User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
58 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Bahçelievler Final Otomotiv'in araçları hakkında bilgisi olan ?

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim anladığım bu pertçiler... ama yine yalan dolancı o gerçek değişmiyor malesef.
    1. aracımızın sadece görünen hasarı vardır piyasa değeri 60 bin, aracımız 40 bin tl dir istenirse 2 bin tl ye toplanıp verilir. HADİ CANIMM okadar kolaysa okadar zarar etmessin.
    2. görünen hasar hiç bir zaman neredeyse gerçeği yansıtmıyor ve 2 bin tl ye toplamak mümkün değil.
    kısacası YALANCILIK diz boyu. %99 olduğu gibi galerici geçirmasyon ayakları

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aga uyanık olacaksın ki olmuşsun

O yüzden ya hiç bu ilanlara bakmayın

Yada araçlara çok iyi bakın baktırın

Her denilenlere yazılanlara inanmayın

Ben neler gördüm

Şiir gibi yemin ederim

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı exca- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yiğit güzel diyosun güvenmemek lazım da, herkes senin gibi arabadan anlamıyor işte. Zaten anlaması da gerekmiyo bana kalırsa. Yükümlülük satıcıdadır her zaman, sattığı malla ilgili gerekli bilgiyi vermesi gerekir. Bi laf var ya hani o cuk oturuyo, Hırsızın hiç mi suçu yok?
    bi kere yazan ile söylenen farklı olunca baştan güvensizlik bu iş. hiç kurcalamam basar giderim başka arabamı yok sanki

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yiğit güzel diyosun güvenmemek lazım da, herkes senin gibi arabadan anlamıyor işte. Zaten anlaması da gerekmiyo bana kalırsa. Yükümlülük satıcıdadır her zaman, sattığı malla ilgili gerekli bilgiyi vermesi gerekir. Bi laf var ya hani o cuk oturuyo, Hırsızın hiç mi suçu yok?
    Aga mutluluklar ülkesi isviçre,norveç gibi yerlerde yaşamıyorsun burası Türkiye , yediğin yemeğin bile içine bakıp yiyeceksin.
    imzasız..

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aga mutluluklar ülkesi isviçre,norveç gibi yerlerde yaşamıyorsun burası Türkiye , yediğin yemeğin bile içine bakıp yiyeceksin.
    valla ben almanyada yaşıyorum anıl Ben alırken zaten bakarım olay benim senin yiğitin falan bakması diil zaten. Bilmeyen bi sürü insan var, bilme zorunlulukları da yok esasen zaten..

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam yiğit zaten adamlar düzgün iş yapıyorlar vs. demiyor. Adamların ne olduğu belli, bunu bilerek araca bakın veya baktırın diyor.

Hiç arabadan anlamayan adamda piyasası 100.000 olan araç 50.000 yazınca bir zahmet şüphelensin. Ama bizim insanımız "çok zeki" olduğu için, 50 ye alırım süsler 75 80 e çakarım derdinde.

Şöyle bir düşüncem de var,

araca gidildi bakıldı anlayan biriyle ve 5 parça boya, 3 değişen vs yani tahmini parça fiyatlarıyla aracın normal şartlarda pert olduğu anlaşılıyor ama kayıtta yok. Aracı aldıktan sonra sigorta şirketi pert diye işliyor. Neden buna bu kadar yakınıyor insanlar? Yoksa aracım pert değil temiz diye birine çakma derdinde olduğu için mi?

Ama şunu da kesinlikle savunmuyorum. Adam arabadan anlamıyor veya anlayan birine göstermemiş, 2 parça boyalı diye alıyor bir bakıyor araç pert. Bu çok vahim.

İşin özü, bilen ve anlayan olmadan araç almamak lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam yiğit zaten adamlar düzgün iş yapıyorlar vs. demiyor. Adamların ne olduğu belli, bunu bilerek araca bakın veya baktırın diyor.

Hiç arabadan anlamayan adamda piyasası 100.000 olan araç 50.000 yazınca bir zahmet şüphelensin. Ama bizim insanımız "çok zeki" olduğu için, 50 ye alırım süsler 75 80 e çakarım derdinde.

araca gidildi bakıldı anlayan biriyle ve 5 parça boya, 3 değişen vs yani tahmini parça fiyatlarıyla aracın normal şartlarda pert olduğu anlaşılıyor ama kayıtta yok. Aracı aldıktan sonra sigorta şirketi pert diye işliyor. Neden buna bu kadar yakınıyor insanlar? Yoksa aracım pert değil temiz diye birine çakma derdinde olduğu için mi?

Ama şunu da kesinlikle savunmuyorum. Adam arabadan anlamıyor veya anlayan birine göstermemiş, 2 parça boyalı diye alıyor bir bakıyor araç pert. Bu çok vahim.

Yapmayın etmeyin gözünüzü seviyim, bunun savunulacak tarafı mı var? Bunu final yapıyo yapmıyo bir fikrim yok, aleşverişim olmadı ve bu tarz bir olay yaşamadım. Final için söylemiyorum, ama bu bahsedilen bold yaptığım kısmı savunmak hırsızı arsızı savunmak demek. Yolsuzluğu kabullenmek, legal hale getirmek demek.

Ben 4-5 parça boyalı araç aldım. Zaten acemi şöför kullanacak sürter muhakkak, boşa boyasız araba almayalım ne araba piç olsun ne zarar edelim diye aldım. Kimseye çakmak niyetim de yoktu, zaten kar amaçlı araç alıp satan bir insan diilim ki bahsettiğim araç 2 sene kullanıldı, tampon sürtmesi dışında da kazada yapmadı o ayrı mesele. Ben işi bildiğimden ve kurumsal firmadan aldığımdan bişey yaşamadım. İşi bilmesem ve bu araç pert çıksa sonradan o zaman sorun yoktu sizin mantığınızla. Durduk yere pertli araç alacaktım bilmeden, satarken bin bir zorluk çekecektim, kasko yapmak istesem ayrı dert olacaktı.

Mağazadan aldığınız ayakkabı, mont ayıplı olunca geri götürmüyo musunuz? Satan firmaya bi dünya laf etmiyo musunuz? Konu araba olunca ama baksın alıcı da olmaz beyler. Bu bahsedilen doğru değil, eğer buna doğru diyosanız daha kötü şeyler yaşanır bu piyasada. Bugün anlıyoruz biz bakıyoruz derken yarın yeni bi yöntemle size de tıklarlar bir aracı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    özellikle kişiselleştirme vs olmasın diye kişi ve ya firma için söylemiyorum dedim. Yazdıklarımı tekrar okuyun ve düşünün. Aynısı bir şekilde başınıza gelebilir, yeni yöntem bulurlar mağdur siz olursunuz. Bekara karı boşamak kolay, bayanlar var araçtan anlamayan en basiti. İnsanların kimi kimsesi olmak zorunda değil dolandırılmaması için. Ha eğer diyosanız ki yok kardeş sen haksızsın, dolandırılmaman için tanıdık lazım, her işi bilmen lazım o zaman muz cumhuriyetinde yaşamaktan da şikayet etmeyin boşu boşuna. Olan biten herşey normal çünkü bu bakış açısına geçince..

Tekrar sölüyorum olayı kişiselleştirmeyin, zaten yiğit'te anıl'da sevdiğim ve çoğu zaman fikirlerimin uyduğu arkadaşlar. Kendileri de bunun farkındalardır muhakkak.

adetim diildir ama bu sefer flood oldu kusura bakmayın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapmayın etmeyin gözünüzü seviyim, bunun savunulacak tarafı mı var? Bunu final yapıyo yapmıyo bir fikrim yok, aleşverişim olmadı ve bu tarz bir olay yaşamadım. Final için söylemiyorum, ama bu bahsedilen bold yaptığım kısmı savunmak hırsızı arsızı savunmak demek. Yolsuzluğu kabullenmek, legal hale getirmek demek.

Ben 4-5 parça boyalı araç aldım. Zaten acemi şöför kullanacak sürter muhakkak, boşa boyasız araba almayalım ne araba piç olsun ne zarar edelim diye aldım. Kimseye çakmak niyetim de yoktu, zaten kar amaçlı araç alıp satan bir insan diilim ki bahsettiğim araç 2 sene kullanıldı, tampon sürtmesi dışında da kazada yapmadı o ayrı mesele. Ben işi bildiğimden ve kurumsal firmadan aldığımdan bişey yaşamadım. İşi bilmesem ve bu araç pert çıksa sonradan o zaman sorun yoktu sizin mantığınızla. Durduk yere pertli araç alacaktım bilmeden, satarken bin bir zorluk çekecektim, kasko yapmak istesem ayrı dert olacaktı.

Mağazadan aldığınız ayakkabı, mont ayıplı olunca geri götürmüyo musunuz? Satan firmaya bi dünya laf etmiyo musunuz? Konu araba olunca ama baksın alıcı da olmaz beyler. Bu bahsedilen doğru değil, eğer buna doğru diyosanız daha kötü şeyler yaşanır bu piyasada. Bugün anlıyoruz biz bakıyoruz derken yarın yeni bi yöntemle size de tıklarlar bir aracı.
    Hocam çarptırıyorsun yazdığımı. Ben final oto haklıdır, doğru işi yapıyordur demiyorum. Hırsızı haklı çıkartmaya çalışmıyorum.

Bu tarz insanların olduğunu da belirtmek istiyorum. Yani final nasıl pert aracı pert değilmiş gibi lanse edip satıyorsa, finalden araç alıp pert değilmiş gibi kar etmek için satmaya çalışan insanlarda var. Final diye belirtmeyeyim sadece yani x firma.

Ben mesela 4 parça boyalı bir araç sattım, tramerinde de 6 bin civarı kayıt vardı. 4 ay sonra araç ilana girdi ve tramerden sorgulatınca sadece 500 tl çıktı. Arkadaşım almak istedi, aradı 1 parça boya var dediler. Bu çocuk araçtan anlamasa gidip alabilirdi. Aynı mantık.

O yüzden bu kadar çakal varken ARAÇTAN ANLAYAN BİRİ OLMADIKÇA ALMAMAK LAZIM.

Savunduğum fikir büyük harflerle yazdığım yer.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    özellikle kişiselleştirme vs olmasın diye kişi ve ya firma için söylemiyorum dedim. Yazdıklarımı tekrar okuyun ve düşünün. Aynısı bir şekilde başınıza gelebilir, yeni yöntem bulurlar mağdur siz olursunuz. Bekara karı boşamak kolay, bayanlar var araçtan anlamayan en basiti. İnsanların kimi kimsesi olmak zorunda değil dolandırılmaması için. Ha eğer diyosanız ki yok kardeş sen haksızsın, dolandırılmaman için tanıdık lazım, her işi bilmen lazım o zaman muz cumhuriyetinde yaşamaktan da şikayet etmeyin boşu boşuna. Olan biten herşey normal çünkü bu bakış açısına geçince..

Tekrar sölüyorum olayı kişiselleştirmeyin, zaten yiğit'te anıl'da sevdiğim ve çoğu zaman fikirlerimin uyduğu arkadaşlar. Kendileri de bunun farkındalardır muhakkak.

adetim diildir ama bu sefer flood oldu kusura bakmayın.
    dostum kişiselleştirmeyin diyorsun ama muz cumhuriyetinde yaşamaktan şikayet etmeyin diyorsun. Peki bana söyle, bu tarz olaylar olmaması için ne yapmak lazım?

Bizim siyasal bir gücümüz mü var? denetim gücümüz mü var? bu şirketleri kapatma imkanımız mı var ? Yapılabilir en mantıklı çözüm araç alırken servise, ustaya vs göstermek.

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önceden acaba diyordum eski konuda bu fotodaki tespitini gördükten sonra hiç açıp bakmıyorum bile.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam çarptırıyorsun yazdığımı. Ben final oto haklıdır, doğru işi yapıyordur demiyorum. Hırsızı haklı çıkartmaya çalışmıyorum.

Bu tarz insanların olduğunu da belirtmek istiyorum. Yani final nasıl pert aracı pert değilmiş gibi lanse edip satıyorsa, finalden araç alıp pert değilmiş gibi kar etmek için satmaya çalışan insanlarda var. Final diye belirtmeyeyim sadece yani x firma.

Ben mesela 4 parça boyalı bir araç sattım, tramerinde de 6 bin civarı kayıt vardı. 4 ay sonra araç ilana girdi ve tramerden sorgulatınca sadece 500 tl çıktı. Arkadaşım almak istedi, aradı 1 parça boya var dediler. Bu çocuk araçtan anlamasa gidip alabilirdi. Aynı mantık.

O yüzden bu kadar çakal varken ARAÇTAN ANLAYAN BİRİ OLMADIKÇA ALMAMAK LAZIM.

Savunduğum fikir büyük harflerle yazdığım yer.
    kusura bakma önceki mesajı okuyunca genel olarak yaparlar normal bakmadan da almasın gibi anlamışım aynı fikirdeyiz yani sonuç olarak. Ben şunu da söliyim, sıfır araç bile alırken bakmadan almamak gerekiyor artık, distribütör firmalar bile kastırıyo müşteriye gayet. Yaptırım olmaması üzücü bazı şeylere..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kusura bakma önceki mesajı okuyunca genel olarak yaparlar normal bakmadan da almasın gibi anlamışım aynı fikirdeyiz yani sonuç olarak. Ben şunu da söliyim, sıfır araç bile alırken bakmadan almamak gerekiyor artık, distribütör firmalar bile kastırıyo müşteriye gayet. Yaptırım olmaması üzücü bazı şeylere..
    Estağfurullah

Yapılabilecek bir diğer şey ise, bu tarz platformlarda şaibesinden emin olduğumuz ilanları paylaşmak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Geçmiş sayfalarda yada diğer konuda yer alan burdaki üye arkadaşın eşinin Audi A1 i mesela alttan hasarlı kaportada bir iki parça değişen var yok.. tüm airbag ler açılmış ki nasıl toplandığını allahbilir.. Şimdi ön 2 parçayıda orjinal takıp boyalı diye alsan mesela kayıt yok bişey yok arabada neticede 2 parça görüyorsun sadece alttan hasarı bilmiyorsun.. Nasıl olur?

Yine yazıyorum çok basit aslında.. zaten piyasanın altında yazıyorsun fiyatı yazacağın 3 kelime oraya..

ARAÇ PERT KAYITLIDIR.. fiyatı uygun tutulmuştur.. yapmaya çalıştıklarıysa çok net : ufak hasarı olan araçları piyasanın altında fiyatlara satıyoruz biz. yaratmaya çalıştıkları algı bu.. yanlış olanda bu..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Estağfurullah

Yapılabilecek bir diğer şey ise, bu tarz platformlarda şaibesinden emin olduğumuz ilanları paylaşmak
    ben de bu tarz ilanların paylaşılmasından yanayım. Fakat bu forumda bile ilan niye paylaşıyosunuz adamın ekmeğine engel olmayın tadında yorum yapan/yapabilen insanlar var. Geçenlerde olmuştu, emin diilseniz paylaşmayın falan dediler. Zaten araçta bi sakatlık yoksa sorun olmaz, yazan şüphe ediyorum diye yazmıştı üstelik. Bazı şeylerin düzelmesi çok üzücüdür ki zor görünüyor..

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bazı arkadaşlar anlamış ne demek istediğimi çok şükür

Diğer arkadaşlara tavsiyem bakmayın aga bunların ilanlarına boşuna sinirlerinizi bozmayın

Favori paylaşırken mesela herkes kefil olabilir mi paylaştığına

Arabadan anlamasan bile anlayan birini bulmadan almayacaksın

Bu işin kuralı bu malesef

Araba ev almak kolay zannediyor bu millet

Adam ev alıyor imarda yıkım kararı alınmış haberi yok

Ya bizim millet oldu bittiyi sever

Sevdikçede bu adamlar hep para kazanır

insanlar bilinçlenmedikçe devam eder

Siz bunlardan o açıklamaları beklemeyin boşuna

He araç hoşuna gider bakarsın yanında bilen adam olur yanında

Alırsın ben kaç defa boşuna gittim diyorum

Açıklamalara göre bu adamlara dava açmanız gerek

Ama aracı satın alırken imza alıyor senden

Adamlar tezgahı böyle yapacak birşey yok

Zaten işine gelirse diyor
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu araca ne gider sizce ? karter falan patlamış. görünen kaporta masrafı var.

2008 JETTA UFAK CITIR HASARLI - Turkiye'nin ilan sitesi sahibinden.com'da - 528758235
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öbür konuya yazmıştım , yanlış oldu , mesajlar silinebilir.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    80 binlik arabayi 78 e satsalarda boyle deseler tamamda , adamlar 55 e satiyorlar. Çomar degilse bi insan anlasin artik. Ben 5 ay araba baktim tek tek gezdim. Ucuz olan kesin perttir ugrastirir. Bunu herkes biliyorken..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler