User Tag List

Sayfa 84/105 İlkİlk ... 3474828384858694 ... SonSon
1985 sonuçtan 1.578 ile 1.596 arası

Konu: E36 sorgu...

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uniquel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asıl simdi baslıyo abi yoruldum yazcam birazdan
    ilandaki REKORE koltuk yazısı sonrası anlatacaklarına çok şaşırmayacağımı düşünüyorum
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu olay 25 nisan persembe günü oluyor bu arada. Sabah en gec 10 da orda oluruz kafasıyla aksam 10 gibi yola cıkcaz.

Saat 8 gibi ilan sahibi aradı.
    -İşte aracıma 65 veren var da, bu şartlarda size vermem aptallık olur da falan da filan.
    Ben de en son dayanamayıp kendisiyle konustum,
    -Sen esnaf adamsın, verdigin bi söz var anlastıgımız rakam dogrultusunda 64 gibi rakamlara aracı almıs oluyorsun. Nakit tabiki avantajlıdır ama verdigin söz ve suan söylediklerin sana yakısmıyor, dedim. "Tamam abi gel haklısın" dedi. "Helalinden gel diyosan geliyoruz ama kafanda soru işareti varsa soyle" dedim. "Yok abi gelin" dedi.

Sabah 9bucuk-10 gibi Seferihisardaydık. Bulustuk falan aracın oraya gittik.
    Kendisi sanayide esnaf. Dükkanının karsısında babasının dükkanı. Oturduk cay soyledi, puğaca cörek vs biraz atıstırıyoruz.

Yazımın ilk bolumunde 2 kisiden bahsetmistim.
    Arac sahibi Nadir
    İlan sahibi Halil
    Simdi bir de bunların babası Sadık cıktı.

Biz cay falan icerken Clionun anahtarı istediler verdik, incelediler falan. Tabi aradan bi yarım saat falan gecti. Sonra babası geldi hic konu yokken, sohbet edilirken;
    -Kardes aracınız cok yorgun, arka stop catlak, bu araba icon degil arka camlar manuel, ön balatalar bitik. Üste 14.000 liradan asagi bu ticaret olmaz. dedi kestirip attı.

Bi sabır cektim cayımı puğacamı yiyorum. Gökhan abi biseyler anlatmaya calisiyo falan. Herkes bi salcalandı olaya. Boyle burundan kıl aldırmamalar falan basladı. Bi sabır cektim sessiz sessiz.

E36'ya daha bakmamısız gormemisiz bile. Adam kestirip attı olayı. Tabi biz de biraz yorgunuz ama alttan almaya, adamın soylediklerini duymamaya calisiyorum. O arada adam iste basladı ben 32 yıldır sanayideyim, 25yıldır araba alıp satıyorum falan demeye. Bi daha sabır cektim.

Sonra dedim "Cıkartın şu E36 yı da bi görelim" Halil denen eleman demez mi;
    -Araba dısarı cıkmaz bakcaksan araba orada.

Ben saka sandım guluyorum Gokhan abi gerildi tabi biraz ne diyosun sen falan gibilerinden. Ama araba dısarı cıkmıyor tabi.
    Halil'e hic cevap vermeden gittim Nadir'in yanına, aracı cıkartabilir misin dedim. Cıkarttı sagolsun. Sagolsun diyorum cunku hakkaten sanki araba benim de arkadasımdan rica ediyormusum gibi hissetmeye basladim

Tabi araba dısarı cıktı, boyle yanına gitmeden bakıyorum ok gibi. Caktırmamaya da calısıyorum ama aracı boyle 5metreden bakarken begendim yalan yok.
    Neyse salakta dolandım etrafında, araba rolantide de calıstı 15 dk falan. Hakkaten güzel araba. Sesi solugu kasası kozmetigi güzel. Altına bakmadım tabi ama gördügüm eksikler;
    -Sol camurluk degismis ve yan sanayi
    -Kapı sökülüp takılmıs, degisip degismedigini anlamadim. Kapanırken biraz sert kapatmak lazım.
    -Tavanda sunroof onunde macun emmeleri var, muhtemelen ufak curumeler vardı onları tamir ettiler ama macun emmis
    -Sag camurluk cıtası yok
    -Airbag ısıgı yanıyor

Baska da eksik göremedim araba. Yani kozmetik olarak benim diyen cogu arabayı bozar hakkaten. Yan sanayi cıvata bile görmedim diyebilirim. Dedim bi turliyim bakiyim. Alttakım güzel tık yok, direksiyon güzel, sanzıman differansiyel güzel ötmüyo. Baskı fena degil iyi sayılır. Gazlarken duman yok, rolantide koku yok duman yok. Sadece, yazılım yapılmadıgı ve egzoz orj 20 oldugu icin üst devirlerde arac kendini biraz sıkıyor ama altlar canlı, gaz tepkisi iyi. Biraz gıdıklanırsa güzel yururu olan bi 28 gibi olabilir.

Bu arada yeni farkedilenler,
    -İlanda 200.000km ama gösterge 223.000km
    -LPG hic islenmemis araca
    -İlanda lastikler sıfır yazıyor ama 2015 tarihli

Bunları da görmezden geldik.

Tur attım geldim ortalık gerilmis, gokhan abi clioya oturmus geri dönmek icin beni bekliyo. Baba Sadık oturmus cay iciyo falan Simdi araba güzel olunca ben de bos donmek istemiyorum tabi. Oturdum Sadık'ın karsısına;

-Araba güzel ama eksikleri ve bize soylemedikleriniz şunlar şunlar şunlar.. Biz buraya degisensiz arabaya geldik. Degisen var, tavanda macun var vs vs biraz saydım. Sen bi catlak stop ve fren balatasına 4bin yazdın, ben bu degismis camurluga kac yazayım? diyince adam bise demeden kalktı.

Böyle bi dünya var mı? Sen kalk 1100 km yol tep, sonra o kadar afra tafrayı yut, adam hic muhattap degilken sırf baba diye büyük diye aldık karsımıza adam yerine koyduk laf soyluyoruz, hem de onun dükkanındayım,, adam seni seyine takmazmıs gibi kalksın karsından gitsin.

-"Senin esnaflıgın bu kadar mı" diyip kalktım, Nadir'in yanına gittim. "Biz seninle konusarak bu kadar yol geldik, bi de baban cıktı 14bin deyip konuyu kapattı nasıl olcak boyle?" dedim. "Abi babam laf soyledi ne diyim ki ben simdi" diyince eyvallah dedik oradan ayrıldık.

Tabi benim cektigim sabırların haddi hesabi yok. Gokhan abi sinirden ön camı yiyecek. Cıktık dönüyoruz. Ben bi yandan Gokhan abiyi sakinlestirmeye calisiyorum, bi yandan da son bi sans yokmu yolu yokmu diye dusunuyorum. Dedim bi dur corba icelim dinlenelim oyle gideriz.

Corbayı icerken baktım o da sakinlesti, dedim abi tek bi sansımız kaldı. Biz bunları arayalım, yalvaralım, allah kitap ne varsa girelim, gerekirse dükkanda yatalım ikna edelim. Araba güzel ama 14 cok, biz son bi 11 diyelim, yalvar yakar bitirelim işi dedim. Aradık 11 dedik, Nadir 12.500 dedi. Yarım saat telefonda dil doktuk yok. Tekrar gittik yanlarına. 1 saat yalvardık. Yok olmuyor,, nuh diyor peygamber demiyor adam. Sabah 10dan beri anlasılamadı saat 13:30 oldu en sonunda gokhan abi tamam dedi 12500 anlastık tamam yeter bıktırdın dedi.

En son dedim liftte kaldırın da altını görelim, tamam dedi kaldırdı.
    Arabanın altı da cicek tabi. Yag kacakları var ama gözümüz görmedi. Biz uzun diff olunca büyük kafa vardır dedik ama yok. Dolayısıyla akslar da ince. Dolayısıyla saft, aks ve diff masrafımız da cıktı, hadi bunu da görmezden geldik.

Tamam dedim indir de yola cıkcaz bi yagına suyuna bakalım.
    Cubugu cektim, sildim tekrar taktım. Cektim yaklasık 2 2bucuk lt yag eksik!! Yok artık yanlısmı baktım diyerekten tekrar denedim ama yok en az 2 lt eksik yag. Eski sahibini aradım, dedim boyle boyle.. 3000km once castrol magnatec 10w40 koyduk diyince iyice kıllandım, suyu actım bulanık...

Aklım almıyor,
    Altındaki terlemeler oyle cok yag eksiltmesine sebep olmaz.
    Araba yag yakmıyor, bu kadar cok eksik olan arabanın yag yakması farkedilmemesi mumkun degil. Ki benim 280binde anahtar degmemis aracım bile 10binde yarım lt yag eksiltiyordu.
    Hadi dicem ustası yagı eksik koydu. Ama hic isi bilmeyen adam bile, ne kadar koyacagını bilmese bile, cubugu cekip kontrol eder yani bu nasıl bi kafa?
    Tek alternatif kalıyo blok catlak suya karısıyo falan diye dusunmeye basladım.

Gokhan abi dedim, "Bak az para vermiyoruz, bu paraya alacagımız arabanın yagı bu kadar eksik olmamalı, basiretmiz baglanıyor bi dusunelim" dedim.
    "Düsünmeye gerek yok bırak gidiyoruz" dedi.
    Biz bunları konusurken Nadir de gidip 5lt lik su bidonunda acık yag getirince biz iyice tiksindik.

Simdi özetle, 4 saat boyunca ugrastıgımız aracı, 10.000tl ye anlastıgımız halde 12500e okey dememize ragmen almadan geri donduk. Güzel bi 2200km yol yapmıs gezmis olduk

road runner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bundan sonra ilk kontrol yağ çubuğu olmalı yazdım bir kenara Geçmiş olsun

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değil şehir dışı, Ankara'nın ilçesine bile araba bakmaya gitmem.
    Ama bu iş biraz sevda işi,
    Allah sabrını vermiş kimseye kötü bişey dememişsiniz. Tebrikler.
    Düz adam___

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu yazıdan sonra 10.000km de 100ml anca yağ eksilten m52b20 satılır sökülüp takılanı var temiz orj dolu madeira violet
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X
    E46 2003 3.30Cİ Stellgrau

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Asıl simdi baslıyo abi yoruldum yazcam birazdan
    50 bölümlük bi pembe dizi çıkar mı ki
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oncelıkle gecmıs olsun BMW / 3 Serisi / 328i / 328i / 3.28 cupe muayne 2021 sahibinden.comda - 680222281 su ılanada bakılabılır ben dusunuyordum ama naktım cıkmıyor cok zorlamam lazım kendımı helede işsizken

Gkn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında özetlersek para kaybettim, tecrübe edindim ama en önemlisi dost kazandım.

Uniquel kardeşimin sayesinde dolandırılmaktan son anda kurtuldum. Pes etmedik, vazgeçmedik, aramaya devam.

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun @uniquel

Mesela şu ilanını paylaştığım bu fiyata daha mantıklı değil mi?

BMW / 3 Serisi / 320i / 320i / 3000 stroker 240 HP E36 COUPE sahibinden.comda - 630161415

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilan başlıgına ne demelii 3K ne anlama geldigini araştırmaktayım

TRDE TEKKK
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilandaki REKORE koltuk yazısı sonrası anlatacaklarına çok şaşırmayacağımı düşünüyorum
    Ya abi oyle de, hani dedim 20 gündür bunlarda, ne kadar bozmus olabilirler arabayı.
    Bi de gecmisi de düzgündü 3 yıl ilk sahip, 18 yıl 2. sahip falan.

Alıntı road runner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bundan sonra ilk kontrol yağ çubuğu olmalı yazdım bir kenara Geçmiş olsun
    Aslında o benim hatam, ilk bakılacak seylerden birisi.

Alıntı osmanaydo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değil şehir dışı, Ankara'nın ilçesine bile araba bakmaya gitmem.
    Ama bu iş biraz sevda işi,
    Allah sabrını vermiş kimseye kötü bişey dememişsiniz. Tebrikler.
    O zaman ankara icindeki araclar icin yardımcı ol abi bize
    Sabır ki ne sabır. Ama ah ettim. Araca degil, insanlıklarına, usluplarına ettim. Birisi kazara arabayı alır falan sebep olmayalım sonra

Alıntı Oguzhan.Ozturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu yazıdan sonra 10.000km de 100ml anca yağ eksilten m52b20 satılır sökülüp takılanı var temiz orj dolu madeira violet
    Oguzhan sen iyi alıstın satmaya bu ara

Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    50 bölümlük bi pembe dizi çıkar mı ki
    50 olmasa da 2 bolum gonul gözü cıkar abi Kanal7 icin

Alıntı silwerhooks53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oncelıkle gecmıs olsun BMW / 3 Serisi / 328i / 328i / 3.28 cupe muayne 2021 sahibinden.comda - 680222281 su ılanada bakılabılır ben dusunuyordum ama naktım cıkmıyor cok zorlamam lazım kendımı helede işsizken
    Kozmetik olarak güzel ama swaplı, motor işli degil ve takas yapmıyor. Hani sahibi de motor isli degil ama bise olmaz kafasında.
    Eger gidip bakan varsa bilgi paylasırsa sevinirim tabi.

Alıntı Gkn55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında özetlersek para kaybettim, tecrübe edindim ama en önemlisi dost kazandım.

Uniquel kardeşimin sayesinde dolandırılmaktan son anda kurtuldum. Pes etmedik, vazgeçmedik, aramaya devam.
    Ben de kayıp olarak görmüyorum kesinlikle. Bugun yine o düzgünlükte bi araba olsun yine giderim.

Alıntı bkaraca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun @uniquel

Mesela şu ilanını paylaştığım bu fiyata daha mantıklı değil mi?

BMW / 3 Serisi / 320i / 320i / 3000 stroker 240 HP E36 COUPE sahibinden.comda - 630161415
    Kozmetik olarak yeterince düzgün degil. Ön 2 camurluk degisik ve yan sanayi. İci revizyon görmüs ama fotolardan gördügüm kadarıyla bile istedigimiz kondisyonda olmadıgını soyleyebilirim.

emreogut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

peace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    28 değil 323 bu araba
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzaylıların bizi görmesi için çizilen sıfırlar gayet gereksiz..
    https://www.instagram.com/topalworks/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @uniquel 2.0 stroker araba için o paralara fazla değil mi? İlan açıklamasında beni almayın diyo gibi zaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul daki 28 sedana bakın dicemde o da bomboş arkadaş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı peace Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @uniquel 2.0 stroker araba için o paralara fazla değil mi? İlan açıklamasında beni almayın diyo gibi zaten
    Barış abi motor haric arac 10 üzerinden 9 diyebilirim. Neredeyse kusursuz, camurluk haric.
    Motor bitik olarak net 40lira eder. Kasayı ve icini toplamaya kalkınca maliyetleri biliyosun az cok.

Alıntı peace Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul daki 28 sedana bakın dicemde o da bomboş arkadaş
    Onunla gorustuk, takas icin geri donus yapacaktı 3 gündür beklemedeyiz işte

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Barış abi motor haric arac 10 üzerinden 9 diyebilirim. Neredeyse kusursuz, camurluk haric.
    Motor bitik olarak net 40lira eder. Kasayı ve icini toplamaya kalkınca maliyetleri biliyosun az cok.

Onunla gorustuk, takas icin geri donus yapacaktı 3 gündür beklemedeyiz işte
    BMW / 3 Serisi / 328i / 328i / 94 BİNDE SAFKAN 2.8 sahibinden.comda - 687580538

Bahsettiğin buysa benim de hoşuma gitti ama fiyatı edermi bilemedim
    PROSTOCK GARAGE

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben kombinasyona bayıldım. Maşallah.
    Düz adam___

Schwarz II - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim aracımdı mart ayında sattım ses sistemini söküp aldıgı fiyatın üstüne 7 milyar daha eklemiş
    Alfa 146 1.6 L 103 HP '96 (SOLD)
    Toyota Corolla 1.4 VVT-i 97 HP '01 (SOLD)
    BMW E36 320i 150 HP '95 (SOLD)
    FIAT Linea 1.3 Mjet 95 HP '13 (SOLD)
    FIAT Linea 1.4 Turbo 120 HP '09

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)