User Tag List

Sayfa 1/28 12311 ... SonSon
524 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: w126 560SEL

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

w126 560SEL

Aslında biraz gecikmiş bi konu , Ağustos ortalarında babam eve dönerken açık yeşil bi w126 280 se bi aracın üzerindeki satılık ilanını görür , durup fotolarını ve videosunu çekip adamla konuşur , 13oootl fiyat alır ve bana gösterir fotoları.Herşey o fotolarla başlar.
    Sonrasında aracı incelemeye gittiğimde temizliği haricinde donanım , motor , şasi olarak pek bi esprisini göremedim.Kısa şasi , arka dar , camlar elle açılıyor , koltuklar kumaş ve elle ayarlanıyor ve en kötüsüde kapı içlerinden konsola , taban halılarından koltuklara kadar çok berbat bi ıspanak yeşili renkte araç.

Babamla konuştum ve ikinci araç niyetine hakkaten böyle bişey düşünüyosa daha donanımlı , daha büyük motor , daha makul bişeyler bulabileceğimi söyledim.İlk ilgilendiğimiz araç safranboluda beyaz bi 500sel di , fotoları beni kendine aşık etsede durumunun aslında hiç te iyi olmadığını sağolsun bayram ziyareti için orada olan emreşener kardeşim söyledi bize , kasadaki bi çok yerin çürüğünü çarığını fotolayıp yolladı.

Sonrasında zaten ayda bir gittiğim Ankaraya bu sefer bikaç alternatife yerinde göz atmak amaçlı gittik.Hurdasıda , parçasıda , temizide Ankarada bol bu meretin

Bikaç araç dolaştıktan sonra şu an sahibi olduumuz aracı inceledik.İçi yıkık , iç cevizler eksik , torpido çatlaklarla dolu , vites konsolu yarıdan itibaren kırık , motoru blok hariç baya orjinalden uzak olsada taban halıları sıfıra yakın , hiç kazası , düzeltmesi , çürüğü olmaması , özel istek üzerine yapılan uçuk versiyonları saymazsak full olması ve çoğunun çalışıyor olması tercih sebeplerimizin en önemlilerinden.
    Bilmeyen arkadaşlar için 86 model araçtaki donanım hakkında biraz bilgi vereyim

ABS
    Çift yön klima
    Webasto(belirlenen saatte kendiliğinden çalışan motor ve klimayla aracı önceden ısıtan sistem)
    Elektrikli yön , yükseklik ayarlı ve ısıtmalı ön koltuklar , elektrikli arka koltuk
    Sunroof
    Elektrikili derinlik ayarlı hidrolik direksiyon
    Hız sabitleyici
    elektrikli ayna
    4 cam elektrikli
    SE kasaya kıyasla arka kapı çizgisinden +17 cim ekstra uzun şasi
    otomatik 4 ileri
    5600cc 300 hp v8

Bu saibinden aldıktan sonraki ilk fotosu

Alır almaz motorun eksiklerini gidermeye gayret gösterdik.Gittiğimiz ilk iki şerefsiz ustanın bize motor kakalama , arabayı hurda fiyatına satın alma , veya aşırı meblalara motor yapma çabaları sonucu takındkları tavır bizi 3. ustayı bulmaya itti ve değişen devirdaim ve %80 i tıkalı radyatörün halledilmesiyle genel sorun ortadan kalktı.Bidahada 80 üzerini görmedi hararetim.Aynı atolyede far içleri temizlendi , arka koltuk hareketi çalıştırıldı , binbir zahmetle sunroof ömürlük biçimde tamir edildi , şanzuman roketi ve ona bağlantılı hız göstergesi sorunu giderildi , ilk iki ustanın yok dediği benzin pompasının ve webasto pompasının yerlerinde olduğu farkedilip kopan elektrik kablosu onarıldı , araç benzindede çalıştırılabilir hale geldi.Çalışmayan düğmeler , karıştırılan elektrik tesisatı , elektrikli anten , 4-disk 4 balata vss vss derken malzeme harici çok komik bi işçilik fiyatını dahi utana utana söyleyen ustalarımıza haklarını fazlasıyla verip helallik isteyerek ayrıldık.Ankaradan istanbula geldik.

Fakat motor gerçekten keyifsizdi , çok hantaldı ve hızlanma değil , kalkış bile zor oluyodu.Neyse , İstanbuldada LPG nin sökülmesi amaçlı ilk bıraktığımız Avcılar Bosch servisi men oto nun beceriksizliği yüzünden araba bi ay yattı , bi arpa boyu ilerleyemeden yürüterek girdiğimiz atolyeden çekiciyle çıkardık lanet ede ede ve Emir kardeşimin tavsiyesi üzerine maslakta cabir ustanın yanında soluğu aldık.Bi haftada üst kapak açıldı ,hemen hemen hepsi boşta olan vakum hortumları yerlerine takıldı , bujiler , distrubitör , buji kabloları değiştirildi , zincirler değiştirildi , enjektörlere dağıtım yapan parçanın benzin hatlarından ikisi boştaymış , yani boşa benzi,n döküyomuş , bereket o kadar dolaşmada yakmadık arabayı , o hatlar ve dağıtıcı değiştirildi , sıvı contayla sabitlenmeye çalışılan enjektörlerin tüm yolları yenilendi (yakıt kütüğüydü galiba) , ördek denilen zıkkımın altındaki lastik diyafram lpg den taş gibi olmuş ve çatlamıştı ... yenisiyle değiştirildi , lpg için iptal edilen aksamlar ve parçalar temin edildi , motor elektrik tesisatı toparlandı , blok harici baya karışan mekanik enjeksiyon sistemi büyük ölçüde yenilendi ve teslim edildi.
    İlk günler ışıklarda yerinden kaldırmaya dahi zorlandığımız araç o andan itibaren gaza basmaya korkulacak bi güce kavuştu.Cidden ıslakta veya biraz tozlu bi zeminde düz gitmek oldukça zor , Sonrasında egzost manifoldundaki kaçak giderildi ve manifolddan uca kadar 2 kat , 2 orta , 1 son susturuculu orjinaline sadık kalarak devasa bi egzost sistemi yapıldı.

Yürüyeninde en ufak bi tıkırtı daha olmadığından 4 disk 4 balata değişimi haricinde yüzeysel bi kontrol harici bişey gerekmedi.Keza şanzuman içinde aynı şey geçerli.Roketin yıllarca çalışmaması sebebiyle ve motorun LPG deki performans düşüklüğünden dolayı hiç güce yüklenmediğnden şanzumanda hiç yüke girmemiş , en ufak bi sıkıntısı yoktu.

Sıra motor yürüyen halledilince sıra iç mekana gelebildi sonunda
    Cevizler ve kapı içleri sökülüp lacivert üzerinde ahşabın renk olarak uymadığı düşüncesi üzerine komple 3m carbon kaplandı.

Çatlak olan torpido üzerini önce çalik macunla çatlakları alıp sonra 3m kapmadım ama gösterge siperliğindeki kabarmaya bi türlü çara bulamadım.Sonra vites konsolu satın alığım çıkmacıda çatlaksız tertemiz bi konsolu 200 lira gibi şaka bi fiyata bulunca direk aldım onu taktım.Eski konsol siperlik kısımları kabarık bi biçimde 3m le kaplı evde yatıyo hala , ona bi çare bulabilirsem gerçekten çok istiyorum takmayı.

Şimdilik bi süre nefes alıcam, en azından yürüyemeyen aracı bikaç ayda bu hale getirdik , motorun , konforun keyfini bi süre sürdükten sonra ilerde sanki bi akrabanın , bi aile büyüğünün kapıda yatan arabasıymış ta baştan toplayacakmışız gibi en ufak civatasına kadar inip şahane bi klasik haline getirmeyi planlıyorum.Hani derler ya cami yıkılsada mihrap yerinde , aynen o şekilde , potansiyel var nasılsa.
    Önerilerinize açıığım.Hiç ama hiç acelem yok.

Bunlarda dış mekandan bikaç foto , Tolga Kaynak a çok teşekkürler gece fotoları için.

samet_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi gıdıor amg jantla bıraz basınca cok hos gorunecek

ouzs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşşallah iç mekanın monte edilmiş fotoalrını merak ettim.

edit: karbon konsol ewdeymiş.
    *On3r*

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    jantları görmezden gelirsek gerçekten diri ve güzel bir araba Tekrar hayırlı olsun Ahmet

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aklımdakı onerıler on panjur mat sıyah olmalı amg jant ve basıklık yıne amg tıp on karlıklı spr tampon aracı cok ayrı gosterır..

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşşallah çok uğraşmıssınız ve uğraşıcaksınız Allah kaza bela vermesin

ramo35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ahmet helal olsun zorlandıgını biliyorum bazen ama inan yapçagın şey takdir ister umarım istediğin gibi yaparsın arabanı sıkıntı vs leride kolay halledersin inş allahın izniyle maşallah...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun tekrardan.Elinize emeğinize sağlık.Sonucunu güzel almışsınız anlaşılan.

Yalnız aracın özellikle ön görünümünde birşeyler eksik.Bunun siz de farkındasınız zaten.Mesela panjurdaki krom şeritler yok.Sinyal lambaları turuncu tiple değiştirilebilir.Son olarak tamponlar gövde ile aynı renk ve maalesef bu araçlar orijinalinden gövde renkli tampon çıkmadı hiçbir zaman.En basitinden hep bir ton koyusu ya da açığı olduğu tampon rengi..

Kazasız belasız binmeniz dileğiyle..Tadı illâ ki bir başka bunların..

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler arkadaşlar , yavaş yavaş göz zevki doğrultusunda elden geldiğince yapıcam bişeyler , ilerde çoluğa çovuğa güzel bi miras kalır klasik

Alıntı SErhat. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun tekrardan.Elinize emeğinize sağlık.Sonucunu güzel almışsınız anlaşılan.

Yalnız aracın özellikle ön görünümünde birşeyler eksik.Bunun siz de farkındasınız zaten.Mesela panjurdaki krom şeritler yok.Sinyal lambaları turuncu tiple değiştirilebilir.Son olarak tamponlar gövde ile aynı renk ve maalesef bu araçlar orijinalinden gövde renkli tampon çıkmadı hiçbir zaman.En basitinden hep bir ton koyusu ya da açığı olduğu tampon rengi..

Kazasız belasız binmeniz dileğiyle..Tadı illâ ki bir başka bunların..
    Özelliklede önde bahsettiğiniz eksikliğe bende katılıyorum.Ama orjinal ızgara gözüme hoş gelmediği için şu ızgaranın temini için uğraşıyorum

Far konusunda emin değilim ama ızgara gerçekten çok hoşuma gitti.
    Onun haricinde tampon renginın farklı ton olması ve turuncu sinyal niyeyse bi türlü hoş gelmiyo gözüme , tek renk olması orjinal değil ama böylesi daha bi sindi içime.Onun için boyansada bu hale sadık kalınacak gibi gözüküyo.Jant ve basıklık konusundada genel fikire katılıyorum tabiki , leyleklik giderilmeli acilen

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Beni dinle al şu stopları ve panjuru,çok güzel gözükücektir eminim..
    Senin araca benziyor bak bu,panjur buna benzer bişey olur kanımca
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

Sierra Rs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel maşallah kardeşim.

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    baya zaman olmuş alalı ama hayırlı olsun kazasız belasız kullanın..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sen benı dınle o temın etmeye ugrastıgın panjuru al onu mat sıyah tap amg replika jantlar var aracı saglamda bastınmı yere 10 numara goruntu olur...

cery - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok heybetli duruyor maşallah yaa...
    Clio 2001 1.4 RXT Sold
    Volvo C70 2.3 T5 Sold

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah o ızgara ve amg'ler gelirse mükemmel olur..
    Önden ok gibi arkadan b.k gibi

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel güzel.... allah kaza bela vermesin ama sessiz bi 560 hiçde hoş deil Basmak konusunda gel 2miz aynı gun basak aracları rahat edelim ucuza yaptırırız hemde ızgara konusundada ahmetbahanın gösterdiğini geçiniz :d senın koydukların daha guzel durur... babanın cebıne kuvvet

The_Doctor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel Çok diri bir araç. hayırlı olsun. allah kaza bela göstermesin...
    Burak Karagöz

' BE ' 106 GTİ

eser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun Ahmet sende bizde bir evlat edindik bakalım hayırlı mı olucak bu evlatlar yakın takibindeyim

uerbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah bitirde görek şunu bi yanlaya yanlaya bi hal oldun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)