User Tag List

Sayfa 73/105 İlkİlk ... 2363717273747583 ... SonSon
1985 sonuçtan 1.369 ile 1.387 arası

Konu: E36 sorgu...

peace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mbulur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E36'da Class 2 vs diye bir üretim yok. Araba çöp. Son sorulan 3 arabanın tamamı yıkık araçlar. Düzgün bir araç bakmaktan daha çok düşük bütçeli maksadı yanlamak olan araç peşinde gibi.
    Emin misin bence biraz araştırmalısın.
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzaylıların bizi görmesi için çizilen sıfırlar gayet gereksiz..
    https://www.instagram.com/topalworks/

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2000 model demiş ama 2000 model olarak E36 coupé üretilmedi. 2000 model olarak E36 cabrio var. 286 M3 yazılım demiş bence sallamış, 286 hp M3'ün motor kontrol ünitesi Bosch marka 1996 model ve yukarısı M52 motor 328i'nin motor kontrol ünitesi Siemens, en basitinden kontrol üniteleri farklı ollduğundan yazılımı yüklemen mümkün değil. M3'ün yazılımının 328i'ye olmayacağı konusunu bir tarafa bırakıyorum zaten.
    Artı olarak 3.73 oranlı difreransiyel demiş. 328i'nin orjinal diferansiyel oranı 2.93'dür. Hadi biraz seri olsun dersin 320i'nin 3.15 oranını takarsın. 3.73 nedir yahu? O oranla orjinal şanzumanlar o araç 200'de biter.
    Araba zaten bitik.
    Ben hala soruyorum arabaları görmeden bitik bitik yazıyosunuz.. Nerden anlıyosunuz söyleyin bizde bilelim araçların sahibi değilim ilanda kendi aracımda var acaba bitikmi aracım merak ettim kriterleri öğrenebilirsem bitik olup olmama durumunu öğrenmiş olurum
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X
    E46 2003 3.30Cİ Stellgrau

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı peace Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emin misin bence biraz araştırmalısın.
    E36'da ne Class 2 diye bir paket var nede Class 2 diye bir üretim serisi var. Davul direksiyon gibi piyasa jargonuysa bilemem ki zaten bir geçerliliği olmaz.

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Tam nereye atacağımı bilemedim eski halini bilen var mı diye sorayım olmazsa bir zamanlar sınırlı üretim olan 318is class 2 miş sanırım.
    Class 2 derken, sarı renk CAN plakalı olan gibi mi Barış?
    Düz adam___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E36'da ne Class 2 diye bir paket var nede Class 2 diye bir üretim serisi var. Davul direksiyon gibi piyasa jargonuysa bilemem ki zaten bir geçerliliği olmaz.
    Abi bana bunu yazana kadar google a yazsaydın yanıldığını anlardın. Öncelikle şu şasi noyu bi sorgularsan speclerde INDIVIDUALSERIE "CLASS II" yazdığını görebilirsin.

94 yılında yanılmıyosam BTCC yarışlarına katılabilmek için 2500 adet üretiliyor. Bunların 1500 u Almanya içinde kalıyor. Sadece 4 renk üretiliyor. Alaskablau, Dakargelb, Cosmosscwarz, Hellrot. Hepsi mpaket donanıma- M rain döşemelere ve gt arka spoilere sahip. Motor m42 bazı kaynaklarda normale göre daha yüksek güce sahip olduğu yazılmış ama öyle bişey yok. Sadece stle18 veya style29 jantlarla piyasaya çıkarılmış.

Limited edition bi bmw için fazla underrated kalmış ülkemizde malesef iyi durumda bulsam alıp saklamak isterdim.

Alıntı osmanaydo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Class 2 derken, sarı renk CAN plakalı olan gibi mi Barış?
    Arabayı hatırlayamadım abi ama sadece 4 renk üretilmiş bunlardan biri de dakargelb dediğin araba class2 ydi sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oguzhan.Ozturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nerden anladınız heran patlayıp çatlıyacağını ?
    Alıntı Oguzhan.Ozturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben hala soruyorum arabaları görmeden bitik bitik yazıyosunuz.. Nerden anlıyosunuz söyleyin bizde bilelim araçların sahibi değilim ilanda kendi aracımda var acaba bitikmi aracım merak ettim kriterleri öğrenebilirsem bitik olup olmama durumunu öğrenmiş olurum
    Ben km'ye dayanarak yazmıştım ilk yorumu. Patlayıp çatlama olayı da ilandaki bir detaya atıf olarak yazıldı. Nerden anlıyosunuz kısmında benden çok çok bilgili ufku geniş ağabeylerim zaten yazmış aracın eksiklerini.. Ben ilanı ilk gördüğümde km'ye binaen yaptım yorumumu.. Ha ''400.xxx km'de bebekler bebeği arabalar var sen hayırdır?'' veya ''140.xxx görünümlü 400 binler daha mı çekici birader?'' diyebilirsiniz tabii ama E36'ların kimlerin elinde dolaştığını az çok biliyorsunuz.. Ayrıca zamanında VTi'larla dalga geçildi 'Cilacı Spec' diye yorumlar yapıldı bir araç parlıyo diye ona temiz demek de makul değil.. Son olarak gerçekten temiz E36'ların özellikle 325, 328'lerin olduğu fiyatlar ortada 55, 60 dolayları. Hasılıkelam aracın km yüksek her an başınıza bir sıkıntı açabilir, açmayadabilir.. Satıcının dürüstlüğüne bağlı bir durum ama yüksek km'lere bu paralar bence verilmemeli...

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2000 model demiş ama 2000 model olarak E36 coupé üretilmedi. 2000 model olarak E36 cabrio var. 286 M3 yazılım demiş bence sallamış, 286 hp M3'ün motor kontrol ünitesi Bosch marka 1996 model ve yukarısı M52 motor 328i'nin motor kontrol ünitesi Siemens, en basitinden kontrol üniteleri farklı ollduğundan yazılımı yüklemen mümkün değil. M3'ün yazılımının 328i'ye olmayacağı konusunu bir tarafa bırakıyorum zaten.
    Artı olarak 3.73 oranlı difreransiyel demiş. 328i'nin orjinal diferansiyel oranı 2.93'dür. Hadi biraz seri olsun dersin 320i'nin 3.15 oranını takarsın. 3.73 nedir yahu? O oranla orjinal şanzumanlar o araç 200'de biter.
    Araba zaten bitik.
    bilgi kirliligini onlemek amaclı ufak bi düzeltme yapayım.
    20lerin diff oranı 3.45 kucuk kafa
    321lik m3 oranı 3.15 büyük kafa

stroker olmayan orj 28ler serilik amaclı, büyük kafa olan 2.93ü söküp, yine büyük kafa olan 3.15 takarlar.
    keza 28lere 3.45 takmak istendiginde şanzımandan sonraki tüm aktarma organlarını degistirmek gerek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi oldu, individual dediğin zaman BMW'nin değişik zamanlarda ve modeller için yaptığı çok fazla paket var. Belirli bir yıla kadar elimde olan dahili satış dokümanlarına baktım ve orada buldum.
    Bu araçlar ne kadar 2500 adet de üretilmiş olsa herhangi bir kolleksiyon değeri yok.
    Üretildiği yıl itibariyle coupé de sunulan ama sdan modellerde yer almayan M42 motorla donatılmışlar.
    M3 coupénin standart tip koltuk kumaşları, M spor süspansiyon, arka spoiler, M gövde kitiyle gelmiş.
    Bu aracın homologasyon amaçlı üretildiğine dair herhangi bir bilgi yok.

Kısaca söylemek gerekirse bu arabayı BMW'nin müşterisinin standart katalogda sunulanların dışındaki seçeneklerle oluşturabildiği individual bir otomobilden ayıran tek özelliği o yıllarda sedan versiyonlarda sunulmayan motoru. Zaten bu seriden sonra, M42 motor sedan versiyonlarda sunulmaya devam etmiş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    321 hp M3'ün diferansiyel oranı 3.23'dür. Yedek parça kataloğundan aşağıya resim ekliyorum ve altı kırmızı çizgili yazan rakam orandır.

286 hp M3'ün diferansiyel oranı 3.15'dir. Yedek parça kataloğundan resmi aşağıda. Yine altı kırmızı çizgili olan diferansiyel oranı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uniquel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilgi kirliligini onlemek amaclı ufak bi düzeltme yapayım.
    20lerin diff oranı 3.45 kucuk kafa
    321lik m3 oranı 3.15 büyük kafa

stroker olmayan orj 28ler serilik amaclı, büyük kafa olan 2.93ü söküp, yine büyük kafa olan 3.15 takarlar.
    keza 28lere 3.45 takmak istendiginde şanzımandan sonraki tüm aktarma organlarını degistirmek gerek.
    Kirliliğini düzeltmek adına verdiğiniz bilgilerde hata var.

321 hp M3'ün diferansiyel oranı 3.23'dür. Yedek parça kataloğundan aşağıya resim ekliyorum ve altı kırmızı çizgili yazan rakam orandır.

286 hp M3'ün diferansiyel oranı 3.15'dir. Yedek parça kataloğundan resmi aşağıda. Yine altı kırmızı çizgili olan diferansiyel oranı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kirliliğini düzeltmek adına verdiğiniz bilgilerde hata var.

286lık ve 321lik oranlarını karıstırmısım haklısınız

scoobz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uniquel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada hakkaten yutub fenomeni galiba

Plakayı yazınca bir sürü araç videosu cıkıyorda çoğu eski yeni bilemedim, birde araçtan vazgeçildi.
    YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi oldu, individual dediğin zaman BMW'nin değişik zamanlarda ve modeller için yaptığı çok fazla paket var. Belirli bir yıla kadar elimde olan dahili satış dokümanlarına baktım ve orada buldum.
    Bu araçlar ne kadar 2500 adet de üretilmiş olsa herhangi bir kolleksiyon değeri yok.
    Üretildiği yıl itibariyle coupé de sunulan ama sdan modellerde yer almayan M42 motorla donatılmışlar.
    M3 coupénin standart tip koltuk kumaşları, M spor süspansiyon, arka spoiler, M gövde kitiyle gelmiş.
    Bu aracın homologasyon amaçlı üretildiğine dair herhangi bir bilgi yok.

Kısaca söylemek gerekirse bu arabayı BMW'nin müşterisinin standart katalogda sunulanların dışındaki seçeneklerle oluşturabildiği individual bir otomobilden ayıran tek özelliği o yıllarda sedan versiyonlarda sunulmayan motoru. Zaten bu seriden sonra, M42 motor sedan versiyonlarda sunulmaya devam etmiş.
    Homologe için üretiliyo biraz daha araştırdığımda 2 kapılı modelin yasaklanması dolayısıyla 4 kapılısı ile yarışılıyor. 4 silindir motoru tercih etmelerinin sebebi de hafifliği olmuş. Koleksiyon değeri bence var Almanya fiyatları bile piyasasının üzerindeydi araştırdığım zamanlarda bu modelin tek eksiği 2500 içinde kaçıncı olduğu belirten bir brakete sahip olmaması. Yoksa limited edition üretilmiş bir BMW nin bence her zaman koleksiyon değeri vardır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sınırlı adette üretilmiş bir BMW'nin sence koleksiyon değeri taşıyor olması o arabaya koleksiyon değeri kazandırmıyor. Dediğiniz araçların çoğnluğu yorgun düştükten sonra ABD'de 1000 dolar altında satılıp M gövde kiti vs gibi donanımı adına parçalanmış. Bimmer forumlarında görebilirsiniz. Ayrıca 4 silindirli M42 sedan modellerde kullanılmaya devam ettiğinden zaten aracın o zamanda bir değeri kalmamış.

tuzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabayı hatırlayamadım abi ama sadece 4 renk üretilmiş bunlardan biri de dakargelb dediğin araba class2 ydi sanırım.
    abi sana geçen attığım vuv plakalı olanlardan biri can plaka olmuştu
    ///MPower

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=baskan96;8463368]Ben km'ye dayanarak yazmıştım ilk yorumu. Patlayıp çatlama olayı da ilandaki bir detaya atıf olarak yazıldı. Nerden anlıyosunuz kısmında benden çok çok bilgili ufku geniş ağabeylerim zaten yazmış aracın eksiklerini.. Ben ilanı ilk gördüğümde km'ye binaen yaptım yorumumu.. Ha ''400.xxx km'de bebekler bebeği arabalar var sen hayırdır?'' veya ''140.xxx görünümlü 400 binler daha mı çekici birader?'' diyebilirsiniz tabii ama E36'ların kimlerin elinde dolaştığını az çok biliyorsunuz.. Ayrıca zamanında VTi'larla dalga geçildi 'Cilacı Spec' diye yorumlar yapıldı bir araç parlıyo diye ona temiz demek de makul değil.. Son olarak gerçekten temiz E36'ların özellikle 325, 328'lerin olduğu fiyatlar ortada 55, 60 dolayları. Hasılıkelam aracın km yüksek her an başınıza bir sıkıntı açabilir, açmayadabilir.. Satıcının dürüstlüğüne bağlı bir durum ama yüksek km'lere bu paralar bence verilmemeli...[/QUO TE]

Bu araçların km'si 200k nın altında olanları zaten çok az.. Olanlarda 70 lerden uçuyorlar ama şimdi konu şu araba parlak duruyo eyvallah içi tertemiz ama adam arabaya çöp bitik yıkık diyor.. neye göre kime göre? onu merak ediyorum..

Fiyat uygun değil zaten 35 falan yazmamış adam ondan dolayı sordum..
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X
    E46 2003 3.30Cİ Stellgrau

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Temiz bir E36 arıyorsak nelere dikkat etmeliyiz? Sonuçta km'ler genelde 200+ olduğu için hangi bakımları elektrik tesisatından nereleri yapılmış olmalıdır? Çok masraflı bir araç mıdır, bazılarından duyduğuma göre her sanayi ziyaretinde 200-300 bırakmak gerekiyormuş vsvs.. Görsel olarak da nereleri önemlidir aracın ciddi olarak almayı planlıyorum M paket 18 tuş obc'li bir makine.. Önerilere de açığım bu arada herkese iyi forumlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar bu araç hakkında bilgisi olan veya yorum yapabilicek olan var mı ? Ve fiyat olarak kaça kadar alınmalı sizce ?

BMW / 3 Serisi / 318ti / Compact / Temiz, Bakımlı, 1.8, 140 HP, Deri Doşeme, Sunroof sahibinden.comda - 551777492
    Umut Kukul - F30 320iED

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)