıklar laçka olmuş...

poliüretan tavsiye ederim, ben de viraj demirlerine yaptırmıştım çok başarılı olmuştu...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rotlar tamamdır, arabanın altına yatmaktan sanayi ustası gibi oldum, hanım az daha garajdan içeri almayacaktı beni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam çelik hortum da var mı?
    Bülent Abi keşke çelik hortumları da yapsaydın, karantinadan sonra tekrar hidrolik değiştirmek zorunda kalacaksın...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih06ank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bülent Abi keşke çelik hortumları da yapsaydın, karantinadan sonra tekrar hidrolik değiştirmek zorunda kalacaksın...
    haha yok daha RBF660 ı koymadım, şu an gerek yok...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi koydun zannettim. 660 çelik hortumlarla efsane oluyor. Keşke yakın olsan da benim arabayı denesen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    artık yavaş yavaş yola ineceğimize göre eksikleri süratle tamamlayalım

arka tekerleri söküp askıya aldım, jantları yine güzelce temizledim iç ve dış, baktım kollar çok gariban duruyor, dedim ki boyayım, janttan kalan gri renkle gövde boyasından gelen siyah rengi karıştırdım, güzel bir renk çıktı, tabanca nimettir, sprey boya olayını mümkün oldukça kullanmıyorum...

arka dizayn yarış otomobili gibi...

boya arttı tabancada tampon ızgaralarını da boyayım dedim, kataloglarda ızgaralar koyu gri idi siyah değil, zaten aslı da öyleymiş, üzeri siyah boyanmış ne akla hizmetse...

alttaki boya:

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    11 yıl dile kolay bitsin artık Hayatta satamazsın da bu aracı bu kadar uğraştıktan sonra da
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

AvcI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi yalıtım yapmışmıydın?
    new project GTR 280SX

https://www.instagram.com/gtr_280sx/?hl=tr

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)