User Tag List

Sayfa 215/219 İlkİlk ... 115165205213214215216217 ... SonSon
4158 sonuçtan 4.067 ile 4.085 arası

Konu: Clio Rs sorgulama.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sportline Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilanlar dışında temiz rs varsa değerinde alınır, mesaj atabilirsiniz.
    elimde war extrası bol 20.000 tl extrası war
    Ya kelebekler hayatı görünce intahar ediyorsa???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski plakası YM olabilir, E5' te Silivri tarafında denk geldim çok iç açıcı durmuyordu. Önceden tuner faruk kullanıcı adlı Faruk bunla takas yapacaktı yanlış hatırlamıyorsam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski plakası YM olabilir, E5' te Silivri tarafında denk geldim çok iç açıcı durmuyordu. Önceden tuner faruk kullanıcı adlı Faruk bunla takas yapacaktı yanlış hatırlamıyorsam.
    çok teşekkür ederim feleğin çemberinden geçmiş sanırım

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Renault / Clio / 2.0 / Renault Sport / Renault Clio RS 172 sahibinden.comda - 573501193

Benim aracım da satılık, düşüneni fiyatta üzmem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gri olan cikso dediğimiz araba mavı olan ankara aracıiyi bir araç

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınız çok güzel tek negatif yönü keşke zamanında dıştan komple boyanmasaymış. Yoksa fp oranı olarak çok güzel bir 2. araç
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınız çok güzel tek negatif yönü keşke zamanında dıştan komple boyanmasaymış. Yoksa fp oranı olarak çok güzel bir 2. araç
    Öyle abi maalesef, keyfi boya olmasına rağmen kimseye laf anlatamıyorum

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir bilene sormak lazım, bu ilanlardaki megane rs lerin birçoğunda "sandık motor" konulmuştur yazıyor.

Bunun sebebini bilen var mı ? Motor dayanıksızdır diyeceğim ihtimal veremiyorum. Bir aydınlatır mısınız beni.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir bilene sormak lazım, bu ilanlardaki megane rs lerin birçoğunda "sandık motor" konulmuştur yazıyor.

Bunun sebebini bilen var mı ? Motor dayanıksızdır diyeceğim ihtimal veremiyorum. Bir aydınlatır mısınız beni.
    orjinal kullanırsan kullanım tarzına bağlı 300bin de gidebilir, 800binde gidebilir bir garantisi yok. ancak orjinal motor maalesef dayanıksız. ben 275hplerde kırdım.

şimdi avansı şöyle olsaydı bu olsaydı bilmem kim yazılım yapsaydı şu olurdu bu olurdu v.s şeyler duyabilirsin. onların düşüncelerine saygı duyarım. ama 100k dan fazla megrs2 kullanmış biri olarak ben yazılımdan sonra 10bin filan kullanabildim orjinal motorla. sonra forged yaptım geçtim.

fikrim km yüksek rs2 alacaksan orjinal binmeyeceksen forged yapacaksın, şuan eskisine göre yazılımlar modifiyeler daha stabil. kit v.s hazır alıp takıp kafa rahat kullanabilirsin ama bunlarda şuanki kur ile hayli yüksek maliyetler.

forumdaki kalipson arkadaş gibi hep kaliteli pahalı malzemeler kullanman şart. birde meg rsler piyasası hayli uygun olduğundan ucuza kaçan kullanıcıların elinede çok düştü bu arabalar. örneğin benim gözümde türkiyenin en güzel rs i olan, her görenin dibi düştüğü bir araç o kadar çok kuytu köşe tamircilere ve yanlış binicilerin eline düştü ki araç çöp oldu gitti. o aracın mesela kalipson gibi birinin eline düşmesini dilerdim ama iş işten geçti.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gökhan hocam
    İltifat etmişsin; sağol.
    Elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalışıyorum.

Şimdi set-up set-up reçete sunamam; benden kat be kat anlayan arkadaşlar, abiler var bu rs.ler üzerine. Onlara ayıp olmasın..
    Lakin şunu açık yüreklilikle dile getirebilirim ki; bu araçlar üzerine yapılan işlemlere (başarısız olan ya da uzun dönem başarılı olamamış) bakarsak genelde milletçe bazı şeyleri abarttığımızı, abarttığımız kadar arabaya yatırım yapmadığımızı görüyorum.
    Mesela sen daha iyi bilirsin ki 290 hp ve üzeri, eğer belli başlı iyileştirmeler yapılmadıysa risk. Hatta risk çizgisi çoktan geçilmiş ve ölüm motor için an meselesi. Genelde yapılan, dip tapa yükle, gittiği yere kadar gitsin bakalım. Kırılırsa forged yaparım. (Seni tenzih ederim; sakın üzerine alınma. Gözlemlediğim arkadaşlar aklıma geldi sadece). Ee zaten böyle devam edersen motor zaten kırılacak. Maceraya gerek var mı? Tartışılır. Ben kırmadan yapmaya çalışırdım.

Esas mesele ya da soru şu...
    Defalarca yazıldı ya da edildi. Bi kez de ben yazayım; fena mı?
    Bu motor dayanıksız mı? Asla !!!
    Ama iyileştirmeler yapmadan yüklersen evet.
    Bu şeye benziyor... Adam çok güçlü, kelli felli ama dağ yürüyüşüne T-shirt ile çıkmış. Dötü donacak; besbelli. Ama adam gibi mont alsa yoluna devam edebilecek. Bilmem anlatabildim mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman stok bir RS için düzgün kullanımda (ısınmadan basmamak en basiti) motoru pek sorun çıkarmaz olarak anlıyorum.

Cliolardaki gibi laguna pistonu tak geç olayı var mı bunlarda da?

Birde nacizane 225 hp stok motor yetmiyormu da üstüne birşeyler katmak isteniyor ? yoksa tamamen güçlü olsun uçsun kaçsın fantazisinden mi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman stok bir RS için düzgün kullanımda (ısınmadan basmamak en basiti) motoru pek sorun çıkarmaz olarak anlıyorum.

Birde nacizane 225 hp stok motor yetmiyormu da üstüne birşeyler katmak isteniyor ? yoksa tamamen güçlü olsun uçsun kaçsın fantazisinden mi ?
    Teknik detay kısmı derya deniz.
    Türlü türlü değişim yapılabiliyor, yapanlar da var. Ama ben pek hakim değilim o kısma. Servis ne derse o.

Yetmeme konusu da göreceli; bana mesela 225+ hp yetiyor. Yetmediği de çok tabii. Tadında bırakmayınca da işin rengi değişiyor. Masraflar masrafları getiriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Biraz hızlı bir arabaya bindiğin zaman insan hep üstünü arıyor abi. Bir ara aracımı satıp Megane RS almaya niyetlendim, bundaki en büyük etken yıllar önce Megane RS'e binip incelememdi. Gerçekten kemik gibi bir araba, konfor hız yol tutuş fren hepsi çok iyi. Hatta lpg ile uyumlu çalışıyor motoru. Satabilseydim almayı çok isterdim. Normal Megane yada Clio ile hiç bir alakası yok.

ramo35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

biliçsiz kullanıcı bilinçsiz setup bilinçsiz yazılım. zamanında bazıları bu sebeplerden ya motor bir darbe aldı yada kırıldı(genelde segman dan kırar megane) örnek olarak megane rs zaten çabuk ısınıyor oem intercoolerı normal 1.5dci megane ile aynı eee bu haline yazılım yapıp uzun uzun ardı ardına gazlarsan sonuç kaçınılmaz.
    Gerekli bazı iyileştirmeleri yaparsan bilinçli ve denenmiş şekilde aslında çok sağlamdır (tabi belirli bir dayanma noktası var) forumdada mevcut stock motorla alper hoca olsun kelalper olsun candan olsun vsvs çok uzun süre yazılımlı şekilde gezdiler gayette ilk günki gibi durumları iyi motorların ve yavaşta değiller.
    Tamamen bilinçsiz kullanmadan kaynaklı bir çoğu mesela ben yakın vakitte sattım megane rs imi eski sahibi radyatördeki kaçağı farketmemiş conta yakmış bende o şekilde aldım eee ilk motoruydu arabada 200 bin km de hazır açmışken segman vs uğraşmamak için sıfır sandık aldım koydum isteseydim gayet eski motoruda toplardım kapatırdım özetle korkulcak birşey yok gayet kaya gibi bir arabadır ama stock motorun limitlerini bilinirse.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel bilgiler için hepinize teşekkür ederim, klasik al gazla bakım yapma ama araba çiçek tr de tek yazıp satanların eline düşmüş olmayanı bulmak lazım o zaman.

Gün gelir alacak olduğumda illaki araçla ilgili daha detay sorarım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel bilgiler için hepinize teşekkür ederim, klasik al gazla bakım yapma ama araba çiçek tr de tek yazıp satanların eline düşmüş olmayanı bulmak lazım o zaman.

Gün gelir alacak olduğumda illaki araçla ilgili daha detay sorarım.
    Seceresi düzgün ya da sonradan düzgün hale getirilmiş bi RS'i, rutin bakımları yapılarak, iyi yakıtla ve stok yazılımla kıramazsınız zaten. Duvara falan girmeniz lazım Allah muhafaza.
    Niyetine girerseniz bilgim dahilinde, yetersiz kalırsak da bilen arkadaşlara yönlendiririm. Bu arabanın neredeyse çözülmemiş şifresini bırakmayan arkadaşlar var. Kafa rahat artık.
    Hele ki şu anki piyasada lider f/p aracıdır. 2.0 Turbo benzinli ve Brembo'suna, osuna busuna kadar dolu ve sıkı bir araçtır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

megane rs ile clio rs alakasız ıkı araba blok yapıları aynıo fakat sanzumanları birisi 6 ileri mrs 197 rs ile uyumlu mesela ısınma konusunda sunu yazayim sağlıklı mrs yada c rs i kıramazsınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    megane rs kullancısı cok yakın arkadaslarımız war hepsi clio kullanmıstır mrs özel bir araba ama clio racing dir 172 için konusuyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)