User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
54 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Mini Countryman (R60) S All4 Detaylı donanım ve bilgilendirme talebi

jnrjames - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mini Countryman (R60) S All4 Detaylı donanım ve bilgilendirme talebi

Herkese Merhabalar;

Bu ara alınabilecek seçenekler arasında Countryman S All4'u ekledik. Tecrübe sahibi arkadaşlardan bilgi temin etmek amacıyla bu konuyu açıyorum. Çok yeni modellere bütçem yetmiyor diyebilirim.

2011-2012 civarı bakıyorum. Ancak paket, ekstra donanım vb. seçeneklerde nelere dikkat etmek gerekir?

Motor ve şanzıman açısından (normal cooper s'lerden) pek bir farkı yok diye biliyorum. Aktarma organlarının ekstra bakım onarım ya da dikkat edilecek hususları var mı? (örneğin 4x4 sistemi, diff yağı bakımı, şanzıman yağı vs., ek baskı plakalarıdır vs. kapsamlı bakım olarak nitelendirilebilecek hususlar var mı?)

Donanım + ek donanım olarak nelere dikkat edilmeli?

Yüksek basınç pompası kronik diye biliyorum. Dikkatli ol diyebileceğiniz benzeri konular var mıdır?
    Bakımlı araçlarda pek KM sayacına takılmam ancak şu kilometreler N18 motorlarda riskli diyebileceğiniz KM rakamları var mıdır? (hepsi n18 diye biliyorum Countryman S lerin.)

Benim sormayı atladığım sizlerin eklemek istediği konular varsa müteşekkir olurum.
    Emekleriniz için şimdiden teşekkürler.
    dinamomotorsport.net

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jnrjames Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhabalar;

Bu ara alınabilecek seçenekler arasında Countryman S All4'u ekledik. Tecrübe sahibi arkadaşlardan bilgi temin etmek amacıyla bu konuyu açıyorum. Çok yeni modellere bütçem yetmiyor diyebilirim.

2011-2012 civarı bakıyorum. Ancak paket, ekstra donanım vb. seçeneklerde nelere dikkat etmek gerekir?

Motor ve şanzıman açısından (normal cooper s'lerden) pek bir farkı yok diye biliyorum. Aktarma organlarının ekstra bakım onarım ya da dikkat edilecek hususları var mı? (örneğin 4x4 sistemi, diff yağı bakımı, şanzıman yağı vs., ek baskı plakalarıdır vs. kapsamlı bakım olarak nitelendirilebilecek hususlar var mı?)

Donanım + ek donanım olarak nelere dikkat edilmeli?

Yüksek basınç pompası kronik diye biliyorum. Dikkatli ol diyebileceğiniz benzeri konular var mıdır?
    Bakımlı araçlarda pek KM sayacına takılmam ancak şu kilometreler N18 motorlarda riskli diyebileceğiniz KM rakamları var mıdır? (hepsi n18 diye biliyorum Countryman S lerin.)

Benim sormayı atladığım sizlerin eklemek istediği konular varsa müteşekkir olurum.
    Emekleriniz için şimdiden teşekkürler.
    Unutamadığım arabalarımdandır. Eşim sattığımız için çok üzülmüştü.

2012 1.6s ALL4 Chili paket vardı.

Visual Boost ekran olmazsa olmaz kesinlikle.

Yüksek basınç pompası kronik bir arıza bildiğim kadarıyla ( ben almadan eski sahibi değiştirmişti )

5.000 km 250 -500 ml yağ azalırdı ki çok normal.

Önden hasar almamış olanı tercih etmek lazım bende, neden derseniz kaput - far ayarı zor oluyor hasar sonrası.

4x4 olayı şöyleydi. Araç önden çekiş olarak başlıyor, belirli bir hız yada güçten sonra 4x4 e geçiyordu ki hemen geçiyor.

Yakıtından herkes korkar ama ben çok memnundum. Uzun yol 120 sabit 6-7 arası yakardım. Şehir için standart 8-9 arası yakardı.

Stage 1 yazılım olmazsa olmaz.

Kendiliğinden pop-bang patırdama sesi var. Sport modunda hafif patırdar.

Benim kullandığımda komple Milltek egzoz sistemi vardı. Çok heyecanlıydı sesi.

Yağ olarak liqui moly kullanırdım, Lastik çok önemli. Michelin Pilot 4s takmıştım ( öncesinde cross climate vardı viraj içinde kaymıştım )

Donanım olarak olmazsa olmazlar benim için

Bixenon
    Visual Boost ekran
    Cam Tavan ( olmayanı yok galiba pek fazla
    Ve 5 koltuk ( 4 olanı da var )

Bulabilirsen harman kardon ve ısıtmalı koltuk iyi gider

Şanzıman klasik 6 ileri steptronic Bmw şanzımanı.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kronik arızaları: Sübap Contası yağ yakma, y. basınç pompası, termostat arızası, iç trim sesleri ve sunroof problemleri.

İlla güçlü olsun vs düşünceniz yoksa S almanızı önermem S= problem Dizel öneririm taş gibi motor hem de şehir içi 4.5 litre yakıyor mis. 4x4 ü yok galiba dizelin ama 4x4 alsanız bile normal şehir içi kullanımda asfaltta 4x2 çalışacak zaten. Çok iyi baktırın eksperden sonra Ayn auto Yusuf ustaya gitmenizi öneririm bir de..
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    AYN-Yusuf'u mini'ler için tek geçerim kesinlikle ben de..
    dizellerde 4 çekiş ve otomatik şanzıman yok bu kasada
    ama dizeldeki düşük tüketim harika
    otomatik şartı yoksa tam anlamıyla dolu bir dizel iyi seçim olabilir

mturan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklaşık 30.000km dir kullanıyorum, şuan 93.000 de 2015 model ALL4 S var.
    Donanım olarak bi xenon önemli benim için, sunroof içeriyi aydınlık yapıyor fakat uzun yolda yalıtımı çok kötü etkiliyor.
    Runflat lastikler ömür törpüsü, dağ bayır gezmiyorsanız iyi marka spor lastik öneriririm. Araç çok sert, clio'nun hızlı gittiği bozuk yolda sizin yavaş gitmeniz gerekiyor bu problem değilse sorun yok.
    Tekerlek rulmanları ön ve arka dağıldı bende 93.000km'de şuan 4 tanesi fag marka bugünün parası ile 5.500 tl parça fiyatı + işçilik.
    Yazılıma ben gerek duymadım, 190hp yada 184hp'yi halen limitlerde kullanamıyorum =D
    4X4 olması kar kış ve dağ bayır, çamur gibi yerlerde çok avantaj sağlıyor tavsiye ederim.

Genel olarak memnunum, periyodik bakım + şanzıman ve diff yağını siz değişin alınca kontrol sizde olsun bunu önerebilirim. 1 Depo ile ortalama 500km gidiyor birde.

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en keyif aldığım araçlardan biriydi, benimki nadir bulunan manuel vites S idi, filtre yazılım egsoz ve fren güçlendirmesiyle çok keyifli olmuştu.

komfor ve kronik mini arızaları dışında pek negatif yönü olmayan bir araba, yukarıda detayları yazılmış zaten

http://www.techturkey.com/forum/otom..._all4_gta.html

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Unutamadığım arabalarımdandır. Eşim sattığımız için çok üzülmüştü.

2012 1.6s ALL4 Chili paket vardı.

Visual Boost ekran olmazsa olmaz kesinlikle.

Yüksek basınç pompası kronik bir arıza bildiğim kadarıyla ( ben almadan eski sahibi değiştirmişti )

5.000 km 250 -500 ml yağ azalırdı ki çok normal.

Önden hasar almamış olanı tercih etmek lazım bende, neden derseniz kaput - far ayarı zor oluyor hasar sonrası.

4x4 olayı şöyleydi. Araç önden çekiş olarak başlıyor, belirli bir hız yada güçten sonra 4x4 e geçiyordu ki hemen geçiyor.

Yakıtından herkes korkar ama ben çok memnundum. Uzun yol 120 sabit 6-7 arası yakardım. Şehir için standart 8-9 arası yakardı.

Stage 1 yazılım olmazsa olmaz.

Kendiliğinden pop-bang patırdama sesi var. Sport modunda hafif patırdar.

Benim kullandığımda komple Milltek egzoz sistemi vardı. Çok heyecanlıydı sesi.

Yağ olarak liqui moly kullanırdım, Lastik çok önemli. Michelin Pilot 4s takmıştım ( öncesinde cross climate vardı viraj içinde kaymıştım )

Donanım olarak olmazsa olmazlar benim için

Bixenon
    Visual Boost ekran
    Cam Tavan ( olmayanı yok galiba pek fazla
    Ve 5 koltuk ( 4 olanı da var )

Bulabilirsen harman kardon ve ısıtmalı koltuk iyi gider

Şanzıman klasik 6 ileri steptronic Bmw şanzımanı.
    Hemen hemen her konu ve yorumunuzu okudum forumdaki, aracinizin videolarinida izledim. arkadasim aldi hafif yazilimli gerisi stock. Yakit harici pek dezavantaji batmadi gozume. Degerli bilgileriniz icin tesekkur ederim.

Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kronik arızaları: Sübap Contası yağ yakma, y. basınç pompası, termostat arızası, iç trim sesleri ve sunroof problemleri.

İlla güçlü olsun vs düşünceniz yoksa S almanızı önermem S= problem Dizel öneririm taş gibi motor hem de şehir içi 4.5 litre yakıyor mis. 4x4 ü yok galiba dizelin ama 4x4 alsanız bile normal şehir içi kullanımda asfaltta 4x2 çalışacak zaten. Çok iyi baktırın eksperden sonra Ayn auto Yusuf ustaya gitmenizi öneririm bir de..
    Benzeri motorlu 116d aracim vardi yakin zamanda sattim. Gercekten yakit acisindan cogu arabadan avantajli ve gercekten rijit guzel bir hizlanmasi/gucu var. Ancak dizel olanlar manuel oldugu icin pek istemiyorum. Manuelle sorunum yok aslinda otomatik arac sevmem, ancak bu seferki arac seciminde esimin rahat kullanacagi benimde keyifle takilabilecegim biraz kuzu postunda kurt ariyorum. Yarin oburgun aile genislerse al sat olmasin diye countryman e yoneldim diyebilirim. Cooper kardeslerine gore yavas kaliyor tabi ama biraz hizli biraz kullanisli gibi dusundum. Bu kadar cok kronigi oldugunu bilmiyordum acikcasi cok tesekkurler. Sizlerinde bir cok konu ve yorumunu okumustum. Degerli bilgileriniz icin tesekkurler.

Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    AYN-Yusuf'u mini'ler için tek geçerim kesinlikle ben de..
    dizellerde 4 çekiş ve otomatik şanzıman yok bu kasada
    ama dizeldeki düşük tüketim harika
    otomatik şartı yoksa tam anlamıyla dolu bir dizel iyi seçim olabilir
    Durum bir ust yorumda belirttigim gibi manuel tercihim aslinda, ama ileriye donus esiminde kullanmaya heveslenmesi icin otomatik dusunuyorum bu sefer.

Alıntı mturan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 30.000km dir kullanıyorum, şuan 93.000 de 2015 model ALL4 S var.
    Donanım olarak bi xenon önemli benim için, sunroof içeriyi aydınlık yapıyor fakat uzun yolda yalıtımı çok kötü etkiliyor.
    Runflat lastikler ömür törpüsü, dağ bayır gezmiyorsanız iyi marka spor lastik öneriririm. Araç çok sert, clio'nun hızlı gittiği bozuk yolda sizin yavaş gitmeniz gerekiyor bu problem değilse sorun yok.
    Tekerlek rulmanları ön ve arka dağıldı bende 93.000km'de şuan 4 tanesi fag marka bugünün parası ile 5.500 tl parça fiyatı + işçilik.
    Yazılıma ben gerek duymadım, 190hp yada 184hp'yi halen limitlerde kullanamıyorum =D
    4X4 olması kar kış ve dağ bayır, çamur gibi yerlerde çok avantaj sağlıyor tavsiye ederim.

Genel olarak memnunum, periyodik bakım + şanzıman ve diff yağını siz değişin alınca kontrol sizde olsun bunu önerebilirim. 1 Depo ile ortalama 500km gidiyor birde.
    Aslinda 4x4 olsun diyede cok direnmiyorum ama olmusken 1 2litre yakit icin cok yormaz gibi dusundum. En azindan karda kista aile kullaniminda ekstra guvenlik ve ulasilabilirlik olur.

Alıntı dkaya87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en keyif aldığım araçlardan biriydi, benimki nadir bulunan manuel vites S idi, filtre yazılım egsoz ve fren güçlendirmesiyle çok keyifli olmuştu.

komfor ve kronik mini arızaları dışında pek negatif yönü olmayan bir araba, yukarıda detayları yazılmış zaten

http://www.techturkey.com/forum/otom..._all4_gta.html
    Sizinde aracinizin konusunu incelemistim maasallahi varmis gercekten. Umarim bende temiz kullanilmis bakimli bir araca denk gelirim.

Hepinize destekleri icin tesekkur ediyorum. Ayrica konuyu buraya tasiyan moderator/admin arkadasada ozurlerimi sunuyorum.

Peki n18motorlari kronikleri harici kirilganlik yasatir mi? Kirarmiyim yani sonucta artik dahada kullanilmis/eski araclar. Kirarsam suanki maddiyatta pek toparlayamam gibi dusunuyorum. Sandik motora 70bin tl filan yazmislar cunku.
    dinamomotorsport.net

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kırmaktan çok salak salak tespit edilemeyen arızaları ile ünlüdür miniler. (S için konuşuyorum) Mesela atıyorum 2 viteste patlama titreme yapar hızlanırken haydaaa tek tek uğraş bobin mi, buji mi, oksijen sensörü mü , yüksek basınç pompası mı, benzin pompası mı ? Böyle adamı gıcık eden sorunları oluyor çevremde çok gördüm. Mesela ben sahibinden sitesine "mini" yazıp yedek parçalara vs çok bakarım orada hep şöyle ilanlar olur " Parçayı aldık taktık meğer sorun o değilmiş o yüzden geri söktüm sıfır gibi satılıktır"
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrar merhabalar, koltuk kumaslari paketleri mi belirler?

Kirmizi tonlu ve mavi tonlu koltuklar var. Yoksa sifir alirken standart secenekler mi?
    dinamomotorsport.net

mturan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kırmaktan çok salak salak tespit edilemeyen arızaları ile ünlüdür miniler. (S için konuşuyorum) Mesela atıyorum 2 viteste patlama titreme yapar hızlanırken haydaaa tek tek uğraş bobin mi, buji mi, oksijen sensörü mü , yüksek basınç pompası mı, benzin pompası mı ? Böyle adamı gıcık eden sorunları oluyor çevremde çok gördüm. Mesela ben sahibinden sitesine "mini" yazıp yedek parçalara vs çok bakarım orada hep şöyle ilanlar olur " Parçayı aldık taktık meğer sorun o değilmiş o yüzden geri söktüm sıfır gibi satılıktır"
    evet bu hafta başıma bu geldi. boşuna 4 rulman değiştirdik ses gitmedi, yetkili servise gidicem gerçek arızanın tespiti için
    @jnrjames : pepper'da mesela deri / kumaş koltuk karışımı var renkten ziyade komple deri, yarı deri olması gibi şeyler paketleri belirliyor. kumaş olup iç renk farklıysa yüksek paket olduğunu göstermiyor diye biliyorum. İç renk tamamen aracın dış rengi ile paralel bir kombinasyon.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jnrjames Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrar merhabalar, koltuk kumaslari paketleri mi belirler?

Kirmizi tonlu ve mavi tonlu koltuklar var. Yoksa sifir alirken standart secenekler mi?
    Minide tasarımsal şeyler araçtan araca değişebilir nasıl sipariş edilirse öyle gelir. Tek bir kalba sokmak zor. Arada bazı özel paketler oluyor ama CM'de durmadım

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Countryman All4 S , Kesinlikle binilmesi gereken araçlardan....

Kronikiğine falan takılma...
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

C2VTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar ağustos ayında 2016 model CM S ALL4 aldım kuzenimden. Çok merak ettiğim bir arabaydı. Kroniklerinden korkmama rağmen sıfırdan beri geçmişini bildiğim için satın almak istedim.

Sürüşü çok eğlenceli bir araba.Kesinlikle çok konforlu değil ancak biz araba tutkunlarını aşırı rahatsız etmeyen bir konforsuzluğu var. Bu konforsuzluk karşılığında yol tutuşu özelliklede direksiyon hissi çok iyi. Şanzımanı eski nesil bir şanzıman hızlı atışları olan bir şanzıman değil

Benimki Jungle Green rengindeydi. İnanılmaz ilgi çeken bir araba, herkes sempati ile bakıyor. Herşeyden önce negatif yanları olmasına rağmen her bindiğinizde mutlu hissettiren bir araba.

Multimedyası kesinlikle ilkel kalıyor, Arabada bluetooth var fakat sadece telefon görüşmeleri için. Usb kablo ile iPhone'dan müzik dinleyemiyorsunuz, Aux ve Usb aynı anda bağlanamanız gerekli yada aux bluetooth ile çözülebiliyor.

Günlük kullanma durumunuz var ise yakıt yoracaktır ben fazla kilometre yaptığım için sattım. .Ben işim gereği her gün avrupa yakasına geçiyorum. Ben sabah çok erken trafiksiz gidip akşamda mesai bitiminden bir tık erken çıkıp trafiğin en yoğun olduğu saatlere denk gelmemeye çalışıyorum. Şehir içi ciddi sakin kullanımda bile 10 litre civarında görülüyor, arada gazlayayım vb diye düşünürseniz +1 litre daha eklemek gerekir. Şehir içi çok açık trafikte bile 9.5 altını görmek pek mümkün değil.

Donanım olarak benimki ciddi donanımlıydı Harman Kardon, Koltuk ısıtma, Cam tavan, Blackline, Miniconnected ,Bi xenon farlar vb. . Orijinal ses sistemi kötü, Harman Kardon'lu olanı bile çok müthiş sayılmaz . F30lardaki HK gibi değil. Cam tavansız, Visual Boost Ekran ve Bi xenon far olmayanını tercih etmeyin.

Ben 63.000 kilometrede aldım. 10.000 km kullanıp sattım. Bende çıkan kronik tek bir sıkıntı oldu, V kayışını döndüren kasnaklardan biri bozuldu ses yapıyordu. V kayışı ve devirdim kasnağı değişti. Termostat mutlaka bozulacak dediler bana denk gelmedi. Yine yüksek basınç pompası bozulabilecek parçalar arasında. Buji iki bakımda bir değişmesi mantıklı. Bobin için en geç 80.000km gibi değişmesi gerekiyor. Lastik konusunda kesinlikle performans lastiği gerekli. Runflat kesinlikle kullanılmamalı.

Uzun yol da cam tavan dolayısı ile rüzgar sesi fazla.

Negatif yönlerini yazdım ağırlıklı olarak fakat kullanımında çok keyif alırsınız MINI kağıt üstünde mantıklı gözükmeyen ancak sahip olduğunuzda sürüşü, tarzı ve size hissettirdikleri ile negatif yanlarını görmezden geleceğiniz bir araba.
    İnstagram : onebimmerstory

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaz başında aldım. Şimdiye kadar niye kullanmadım dediğim arabam oldu.
    Yağ soğutucusundan hafif terliyodu onu ve rot kolunu değiştirdim şimdiye kadar.
    Şanzıman yağı ve filtresini yeniledim. Vites geçişleri yumuşadı
    Nazik değil eşeğe biner gibi biniyorum.
    Şimdiye kadar güzel görünümlü bir çok arabam oldu ama hiç biri bu kadar ilgi çekmedi
    Motorunun hemen hemen tüm parçaları peugeot ile aynı THP. Bu sebeple araştırdığımda bir çok parçayı pejo markalı daha uyguna bulubiliyorum
    Türk futbolcusu gibi her şeyden var arabada ama hiç bir şeyden tam yok
    4 çeker sistemi başarılı. Kar yağışının olduğu hafta, eğlenceye dışarıya çıktım. Diğer araçların yolda kaldığı yerden harman kardondan müzik dinleyerek geçtim.
    Telefonda bağlanıyor müzikte dinleniyor. Türkiyeye gelen bir kaç arabada sorun varmış sanırım bende yok
    Bujileriniz veya yağ ile ilgili bir şikayetiniz yoksa yakıt ortalaması gayet ideal
    Orta şerit temposuyla 8.4lt, en sağ şerit temposunda 7.9lt, sol şerit temposunda min 9.0lt-max 10lt ortalaması oluyor bakımlı araçta.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .
    Telefonda bağlanıyor müzikte dinleniyor. Türkiyeye gelen bir kaç arabada sorun varmış sanırım bende yok
    O sorun değil de ince bir donanım farkı ikinci jenerasyon tüm minilerde öyle. fabrikasyon bluetoothluların nadiren bazıları hem konuşturuyor hem müzik dinletiyor.

söylediğiniz yakıt da çevreyolu ağırlıklı kullanımda geçerli yoksa şehiriçi ağırlıklı bir kullanımda 2şer litre daha koymalısınız

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek sorunu 45 litre depo benim için. Konfor konusuna katılamayacağım. 17” üstü jant + rft olunca sert hissediliyor olabilir. Bende 17” ve rft var benim açımdan normal seviyelerde konfor,hiçbir yerde bamgüm hissetmedim.
    Müzik işini usb ile çözüyorum. Yakıt konusu günlük kullanım için yorabilir. Ben cts-pazar kullandığım için çok takılmıyorum. 4 4 lük bir araç bana göre.

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada bendeki model 2016 aralık, makyajlı kasa. 2011-2012 modeller için farklı durumlar olabilir. Hergün kullanılacaksa dizel seçenek daha uygun olabilir yakıt tüketimi açısından. Benim gibi haftasonu-tatil için kullanacaksanız S ALL düşünülebilir.İç mekanda Aracın arkası öne göre daha geniş, çift sunroof olunca da içerisi ferah,uzun yolda arkadakiler rahat ederler. Uzun yolda da sakin gitmek lazım tüketim açısından bence, araç bir tık yüksek olduğundan ve tasarımından dolayı yüksek süratlar için uygun aerodinamik yapıda değil bu da tüketimi etkileyen bir durum.
    Ama ara hızlanma,4x4 kabiliyeti,fabrika çıkışı çatara patarası vs ile keyifli bir otomobil.

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Artılar;
    mini tarzı, performans, patırdama keyfi, cam tavan varsa ferahlık, sürüş hissi, her park ettiğinde verdiği keyif

Eksileri;
    süspansiyon sert, yakıt istanbulda en az 10 litre, ses sistemi vasat, saklama gözü vs yok, şanzıman keyifsiz, malzeme kalitesi düşük, arıza ve sorun kısmı hep oluyor ama farklı farklı.

özet, bakınca hiç mantıklı değil ama binmek istersen illa mantıklı gelir sonuçta aşkta mantık aranmaz

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genel olarak herkes S serisine biniyor galiba
    Jcw çok sert gelmiyor bana uzun yolda falan hiç rahatsız etmiyor şehir içinde sert düşüşlerde falan hissettiriyor ama genel olarak ne sert araba diyemem ki 18" jant spor süspansiyon farkına rağmen normal yani işte 17" jantlı rft olmayan lastikli S ile çokta sorun olmaz
    Tüketim 4x4 bir araba için garip değil normal veya ben X1 den çok uzun yıllardır alışkınım 4x4 olayına
    Tarzı falan güzel araba gidişi tatmin eder çokta alternatifi olan bir araç değil totaldaki durumu tartmak lazım avantajı dezavantajı..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler