User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: BMW E21 Almak?

VDUB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

BMW E21 Almak?

E21 kasa BMW 3 serisi almayi, zamanla komple boya, doseme yapmayi dusunuyorum ileride de M42 swap olabilir.

BMW / 3 Serisi / 315 / OTV icin ya da PROJELİK İSTEYENLERE TEMİZ E21 sahibinden.comda - 557334497
    ilandaki arac sizce adam olur mu?

*konuyu yanlis yere actiysam kusura bakmayin.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kasası düzgün duruyor alınır ama zaman ve nakit uğraştırır m42 yerine koymuşken m52 falan koyun daha değerli olur
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu dolar kuruyla, şu piyasayla , şu nazlı ustalarla çok büyük cesaret.
    Saçlarım gür yada peruk takarım sıkıntı yok diyorsanız deneyin

ECD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabanızın ustası kendiniz olacaksanız alınır başka türlü grimlordun dediği gibi cesaret ister ama boş

E21hamza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zamanında e21 kullanmış toplamış biri olarak benim tavsiyen bu araçtan uzak durmandan yana. Kasa olarak kazası olmayabilir ama çoğu e21 de olduğu gibi bu da çürümüş özellikle marşpiyel kısmından. Yaptığın motor swapında m20 m50 vs. ilk gazlamada arka travers şaseden bağımsızlığını ilan edecektir. Ha ben alıp 20 30 bin harcayacağım dersen orası düşünülür.
    Peugeot 205 GTI Mi16

VDUB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E21hamza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zamanında e21 kullanmış toplamış biri olarak benim tavsiyen bu araçtan uzak durmandan yana. Kasa olarak kazası olmayabilir ama çoğu e21 de olduğu gibi bu da çürümüş özellikle marşpiyel kısmından. Yaptığın motor swapında m20 m50 vs. ilk gazlamada arka travers şaseden bağımsızlığını ilan edecektir. Ha ben alıp 20 30 bin harcayacağım dersen orası düşünülür.
    Neden uzak durmamı tavsiye ettiniz biraz daha açıklayabilir misiniz? Açıkçası piyasada temiz E30 kalmadığını düşünüyorum onlara kıyasla E21'ler daha temiz göründü gözüme swap yapmak şart değil standart hali ile de kullanırım sadece sürerken keyif alacağım bir araç istiyorum. Ayrıca MK1-MK2 Golf -bilhassa GTI- için ne dersiniz?

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çoğu eski aracın kondisyonu kötü, bizim memleketin şartları ezelden beri otomobiller için kötü mal.um, ayrıca retro bir Bmw’den bahsediyoruz bu da var.Parça fiyatları yüksek, zaten çoğunun sıfırını bulmak imkansız gibi belli başlı parçalar hariç üretim bile yok.Çıkma deseniz piyasası çok değişken sıfırından yüksek fiyat çeken de var ederinin yarısına satan da, tabii bulmak da mesele.

E21’lerin çoğu çürük içinde, tabanı, kulesi, veya kaynak yerlerinde hatta şase kollarında bile ağır korozyon olan araçlar var, daha önce kaza yapmış ve güzel toplanmamışsa korozyon o kadar ilerlemiş oluyor ki bazen arabayı çöpe atmak tek çare oluyor.Trim parçalarına, oem kumaşının metrekare fiyatına girmiyorum bile.Hem bu arabaya swap yapacak olursanız takviye de yapmanız gerekecek, sağı solu çatlar sonra.Tüm bunlar yapılır yapılmasına ama istediğiniz fiyat/fayda oranını vermez kanımca.

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E21in çoğu parçası yok bu sebepten dolayı e30 öneririm

E21hamza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VDUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden uzak durmamı tavsiye ettiniz biraz daha açıklayabilir misiniz? Açıkçası piyasada temiz E30 kalmadığını düşünüyorum onlara kıyasla E21'ler daha temiz göründü gözüme swap yapmak şart değil standart hali ile de kullanırım sadece sürerken keyif alacağım bir araç istiyorum. Ayrıca MK1-MK2 Golf -bilhassa GTI- için ne dersiniz?
    Araç çürümüş çünkü yani ömrünün sonuna gelmiş neredeyse. E21 lerde en çok çürüyen yerler (e30 lar da öyle ama biraz daha dayanıklı diyebiliriz) Tabanı (özellikle ön kısımaları) marşpiyeller, arka kuleler, bu aracın marşpiyeli çürümüş hemde iyi çürümüş, diğer kısımları da kesinlikle bundan kalır değildir. Evet piyasada temiz e30 olmayabilir ama bence temiz e21 de yok. Tamam belki bu aracın ağır kazası yoktur ama bu çürüklerin orjinal şekilde tamir edilmesi için iyi para harcamak lazım, ben uygun maliyetle orjianllikten uzak şekilde toplatır binerim derseniz orasını bilemem ama o zaman da aracın bir değeri olmayacak zaten piyasa öyle araçlar ile dolu. M10 motor keyif vermeyecektir yani ilerde illaki swap işini düşünürsünüz.

Bu tarz eski araçlarda benim herkese tavsiyem döküğünü alır toplarım mantığıyla değil de orjinal temizini alıp (en azından çok çürmemiş, işlem görmemiş) ufak tefek eksiklerini de ben tamamlayıp kullanırım olmalı. Ha hobi olarak alırım diyorsanız ya çok paranız olacak ya da kendi garajınız olacak başka türlüsü zor.
    Peugeot 205 GTI Mi16

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dünya genelinde custom olarak güzel toplanmış örnekler mevcut. Kaporta ve şase çürüklerden temizlenip güçlendirilse sonrası size kalır. Custom işlerde şaheser çıkabileceği gibi rezillikte çıkabilir dikkatli olunmalı

Birde böyle işler yapılıyorsa en az bir kaç işi kendiniz yapabiliyor olmanız lazım. Sanayide usta nazı çekmekle işler yürümüyor.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Emirhancakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dünya genelinde custom olarak güzel toplanmış örnekler mevcut. Kaporta ve şase çürüklerden temizlenip güçlendirilse sonrası size kalır. Custom işlerde şaheser çıkabileceği gibi rezillikte çıkabilir dikkatli olunmalı

Birde böyle işler yapılıyorsa en az bir kaç işi kendiniz yapabiliyor olmanız lazım. Sanayide usta nazı çekmekle işler yürümüyor.
    +1 Katılıyorum. Kendim harika olmasa da boya yapıyorum araca kendim için. Motor toplama, ön, arka takım değiştirme vs.. elimden geliyor. Ama işin içine arkadan itiş girince anlamam hiç. BMW E34 hastası birisi olmama rağmen E34'e bile bulaşmıyorsam ki çoğu işini kendim halledebilirim, gerisini siz düşünün..
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler