User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Volvo XC70 2.4 TD5 nasıldır?

CagkaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Volvo XC70 2.4 TD5 nasıldır?

2007-2010 arası Volvo XC70 D5'lerle ilgileniyorum. 2.4litre 5 silindir turbo dizel otomatik. Daha önce kullanan tecrübe eden var mı? kronik sorunları nelerdir? ilanlardaki araçlar genelde 300k km üstü kaç km'ye kadar binilebilir?
    Yorumarınızı bekliyorum.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amcaoğlunda var Mayıs ayında Rize ye gittik geldik çok keyifli konforlu bir araba beni tek rahatsız eden şey direksiyonu gereksiz büyük. Kronik mi bilmiyorum ama kuzen şanzıman yaptırdı km si 300 üstü onun dışında bir sorunu yok gidişi yakıtıda çok iyi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şanzımanda ne kapsamda bir yenileme yapıldı biliyor musunuz? Tamir kiti gibi bir şeyle elden mi geçti yoksa yeni şanzıman mı?

e.sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    S40 kullanıcısıyım ama 10 yıldır aynı özel volvo servisine gittiğim için D5 kullanıcısına çokça denk geldim. kullanıcılar motordan yana zaten memnun, ustanın da sorunsuzluk açısından favori volvo motorlarından biri (diğeri de benzinli 2.0turbo 5 silindir). yalnız 300k üzeri olunca hayati parçaların değişmesi gerekirse şu zamanda ciddi üzer diye düşünüyorum. bir XC70in şaft değişimine denk gelmiştim, astronomik bir rakamdı. kendi aracımdan da deneyimlediğim üzere volvoda bazı parçaların yan sanayisi olmuyor veya orjinali bile zor bulunuyor, böyle durumlarda iyi masraf çıkar.

eğer yakında güvenebileceğiniz bir volvo servisi varsa, olası yüksek masraflar canınızı sıkmayacaksa düşünülebilir, onun dışında arabaya zaten diyecek söz yok bence.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arabayı görünce hep aklıma geliyor;

Çok hazzetmediğim bi "tanıdık" diyelim, böyle kromatiğin teki, entel dantel havalarına girecek diye "Volvo alıcam volvo alıcam, volvo süper araba" bilmemne diye dolanıyo ortalıkta...
    Gidip gelip bakıyor ne alacağını da bilmiyor, modeller hakkında da bilgi sıfır, ama çok biliyor havalarında... XC70 2.4 TD5 buldu bi tane, bunu alıcam bunu alıcam. İyi abi al, göster bi yerlere Volvo ustası falan var mı vs soruyoruz. Yok halledicem ben, yine bi havalar...

Ertesi gün geldi, çat, almış bu arabayı, hiç bi yere göstermemiş etmemiş, "aaa ne güzel araba, düzgün, çok temiz" diye almış gelmiş. Çok güzel aldım, uyguna aldım, Volvo'nun piyasası yok zaten, adam çok aşağıya verdi, müthiş oldu şöyle oldu böyle oldu...

Tabi ne oldu dersiniz. Birkaç ay geçmedi, önce motor patladı, km'nin gerçek olmadığı öğrenildi, şanzımanda falan problemler çıktı, yaptırıp sattı. O "çok uyguna geldi", adama çaktım vesaire sevinçleri kıçında güzel bi ağrı olarak kaldı. O zamanlar üzülmüştüm, şimdi cezasını oradan da çektiğini düşünüyorum, ilahi adalet

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazmayı unutmuşum, araba kötü demiyorum kesinlikle, bunun aldığı araç pertler perti, saçma sapan bi aletmiş, ondan

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CagkaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şanzımanda ne kapsamda bir yenileme yapıldı biliyor musunuz? Tamir kiti gibi bir şeyle elden mi geçti yoksa yeni şanzıman mı?
    Komple sıfır şanzıman koydular

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Volvonun en sevdigim araci...

Aslinda xc90 ile ayni platform ama ne alcak ne yuksek... cok seviyorum. Dun hatta buldum aldim bir tane. bir iki saate kadar gelir elime 3.2awd 2010...

Duzgun olursa cok cok keyif alirsiniz... 2016 oncesi tum volvolara sahip oldum diyebilirim.

Gerek 2001-2002-2005 2012 vs hepsine bindim xc70lerin... Lakin dizel hic almadim.
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Komple sıfır şanzıman koydular
    Eyvah!

Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Volvonun en sevdigim araci...

Aslinda xc90 ile ayni platform ama ne alcak ne yuksek... cok seviyorum. Dun hatta buldum aldim bir tane. bir iki saate kadar gelir elime 3.2awd 2010...

Duzgun olursa cok cok keyif alirsiniz... 2016 oncesi tum volvolara sahip oldum diyebilirim.

Gerek 2001-2002-2005 2012 vs hepsine bindim xc70lerin... Lakin dizel hic almadim.
    Bir Volvo'nun düzgün sayılması için genel duruşu dışında özellikle bakılacak yeri neresidir?
    Japon arabalarının arka çamurluk ağzı pası gibi çok temiz arabayı belli edecek bir püf noktası var mı?

Hacmi ve kütlesi sebebiyle biraz rahat yürüsün diye dizel tercih ediyorum, 5 silindir sçeneği de az kandırmıyor değil

İstanbul'da hangi özel servisler tavsiye edilir ?

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CagkaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyvah!

Bir Volvo'nun düzgün sayılması için genel duruşu dışında özellikle bakılacak yeri neresidir?
    Japon arabalarının arka çamurluk ağzı pası gibi çok temiz arabayı belli edecek bir püf noktası var mı?

Hacmi ve kütlesi sebebiyle biraz rahat yürüsün diye dizel tercih ediyorum, 5 silindir sçeneği de az kandırmıyor değil

İstanbul'da hangi özel servisler tavsiye edilir ?
    Ben Istanbul maslak otosanayide Huseyin ustaya gidiyordum genelde.

Acikcasi pas vs sorunu hic yasamadim ve dizel motorda hic kullanmadim. Burada 3.2 motor ve 6 ileri sanziman ile satiliyor o modeller. Nadirende 3.0 sirali 6 silindir turbo yani t6 ile. Biz genellikle mekanikten cok kozmetikte sorun yasiyoruz tavan sarkmasi vs . Burada zaten arabanin degeri yok, buraya gore temiz dediklerim Turkiyeye gore les bile sayilabiliyor bazen...

Ilana koydum yeni aldigim xc70i. Siteden bakabilirsinz...

zoramotors.com
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler