User Tag List

Sayfa 13/17 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon
313 sonuçtan 229 ile 247 arası

Konu: Nereye Gidiyor Bu Piyasa ?

sercanavcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 is aracımı 20000 tlye sattım şimdi arabasızım temiz araç bulamıyorum siz siz olun iyi para verdiler vereyim die satmayın aracınızı

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piyasa yükseldi evet aracı olanlar için avantaj fakat yeni araç almak isteyenler için ise dezavantaj..

Benim aracımın degeri 43-44bin lira idi şu anda 46-47 yapıyor..Fakat almak istediğim araç 45-50 arası iken şu anki fiyatlar ile 52-60arası değerler biçiliyor..Bende satma fikrimi bir başka zamana erteledim..

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kubilay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Connecting site...

Şimdi şu yukarıdaki araç sitede de ilanı olan 07 LLG plakalı araç , eski plakası 07 TM olan. Sitedeki fiyatı 58 bindi, satılalı 13 gün olmuş, şu anki fiyatı 70 bin. Herkesin bahsettiği şey tam olarak bu, sıfır fiyatlarından ziyade fırsatçıların artması.
    Alıntı Pulover Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bu konu hakkında birşeyler yazmak istiyorum.

2014 Şubat ayından beri 2007 model Audi TT bakıyordum. Mart ayında bağcılarda güzel bir audi tt buldum. Konuştuğum çocuk sahibiydi. Kazasız ve tramersiz TT için 73 bin TL istedi. 1 hafta sonra arabayı alma niyetiyle gittim. Haliyle pazarlık sünnettir mantığıyla az da olsa pazarlık yapmak istedim. Sahibi pazarlık yapmayacağını söyledi. Ben de çıktım gittim.

Ağustos ayında her zamanki rutin sahibinden ilan kontrollerimi yaparken, Mart ayında baktığım arabayı ilanda gördüm ve fiyat olarak 82 bin yazılmıştı. Hemen ilanı açanı aradım.

Son olurunu sordum. 78 bin dedi. Arabanın geçmişini bildiğimi söyleyince , evet ben 73 bine aldım dedi.

Şu anda ilan kalktı ve başka bir galeri aynı arabanın ilanını açtı. Yazılan rakamı söylüyorum 88 bin.

Şimdi TT'lerin değeri mi arttı yoksa bu galerici milleti suni bir piyasa mı yaratmaya çalişiyorlar.

Arkadaşlar lütfen bu yüksek fiyatlarla spor araba almayın. 1 senedir spor araba arıyorum. Hala bulamadım. Alacaksanızda pazarlık olarak kafanızda bir fiyat belirleyin. Bir Audi TT'nin değeri sizin için 75 bin ise, alacağınız aracın fiyatı ne olursa olsun 75 bin teklif edin.
    İşte olay bundan ibaret.

0 ları ve 1-2 yaş araçları boşverin. Piyasayı bu zihniyet bozdu. Tekrar tekrar yineliyorum geliri bir türlü artamayan , vasfı da olmayınca satın alma gücündeki düşüşü ; al sat çılıkla telafi etmeye kalktı büyük bir kesim.
    -Fırat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunlar hep S2000

Emre Akçay
    Misafir
    Vw 4 ay sıra bekletiyor. Hyundai-Kia ise gemiden indirdiği araçları 4-5 gün içinde satıyor. Hal böyleyken fiyatların daha da artmasını bekliyorum ben.

AdemAr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İmzanı ve otomobil bölümünü güncelle.
    vurma yüzüme

GokhanK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi ara yine böyle bir furya patlamıştı. Millet deli gibi sıfır araç aldı kredilerle. Sonra bir diğer kesim gidip hacizlerden topladı o araçları. Çok uzak değil yakındır yine patlaması bu şekilde... O zaman işte herkes hakkıyla araç alıp satar...

ozan gülle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanK. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi ekstra? fr lar zaten standarta kırmızı çıkıyor? renk parası vermemiş? 18" jant 1150 tl o da dahil sunroof ta içinde. Led paketi zaten var fr ın? Anlıcağın düz araba almış adam binmiş 20k km yapmış. Getirmiş birebir sıfırıyla aynı paraya satmaya çalışıyor?! Bide üstüne fazla para istiyor.

Kimse yanlış anlamasın herkesin parası malı kendine. Ne kadara isterse satar. Kimse kimsenin gırtlağına binip zorla araç satmıyor. Ama bana vicdansızlık geliyor sfırı 63bin olan aracın ikinci eline 63 bin istemek!
    Arkadasim bravo harika tespit eskiden bayiden ciktinmi aracini satmaya kalk en az 5 bin deger kayberdi simdi almis kullanmis daha cok para istiyor anlamiyorum bide aliyor insanlar bende fr bakiyorum gecen bi saticiya anlatamadim sunroofsuz led paketsiz 2014 lere bu para istiyorlar diyor istedigi parada 59 lira 2 saate yakin konustuk artik sunroof standart diyorum led paket standart diyorum hayir diyor arabanin sifiri en son 59,500 e satilmis bu kullanmis arac 10 bini gecmis 59 istiyor piyasa boyle diyor bide ihtiyaci varmis acilmis

Okan.A.A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanlar kredi çekerek 0 araç alırken ufak bi detayı atlıyolar , gelecekten yediklerinin farkında değiller. Nasıl yani derseniz 5 sene 10 sene lik krediler var. İnsanlar daha sahip olamadıkları kazanamadıkları (belkide kazanamayacakları) parayı hipotek ediyolar resmen. Ben gidişi hiç hayra alamet görmüyorum , hatta ek civicini 22 bin tlye satmış biri olarak piyasadan şikayetçiyim

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ozan gulle.suc o araci alanda almasin arkadas okadar paraya adamin elinde kalsin mal o paraya bak ne oluyor sonra.kimse hesap kitap yapmiyorki arkadas dogru demis icralik olursalar sasirmam nerden geliyor milletr bu para anlamiyorum acikcasi. Nasil bukadar para kazaniyorlar banada soylesinler.

ozan gülle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozan gulle.suc o araci alanda almasin arkadas okadar paraya adamin elinde kalsin mal o paraya bak ne oluyor sonra.kimse hesap kitap yapmiyorki arkadas dogru demis icralik olursalar sasirmam nerden geliyor milletr bu para anlamiyorum acikcasi. Nasil bukadar para kazaniyorlar banada soylesinler.
    Ben almiyorum sen almiyorsunda kim aliyor bu fiyatlardan onlari cok merak ediyorum sokaktanmi topluyorlar paraya acaba ben almis olsam gonul rahatliyla binemem bile bile 5 lira fazla verdim diye

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önceki posta yazdığım arkadaş dün 15.500 vermiş aracı.
    18.500 istiyordu verdiği fiyat ortada.
    İnternet piyasasına inanmıyorum diyor bende inanmıyorum.
    Biri denk getirip satıyor yüksek fiyata bu sefer hadi bakalım bizim bilmem kim satmış bende satarım yaz 20 bin.
    Almayın arkadaşlar olsun bitsin.
    Marv (Mickey Rourke) on the Mercedes:

"The padre drove a Mercedes, or at least that's what they're passing off as a Mercedes these days. Modern cars, they all look like electric shavers."

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozan gülle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben almiyorum sen almiyorsunda kim aliyor bu fiyatlardan onlari cok merak ediyorum sokaktanmi topluyorlar paraya acaba ben almis olsam gonul rahatliyla binemem bile bile 5 lira fazla verdim diye
    bende anlamıyorum kım alıyor. sanırım hesap kıtap yapmayan kısıler alıyor.hadı dersinki arabada hıc bır bakım masrafı bıle yok veririsin 2-3 daha fazla ama millet uçmuş. bende oyuzden şuan arabasız kaldım

HKND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son 2 aydır yoğun olarak araba arıyorum, herkes tok satıcı olmuş, arabaları gözlerinde altın değerinde, oluru ne olur diyorum küfredercesine 250 TL'sini almam diyor ��. Facebook'un ardından sahibindende işsizlik abidesi olmuş. Bazı arkadaşlar suçu sahibinden e bulmuşlar evet doğru tespitte bulunmuşlar, bizim halkımız bedava buldu mu b*kunu çıkartır, koysunlar bakalım ilan başı 10 tl'den arabalarını siteye! Eskiden pazara gittiğimizde satıcı kafasında az çok belirlediği fiyata pazardaki diğer emsal aracın fiyatından haberi olmaksızın satmaya çalışırdı, şimdi ise biri yüksek fiyattan ilan açıyor diğerleride benimki eder diye aynı veya yüksek fiyattan ilan açıyor. Diğer bir sebep ise galericilerden başka herkesin al-satçı fırsatçı olması çevremde o kadar çok kişi var ki gördüğüm bu işle uğraşan artık ev geçindirir hale gelmiş, burda galericilerin suçu ne? Onlarda vergi vermesin, dükkan açmasın o zaman? Devletin bir düzenleme getirmesi lazım.

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HKND Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son 2 aydır yoğun olarak araba arıyorum, herkes tok satıcı olmuş, arabaları gözlerinde altın değerinde, oluru ne olur diyorum küfredercesine 250 TL'sini almam diyor ��. Facebook'un ardından sahibindende işsizlik abidesi olmuş. Bazı arkadaşlar suçu sahibinden e bulmuşlar evet doğru tespitte bulunmuşlar, bizim halkımız bedava buldu mu b*kunu çıkartır, koysunlar bakalım ilan başı 10 tl'den arabalarını siteye! Eskiden pazara gittiğimizde satıcı kafasında az çok belirlediği fiyata pazardaki diğer emsal aracın fiyatından haberi olmaksızın satmaya çalışırdı, şimdi ise biri yüksek fiyattan ilan açıyor diğerleride benimki eder diye aynı veya yüksek fiyattan ilan açıyor. Diğer bir sebep ise galericilerden başka herkesin al-satçı fırsatçı olması çevremde o kadar çok kişi var ki gördüğüm bu işle uğraşan artık ev geçindirir hale gelmiş, burda galericilerin suçu ne? Onlarda vergi vermesin, dükkan açmasın o zaman? Devletin bir düzenleme getirmesi lazım.
    çok doğru dedinizz
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes malına istediği fiyatı yazar ama sadece yazar fahiş fiyatlarla satan çok yoktur diye düşünüyorum hele ki spor araçlarda bu daha zor biliyoruz ki aylarca ilanlarda kalan bir çok bu durumda araç var..

ALPhan japan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 is hb lere 23 24 yazıyolar milletde bu fiyatlarda sanıyo ama satılmıyor araçlar aylarca sürünüyo sahibindende

MeJo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ALPhan japan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 is hb lere 23 24 yazıyolar milletde bu fiyatlarda sanıyo ama satılmıyor araçlar aylarca sürünüyo sahibindende
    aynen civic sport ep2 ler de 30 larda ama satan yok alayı aylardır ilanda takip ediyorum
    Alıntı tünayK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    goduum değil koyduğum olması lazım...

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    nettede çok çakallılar dönüyor mesela bir arabayı ilana koyuyorlar ilanı açanlar fahiş fiyattan sonra satıldı diye ilanı kaldırıp bir iki hafta sonra tekrar başka hesapdan farklı fotolar çekip yeniden ilana koyuyorlar farklı fiyatla aynı aracı.. falan filan milletde satıldı sanıyor o fiyata satıldıysa benimkide satılır diyor ...
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)