User Tag List

Sayfa 92/105 İlkİlk ... 42829091929394102 ... SonSon
1985 sonuçtan 1.730 ile 1.748 arası

Konu: E36 sorgu...

BurakYozgat. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zx-10rr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhabalar,

BMW / 3 Serisi / 325i / Standart / Safkan Hellrot 325i sahibinden.comda - 706626621

bu araç hakkında bilgi sahibi olan var mı?
    Arkadaşımın aracı kendisi de foruma üye.

Çok güzel bi araba bence. Niyetiniz varsa gidin bakın ilanda farklı canlıda farklı araçlardan değildir pişman etmez.
    Real men use three pedals !
    Supercharged e36coupe

lancerevo8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zx-10rr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhabalar,

BMW / 3 Serisi / 325i / Standart / Safkan Hellrot 325i sahibinden.comda - 706626621

bu araç hakkında bilgi sahibi olan var mı?
    Araç sahibi forumdan aracın konusu vardı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

scoobz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu model için fiyat sizce nasıl?
    otomatik olduğu için tercih;
    BMW / 3 Serisi / 320i / 320i / OTOMATİK BEYAZIN TEK TONU EMSALSİZ sahibinden.comda - 716303583
    wader ve krom bbsler can yakar ama eminim ağır kazalıdır bu araç;
    BMW / 3 Serisi / 320i / 320i / TEK OLMAK İSTEYENLERE EMSALSİZ DOLU DULU E-36 COUPE sahibinden.comda - 716720515

e30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Attığınız iki araba da feleğin çemberinden geçmiş.Bu fiyat aralığında bakıyorsanız sunroofsuz araçlara yonelin daha temizini bulursunuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı scoobz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla bordo'dan bukalemun renge döndü. 2 ya da 3 parçası değişik. motor swap idi.

araç hakkında bilgi sahibi olmak için videoyu izleyebilirsiniz kolay gelsin

Cağlar Gur - Deli gibi sevmek DOA mızda var .. 😂😂
    Coğrafya kaderdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla bordo'dan bukalemun renge döndü. 2 ya da 3 parçası değişik. motor swap idi.

araç hakkında bilgi sahibi olmak için videoyu izleyebilirsiniz kolay gelsin

Cağlar Gur - Deli gibi sevmek DOA mızda var .. ����
    Tesekkürler

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Safe Zone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nadir compact sevenlerdenim. Arac cok guzel duruyor ama ilk defa 28 comoact goruyorum, guzel swap olmus

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pardon ya telefondan giriyorum linke tiklayip elim carpmis su ilana tiklamisim

BMW / 3 Serisi / 328i / 328i / ''UNIVERSAL MOTORS'' 1996 BMW 328İ COMPACT M PAKET sahibinden.comda - 697525797

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.techturkey.com/forum/otom..._metallic.html

Forum üyelerinden birine giderse sevinirim , bakımlarında paradan kaçmadan temizlikle baktığım aracım satılıktır.
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X
    E46 2003 3.30Cİ Stellgrau

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle bir e36 alınır mı? Yoksa son sahibi mi olunur?

(detaylı bilgi vermemiş aslında pek ama 3.16i - otomatik araç- yürür olarak çok güçsüz belki ama araç 2.sahibinden yazınca masrafsız olunabileceği ihtimalini düşündüm?)

Kaportası düzgün gibi geldi yanılıyorda olabilirim.
    BMW / 3 Serisi / 316i / Standart / İkinci sahibinden sahibinden.comda - 630072327

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı scoobz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Facebook gruplarindan birinde paylasilan bilgi;

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uniquel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Facebook gruplarindan birinde paylasilan bilgi;

Pertten topladılar herhalde vazgeçmem için yeterli oldu tesekkür ederim

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Favoriydi, ama artık degil. Kimsenin de olmaması icin biraz uzun yazacagım.

Asagida resmini ve ilan linkini paylastigim arac ilana 69.000 TL'den ilana girdigi gün, forumdan @Gkn55 nickli gokhan abi whatsapptan aracı bana gönderdi.
    Uyku sersemi ilana bakıyorum, araba ok gibi.. Hem de 28..
    İlan acıklamasına bakıyorum, sahibi belli ki pek bilgili degil..

Neyse dedim gokhan abi araba güzel, napalım?
    Gokhan abinin de 2012 1.5dizel icon aracı var. Takasta üstüne biseyler verebiliriz. Zaten yaklasık 2 aydır kafayı kırdık temiz düzgün ve biraz da giden araba arıyoruz, acıkcası gemileri yakmıs durumdayız.
    Abi ara bi konus bakalım ne diyorlar takas yaparlar mı falan filan genel seyler iste..

Bi 15dk sonra gökhan abi aradı;
    -Bunlar arac hakkında bise bilmiyorlar, ilk sahibinden 1 sene önce almislar, bana eski sahibinin numarasını vereceklerler, onunla konusun o detaylı biliyor, dedi.

Tabi ilk sahibinden alınmıs falan diyince ben biraz heyecanlandım. Plaka icin arsiv karıstırıyorum, bulamıyorum. Hadi diyorum renkten bakayım plaka degismistir, yine yok.
    Saseden sigorta sorgusu yapınca;
    1998-2001 ilk sahibi
    2001-2019 nisan 2. sahibi (Bize ilk sahibi bu kisi dediler)
    Nisan ayı basında da bu ilanı acan kisilere gecmis arac. Kisiler diyorum cunku ilan Halil adına, araba Halil'in abisi Nadir'in üzerine.

Tabi bu asamaya kadar 2 yalan cıkmıstı ortaya;
    -İlk sahibinden degil, 2.sahibindendi. Hadi dedim neyse..
    -1 yıl once almamıslar, 20 gün önce almıslar aracı..

Sonra iste önceki sahibinin, Murat Bey'in, telefon numarası geldi. Bizzat ben konustum kendisiyle. Gayet aklı basında, 50 yaslarında, sıcakkanlı ve samimi konusan bir kisi kendisi. Aracla ilgili bildigi tüm detayları verdi bize. Zaten 18 yıllık sahibi.
    Özetle detaylar;
    -Aracı 39binde almış, aldıktan kısa bir süre sonra İstanbulda Motor ici 28e cevrilmiş, uzun oranlı bi differansiyel taktırmıs.
    -Aracın LPGsinin tankını degismis, dolayısıyla aracı almaya gelene onun faturasını da verecekmis.
    -Aracın tek kazası varmıs, park halinde cop kamyonu sol ön camurluk ve sol kapıya sürtmüs. baska kazası yok ama 2013 yılında komple tavan dahil cizikler ve temizlik amaclı boyatmıs aracı.
    -Bikac zaman once istanbuldan seferihisara dönerken arac kalorifer muslugu patlatmıs, farkına varamamıs dolayısıyla 14bin tl harcanarak motor tekrar toplanmıs yine 28 olarak.

Aracın gecmisi bu sekilde. E bunları anlatan adam da samimi olunca biz tekrar ilan sahibini aradık. Clio ile takas edebilecegini soyledi. Biz 7bin lira dedik, o da 1saat müsade istedi 1 saat sonra arayacagını soyledi.

Tabi ben de heyecanladım cunku kasası ok gibi duran, ici derli toplu olan, kozmetik kusurunu gormedigim bi aractı. Tekrar sigorta sorgusu yaptım bu bekleme sırasında. 2012-2013 sigorta doneminde 1 hasar görünüyor, bu hasara baglı olarak da sol camurlugun degistigi yazıyor.

Sonra gokhan abiyle tekrar konustuk, abi bak bu arabanın sol camurluk degisik olabilir, 7 lira teklif ettik ama kabul ederlerse ne yapcaz falan diye.. O da araba düzgün durdugu icin degisene takılmadı ve sorun degil dedi.

Yaklasık 1 saat sonra ilan sahibi tekrar aradı, "Eger aracınız dediginiz gibiyse üste 10bin alırsam takas yapabiliriz" dedi. Yaklasık yarım saat pazarlık icin konusmamıza ragmen 10 dedi baska bise demedi bizde "Tamam geliyoruz" dedik.

Sonra samsundan yapabilecegimiz tüm sorgulamaları yaptık.

Eski ve ilk plakası 34 VM 0960
    Güncel plakası 35 SGF 55
    Tek parca 2013 yılından 2000tl cıvarı tramer var.
    Aracı yapan ustayla da gorustuk. O da bostancıda yıllardır bmw servisi. Ordan da olumlu referans geldi.
    Servis sorgusu, donanım sorgusu, sigorta sorgusu vs tekrar yaptık.
    Seferihisar izmir e pek de yakın degil, izmirden birini göndersem araca diyorum ama hem uzak hem de benim kadar e36 bilgisine güvenebildigim birisini de tanımıyorum. Zaten sol camurlugu degisik olarak kabullendik. En son aksamustu saat 5gibi ilan sahibini aradık tekrar "Biz geliyoruz" dedik.

Hikaye buraya kadar cok da anormal degil. Gece yola cıkcaz 1100 km gitcez, gözümüzle görecez, noterden sonra tekrar 1100 km geri donecez. Evet pek akıl isi degil ama E36 boyle bise malesef.

BMW / 3 Serisi / 328Ci / TRDE TEKKK sahibinden.comda - 687579431

Bu olay 25 nisan persembe günü oluyor bu arada. Sabah en gec 10 da orda oluruz kafasıyla aksam 10 gibi yola cıkcaz.

Saat 8 gibi ilan sahibi aradı.
    -İşte aracıma 65 veren var da, bu şartlarda size vermem aptallık olur da falan da filan.
    Ben de en son dayanamayıp kendisiyle konustum,
    -Sen esnaf adamsın, verdigin bi söz var anlastıgımız rakam dogrultusunda 64 gibi rakamlara aracı almıs oluyorsun. Nakit tabiki avantajlıdır ama verdigin söz ve suan söylediklerin sana yakısmıyor, dedim. "Tamam abi gel haklısın" dedi. "Helalinden gel diyosan geliyoruz ama kafanda soru işareti varsa soyle" dedim. "Yok abi gelin" dedi.

Sabah 9bucuk-10 gibi Seferihisardaydık. Bulustuk falan aracın oraya gittik.
    Kendisi sanayide esnaf. Dükkanının karsısında babasının dükkanı. Oturduk cay soyledi, puğaca cörek vs biraz atıstırıyoruz.

Yazımın ilk bolumunde 2 kisiden bahsetmistim.
    Arac sahibi Nadir
    İlan sahibi Halil
    Simdi bir de bunların babası Sadık cıktı.

Biz cay falan icerken Clionun anahtarı istediler verdik, incelediler falan. Tabi aradan bi yarım saat falan gecti. Sonra babası geldi hic konu yokken, sohbet edilirken;
    -Kardes aracınız cok yorgun, arka stop catlak, bu araba icon degil arka camlar manuel, ön balatalar bitik. Üste 14.000 liradan asagi bu ticaret olmaz. dedi kestirip attı.

Bi sabır cektim cayımı puğacamı yiyorum. Gökhan abi biseyler anlatmaya calisiyo falan. Herkes bi salcalandı olaya. Boyle burundan kıl aldırmamalar falan basladı. Bi sabır cektim sessiz sessiz.

E36'ya daha bakmamısız gormemisiz bile. Adam kestirip attı olayı. Tabi biz de biraz yorgunuz ama alttan almaya, adamın soylediklerini duymamaya calisiyorum. O arada adam iste basladı ben 32 yıldır sanayideyim, 25yıldır araba alıp satıyorum falan demeye. Bi daha sabır cektim.

Sonra dedim "Cıkartın şu E36 yı da bi görelim" Halil denen eleman demez mi;
    -Araba dısarı cıkmaz bakcaksan araba orada.

Ben saka sandım guluyorum Gokhan abi gerildi tabi biraz ne diyosun sen falan gibilerinden. Ama araba dısarı cıkmıyor tabi.
    Halil'e hic cevap vermeden gittim Nadir'in yanına, aracı cıkartabilir misin dedim. Cıkarttı sagolsun. Sagolsun diyorum cunku hakkaten sanki araba benim de arkadasımdan rica ediyormusum gibi hissetmeye basladim

Tabi araba dısarı cıktı, boyle yanına gitmeden bakıyorum ok gibi. Caktırmamaya da calısıyorum ama aracı boyle 5metreden bakarken begendim yalan yok.
    Neyse salakta dolandım etrafında, araba rolantide de calıstı 15 dk falan. Hakkaten güzel araba. Sesi solugu kasası kozmetigi güzel. Altına bakmadım tabi ama gördügüm eksikler;
    -Sol camurluk degismis ve yan sanayi
    -Kapı sökülüp takılmıs, degisip degismedigini anlamadim. Kapanırken biraz sert kapatmak lazım.
    -Tavanda sunroof onunde macun emmeleri var, muhtemelen ufak curumeler vardı onları tamir ettiler ama macun emmis
    -Sag camurluk cıtası yok
    -Airbag ısıgı yanıyor

Baska da eksik göremedim araba. Yani kozmetik olarak benim diyen cogu arabayı bozar hakkaten. Yan sanayi cıvata bile görmedim diyebilirim. Dedim bi turliyim bakiyim. Alttakım güzel tık yok, direksiyon güzel, sanzıman differansiyel güzel ötmüyo. Baskı fena degil iyi sayılır. Gazlarken duman yok, rolantide koku yok duman yok. Sadece, yazılım yapılmadıgı ve egzoz orj 20 oldugu icin üst devirlerde arac kendini biraz sıkıyor ama altlar canlı, gaz tepkisi iyi. Biraz gıdıklanırsa güzel yururu olan bi 28 gibi olabilir.

Bu arada yeni farkedilenler,
    -İlanda 200.000km ama gösterge 223.000km
    -LPG hic islenmemis araca
    -İlanda lastikler sıfır yazıyor ama 2015 tarihli

Bunları da görmezden geldik.

Tur attım geldim ortalık gerilmis, gokhan abi clioya oturmus geri dönmek icin beni bekliyo. Baba Sadık oturmus cay iciyo falan Simdi araba güzel olunca ben de bos donmek istemiyorum tabi. Oturdum Sadık'ın karsısına;

-Araba güzel ama eksikleri ve bize soylemedikleriniz şunlar şunlar şunlar.. Biz buraya degisensiz arabaya geldik. Degisen var, tavanda macun var vs vs biraz saydım. Sen bi catlak stop ve fren balatasına 4bin yazdın, ben bu degismis camurluga kac yazayım? diyince adam bise demeden kalktı.

Böyle bi dünya var mı? Sen kalk 1100 km yol tep, sonra o kadar afra tafrayı yut, adam hic muhattap degilken sırf baba diye büyük diye aldık karsımıza adam yerine koyduk laf soyluyoruz, hem de onun dükkanındayım,, adam seni seyine takmazmıs gibi kalksın karsından gitsin.

-"Senin esnaflıgın bu kadar mı" diyip kalktım, Nadir'in yanına gittim. "Biz seninle konusarak bu kadar yol geldik, bi de baban cıktı 14bin deyip konuyu kapattı nasıl olcak boyle?" dedim. "Abi babam laf soyledi ne diyim ki ben simdi" diyince eyvallah dedik oradan ayrıldık.

Tabi benim cektigim sabırların haddi hesabi yok. Gokhan abi sinirden ön camı yiyecek. Cıktık dönüyoruz. Ben bi yandan Gokhan abiyi sakinlestirmeye calisiyorum, bi yandan da son bi sans yokmu yolu yokmu diye dusunuyorum. Dedim bi dur corba icelim dinlenelim oyle gideriz.

Corbayı icerken baktım o da sakinlesti, dedim abi tek bi sansımız kaldı. Biz bunları arayalım, yalvaralım, allah kitap ne varsa girelim, gerekirse dükkanda yatalım ikna edelim. Araba güzel ama 14 cok, biz son bi 11 diyelim, yalvar yakar bitirelim işi dedim. Aradık 11 dedik, Nadir 12.500 dedi. Yarım saat telefonda dil doktuk yok. Tekrar gittik yanlarına. 1 saat yalvardık. Yok olmuyor,, nuh diyor peygamber demiyor adam. Sabah 10dan beri anlasılamadı saat 13:30 oldu en sonunda gokhan abi tamam dedi 12500 anlastık tamam yeter bıktırdın dedi.

En son dedim liftte kaldırın da altını görelim, tamam dedi kaldırdı.
    Arabanın altı da cicek tabi. Yag kacakları var ama gözümüz görmedi. Biz uzun diff olunca büyük kafa vardır dedik ama yok. Dolayısıyla akslar da ince. Dolayısıyla saft, aks ve diff masrafımız da cıktı, hadi bunu da görmezden geldik.

Tamam dedim indir de yola cıkcaz bi yagına suyuna bakalım.
    Cubugu cektim, sildim tekrar taktım. Cektim yaklasık 2 2bucuk lt yag eksik!! Yok artık yanlısmı baktım diyerekten tekrar denedim ama yok en az 2 lt eksik yag. Eski sahibini aradım, dedim boyle boyle.. 3000km once castrol magnatec 10w40 koyduk diyince iyice kıllandım, suyu actım bulanık...

Aklım almıyor,
    Altındaki terlemeler oyle cok yag eksiltmesine sebep olmaz.
    Araba yag yakmıyor, bu kadar cok eksik olan arabanın yag yakması farkedilmemesi mumkun degil. Ki benim 280binde anahtar degmemis aracım bile 10binde yarım lt yag eksiltiyordu.
    Hadi dicem ustası yagı eksik koydu. Ama hic isi bilmeyen adam bile, ne kadar koyacagını bilmese bile, cubugu cekip kontrol eder yani bu nasıl bi kafa?
    Tek alternatif kalıyo blok catlak suya karısıyo falan diye dusunmeye basladım.

Gokhan abi dedim, "Bak az para vermiyoruz, bu paraya alacagımız arabanın yagı bu kadar eksik olmamalı, basiretmiz baglanıyor bi dusunelim" dedim.
    "Düsünmeye gerek yok bırak gidiyoruz" dedi.
    Biz bunları konusurken Nadir de gidip 5lt lik su bidonunda acık yag getirince biz iyice tiksindik.

Simdi özetle, 4 saat boyunca ugrastıgımız aracı, 10.000tl ye anlastıgımız halde 12500e okey dememize ragmen almadan geri donduk. Güzel bi 2200km yol yapmıs gezmis olduk
    4 ay önce bahsettiğim arac tekrar aynı kişilerden ilana girmiş.
    Sorunu giderildiyse de satılmasın diye paylasiyorum. Hakkım var onlarda

BMW / 3 Serisi / 328i / 328i / 328i SAFKAN NOKTA HATASIZ sahibinden.comda - 731592466

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 ay önce bahsettiğim arac tekrar aynı kişilerden ilana girmiş.
    Sorunu giderildiyse de satılmasın diye paylasiyorum. Hakkım var onlarda

BMW / 3 Serisi / 328i / 328i / 328i SAFKAN NOKTA HATASIZ sahibinden.comda - 731592466
    Okurken ben sinirlendim, gecmis olsun

Gkn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hala 3.20 arabaya 3.28 diye ilan açıyorlar ya

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzer bir durumu ben de yaşadım. Bu sebeple il dışında araba bakmıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sahibinden.com Hata Sayfası

araç hakkında ne düşünüyorsunuz? arka sağda bir sıkıntı var ama çözemedim çamurluktan mı yoksa stoplardan mı diye.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)