User Tag List

Sayfa 158/208 ÝlkÝlk ... 58108148156157158159160168 ... SonSon
3940 sonuçtan 2.984 ile 3.002 arasý

Konu: Mini Cooper S sorgulama

umrdmr - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Evo34 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bahsettiğiniz aracı geçtiğimiz ay sattım.
    Run Flat lastiklerin de etkisi ile süspansiyonları oldukça sert. Spor ve analog araç kullanma zevkine sahipseniz bu durum sizi rahatsız etmeyecektir.
    Fakat araçta enne baba, çocuk taşıyacaksanız araçtakilerin konforu adına olumsuz gelebilir bu durum.
    Bagaj bölmesi ve ön konsoldan trim sesleri duyulabiliyor. Cam tavan kısmından daha önce kullandığım S2000'e benzerlikte seslilik mevcutdu(S2000 tenteye sahip cabrio bir araçtı).
    Yakıtı spor ve agresif sürüşlerde 12litre civarındaydı.
    Bakım maliyetleri ve servisin en ufak civatada dahi ticari bakış açısı sebebiyle(yetkili servisler(kosifler, borusan..)) Alfa'dan çok çok daha yukarıda gerçekleşecektir.

Yol tutuşu, ara hızlanmaları ve albenisi ile kesinlikle sıradan bir araç değildir. İmkan varsa sahip olunması gereken bir araçtır.
    Bahsettiğiniz modelin alıcı kitlesinde donanım merakı var evet fakat, üretimi olmadığı için, km ve hatasız oluşu donanım etkenlerinin önüne geçmektedir.
    Ben 47bin km'de hatasız S'i 3-5gün içerisinde satmıştım(yüz bine çok yakın bir rakama)(koltuk ısıtma, harman vb. olmamasına rağmen)...

Teşekkür ederim, objektif olarak yorumlayabilir misiniz'den kastım buydu. Forumdonanım alışkanlığı olsa gerek herkes kendi kullandığı aracı gereksiz övecek gibi hissediyorum bir aracı sorduğum zaman

Trim seslerine çok takıntılı biri değilim. Alfa'da da çok trim sesi var diyorlar. Diyorlar diyorum çünkü hiç öyle oturup dinlemedim, araca binen golf ve polo sahibi arkadaşlarım öyle diyorlardı. Ben genelde motor sesi veya bose ses sisteminden müzik dinliyordum. Gerçi yakın zamanda bir arkadaşın A6'sına binince haaa demekki trim sessiz böyle oluyormuş dedim kendi kendime.

Bakım maliyetleri yetkili servis zor gibi görünüyor. Alfa'da en sevdiğim şey yetkili servis rahatlığıydı. Hatta bazen yetkili servis dışarıdan bile ucuza gelebiliyordu. Aracın yağ soğutucusu değişecekti dışarıda sordum orjinai 1200-1300 liraydı. Akota yetkili serviste parça 850 tl'ydi mesela. Galiba bazı parçaları opar yerli olduğu için böyleydi diye tahmin ediyorum. Bir de işçilik üzerinden %20 indirim yapılıp, araç serviste kaldığı süre boyunca da Jeep Renegade ikame araç verdikleri için hep Akota tercih ettim. Her neyse. Ankara'da Mini gösterecek bir yer buluruz diye tahmin ediyorum.

"Ben 47bin km'de hatasız S'i 3-5gün içerisinde satmıştım(yüz bine çok yakın bir rakama)(koltuk ısıtma, harman vb. olmamasına rağmen)." bu söylediğinizi özellikle dikkate alacağım. Benim için Km önemli 100k'ya yaklaşan arabaları çok almak istemiyorum, zaten araçlarımı genelde 80 binde satan biri olduğum için 40-50 bin bandında bir araç bulsam harika olur. Geçen ay yüz bine yakın rakama satmanız önemli.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alýntý Ouz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Suan bende hem 170'lik Giulietta hem de R56 JCW var. Giulietta'yı 2013'te sıfır olarak aldım , Mini ile 1 yılı askın suredir beraberim. Kız arkadasımda da R56 S var, umarım yardımcı olabilirim sorularınıza.

Yakıt olarak bakarsak :

Genelde %70 uzun yol %30 sehir ici yol yapıyorum. Giulietta uzun yolda(120 km civarı hız) JCW'den daha cok yakıyor, cunku daha agır, motor hacmi dusuk ve devir yukarıda kalıyor. Sehir icinde ise kafa kafaya yakıyorlar. Performans olarak Giulietta hem JCW hem S yanında oldukca hantal kalıyor.

Giulietta'yı 18 jantla stock, eibach yay ve H&R yay ile kullandım. Mini'yi stock, H&R yay ve st v2 coil ile kullandım. Giulietta'nın her hali Mini'den daha yumusak ve konforlu. Trim sesi olarak mini sertliginden dolayı daha sesli geliyor bana.

Ben Giulietta'yı da Mini'yi de ozel servis dısında bir yere goturmedim. Periyodik bakımları fiyat olarak birbirine yakın ama disk balata vb parca degisimlerinde Mini'nin fiyatları daha yukarıda.

Mini alacaksanız Harman, Ekran, Sunroof ve Xenon olması sizin cok avantajınıza olur ikinci elde. Umarım yardımcı olabilmisimdir, baska sorunuz olursa cevaplayabilirim.

Teşekkür ederim. Aslında en güzel kıyası siz yapabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Benim Mini ile alakalı tek endişem tek aracım olacak olması.

Genelde gözlemlediğim Mini Cooper S veya JCW'ye binenler ikinci araç olarak kullanıyorlar. Tek araç olarak günlük markete git gel arada işe git gel, aşırı gergin oluşu yorabilir diye çekiniyorum. Yani velevki yordu diyelim, hemen satabilir miyim o da bir mesela. Giu'yu 4 saatte sattım, donanımı çok iyi olduğu için. Bu arada Giu'yu da çok seviyordum ama 80 bine gelmişti daha fazla sürmek istemedim. Ama Giu ile alakalı en negatif yorumum, ağırlığı olurdu galiba. 18 çok kollu Qv jantlar ve cam tavan ile bence o araç 1400 kg'ın üstünde. Yani Bmw F30 ile aynı ağırlıkta, belki daha ağır bile olabilir.

Bu arada araçlarınız otomatik mi ? Sahibinden de gördüğüm kadarıyla otomatik ve manuel arası fiyat farkı çok yok gibi. Hatta bazen manuel otomatikten daha pahalı. Yani bi karmaşa var. Burda denk gelirse manuel daha keyifli olabilir olarak anladım ben okuduklarımdan. Yani Jcw için bütçem zaten yok gibi, ama S tercih ederken manuel mi otomatik mi tercih edilmeli ?

Çabuk satılabilir olması adına Harman, Ekran, Sunroof ve Xenon olsa memnun olurum tabi.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alýntý onursumer Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    2012 model r58 kullanıyorum 1 sene oldu giulietta cok az tecrube etmiştim konfor olarak ne olursa olsun mini o konuda biraz hayal kırıklığı uğratabilir

sert bi yapısı var doğru orantılı olarak trim seside mevcut tabi kullanıma çok büyük etkisi var zevk keyif olarak

bakım ben hiç yetkili servise goturmuyorum çunku atıyorum dışarda 500tl ye alıcağınız sensor 2000tl çıkabiliyor zaten garanti kapsamındada olmadığından servis bağlılığına gerek yok

bazı parçalar uygun bazıları pahalı ama temini vs kolay , psa grubunda motorda bayağı ortak parça çıkabiliyor kolay kolay stok sorunu yaşamıyorsunuz

yakıt olarak kullanılan şartlara gore değişir ama kısa mesafe trafik varsa evet cooper daha fazla yakar ama abartıda değil benim istanbul şehir içi karışık kullanım ortalamam 9-11 arası duruma gore değişiyor

opsiyon evet bencede onemli genelde birçoğu hazır belli standart opsiyonlarla gelmiş araç olsada bazıları gerçekten sipariş verilerek getirilmiş oluyor

deri,ısıtma harman kardon, bixenon vs bunlar olsa çok güzel olur
    Teşekkür ederim. Biraz yukarıya yazdım yetkili servis fiyatı biraz uygun olsa aslında tercih edilebilir bir şey, ama borusan öyle değil onu biliyorum.

En azından fiyat ve donanım olarak oldukça aydınlattınız.

Şu anda pusuya şu şekilde yatıyorum, bixenon, harman, ekran ve fiyatta 90-100 bin arası. Bir de tabi km de 30-50 bin. Alfa alırken de kriteri bu kadar daralttım. Bir yıl içinde 2 araç düştü, birini kaçırdım diğerini almıştım. İnşallah bu sefer bu kadar sürmez Benim için şu da önemli aldım beğenmedim hemen satabilir miyim bu da bir kriter. Millet Alfa alma son alıcısı olursun dediler 4 saatte sattım.

Bu arada genel olarak Techturkey ailesi Giulietta'ya yabancı olarak biliyordum, fakat herkes az biraz tecrübe etmiş. Ben yazılım ve komple egzoz yaptıracaktım, bir tane tecrübeli adam çıkmamıştı halbuki

Yani kimse yanlış anlasın istemem, fakat kamuda çalışıyorum, kendi biriktirdiğim param ile borçsuz harçsız alıyorum, ailemle yaşıyorum. Haliyle ondan böyle ince eleyip sık dokuyorum, zaten benzinli arabaya binmek bile benim için oldukça lüks normalde.(Aslına bakarsanız olağanüstü lüks bile olabilir.) Benimle beraber işe başlayan tüm uzman yardımcıları dizel araç kullanıyorlar ya da lpg. Fakat bekarım, ailemle yaşadığım ve dünyaya dair keyif aldığım tek şey araba sürmek olduğu için bu araçlara yöneldim. Yoksa Alfa sürerken o 1.4'lük araç bile benzin fiyatları, bakımdı, detailingdi ıvırdı zıvırdı beni yoruyordu. Sattıktan sonra da yeter yaa 1 yıl araba almayacağım, ya da gideyim basit bir araç alayım demiştim. (20 mayıs 2018 de sattım.) Şu an yine sokakta Mini'leri görünce kafam karıştı, kararsızlık hali başladı. Şu an yavaştan yine ciddi ciddi mini ilanlarına bakmaya başladım . Normalde mantıklı ve bu gelir düzeyindeki biri binmemeli bu araçlara Bu yazdıklarımı alıntıya yazdım, ama genel olarak söylüyorum. Yani vaktinizi alıyorum farkındayım, herkese tekrar ayrı ayrı teşekkür ederim, uzun uzadıya cevap verdiği için. Yani Giulietta'yı yürütebildik bir sene boyunca çok şükür, ama kardeşim bence madem tek aracın olacak, durum da buysa macera arama Miniye hiç girme derseniz de saygı duyarım.

Saygılar.

Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Evo34 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bahsettiðiniz aracý geçtiðimiz ay sattým.
    Run Flat lastiklerin de etkisi ile süspansiyonlarý oldukça sert. Spor ve analog araç kullanma zevkine sahipseniz bu durum sizi rahatsýz etmeyecektir.
    Fakat araçta enne baba, çocuk taþýyacaksanýz araçtakilerin konforu adýna olumsuz gelebilir bu durum.
    Bagaj bölmesi ve ön konsoldan trim sesleri duyulabiliyor. Cam tavan kýsmýndan daha önce kullandýðým S2000'e benzerlikte seslilik mevcutdu(S2000 tenteye sahip cabrio bir araçtý).
    Yakýtý spor ve agresif sürüþlerde 12litre civarýndaydý.
    Bakým maliyetleri ve servisin en ufak civatada dahi ticari bakýþ açýsý sebebiyle(yetkili servisler(kosifler, borusan..)) Alfa'dan çok çok daha yukarýda gerçekleþecektir.

Yol tutuþu, ara hýzlanmalarý ve albenisi ile kesinlikle sýradan bir araç deðildir. Ýmkan varsa sahip olunmasý gereken bir araçtýr.
    Bahsettiðiniz modelin alýcý kitlesinde donaným meraký var evet fakat, üretimi olmadýðý için, km ve hatasýz oluþu donaným etkenlerinin önüne geçmektedir.
    Ben 47bin km'de hatasýz S'i 3-5gün içerisinde satmýþtým(yüz bine çok yakýn bir rakama)(koltuk ýsýtma, harman vb. olmamasýna raðmen)...

Teþekkür ederim, objektif olarak yorumlayabilir misiniz'den kastým buydu. Forumdonaným alýþkanlýðý olsa gerek herkes kendi kullandýðý aracý gereksiz övecek gibi hissediyorum bir aracý sorduðum zaman

Trim seslerine çok takýntýlý biri deðilim. Alfa'da da çok trim sesi var diyorlar. Diyorlar diyorum çünkü hiç öyle oturup dinlemedim, araca binen golf ve polo sahibi arkadaþlarým öyle diyorlardý. Ben genelde motor sesi veya bose ses sisteminden müzik dinliyordum. Gerçi yakýn zamanda bir arkadaþýn A6'sýna binince haaa demekki trim sessiz böyle oluyormuþ dedim kendi kendime.

Bakým maliyetleri yetkili servis zor gibi görünüyor. Alfa'da en sevdiðim þey yetkili servis rahatlýðýydý. Hatta bazen yetkili servis dýþarýdan bile ucuza gelebiliyordu. Aracýn yað soðutucusu deðiþecekti dýþarýda sordum orjinai 1200-1300 liraydý. Akota yetkili serviste parça 850 tl'ydi mesela. Galiba bazý parçalarý opar yerli olduðu için böyleydi diye tahmin ediyorum. Bir de iþçilik üzerinden %20 indirim yapýlýp, araç serviste kaldýðý süre boyunca da Jeep Renegade ikame araç verdikleri için hep Akota tercih ettim. Her neyse. Ankara'da Mini gösterecek bir yer buluruz diye tahmin ediyorum.

"Ben 47bin km'de hatasýz S'i 3-5gün içerisinde satmýþtým(yüz bine çok yakýn bir rakama)(koltuk ýsýtma, harman vb. olmamasýna raðmen)." bu söylediðinizi özellikle dikkate alacaðým. Benim için Km önemli 100k'ya yaklaþan arabalarý çok almak istemiyorum, zaten araçlarýmý genelde 80 binde satan biri olduðum için 40-50 bin bandýnda bir araç bulsam harika olur. Geçen ay yüz bine yakýn rakama satmanýz önemli.

Suan bende hem 170'lik Giulietta hem de R56 JCW var. Giulietta'yý 2013'te sýfýr olarak aldým , Mini ile 1 yýlý askýn suredir beraberim. Kýz arkadasýmda da R56 S var, umarým yardýmcý olabilirim sorularýnýza.

Yakýt olarak bakarsak :

Genelde %70 uzun yol %30 sehir ici yol yapýyorum. Giulietta uzun yolda(120 km civarý hýz) JCW'den daha cok yakýyor, cunku daha agýr, motor hacmi dusuk ve devir yukarýda kalýyor. Sehir icinde ise kafa kafaya yakýyorlar. Performans olarak Giulietta hem JCW hem S yanýnda oldukca hantal kalýyor.

Giulietta'yý 18 jantla stock, eibach yay ve H&R yay ile kullandým. Mini'yi stock, H&R yay ve st v2 coil ile kullandým. Giulietta'nýn her hali Mini'den daha yumusak ve konforlu. Trim sesi olarak mini sertliginden dolayý daha sesli geliyor bana.

Ben Giulietta'yý da Mini'yi de ozel servis dýsýnda bir yere goturmedim. Periyodik bakýmlarý fiyat olarak birbirine yakýn ama disk balata vb parca degisimlerinde Mini'nin fiyatlarý daha yukarýda.

Mini alacaksanýz Harman, Ekran, Sunroof ve Xenon olmasý sizin cok avantajýnýza olur ikinci elde. Umarým yardýmcý olabilmisimdir, baska sorunuz olursa cevaplayabilirim.

Teþekkür ederim. Aslýnda en güzel kýyasý siz yapabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Benim Mini ile alakalý tek endiþem tek aracým olacak olmasý.

Genelde gözlemlediðim Mini Cooper S veya JCW'ye binenler ikinci araç olarak kullanýyorlar. Tek araç olarak günlük markete git gel arada iþe git gel, aþýrý gergin oluþu yorabilir diye çekiniyorum. Yani velevki yordu diyelim, hemen satabilir miyim o da bir mesela. Giu'yu 4 saatte sattým, donanýmý çok iyi olduðu için. Bu arada Giu'yu da çok seviyordum ama 80 bine gelmiþti daha fazla sürmek istemedim. Ama Giu ile alakalý en negatif yorumum, aðýrlýðý olurdu galiba. 18 çok kollu Qv jantlar ve cam tavan ile bence o araç 1400 kg'ýn üstünde. Yani Bmw F30 ile ayný aðýrlýkta, belki daha aðýr bile olabilir.

Bu arada araçlarýnýz otomatik mi ? Sahibinden de gördüðüm kadarýyla otomatik ve manuel arasý fiyat farký çok yok gibi. Hatta bazen manuel otomatikten daha pahalý. Yani bi karmaþa var. Burda denk gelirse manuel daha keyifli olabilir olarak anladým ben okuduklarýmdan. Yani Jcw için bütçem zaten yok gibi, ama S tercih ederken manuel mi otomatik mi tercih edilmeli ?

Çabuk satýlabilir olmasý adýna Harman, Ekran, Sunroof ve Xenon olsa memnun olurum tabi.

2012 model r58 kullanýyorum 1 sene oldu giulietta cok az tecrube etmiþtim konfor olarak ne olursa olsun mini o konuda biraz hayal kýrýklýðý uðratabilir

sert bi yapýsý var doðru orantýlý olarak trim seside mevcut tabi kullanýma çok büyük etkisi var zevk keyif olarak

bakým ben hiç yetkili servise goturmuyorum çunku atýyorum dýþarda 500tl ye alýcaðýnýz sensor 2000tl çýkabiliyor zaten garanti kapsamýndada olmadýðýndan servis baðlýlýðýna gerek yok

bazý parçalar uygun bazýlarý pahalý ama temini vs kolay , psa grubunda motorda bayaðý ortak parça çýkabiliyor kolay kolay stok sorunu yaþamýyorsunuz

yakýt olarak kullanýlan þartlara gore deðiþir ama kýsa mesafe trafik varsa evet cooper daha fazla yakar ama abartýda deðil benim istanbul þehir içi karýþýk kullaným ortalamam 9-11 arasý duruma gore deðiþiyor

opsiyon evet bencede onemli genelde birçoðu hazýr belli standart opsiyonlarla gelmiþ araç olsada bazýlarý gerçekten sipariþ verilerek getirilmiþ oluyor

deri,ýsýtma harman kardon, bixenon vs bunlar olsa çok güzel olur
    Teþekkür ederim. Biraz yukarýya yazdým yetkili servis fiyatý biraz uygun olsa aslýnda tercih edilebilir bir þey, ama borusan öyle deðil onu biliyorum.

En azýndan fiyat ve donaným olarak oldukça aydýnlattýnýz.

Þu anda pusuya þu þekilde yatýyorum, bixenon, harman, ekran ve fiyatta 90-100 bin arasý. Bir de tabi km de 30-50 bin. Alfa alýrken de kriteri bu kadar daralttým. Bir yýl içinde 2 araç düþtü, birini kaçýrdým diðerini almýþtým. Ýnþallah bu sefer bu kadar sürmez Benim için þu da önemli aldým beðenmedim hemen satabilir miyim bu da bir kriter. Millet Alfa alma son alýcýsý olursun dediler 4 saatte sattým.

Bu arada genel olarak Techturkey ailesi Giulietta'ya yabancý olarak biliyordum, fakat herkes az biraz tecrübe etmiþ. Ben yazýlým ve komple egzoz yaptýracaktým, bir tane tecrübeli adam çýkmamýþtý halbuki

Yani kimse yanlýþ anlasýn istemem, fakat kamuda çalýþýyorum, kendi biriktirdiðim param ile borçsuz harçsýz alýyorum, ailemle yaþýyorum. Haliyle ondan böyle ince eleyip sýk dokuyorum, zaten benzinli arabaya binmek bile benim için oldukça lüks normalde.(Aslýna bakarsanýz olaðanüstü lüks bile olabilir.) Benimle beraber iþe baþlayan tüm uzman yardýmcýlarý dizel araç kullanýyorlar ya da lpg. Fakat bekarým, ailemle yaþadýðým ve dünyaya dair keyif aldýðým tek þey araba sürmek olduðu için bu araçlara yöneldim. Yoksa Alfa sürerken o 1.4'lük araç bile benzin fiyatlarý, bakýmdý, detailingdi ývýrdý zývýrdý beni yoruyordu. Sattýktan sonra da yeter yaa 1 yýl araba almayacaðým, ya da gideyim basit bir araç alayým demiþtim. (20 mayýs 2018 de sattým.) Þu an yine sokakta Mini'leri görünce kafam karýþtý, kararsýzlýk hali baþladý. Þu an yavaþtan yine ciddi ciddi mini ilanlarýna bakmaya baþladým . Normalde mantýklý ve bu gelir düzeyindeki biri binmemeli bu araçlara Bu yazdýklarýmý alýntýya yazdým, ama genel olarak söylüyorum. Yani vaktinizi alýyorum farkýndayým, herkese tekrar ayrý ayrý teþekkür ederim, uzun uzadýya cevap verdiði için. Yani Giulietta'yý yürütebildik bir sene boyunca çok þükür, ama kardeþim bence madem tek aracýn olacak, durum da buysa macera arama Miniye hiç girme derseniz de saygý duyarým.

Saygýlar.

Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Düzeltme.

Ýlk yazdýðým mesaj anlayamadým, tr karakterler gözükmedi, düzelt butonu olmadýðý için böyle yapmak zorunda kaldým.

Adminler silerlerse memnun olurum.

Yaþ
    31
    Þehir
    Ýstanbul/Suadiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý umrdmr Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Teþekkür ederim. Aslýnda en güzel kýyasý siz yapabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Benim Mini ile alakalý tek endiþem tek aracým olacak olmasý.

Genelde gözlemlediðim Mini Cooper S veya JCW'ye binenler ikinci araç olarak kullanýyorlar. Tek araç olarak günlük markete git gel arada iþe git gel, aþýrý gergin oluþu yorabilir diye çekiniyorum. Yani velevki yordu diyelim, hemen satabilir miyim o da bir mesela. Giu'yu 4 saatte sattým, donanýmý çok iyi olduðu için. Bu arada Giu'yu da çok seviyordum ama 80 bine gelmiþti daha fazla sürmek istemedim. Ama Giu ile alakalý en negatif yorumum, aðýrlýðý olurdu galiba. 18 çok kollu Qv jantlar ve cam tavan ile bence o araç 1400 kg'ýn üstünde. Yani Bmw F30 ile ayný aðýrlýkta, belki daha aðýr bile olabilir.

Bu arada araçlarýnýz otomatik mi ? Sahibinden de gördüðüm kadarýyla otomatik ve manuel arasý fiyat farký çok yok gibi. Hatta bazen manuel otomatikten daha pahalý. Yani bi karmaþa var. Burda denk gelirse manuel daha keyifli olabilir olarak anladým ben okuduklarýmdan. Yani Jcw için bütçem zaten yok gibi, ama S tercih ederken manuel mi otomatik mi tercih edilmeli ?

Çabuk satýlabilir olmasý adýna Harman, Ekran, Sunroof ve Xenon olsa memnun olurum tabi.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yani kimse yanlýþ anlasýn istemem, fakat kamuda çalýþýyorum, kendi biriktirdiðim param ile borçsuz harçsýz alýyorum, ailemle yaþýyorum. Haliyle ondan böyle ince eleyip sýk dokuyorum, zaten benzinli arabaya binmek bile benim için oldukça lüks normalde.(Aslýna bakarsanýz olaðanüstü lüks bile olabilir.) Benimle beraber iþe baþlayan tüm uzman yardýmcýlarý dizel araç kullanýyorlar ya da lpg. Fakat bekarým, ailemle yaþadýðým ve dünyaya dair keyif aldýðým tek þey araba sürmek olduðu için bu araçlara yöneldim. Yoksa Alfa sürerken o 1.4'lük araç bile benzin fiyatlarý, bakýmdý, detailingdi ývýrdý zývýrdý beni yoruyordu. Sattýktan sonra da yeter yaa 1 yýl araba almayacaðým, ya da gideyim basit bir araç alayým demiþtim. (20 mayýs 2018 de sattým.) Þu an yine sokakta Mini'leri görünce kafam karýþtý, kararsýzlýk hali baþladý. Þu an yavaþtan yine ciddi ciddi mini ilanlarýna bakmaya baþladým . Normalde mantýklý ve bu gelir düzeyindeki biri binmemeli bu araçlara Bu yazdýklarýmý alýntýya yazdým, ama genel olarak söylüyorum. Yani vaktinizi alýyorum farkýndayým, herkese tekrar ayrý ayrý teþekkür ederim, uzun uzadýya cevap verdiði için. Yani Giulietta'yý yürütebildik bir sene boyunca çok þükür, ama kardeþim bence madem tek aracýn olacak, durum da buysa macera arama Miniye hiç girme derseniz de saygý duyarým.

Saygýlar.
    Hem S hem JCW fiyatlarý cok uctu, ozellikle JCW'ler icin inanýlmaz rakamlar isteniyor suan. Benim iki aracým da manuel, otomatik araba tercih etmiyorum. Kýz arkadasýmýn S'i otomatik, bildigim kadarýyla 2011'den sonra manuel S gelmedi. Otomatik sanzýmaný kotu degil, cok cok nadir kararsýzlýk yasýyor ama problem olacagýný samýyorum. Tek kotu yaný kulakcýklarý ; Sag kulakcýk + sol kulakcýk - olur genelde fakat Mini'de ayný kulakcýgý cekerseniz + basparmagýnýzla iterseniz - oluyor. Tek kulakcýkla + - yapabiliyorsunuz, hic keyifli degil bence.

Ben Mini'yi 1 yýldýr tek arac olarak kullanýyorum, Giu'yu babam kullanýyor. Dusuk kilometre ve temizini bulursanýz bir sorun cýkartacagýný sanmýyorum ama bakýmlý olmasý sart. Ciddi bir sorunda Giulietta'dan daha cok zorlar butceyi, diken ustunde kullanýlacak bir araba degil bence. Mini forumlarýndan da bakabilirsiniz arada cok temiz araclar satýsa cýkýyor.

Sahsen Mini'yi gunluk olarak kosturmayý sevmiyorum, cok keyifli ve buyuk zevk alarak kullanýyorum. Ama bi Linea alsam da saga sola onla gitsem diyorum hep, amac Mini'nin basýna bir sey gelmesin kilometresi artmasýn.

Bir de JCW bodykit'li arac bulursanýz kacýrmayýn, diger mini'leri gordukce bende neden yok diye cok sitem edersiniz. Arabayý gercekten cok degistiriyor, sonradan yaptýrmak isterseniz 12 bin lira civarý tutuyor suan.

onursumer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @umrdmr

ben r58 günlük tek araç olarak kullanýyorum 2 araç iken aldým okadar alýþtýmki tek araca duþtum diðerlerine miniden fýrsat kalmadýðýndan þuan 2 kiþilik olmasý bile sorun olmuyor bana

yakýt minide tamamen kullanýcý odaklý 1 haftadýr sakin kullanýyorum þehir içi istanbul ortalamam bu þekilde

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

R21TURBO 41 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    47
    Þehir
    iZMiT \ North Carolina
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2012 sonrasi manuel S yada JCW bulmak ne kadar mumkun. Mini piyasasi cok enteresan sahibinden de. Arac donanimlari , km , extralar ile istenen fiyatlar cok tutarsiz. Manuel olarak aratinca bu arac cikiyor ancak aciklamalarda otomatik olarak yazilmis. Otomatigi nasildir ? DSG den sonra hayal kirikliligi yaratirmi ?

Yaþ
    47
    Þehir
    iZMiT \ North Carolina
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yaþ
    38
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bu aracta miniye yapýlmasý gereken herþey yapýlmýl + olarak hk , visual boost ýsýtmalý koltuk vs bence gayet güzel

2013 model zaten ve bana kalýrsa fiyatý çok uygun

bu arada bende 1.4 tsi dsg den geçiþ yaptým ilk baþta dsg nýn hareketini bayaðý arýyorsunuz fakat sonra alýþýyorsunuz þanzýman biraz sert farklý

135
    ├┼┼╕
    246R

Yaþ
    47
    Þehir
    iZMiT \ North Carolina
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki bir sey daha soricam.

Onceki linkteki arac ile bu arac ayni. Hatta bunun km si daha yuksek ve hicbir extra yok iken. 10 bin TL daha pahali yazmasina ragmen nasil satilabiliyor. Onceki aracin extralarini yapmaya kalksan 15bin civari tutar ve km si cok iyi. R53 ten sonra baya bi uzak kalmisim mini piyasasina isler baya bi degismis.

Yaþ
    47
    Þehir
    iZMiT \ North Carolina
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yaþ
    31
    Þehir
    Ýstanbul/Suadiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý R21TURBO 41 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    2012 sonrasi manuel S yada JCW bulmak ne kadar mumkun. Mini piyasasi cok enteresan sahibinden de. Arac donanimlari , km , extralar ile istenen fiyatlar cok tutarsiz. Manuel olarak aratinca bu arac cikiyor ancak aciklamalarda otomatik olarak yazilmis. Otomatigi nasildir ? DSG den sonra hayal kirikliligi yaratirmi ?
    JCW 2013 ve sonrasý otomatik

S 2011 ve sonrasý otomatik

JCW'de istisna gordum fakat S'te gormedim hic. Bir de bir ust postta dedigim gibi direksiyondaki kulakcýklar alýsýlmýstan farklý.

Fiyatlar dediginiz gibi fazla tutarsýz, bombos ve km yuksek arabaya 100+ bin TL'ler isteniyor. Bu paylastýgýnýz ilandaki aracýn sahibi mini forumlarýna uye, birebir tanýsmýslýgým yok fakat gordugum ve hatýrladýgým kadarýyla aracýna para harcamaktan kacýnmayan biri. Ýlanlara bakýlýnca en mantýklý arac bu gibi duruyor. Hatta cok mantýklý duruyor.

Yaþ
    33
    Þehir
    Türkiye / Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    JCW 2013 ve sonrasý otomatik

S 2011 ve sonrasý otomatik

JCW'de istisna gordum fakat S'te gormedim hic. Bir de bir ust postta dedigim gibi direksiyondaki kulakcýklar alýsýlmýstan farklý.

Fiyatlar dediginiz gibi fazla tutarsýz, bombos ve km yuksek arabaya 100+ bin TL'ler isteniyor. Bu paylastýgýnýz ilandaki aracýn sahibi mini forumlarýna uye, birebir tanýsmýslýgým yok fakat gordugum ve hatýrladýgým kadarýyla aracýna para harcamaktan kacýnmayan biri. Ýlanlara bakýlýnca en mantýklý arac bu gibi duruyor. Hatta cok mantýklý duruyor.
    nadir de olsa 2011 sonrasý manuel S'ler var.
    @R21TURBO 41
    Satýlan aracýn satýldýðý yazýlmýþ ama kaça satýldýðý yazýlmamýþ. Galeri ilanlarýna itibar etmeyin bence. Ayrýca paylaþtýðýnýz diðer 23.000 km'deki araç gayet düzgün duruyor. Yapýlan iþlemlerler de gayet yerinde. Zaten sahibi de mini forumlarýna üye bilinçli bi kullanýcý bildiðim kadarýyla. Kaza vs. durumunu bilmiyorum ama fiyatý gayet uygun yazmýþ.

Yaþ
    47
    Þehir
    iZMiT \ North Carolina
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadasý aradým konustuk. 1 deðiþen 2 parça boya olduðunu söyledi. Buna baglý olarak hasar kaydý da varmýs. Bakalým kýsmet.

johnie - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2013 model ve 23 bin de. Fiyat da þiþik deðil ise alýnabilecekler listesinde gerçekten.
    Alýntý Birkan61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Cümleten hayýrlý cumalarýnýz olsun

Vergi kaçýrýp cumayý kaçýrmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @onursummer @Ouz

Ýlandaki araç ile iletiþime geçtim. Kaza, boya durumu ve tramer sorgusu için. Sanýrým ufakta olsa kaza yapmýþ ve araçtan soðumuþ gibi hissediyorum bakalým nasýl geri dönecek.

Bunu kötü bir þey olarak yazmadým, bazen insan kaza yaptýktan sonra küçükte olsa araçtan soðuyabiliyor. Hemen satma yoluna gidiyor.

Bu arada normalde bu derece dýþarýdan müdahale edilmiþ bir araç almak çok tarzým deðil.(Stage2) Aklýma hemen acaba her gece her gece roll mu kovaladaki diye geliyor. Fakat arkadaþýn kullandýðý malzemeler çok pahalý, cidden öyle alalade toplanmýþ bir araç izlenimi uyandýrmadý bende. Sýrf jantlarý bile baþlý baþýna mesele.

Bu arada yukarýda yazýlana katýlmamak elde deðil, gerçekten piyasasý çok deðiþik minilerin kimin ne kadar isteyeceði belli olmuyor.

Yaþ
    38
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabalarýn çoðu ilanlardaki rakama satýlmýyor kimisi yüksek yazýp ciddi pazarlýk payý býrkýyor kimisi yazdýðý rakamý gram oynatmýyor

tabi evet mini piyasasý bi garip yürüyor gerçekten

ayrýca

hasar kaydý yüksek çýktýðýnda fazla takýlmayýn derim benim kaput boya sað far deðiþim 7kusur tl + kdv borusan da yapýlmýþ hasar kaydým var

sadece ayna kapaðý sipariþ geçtik geçen hafta 864tl þaka gibi rakamlar yani

ama ilandaki araç çok güzel yapýlabilicek herþey var zaten sizde alsanýz aynýlarýný yapýcaksýnýz büyük ihtimalle

ben standart binicem diye aldým meth kit listemde þuan

135
    ├┼┼╕
    246R

Yiðit G. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende aracýmý yusuf ustaya goturuyorum , emin olamadýðý bir durum olmuþ demekki ki okadar duman normal deðil zaten arac güzelse ama ben motor içinde pazarlýðýmý yapar eðer gerekli indirimler yapýlýrsa alýrdým
    eðer yazýlým varsa birde motul gibi bir yað ile dipgazda ayaðýný çektikten sonra hafif duman atmasý normal.Ha ciddi yað yakýyorsa bile eðer kasa temiz ise Onurun dediði gibi indirim yapýlýp alýnabilir , belkide çok basit 1-2 deðiþim ile yað yakmasý çözülür karlý bile çýkabilirsiniz.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Cem.B - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    41
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Minide boyali ve boyasiz araba yada km si yuksek olan ile az olan arac arasinda ucurum oynar.En onemli faktor kazasiz ve dusuk km olmasi
    Team PAÞAOÐLU

Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslýna bakarsanýz insan satarken kolay satayým uðraþmayayým diye mümkün mertebe boyasýz-az boyalý, kazasýz olaný arýyor. Benim puntom varda sað ön ve arka çamurluk deðiþimiþti, satarken uðraþtýrdý ondan beri dikkat etmeye baþladým.

Yoksa bir arabanýn çamurluðunun deðiþmiþ, bagaj kapaðýnýn deðiþmiþ olmasý neden deðerini düþür anlamak zor. Yani zaten sökme takma yerleri var. Gerçekten samimi görüþlerim bu yönde.

Þu belki birazcýk mantýklý olabilir, aracýn þasesi kazada eðilmiþ, düzeltilmiþtir. O noktadan sonra, o araç tekrar kaza yapsa acaba düzeltilmiþ þase kazaya karþý ayný mukavemeti gösterir mi bilmiyorum. Belki bu mantýklý olabilir.

Yani baský balata deðiþmesi ve bagaj kapaðý deðiþmesi benim için ayný miktarda önem arz ediyor. Muhtemelen galericiler çýkarmýþtýr bu boya ve deðiþen mevzusunu.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)