User Tag List

Sayfa 205/208 İlkİlk ... 105155195203204205206207 ... SonSon
3941 sonuçtan 3.877 ile 3.895 arası

Konu: Mini Cooper S sorgulama

mrtysn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hey gidi

ben 2015'te satıp 2017'de 2,5 yıl kadar sonra geldiğimde oturup saymıştım 10 sahip değiştirip 3 kere motor yapılmıştı

Son halini bilmiyorum da eski halinden eser kalmamış jantları stopları değiştirince. eski kasa stobu takmak hele.. değişik
    10 sahip 3 motor olayında ciddiliysek benim icin cok yeterli bi acıklama, sıradaki sarkımız veda busesi

Eyvallah
    Don't believe everything you hear,
    Real eyes, realize. real lies.
    2Pac Shakur

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hey gidi

ben 2015'te satıp 2017'de 2,5 yıl kadar sonra geldiğimde oturup saymıştım 10 sahip değiştirip 3 kere motor yapılmıştı

Son halini bilmiyorum da eski halinden eser kalmamış jantları stopları değiştirince. eski kasa stobu takmak hele.. değişik
    Vay bee arada ben de görüyordum ilanını tekrar çıkmış. Şu an sahibi olan arkadaş da yazmıştı bana birkaç ay önce.

Hala benim taktığım parçaların büyük bir kısmı duruyor, jantların rengi ve stoplar hariç hatta @TarikSa verdiğim şekilde genel olarak. Tarık da aynı egzoz sistemini baştan yaptırmıştı, üzerindeki o sanırım.
    Çoğu yeri bıraktığım gibi duruyor fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla ama motorunu bilmiyorum, benden sonra sanırım @DOA üst kapak açıp yenilemişti, coil over kitini almıştı. İlk olarak ben açmıştım motoru ama kırma gibi bir durum yoktu biraz tedbiren ama 3. sefer hakknda bilgim yok.

Hala daha düzgün duruyor bence, niyeti olan varsa bakmaya değer gibi
    YouTube
    DR.ECU

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yekta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vay bee arada ben de görüyordum ilanını tekrar çıkmış. Şu an sahibi olan arkadaş da yazmıştı bana birkaç ay önce.

Hala benim taktığım parçaların büyük bir kısmı duruyor, jantların rengi ve stoplar hariç hatta @TarikSa verdiğim şekilde genel olarak. Tarık da aynı egzoz sistemini baştan yaptırmıştı, üzerindeki o sanırım.
    Çoğu yeri bıraktığım gibi duruyor fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla ama motorunu bilmiyorum, benden sonra sanırım @DOA üst kapak açıp yenilemişti, coil over kitini almıştı. İlk olarak ben açmıştım motoru ama kırma gibi bir durum yoktu biraz tedbiren ama 3. sefer hakknda bilgim yok.

Hala daha düzgün duruyor bence, niyeti olan varsa bakmaya değer gibi
    yok brom sen dahil değilsin o 3'e. benden sonra 3 kere motor yapılmış, biri Doğa ile başlıyor işte. sonra iki kre daha açılmıştı ama son 5 yılda daha neler oldu bilmiyorum. kaputu leş bi boyanmıştı sonra tekrardan düzgün boyanmış dediler ama görmedim canlı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir iki mevzuya hakim arkadasa forum dısı sordum ama evveliyatı bilen eden var mıdır ?

sahibinden.com Hata Sayfası
    2Pac Shakur

ogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Just a moment...

bu araç hakkında bilgisi olan varmı ?
    Stand out on the edge of the Earth

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 yıla yakın süredir makyajlı Countryman R60 S ALL kullanıyorum. 2016 model araçta olan donanımlar 2023 model araçlarda yok. Çift sunroof, Bi-Xenon, 4x4, f1 vites, 190hp motor, tasarım,karakter… Aracın sertlikle falan alakası yok. 17” orijinal jant ölçüsü ile kullanıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski kullanıcılardan 05' R53 S için yağ önerileri alabilir miyim ?

Senelerdir 8100 kullandım diğer araçlarımda. Mini icin herkes bisey soyluyo cok emin olamadım
    2Pac Shakur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrtysn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Senelerdir 8100 kullandım diğer araçlarımda. Mini icin herkes bisey soyluyo cok emin olamadım
    kasnaklı bir arabaysa 10-60

hepsinden önce kapak işleme ve headers farzdır bence ama.

stocksa 5-30 herhangi yağ da olur ya ben iki tane eskittim eskiden LM toptec4200 falan mı vardı yüklüyse castrol 10-60 koyup geçiyoduk değilse 5-30 shell bile olur

motor sağlam aslında, ben "şunu koydum yağ yaktı, bunu koydum gram eksiltmedi" muhabbeti hatırlamam superchargerlı motorda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kasnaklı bir arabaysa 10-60

hepsinden önce kapak işleme ve headers farzdır bence ama.

stocksa 5-30 herhangi yağ da olur ya ben iki tane eskittim eskiden LM toptec4200 falan mı vardı yüklüyse castrol 10-60 koyup geçiyoduk değilse 5-30 shell bile olur

motor sağlam aslında, ben "şunu koydum yağ yaktı, bunu koydum gram eksiltmedi" muhabbeti hatırlamam superchargerlı motorda
    Bone stock araba, 8100 5-30 devam o zaman, eyvallah
    2Pac Shakur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bone stock araba, 8100 5-30 devam o zaman, eyvallah
    valla ben ona da bi maxflow + iskender çalışması yapardım. orijinalleri çok pohtan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Önceden 10-60 koyardık yağ sıcaklığı çok yükseldiği için ama şuanki aklım olsa hele std arabada kışın 0(5)-30, yazın 5-40 gibi birşey kullanırım. Ama bone stock da binilmez yahu
    YouTube
    DR.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yekta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önceden 10-60 koyardık yağ sıcaklığı çok yükseldiği için ama şuanki aklım olsa hele std arabada kışın 0(5)-30, yazın 5-40 gibi birşey kullanırım. Ama bone stock da binilmez yahu
    Abi vurmayın valla yapıcam ufak ufak bişeler yeni aldım sadece
    2Pac Shakur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi vurmayın valla yapıcam ufak ufak bişeler yeni aldım sadece
    O zaman reçete

bulabilirsen tr'de ikinci el de olabilir ama olmazsa

amerikadan gelen birine craven speed vb. bir filtre kiti
    15 veya 16 kasnak. tornada bile yapılabilir aslında ama craven, alta vs gırla var
    iskender'i yatıp dilenip bir rmw replikası uzun headers ardına komple egzoz. vanalı veya direkt çok bağırmayacak şekilde olabilir
    maxflow'a kapağı söküp götürüp güzel bir işletiyorsun.

araba ne ısınıyor ne şişiyor, az yakıyor çok gidiyor üf bir şey oluyor : ))

üzerine cadde tipi bir egzantrik ve 440cc miydi @Yekta bilir enjektörle destekleyip bir de yazılımla güncellenirsee. bu satıra gelene kadar yazılımsız olabilir sanki ya. hadi kapak yapmadın diyelim f-e-h üçlüsü ve kasnakta yazılım farz değil

üff ağzım sulandı he

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman reçete

15 veya 16 kasnak. tornada bile yapılabilir aslında ama craven, alta vs gırla var
    iskender'i yatıp dilenip bir rmw replikası uzun headers ardına komple egzoz. vanalı veya direkt çok bağırmayacak şekilde olabilir

üzerine cadde tipi bir egzantrik ve 440cc miydi @Yekta bilir enjektörle destekleyip bir de yazılımla güncellenirsee. bu satıra gelene kadar yazılımsız olabilir sanki ya. hadi kapak yapmadın diyelim f-e-h üçlüsü ve kasnakta yazılım farz değil

üff ağzım sulandı he
    Recete cicek abi eyvallah kalem kalem guzel oldu

Cravenspeed filtreyi dun nortamericanmotoring'te dolanırken de gordum almıstım kenara biyere. Haziran gibi o isi aradan cıkarırım alir gelirim

Once bi sefkat gosterelim toparlansın iyice lastigiydi kozmetigiydi, daha benle nasipse uzun zamanımız var ufak ufak tadını ala ala yaparız
    2Pac Shakur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman reçete

üff ağzım sulandı he
    Aayhh canım çekti

Aynen bt de bu liste vardı aşağı yukarı.
    İlk etapta kasnak, filtre, duruma göre egzoz, bulunursa jcw veya idareten orj egzoza one-ball bunlarla birlikte bir yazılım olursa daha sağlıklı ve verimli olur tabi ki, bu haliyle 210-220 hp lerde bir güç elde edilir keyifle binilir
    Kapak-egzantrik-enjektör vs olduktan sonra zaten yazılım farz oluyor artık Bu ayarlarda en az 400cc enjektör gerekiyor egzantrik ve kapağın karakteristiğine göre daha fazlasını da isteyebilir.

Listedekilere ek olarak da jcw intercooler ve water injection kit de güzel olur
    Güle güle güzel günlerde kullanasın @mrtysn uğraşması çok keyiflidir, parça seçeneği burada hazırda bulunmasa da dışarıda boldur.
    YouTube
    DR.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genelde s'ler konuşulmuş. Başka konularda da r53 r56 motorlar var, galiba onlar da cooper s'te kullanılanlardan. Sözün özü bu arabalar konusunda çok cahilim. Eşim için 350-400 bin aralığında mümkünse tüplü bir Cooper arıyoruz. Cooper One da var bütçeye uygun, cooper 1.6 Türkiye Paketi ( ne demekse) de var. Renk illa kırmızı ya da sarı olacak(mış).Ciddi bir kazası olmadıktan sonra kaporta değişeni, boyası önemli değil.Aşağı favorilerimizi ekliyorum. Sanayide de çalıştığım için ufak tefek sorunlarını çözebileceğimi düşünüyorum. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum.Teşekkürler.

Just a moment...
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...85622071/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...53573691/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...87056579/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...50379258/detay

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genelde s'ler konuşulmuş. Başka konularda da r53 r56 motorlar var, galiba onlar da cooper s'te kullanılanlardan. Sözün özü bu arabalar konusunda çok cahilim. Eşim için 350-400 bin aralığında mümkünse tüplü bir Cooper arıyoruz. Cooper One da var bütçeye uygun, cooper 1.6 Türkiye Paketi ( ne demekse) de var. Renk illa kırmızı ya da sarı olacak(mış).Ciddi bir kazası olmadıktan sonra kaporta değişeni, boyası önemli değil.Aşağı favorilerimizi ekliyorum. Sanayide de çalıştığım için ufak tefek sorunlarını çözebileceğimi düşünüyorum. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum.Teşekkürler.

Just a moment...
    Abi şöyle bir eledim, apaçilerin eline düşmemiş olsun diye sadece orijinalleri ayırdım, bunlar ileride de para eder böyle çiçek gibi tutarsanız.

Hepsinden özetle, bütçe yetiyorsa 200 binde 2007 model R56 dediğimiz kasayı tercih ederim. Bir tur atılmalı, trim sesi olmaması imkansız ama en azından araba orkestra gibi olmasın.

Favorim aydındaki

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...53371022/detay

Yani bu kadar yakın paraya yeni kasa varken eskisine gerek yok. Hem ilk jenerasyon her şeyiyle en sert Mini, 2007'de R56 ile yumuşadı biraz.

Sonra da bu iki cooper hiç fena değilmiş. Kırmızı olan bi tı kdaha diri duruyor. Farı stobu falan da yeni, güzel olay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...85117136/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...83599539/detay

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Just a moment...
    r53 ve r56 kasa kodudur.
    r53 eski kasa (2001-2006) mini cooper s modelidir. r56 daha yeni kasasıdır (2006-2013). farklı motor kodları mevcuttur.
    r53 olanlar superchargerlıdır. r56 cooper s turbo motorludur.
    sizin bakacağınız S değil düz cooper veya cooper one olmalı tüp de istiyorsanız (r50-r56)
    r56 Mini One olanlarda 1.4 ve 1.6 motor seçeneği var. model yılı olarak r50'lere göre daha yüksek tabi ki.
    onun haricinde farklı donanımlar mevcut. Mini'ler kişiselleştirilebilir araçlar olduğu için farklı farklı şeyler olabiliyor.
    Örneğin benim aracımda ekran yok harman kardon ses sistemi var, arkadaşımın aracında ekran var harman kardon ses sistemi yok gibi..

teknik anlamda sizi tatmin edecek bakımlı ve düşük km.li bir araç bulmanızı öneririm. dış görünüm ve aksesuar konusu zaten tamamen kişisel zevk.
    Renk konusuna çok takılmadan ilerlemek daha mantıklı bu bağlamda bana kalırsa
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tarık ve Berk, çok teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)