User Tag List

Sayfa 1/6 123 ... SonSon
111 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Polo ACT BlueGT vs Polo GTİ

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Polo ACT BlueGT vs Polo GTİ

selamlar

Hayırlı bir iş için tayyarı verdikten sonra ayağımı yerden kessin çok ağır olmasın iyi kötü birşeyler yapılabilsin mantığı ile poloya yöneldim.Motoruda ilana koydum bu arada ciddi bir kaç kişi ile görüşüyorum.Niyetim hemen satıp 8 ekim draglarına girmek ama kısmet olmayacak sanırım.

Gelelim asıl konumuzaaa 106 gti gönüllerin efendisi bendeki yeri ayrı ama metal yorgunluğu ve sorunlu olması biraz itiyor artık.Polo hem yeni nesil hem yüksek model hemde 106 gti gibi giderli bir araba diye düşünüyorum.Başlıkta belirttiğim iki aracın birbirinden çok farkı varmı yoksa sadece yazılımsal bir beygir durumumu.Sorunlu bir arabamıdır 220 hp civarı günlük kullanılırmı gibi genel kullanıcı yorumlarına ihtiyacım var.Bildiğim baktığım olursa CTH motorlu olsun diyorlar onlarda yağ yakma durumu yok denecek kadar azmış.

60-70 bandında polo harici önerebileceğiniz bir araç varmı 4-5 yaşlarında ufak yollu giderli ve dizel olmayan.Egzoz sesi olmazsa olmazım motoru sırf sesi yüzünden aldım bu sebeple dizel 186.seçenek

şimdiden teşekkürler
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    emre polo bluegt yi 2015 de sıfır aldım günlükte çok rahat yakıtı az ve kullanımı çok keyifli

ben sadece son susturucu iptali yaptırdım, yay taktım hatta 1-2 kere piste çıktım 1.4 tsi dsg ile oldukça eğlenceli hatta şimdi cooper s de hep şanzımanın eksikliğini hissediyorum

yağ yakımına gelince ben bakımban bakıma maksimum 1lt eksiltiyorum 10bin km de 0.75lt falan olctuğum ama yağ yakmıyor diye birşey yok kesinlikle

eğer roll drag vs kovalamayı düşünmüyorsan gti yerine bluegt oneririm ben

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emre polo bluegt yi 2015 de sıfır aldım günlükte çok rahat yakıtı az ve kullanımı çok keyifli

ben sadece son susturucu iptali yaptırdım, yay taktım hatta 1-2 kere piste çıktım 1.4 tsi dsg ile oldukça eğlenceli hatta şimdi cooper s de hep şanzımanın eksikliğini hissediyorum

yağ yakımına gelince ben bakımban bakıma maksimum 1lt eksiltiyorum 10bin km de 0.75lt falan olctuğum ama yağ yakmıyor diye birşey yok kesinlikle

eğer roll drag vs kovalamayı düşünmüyorsan gti yerine bluegt oneririm ben
    Onur teşekkürler bilgiler için çok aktif roll drag kovalamam ama pist keyfi yapmak isterim iyi kötü yükleyip atıyorum stage2 gibi bişeyler de yapmak isterim.Peki motor olarak bir fark varmıdır aralarında yoksa sadece yazılımsal bir farklılıkmı var biliyormusun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde polo GT nin mavi rengine bayıldım ama içinde ki koltuk deseni de bir o kadar boktan olmuş bence

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onur teşekkürler bilgiler için çok aktif roll drag kovalamam ama pist keyfi yapmak isterim iyi kötü yükleyip atıyorum stage2 gibi bişeyler de yapmak isterim.Peki motor olarak bir fark varmıdır aralarında yoksa sadece yazılımsal bir farklılıkmı var biliyormusun?
    motorlar komple farklı , tek turbo act 150hp golfte vs kullanılan motor var bluegt de

dp,yazılımla 200 hp bandında çok keyifli olabilir bence ama satmakla satmamak arasında gidip geldiğimden ben daha dokunmadım ama içimde kalmadıda değil

ist park ta bana gayet eğlenceli geldi ama 150 hp az biraz yetersiz düzlük vs gibi yerlerde

VW Polo BlueGT - 27.08.2016 İstanbulpark halk gunu turu - YouTube

video çekmiştim

son susturucu iptali ile ses için fikir vermesi içinde

Polo BlueGT 150HP DSG exhaust - YouTube dışardan

Polo BlueGT 150HP DSG exhaust - long shots - YouTube içerden

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    GTI çok daha iyi bi motora sahip altı üstü yok aracın dolu dolu gidiyor işte
    GTI yükleme olarak önü çok açık GT ile kıyaslamak yanlış olur piyasada bol bol var nasıl gittikleri belli işte
    GTI da baya az yakıyor mudillerine göre gayet konforlu az yağ yakan çook araç var çok yağ yakan piyasada kalmamış olabilir.
    İlandaki GT lerin tamamına yakınında abuk sabuk donanımlar var full yazıyor otm klima yok full yazıyor park sensörü yok falan filan
    Şayet yıl ve km çok önemli değil ise;
    GTI asıl GT astar
    Aslı varken astarını almazdım..
    Bu fiyatlarada başka daha iyi bir araç mümkün değil varsa bana da söyleyin bende değiştireyim çok oldu artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GTI çok daha iyi bi motora sahip altı üstü yok aracın dolu dolu gidiyor işte
    GTI yükleme olarak önü çok açık GT ile kıyaslamak yanlış olur piyasada bol bol var nasıl gittikleri belli işte
    GTI da baya az yakıyor mudillerine göre gayet konforlu az yağ yakan çook araç var çok yağ yakan piyasada kalmamış olabilir.
    İlandaki GT lerin tamamına yakınında abuk sabuk donanımlar var full yazıyor otm klima yok full yazıyor park sensörü yok falan filan
    Şayet yıl ve km çok önemli değil ise;
    GTI asıl GT astar
    Aslı varken astarını almazdım..
    Bu fiyatlarada başka daha iyi bir araç mümkün değil varsa bana da söyleyin bende değiştireyim çok oldu artık
    iş bu dediğim tabanca gibi bir açıklama olmuş 2013 ve üzeri bakıyorum.Hatamı ediyorum 2011 2012 olanları da değerlendirmelimiyim?

Gearbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pist ve yazılımlı kullanılacağı düşünüldüğünde en mantıklısı GTİ olacaktır.

2013 üzeri CTH motorlu tercih edin derim..

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2012 cth motor da olabilir onlarıda değerlendirin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    neden TDİ düşünmüyosun abi ? 1.6 tdi gayet keyifli olmaya başladı güzel setupla düşük yakıt tuketimi ve keyif.
    Alıntı DENON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün akşamki yarıştan önce start verecek olan hatun dediki elimi bı yerıne götürüp : kazansanda kaybetsende bu senın ama kazanırsan hepsi senın , iliğimi guruttu gevurun gızı yarışı kazandıktan sonra

srknzfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracımı 2.el aldım. yaklaşık 1 sene boyunca çözülemeyen bir problem ile uğraştım ancak sonuçta yakıt hortumundaki valf arızalı çıktı.. şimdi aracım maşallah zımba gibi oldu. kesinlikle GTI tavsiye ederim.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi gtı ile blue gt nin keyfi bambaşka .

Gtı twincharger olduğu için araba rölantiden itibaren asılıyo ve üst devirlerde gayet dolu . Blue gt lerde üst devir o kadar dolu değil ayrıca ikinci el piyasası çok kötü . Arada 30 hp fark var belki ama hani stock gti stock blue gt ye tır sokar araya çok net . Tek vites duramaz yanında .

Gti her türlü mantıklı..benim düşüncem bu yönde.. ilk fırsatta tekrar alıcam o kadar diyim sana

berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle gti derim. Alt devir dolu devir üst dolu, dolu dolu gider. Önü daha açık motorum hem. Ben cth motorlu cupraya dp, dv, filte stage 1 yazılım yaptırmıştım, 210-220 hp arası bişeydi. Şehir içi, uzun yol sorunsuz sıkıntısız kullanıyordum. Yağ da 8-10 bin km de 1 lt yakıyordu, o da normal bence.

Mr.Bilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gt nin motoru 150 hp act ile ayni. Turbosu cok kotu ve oyle 200 civari hpler felan yalan. Turbosu kirilgan. Max 175-180 yazilimla gorulur okdar. GTI akar gider hic gt ile kafani kurcalama. Yap stage 2 pist te donersin dragda yaparsin
    Life is Too Short To Stay Stock

ulas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cav kullanıyorum herşeyinden çok memnunum. Aracım zır stock. Motor vs orjinal, değişmemiş. Yağ eksiltme seviyesi normal. Şu "cth iyi, cav çöp yeaaaa" furyasına kulak asmayın. Alacağınız arabayı iyi baktırın yeter. Marş basar basmaz kadranı indirenler mühendislerden çok şey bilir olmuş. Ben olsam gt yerine gti düşünürüm tayyardan sonra en azından tatmin eder.
    TAM 35
    UK986 6R GTI
    UK987 w204 C250 Coupe AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek tek herkese tesekkurederim yorumlari icin. Sanirim. Bu paralara daha mantikli bir arac yok

Ramcho ben dizel sevmiyorum. Bindigim aracta egzoz sesi olacak isterse 1000 cc olsun e birde kurcalicaz kurcaladikca guc olarak bize geri donecek sonra ugras kara tren gibi. Tabi kesinde konusmayalim ne olacagi bilinmez ama dizel en son tercih. 3 arac var favorilerimde. Bugun ev isini bitirdikden sonra araba isine agirlik verecegim. Motorda giderse yag var bal var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler cam tavanli ile tavansiz arac arasinda cok agirlik varki varmi ve cam tavan ses yapiyormu. Olmusken cam tavanli olsun istiyorum ama patir patir ses cekmek istemiyorum

ulas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler cam tavanli ile tavansiz arac arasinda cok agirlik varki varmi ve cam tavan ses yapiyormu. Olmusken cam tavanli olsun istiyorum ama patir patir ses cekmek istemiyorum
    Ben alırken çok araştırmıştım. Bir çok yerden ses yaptığını okumuş ve duymuştum ve tavansız aldım. Ama cam tavan kesinlikle daha güzel duruyor oda bir gerçek.
    TAM 35
    UK986 6R GTI
    UK987 w204 C250 Coupe AMG

Can's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2012 cth motor da olabilir onlarıda değerlendirin
    Bence sonradan cth olanlar mantıklı değil CTH ile fren diskleri 288 den 312 mm çıktı ciddi fark bence orjınal CTH almak ve en önemlisi alıde velide yazılım yapılmamıs orjınal bir araç olması öncelik olmalı.