User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: 300c 3.0 crd alıcaz???:D

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

300c 3.0 crd alıcaz???:D

Yine bi araç konusu ama bu sefer değişim değil , babaya bakıyoruz.Geçen yıl chrysler sebringi arsa takasına verince baba 560sel le gezmek zorunda kaldı ama tüketim gökyüzünde seyredince araç arayışına girdik.Hem sürekli kullanmak ta istemiyorum onu.
    Üst limit 65 , 68 geniş şekli şemali yerinde bi araç olsun istiyoruz.Adam ilk çıktıından beri 300c fanı , bende arkadan itiş otomatik olsunda ne olursa olsun modundayım.Geçen sene aldığımız sebring hiç üzmedi bizi.Fiyata göre kasanın güzelliği , konforu performansı herşeyiyle çok memnun kaldık.İç melzeme ve vites konsolu yerleşimi biraz cinsti ama onun harici dıştan çok güzel geliyordu gözüme.300C için de aynısı geçerli sanırım.İç mekan malzeme kalitesi çok iyi değil diyorlar.Onun harici sakın girme bulaşma denilecek bişeysi var mı?Hangi kasada kullanıldığını bilmesemde 3.0crd mercedes motoruymuş sanırım.Onuda bi artı olarak görüyorum.Motor kondisyonuna göre eko bi yazılımla altların torku arttırılır , detay temizlik sonrası devam edilir.Alternatif olarak e90 5 baktım dizel yada lpg (5.20i hariç) ama onlarında hakikaten temizi yok ve heryerde çok var.Mercedes w211 içinde aynı durum geçeli artı mercedesin yüzü çok eskidi.Bu iki akternatif arasından 300c çok daha karizmatik geliyor tasarım olarak.Ne dersiniz alınır mı 300c?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güncel,,,,

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorun cıkaran bı arac degıl.motor mercedes o yuzden sıkıntı olmaz.ust lımıt 68 e gore duzgunu bulman zor onu belırteyım

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E320 Cdi w211 Mercedes ile aynı motora sahip.Şanzımanı falan pek sorunlu değildir.Motoru yazılım vs ile iyi güç kazanıyor önü açık sayılır bir yere kadar.W211 kasada aynı motor çok iyi olsa da 300c o kadar seri değil, kardeşi w211'e göre ağır çünkü.
    Şasi de 211 ile aynı bu arada.Boston Acoustics ses sistemi var ve gayet iyiydi.Çok kar yağdığında bass açıp kar temizlemeyle uğraşmıyorduk fikir vermesi açısından.
    Trim sesleri, malzeme kalitesi bir w211 ile kıyas bile edilemez ama çok da kötü değildir.Arkada eğlence paketi olan modelleri de var ama o fiyata bulunur mu bilmiyorum.Mümkünse makyajlı, sunroof ve arka koltuk ısıtmalı olandan alın kullanırken hem memnun eder, hem de satması kolay olur piyasası iyi sayılır görüntüsünden dolayı.
    Çok da sağlam araç bu arada.2010-12 yılları arasında amcam kullandı.Kırmızı ışıkta geçen, 50kmh ile ilerleyen bir beton mikseri araca sol ortadan girdi.İnsanlar bizi öldü sandığı için yardım bile etmedi, amcamın kolu kırıldı, ben de ufak yanıklarla çıktım araçtan.Biz indikten sonra geldiler hep, artık siz düşünün.Ne yazık ki bu esnada araç perte ayrıldı.Bu arada sözü geçmişken iyi baktırın, ilanların çoğunda kilometre ve hasar durumu yanıltıcıdır.

Aklıma başka öne çıkan bir durum gelmedi, merak ettiğiniz bir şey var ise bildiğim kadarıyla yanıtlarım.Şimdiden alacağınız aracın hayırlı olması dileğimle.

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıncaksa kesinlikle makyajlı alınmalı yoksa beyinleri parçaları makyajlıyla güncellenmiş olan tercih edilmeli
    Bi anda sam beyni bozulup yolda koltuk kendi kendine hareket filan edebilir
    Bende zamanında araştırmıştım böyle bi problem duyunca makyajlı fiyatıda uçuk olunca vazgeçmiştim
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Makyajlıların fiyatları yüksek maalesef , onun için ilk çıkanları tercih edicez.2.7 bizim şbringe anca yetiyordu.Onun için 300 e gitmez diye düşünüyorum.3.5 te tanımadığımız , huyunu suyunu lpg uyumunu bilmediğimiz motor.3.0crd hiç değilse Mercedes motoru, ama araç temizse km'ler ne kadarsa kadar çıkabilir?Tümetim şehir içi yaklaşık ne olur?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı motor aynı şanzumanlı jeep commander kullanıyorum.
    Şehir içi trafiğinde (Ankara) 11-12 litreyi görüyorum.
    Şehirler arasında ise 9,5-10,5 yakıyor.
    Aracım sürekli 4 çeker hatırlatırım.

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen bizde de şehir içinde 11-12 litre yakıyordu.
    Uzun yolda 7-8,5 litre arası değişiyor.Benzinliler tork fakiri kasa da ağır olduğu için çok yakar diye düşünüyorum abi, fikir sahibi olunan motorlar da değiller pek, bilen yok fazla.
    Aracın temiz olması öyle ucu açık bir tanım ki abi. Yeri geliyor 600.000km yapmış araç 300.000km yapmış olandan daha temiz, diri oluyor.
    Kilometre 200.000 üstü ise kesinlikle kompresyona baktır, enjektör ve pompa değerlerini ölçtür.Kaporta durumu da adamın dediği gibi çıkarsa bence al, uygundur.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler