User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
59 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: mercedes benz A serisi kullanıcı yorumları

lucky Jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ancak eve geldim kusura bakmayın, biraz geç oldu ama cvp vermeye çalışayım. En azından birebir kullanıcısından yorum almış olursunuz
    Alıntı ayku82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sorayım o zaman A180 ile 200 arasında motor - güç anlamında bariz farklar var mı ? İşçilik kalitesinden çok dem vuruluyor hakikaten cok mu kötü iç mekan kalitesi. Makyaj gördü mü araç veya ilk model yılı sonrası belirgin sorunları düzeltildi mi ?
    1- A180 le A200 arasında bariz bir motor gücü farkı var ve 180 den 200e geçip kullanınca anlıyorsunuz. a180 ler 122 a200 ler 156 beygir, ciddi hızlanma farkı var bir kere

2. İç mekan kalitesi ise göreceli bir kavram bundan önceki cooper s ime göre çok daha kaliteli ve şık ama eski 3.30 uma göre düşük kalitede.
    İç mekan kalitesinin kötü olduğundan dem vuranların neye göre yorum yaptıklarını bilmiyorum ama bana sorarsanız verilen paraya göre gayet tatminkar. tabii ki bir e class kalitesi beklemeyin ama bana sorarsanız yeterli.
    Öyle internette dolaşan videolardaki gibi orasından burasından,ön konsoldan vs ses gelmiyor en azından benim aracımdan ve arkadaşımın aracından gelmiyor öyle diyim.

3. araç dış görünüş olarak olmasada makyaj gördü şöyle ki;
    misal benim araç ilk çıkan partilerden benimkinde yol bilgisayarı dot matrix ekran ve emniyet kemerlerinin ses yapması ile ilgili ilk partilerde fix olan bir problem vardı,ayrıca bazı partilerde de yolcu tarafı airbag çökmesi durumu vardı.
    Yolcu airbagleri ile ilgili sorun olan araçlar geri çağırıldı ve düzeltildi.
    Şimdi yeni partilerde bilgi ekranı renkli lcd ekran olarak geliyor CLA nın ki ile aynı yani,
    emniyet kemeri problemleri düzeltildi,bahsettiğim airbag hatası ise yok.
    yani makyaj olarak Led yol bilgisayarı paneli; düzeltilenler olarak da airbag,emniyet kemerini sayabiliriz,belki benim bilmediklerimde vardır

Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araç dizelmi?
    daha önce hangi aracı kullanmıştınız bir kıyaslama yapsanız ne dersiniz?
    benim ilk görüntüde gözümü korkutan arka tarafı oldu..ön koltukların büyüklüğü ve kısa cam mesafesinden dolayı arkası biraz basık geldi

bunlara cevap verirseniz sonrasında motor hakkında bir kaç sorum olacak
    amg olarak style ve urban paketleride var..tam olarak emin değilim hepsi amg mi yada normal bir urban ile urban amg arasında jant bodykit farkımı var yoksa yay amortisör farkları varmı

çok yormadan azar azar sorayım
    1. aracım dizel değil benzinli ama 180 cdi dizel motorları mercedes renault ortak yapımı dizel motor hatta bildiğim kadarı ile yeni clio ile aynı, ben alırken özellikle tercih etmedim zaten ben alırken dizellere amg line vermiyorlardı.

2. daha önce 2x 106 gti,206gti, honda civic,bmw 3.16i,bmw 3.30ci,mini cooper s sahibi oldum,
    kıyaslama olarak 3.30ci ve 3.16 iç mekan kalitesi bu araçta yok ama bence diğerlerinin hepsine fark atar.
    Diğer konularda ise bu araçlar arasında en az yakanı bu araç.
    ben memnunum şu anda ama satarsam bi daha alır mıyım?
    almam,gider 3.20 d alırım 2010-2011 keyfime bakarım.
    şekli şemali güzel yakıtı güzel ama hiç bir zaman bir 3.20d hatta dediğim gibi bir 3.30,3.16 kalitesinde bir araba değil.

3. arabanın görüş açıları tamamen rezalet dedğiniz gibi o konuda söyleyecek bir şey yok hakikaten. hatta bi daha teste giderseniz şöyle yapın kafanızı çevirip arabanın sağ arka köşesine bakmaya çalışın ne dedğimi daha iyi anlarsınız

Ama biz 4 kişi tatile gittik geldik arka diz mesafesi, rahatlık ve konfor bakımından hiç bir sıkıntı yaşamazsınız ki benim arabam amg line yani alçaltılmış süspansiyon ve yaylar standart donanımda var. buna rağmen gayet konforlu yolculuk ettik,
    bu arada bozcaadaya git gel oralarda dolaştığıımız vs 1100 km yaptık ortalama tüketim 6.4 dü.

4. Bildiğim kadarı ile yazayım a180 cdi ve a200 cdi da amg line opsiyonel alabiliyorsunuz o da sanırım 10-12 bin tl arasıdır,

Benzinlilerde ise amg line araçlar zaten belli a180 amg,a200 amg yani urban amg veya style amg diye bi şey yok. ama şu var mesela a180 amg alıp ben amg alçaltılmış süspansiyon istemiyorum urban paketin konforlu süspansiyon paketini istiyorum diyip değiştirebiliyorsunuz,bu da yeni başladı ben aldığım zaman amg line arabalara konforlu süspansiyon seçeneği vermiyordu mercedes.

A200 alırsanız bi-xenon standart geliyor,a180 lerde yok ama kesinlikle bixenon ekletin çünkü arka farlarda ledli oluyor ve ön farlarda ledli gündüz farları oluyor. sonradan taktıramazsınız 4000€ sadece ön farlar, ben taktıramadm ordan biliyorum
    Dediğim gibi bunlar benim bildiklerim ama siz yinede bir konfigratore bakın. bu arada ben aldığımdan beri (mart ayı) 7 bin tl zam gördü araba söylentiye göre
    ocak ayında yine zam gelicekmiş onuda belirteyim.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    klavyene sağlık çok teşekkürler verdiğin bilgiler için

benim bulduğum araç 2013 model 5000 kmde dediğin gibi ışık paketli bixenon ledli stoplar 18" jant beyaz ve sunrooflu

sanırım bir test sürüşü yapmam gerek
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    klavyene sağlık çok teşekkürler verdiğin bilgiler için

benim bulduğum araç 2013 model 5000 kmde dediğin gibi ışık paketli bixenon ledli stoplar 18" jant beyaz ve sunrooflu

sanırım bir test sürüşü yapmam gerek
    eyvallah, şekil şemal 10 numara bence,ben isteyerek mavi amg aldım çokta memnunum piyasada fazla olmayan bir renk,ama arkadaşıma dağ grisi amg aldırdım o da çok piyasada olmayan bir renk,bence en güzel iki rengi bunlar. gerisi sana kalmış bir şey arabayı beğendiysen al, fazla sağdan soldan gelen yorumlara takılma, öyle aldım pişman oldum diyeceğin bir araba kesinlikle değil. hatta hangi araçtan buna geçeciğine göre memnuniyetin bile artabilir. bana cooper s den sonra cennet gibi geldi
    Allah gönlüne göre versin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arac 2011 de mi cikti ? Lucky soyledigin makyaj zannedersem 2013 modellerde yapildi dogru mudur ? Bu arada 6.4 lt 1100 km icin bence cok guzel bir deger, ciddi ciddi A200 AMG 2013 dusunucem..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ayku82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arac 2011 de mi cikti ? Lucky soyledigin makyaj zannedersem 2013 modellerde yapildi dogru mudur ? Bu arada 6.4 lt 1100 km icin bence cok guzel bir deger, ciddi ciddi A200 AMG 2013 dusunucem..
    ben 2013 mart teslim aldım ama sanırım 2012 aralık üretimi benim araç,arkadaşım a200 bu ay başında teslim aldı,onunki 2013 fabrika çıkışlı onun ekranı renkli ekran.

Aborasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mercedesin yüzkarası,kör nokta dolu,önünden başka yer göremiyorsun sürüş esnasında.geri görüş 0, kamera koymuşlar teyip kapalıyken göstermiyor,içindeyken mercedes sürüyormuşsun
    izlenimi vermiyor..bence fuzuli yapılan bir araba..
    2 kere 2 kaç eder sorusuna;pek bişey etmez diyen çocuğun kafasını yaşamak istiyorum

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler darilmayalim alinmayalim ama tum yorumlarida tek tek okumadim gerci de olumsuz yorum yapan arkadaslarin pekde premium markalardan birine sahip olmadigi gozume carpti

Kadir inanirin bir filmi vardi o geldi aklima valla

Benimkide bu haftaici gelecek Allah kismet ederse bir sorun olmazsa.

O zaman tek tek cevaplarim sorulari surasi soyle burasi boyle diye

Ben hep parama ve isteklerime gore kendime gore en iyi tercihleri yapip satin almalar gerceklestirmeye calisirim.Bu arabada yine bunun sonucu olarak gunluk kullanim amaciyla siparis edildi.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu sahibine alternatif olarak soyluyoru cla nasildir?

Aborasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski patronumda var a180 dizeli,onu kullanıyordum,ben nacizane gözlemlerimi paylaştım
    2 kere 2 kaç eder sorusuna;pek bişey etmez diyen çocuğun kafasını yaşamak istiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aborasi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski patronumda var a180 dizeli,onu kullanıyordum,ben nacizane gözlemlerimi paylaştım
    Anladim ama A dan baska hangi mercedesleri kullandinda bu sonuca vardin mesela onemli olan bu.

Mesela su an guncel M6 da bile ic tasarim esinlenmeleri bildigin 3 serisi yada 1 serisi ile ayni

Bu mercedesdede boyle audidede.

Insallah gelince memnun kalirim arabadan,oyle olacak saniyorum.

Bana gore daha arabayi gormeden soyleyebilecegim tek negatif sey otomatigi ile manuelin vergi yuzunden bu kadar fark olmasi

Oda olmayaydi iyiydi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Halil , dizel AMG'de otomatik secenegi var mi yoksa sadece duz vites mi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomatik varda o 1.8 motor o yüzden vergi farkediyor oda 30bin ekliyordu sanırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aborasi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mercedesin yüzkarası,kör nokta dolu,önünden başka yer göremiyorsun sürüş esnasında.geri görüş 0, kamera koymuşlar teyip kapalıyken göstermiyor,içindeyken mercedes sürüyormuşsun
    izlenimi vermiyor..bence fuzuli yapılan bir araba..
    Mercedesin yüz karası derken daha önce ne tarz arabalara bindiniz? mercedes tecrübeniz nedir kaç farklı mercedes sahibi oldunuz veya hatta patronunuzun,abinizin,bir arkadaşınızın olması dışında A serisi ile aynı segmentte kaç araba sahibi oldunuz tecrübe ettiniz? yorum yapmak için bu araçlara sahip olmak tabii ki gerekmez ama mercedes in yüz karası diyebilmek için segmentte veya mercedes'lerde engin bir tecrübe sahibi olmanız gerektiğini düşünüyorum.

Ayrıca "TEYİP" kapama düğmesi değil o bastığın komple audio 20 yi kapama düğmesi mute tuşuna basıcaksın müzik dinlemek istemediğin zaman,o zaman geri kameran çalışır. kontağı kapatıp daha sonra bu araba yürümüyor demek gibi bir şey yazdığın.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı halilcakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler darilmayalim alinmayalim ama tum yorumlarida tek tek okumadim gerci de olumsuz yorum yapan arkadaslarin pekde premium markalardan birine sahip olmadigi gozume carpti
    Konuda yorum yapdığım için üstüme alındım.. bende şu anda a62.0 tdi ve corvette c5 var sanırım yeterince premium sende alınma darılma kızmaca yok ama altındaki a kasayı sırf mercedes diye premium mu sanıyorsun
    bu arada güle güle bin Allah daha güzellerini nazip etsin.. inşallah bir gün e kasa 5 kasa s kasa falan sahibi olursun o zaman premium un açılımını çok daha iyi anlarsın ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oyyy oyy

mercedes audi bmw bunlar premium marka sayılır bahsettiğim o

ama işte üste alınmak istemiş alınmış birşeyler yazmışsın şimdi bende cevap yazsam tam sidik yarışına dönecek

benim kadar corvettelerle ilgili bir adama corvette c5 den bahsetmen ise gerçekten güzel ama

neyse dediğim gibi bence parasına göre iyi bir araba olacak sanıyorum

bu felsefem corvette içinde hep böyleydi parasına göre çok iyi diye.

bir sorun olmaz arabayı teslim alırsam sorunsuz o zaman merak eden arkadaşların sorularını cevaplarım tek tek

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı halilcakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oyyy oyy

mercedes audi bmw bunlar premium marka sayılır bahsettiğim o
    Araban çok güzel güle güle kullan sadece sırf mercedes diye bence pahalı o kadar.. yoksa ben asla arabaya kötü bir laf etmemişimdir benim laf ettiğim şey parası..

hani mercedes o segmentte bir araç yapıyor fiyatıda inceden bir makul tutsaydı fazlada değil çok az bir makul tutaydı gene halk işi markalardan üç beş pahalı olsaydı o zaman derdik mercedes daha ne olsun fiyatıda çok makul kesinlikle alınır.
    zaten araçda o denli peynir ekmek gibi satardı ikinci elide baya bir kuvvetli olurdu..
    neticede segmentindeki araçlara bakılırsa onlardan bir artısı yok..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi a180 cdi ye binin test edin ardından da bi bmw 116d ye binin kullanın test edin, aradaki dağlar kadar farkı görün, Mercedes cok vasat. en az 10 tane de mercedes modeli kullandım en vasat şu güncel modellerden a serisidir. Evet çok kör nokta var. Teyp olayıda saçmalık kendi sciroccomda TEYP kapalıyken arka kamera acılıordu anlık olarak. O konu saçma gerçekten. Benim demek istediğim bmw bu segmentte daha önde.
    1996 BMW E36 325i Sedan Turbo
    2008 BMW E92 M3
    2017 BMW F82 M4 Competition
    #unptuned

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar sizce bu araba ne kadar ve o paraya dediğiniz başka arabalar neler merak ettim doğrusu şimdi?

Galiba burda yanlış bir bilgi var gibi.

Bende sipariş vermeden önce bmw audi gezdim aralarından en hoşuma giden bu oldu ki hanımında günlük kullandığı arabası a1 ve süper memnunuz arabadan yani buna rağmen bu arabayı tercih ettim

EMG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    düşünen olursa kuzenimin aracını satıyoruz a200 benzinli otomatik kırmızı amg paket mengerler çıkışlı 6.000 km de boyasız

harman cardon
    koltuk ısıtma
    cam tavan
    vs dolu bi araç

özel sipariş ile sıfır olarak almıştık ilgilenen varsa pm atabilir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)