User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Mazda 3 2.3 mps alınır mı?

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mazda 3 2.3 mps alınır mı?

Diyarbakırda satılık bir araç var. Bana yakın. Bir arkadaşım ilgileniyor. Fakat araç hakkında bilgimiz yok.

Almaya değer mi? Çok detaylı bilgi bulamadık şimdilik. Alınırsa kaça alınır, kronigi varsa nelerdir? Motor dayanıklılığı nasıldır, yükleme konusunda müsade durumu nasıl? Çok hardcore bi setup olmayacak ama filtre egzoz yazılım ile alınırı nedir?

Techte elbet kullanan arkadaşlar vardır yorumlarınızı bekliyorum.

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıllardır çok merak ettiğim bir araç, güzel konu. İnşallah bilen çıkar, fakat tahminim herkes Ep3 ve fn2 ye yönlendirecek.
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam hondaların iyi olduğuna şüphe yok. Arkadaş zaten Mazda kullanıcısı standart bir 3 kullanıyor , eğer eşdeğerse stok binip bunu tercih edecek. Fiyat durumlarını göz önünde bulundurunca iki eşit kondisyondaki araç arasında eminim en az 20 bin de oynar o yüzden tutulmaması sorun olmayacak.

Merak ettiğimiz teknik konusu. Forumda da bilgi bulamadım bayağı az sayıda var sanırım. bilen vardır ama eminim.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O arac cok yorgun gozukuyordu fotolarda. Yakinda biri varsa gidip bir incelesin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilanda aynı modelde iki arac var biri 90.000 tl öteki 52.000 arada ucurum var nedendir acaba ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fırsatım olsa gidip bakıcam. Soru işareti uyandıran kısmı da o çünkü.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gezen adama 150-200 ateşleyin expertiz yapsınlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gezen adama 150-200 ateşleyin expertiz yapsınlar.
    Expertiz kısmı sorun değil hocam. O aracı merak ediyoruz orası ayrı.

Asıl öğrenmek istediğimiz aracın kendisi, marka model motor, nedir ne değildir?

Herkes arabanın iyi bir sleeper olduğunu yazmış başka bir şey yok. Atıyorum motorun verimliliği nasıl, yüklemeye müsait mi? Müsaitse limiti nedir, stok motor ömrü nasıldır güvenilir mi? Yol tutuş nasıl.

Mesela başka araçlarda işte şuna şuna bak bu kmde bu sorun çıkarabilir diyeceğimiz şeyler bu araç için ne

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi şu ilanın açıklamasını okudun mu ?

Benzin filan diyor, biraz bilgi var açıklamada ...

Eğer doğruysa TR deki benziin kalitesi düşünülce mantıklı gelmiyor ...
    sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres
    ...

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gri olan arkadasimin eski arabasi... Sorunsuzdur ve alinabilir...

Kirmizi olanin cok onceki halllerini biliyoruz ama sonradan basina ne geldi bilemiyorum. Fiyat o araba icin komik. Sorunu yoksa ABD den gelir alirim ama sorun olma ihtimali yuksek gibi...

Yol tutusu gayet iyidir, en hizli onden ceker olarak cikti bu arac... Donanimida tatminkar...

Lakin soyle bir sorun var...

Turkiye de toplam 4 adet var ve kullanan sayisi bir elin parmaklarini gecmez...

Daha satisa sunulmadan dragta gectik, rollde eline verdik gibi sallayanlarin bile oldugunu hatirliyorum...

Yuklemek istersen yuklersin ama VW Mini gibi al parca tak olmaz, ABD de ciddi yukleyenler var. Bende mazda6 mps kovaliyorum ama bulamadim kafama gore... Hatta bugun 3.0 v6 220 hp buuldum ama hala basagrisi cekiyorum. Katil olacaktim!
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi şu ilanın açıklamasını okudun mu ?

Benzin filan diyor, biraz bilgi var açıklamada ...

Eğer doğruysa TR deki benziin kalitesi düşünülce mantıklı gelmiyor ...
    sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

günümüzde çoğu araç 98 oktan istemiyor mu zaten?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gri olan arkadasimin eski arabasi... Sorunsuzdur ve alinabilir...

Kirmizi olanin cok onceki halllerini biliyoruz ama sonradan basina ne geldi bilemiyorum. Fiyat o araba icin komik. Sorunu yoksa ABD den gelir alirim ama sorun olma ihtimali yuksek gibi...

Yol tutusu gayet iyidir, en hizli onden ceker olarak cikti bu arac... Donanimida tatminkar...

Lakin soyle bir sorun var...

Turkiye de toplam 4 adet var ve kullanan sayisi bir elin parmaklarini gecmez...

Daha satisa sunulmadan dragta gectik, rollde eline verdik gibi sallayanlarin bile oldugunu hatirliyorum...

Yuklemek istersen yuklersin ama VW Mini gibi al parca tak olmaz, ABD de ciddi yukleyenler var. Bende mazda6 mps kovaliyorum ama bulamadim kafama gore... Hatta bugun 3.0 v6 220 hp buuldum ama hala basagrisi cekiyorum. Katil olacaktim!
    Biraz bakındım internette. Türkiye'ye gönderimleri var mı bilmiyorum ama aftermarket parçaya ulaşım mümkün gibi. Yani forged internalden araca özel burçları içeren baya parça var. Stage 1 cobb kitin fiyatı 800 dolar, haricen bir de lsd ve burada yapılan ekstralar falan var. Belli yani özenle doğru parçalar seçilmiş gri araçta ama aradaki iki kat fiyatı açıklamıyor. Kırmızıda bi sıkıntı varsa belki ona göre bi fiyatla alınır, piston kol getirilir, hatta Turbo büyür egzoz sistemi komple değişir ya da direk cobb stage 3 falan alınır. Ama kaportası da çok diri durmadığı için ekstra şeylerden çekiniyor insan. Diyarbakır'da bi arkadaşım vardı bi gitsin baksın madem.

BaDCaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz bakındım internette. Türkiye'ye gönderimleri var mı bilmiyorum ama aftermarket parçaya ulaşım mümkün gibi. Yani forged internalden araca özel burçları içeren baya parça var. Stage 1 cobb kitin fiyatı 800 dolar, haricen bir de lsd ve burada yapılan ekstralar falan var. Belli yani özenle doğru parçalar seçilmiş gri araçta ama aradaki iki kat fiyatı açıklamıyor. Kırmızıda bi sıkıntı varsa belki ona göre bi fiyatla alınır, piston kol getirilir, hatta Turbo büyür egzoz sistemi komple değişir ya da direk cobb stage 3 falan alınır. Ama kaportası da çok diri durmadığı için ekstra şeylerden çekiniyor insan. Diyarbakır'da bi arkadaşım vardı bi gitsin baksın madem.
    2.3 MZR motorunun önü oldukça açıktır 2.3 Duratec ile kardeş platformdur. Amerikada 800hp mazda 3 ler var pt6466 ve pt6766 takılı. Bununla birlikte yunanistanda 10 saniye koşan awd mazda 3 mevcut. Farklılık her zaman güzeldir civic yerine oldukça güzel olur.

BaDCaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı BaDCaT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.3 MZR motorunun önü oldukça açıktır 2.3 Duratec ile kardeş platformdur. Amerikada 800hp mazda 3 ler var pt6466 ve pt6766 takılı. Bununla birlikte yunanistanda 10 saniye koşan awd mazda 3 mevcut. Farklılık her zaman güzeldir civic yerine oldukça güzel olur.
    Video yükleyemedim editi:

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Belki ilgilenen vardır, arkadaşım sanırım düşünemeyecek şu durumda ama bir önceki sahibi sıkışıklığından satmış, hatta geri alma niyeti bile var dediğine göre. Sis farı kırık ve el freni kolu değişmeli imiş. Bunların dışında kaputta önceden kaputta folyo var o sebeple boya atması olmuş. Tampon ve kaput boya masrafı var. Haricinde şimdilik öğrendiğim bir şey yok.

Bilsem ki aracım bugün satılacak satıp direk siparişler ile beraber bakıp alabilirdim bu aracı. Tabi günlük olarak kullanmak saçma olurdu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mesele grinin fiyat yüksekliğinden ziyade kırmızının dusuk olması. O fiyat bedavaydı düzgün bir mps içinn.
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesele grinin fiyat yüksekliğinden ziyade kırmızının dusuk olması. O fiyat bedavaydı düzgün bir mps içinn.
    Kesinlikle bakılmadan alınmaz, hele ki bu tarz arabalar asla. Ama eski sahibinin belirttiği durum bu şekilde. Şu an satanın galeri olduğunu da düşününce olmayan bir beyan belirtmesine gerekçe getiremedim. Ama yine de belli olmaz. Sattığı fiyatı söz vermiş olduğu için söylemedi ama çok bi kâr koyulmadıgını belirtti.

Trde sayısı belli araçlar, geçmişinin olmaması imkansız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayirlisi diyelim, niyet okuyuculugu yapamayiz ama 50bine ilanda kalan duzgun bir mps 1 hafta da satilir.

Benim cok sevdigim bir arac olsa da benim ah keske dedigim hep 6 mps ti... 2005-2007 arasi awd olarak uretildi. Burada bulmaya calisiyorum ama denk gelemedim istedigim gibi... 3mps ler daha cok tutuldu ama tum dunyada.
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Vlkn-fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç satılmış hayırlısı olsun.
    Toyota Forever

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler