User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: İntegra-Tmax-Burgman

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İntegra-Tmax-Burgman

Selamlar

Amcam için motor almayı düşünüyoruz.Kendisi Tmax istiyordu ben integra almak için fikrini değiştirdim fakat bu işin hakkı nedir hangisi alınır hangisinin daha iyi yönleri var hiç bilmiyorum.Günlük çok aktif kullanacağını düşünmüyorum haftasonları gezileri veya şehirdışı tatil planlarında kullanmayı düşünüyor.
    Birde bu integraların hangisi makbul scooter olarak?

Kullanıcı arkadaşlar (nedenleri ile) yorumlarsa çok sevinirim

Teşekkürler
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haftasonu gezileri ve seyahatler icin bu listede

suzuki burgman 650 executive tek gecilip devam edilir.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun yol performansı, keyifli kullanımı, servis ağı vs den dolayı yeni Tmax.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En az yakanı integra, en çok yakanı Burgman.En konforlusu Burgman, en sert selelisi tmax.

okn84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    emre ben tmax 530 aldım yaza gırmeden vfr800 vtec vardı sattım tmax cok ılgımı cekıyordum kısmet oldu aldım 2015 anahtarsız calıstırmalı modelı bendekı gecen hafta bursa yaptım tepkılerı falan cok ıyı geldı vvıraj kabılıyetı manewrası falan cok ıyı vitesliden sıkıldım otomatık kuwetlı bısey olsun ıstedım arada bırakmıyor gaz tepkısı cok ıyı hantal bı makına degıl ama bastınmı yakıyor ben pek takılmıyorum zewk ıcın kullanıyorum sonucta gunluk kulanmıyorum hafta sonları bursa tekırdag falan kulanıyorum cok memnunum

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sifir tmax

maykee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    az yakıt olarak integra..viraj olarak integra..fiyat performans olarak integra..servis yedek parça garanti vs olarak integra...fren olarak tmax(vites küçülterek durmayı çözersen integrada frende başarılı)..konfor olarak tmax..

varyatörlü motor demek eziyet demektir..dtc şanzıman gibi bir teknoloji varken dtc şanzımanlı motor alınır..zaten integranın keyfini alan xadv ye geçiyo.. tmax parasına xadv de alınır ister şehir içi ister dağ taş ister trophy takılınır..teknoloji olarakta
    öndedir..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tmax ve integra konfor anlamında burgmanın yanına yaklasamaz yalnız bunu goz ardı etmemek lazım ki bahsi gecen alıcı arkadasın yanlıs hatırlamıyorsam bmw c650 si vardı bir donem ve cok da memnun değildi.

doğru hatırlıyor muyum emre ?
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kendi adıma tmax derim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumlar için teker teker teşekkür ederim
    Sonradan hondacı olduğum için f/p yi de göz önüne alarak integra baskın oldu
    1-2 ilan gösterdim ama sanıyorum sıfır alacağız yakın zamanda netleşir
    çok çok teşekkürler bilgiler için

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumlar için teker teker teşekkür ederim
    Sonradan hondacı olduğum için f/p yi de göz önüne alarak integra baskın oldu
    1-2 ilan gösterdim ama sanıyorum sıfır alacağız yakın zamanda netleşir
    çok çok teşekkürler bilgiler için
    Benim sadece 2 aylık bir Xmax 250 tecrübem var, çok videolar incelemeler vs izledim, okudum. İçimde çok büyük bir ilgi var Integra'ya karşı, bir gün motora geri dönersem almayı düşündüğüm ilk seçenek. Sebepleri;

- Heybetli görünüm, üzerine orijinal 3 çantasını da takınca çok yakışıklı oluyor namussuz. Araba gibi bagaj hacmiyle ekipmanları nereye koyacağım diye düşünmeden gezmeye müsait.
    - Otomatik vites
    - Xmax 250 ile neredeyse aynı yakması

İkinci el avantajı veya sorunsuzluk vs bahsi geçen her model için hemen hemen aynı gibi

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tmax ın sesi çok tatlı
    integranın şanzımanı çok iyi
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya ufak bir hort yapmak istiyorum

Forza muhabbeti can sıktı.Geldi geliyor çıktı çıkıyor.Bayideki arkadaş tlf açmıyor wp cevap vermiyor falan açıkcası soğudum.
    integralara bakıyorum ama bunlardan hangisi makbuldür hangi yıl ve kaç km ye kadar alınmalı

Günlük git gel 14 km yolum var.Bunun dışında haftasonu artçılı geziler düşünüyorum.
    Forzanın büyüklüğü, genel olarak scooterlara karşı ön yargım beni endişelendirirken integra hepten işimi zorlaştırırmı acaba?

örnek bir ilan paylaşıyorum.scooter için doğru ilanlarmı
    Honda NC 750D Integra 2014 Model Super Sport Motor Sahibinden ikinci el 35.000 TL - 627741224

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuya ufak bir hort yapmak istiyorum

Forza muhabbeti can sıktı.Geldi geliyor çıktı çıkıyor.Bayideki arkadaş tlf açmıyor wp cevap vermiyor falan açıkcası soğudum.
    integralara bakıyorum ama bunlardan hangisi makbuldür hangi yıl ve kaç km ye kadar alınmalı

Günlük git gel 14 km yolum var.Bunun dışında haftasonu artçılı geziler düşünüyorum.
    Forzanın büyüklüğü, genel olarak scooterlara karşı ön yargım beni endişelendirirken integra hepten işimi zorlaştırırmı acaba?

örnek bir ilan paylaşıyorum.scooter için doğru ilanlarmı
    Honda NC 750D Integra 2014 Model Super Sport Motor Sahibinden ikinci el 35.000 TL - 627741224
    Yaklaşık 1 senedir 2017 integra kullanıyorum, öncesinde 2016 xmax 250 vardı.

Tmax ile karşılaştırma yapamam tecrübe etmedim ama integra karma kullanım için gayet mantıklı bir motor diyebilirim. Hacmine göre çok az yakıyor, hatta xmax 250 ile neredeyse aynı yakıyorum. Şehir içi bol trafikli ve sert kullanımda 4,6lt, biraz dikkat ederek 4,3 lt civarı yakıyor. Uzun yol sakin kullanımda 4 litre altında yakmak mümkün.

Alınacaksa kesinlikle makyajlı kasa olmalı derim. Hem ön amortisörler showa ile değiştirilmiş, konfor artmış ve frenaja çok artısı olmuş. Makyajsızların frende aşırı öne yığılma yaptığı söyleniyor. Makyajla şanzıman revize edilmiş, 3 kademeli spor modu eklenmiş. Ayrıca açı sensörü eklenerek viraj içindeki gereksiz vites değişimleri engellenmiş. DCT şanzıman kesinlikle çok iyi çalışıyor sürüş modunuza hemen adapte oluyor ve sakin kullanımda neredeyse hissettirmeden vites değişimi yapıyor. D modunda bile olsa spor kullandığınızda motor freni yapıyor vs.

Arka çanta ile birlikte artçı için de çok rahat bir sele sağlıyor. Ama uzun yolda sele biraz sert kalabiliyor, shad konfor sele ile değiştirilebilir ya da custom yapanlar da var.
    Servis 6000km de bir giriliyor, servis fiyatları yamahaya göre biraz daha uygun diyebilirim.

Aktarmanın zincir olmasının avantajı ve dezavantajı var. Kullanım keyfi çok daha iyi varyatöre göre fakat yağlama ve ayarlama gerektirdiği için biraz daha külfetli scooter için.
    Şehir içi kullanımda gidonu dar olduğu için aralarda takılmadan kullanabilirsiniz fakat normal bir scootera göre biraz ağır kalıyor doğal olarak.
    Yol tutuşu bence güzel, sadece üzerindeki bridgestone battlax lastikler kötü, geç ısınıyor daha iyi birşey ile değiştirmek gerekir.

Genel performansı 750 lik bir motor için az olabilir ama kıyaslanılan sınıfta başarılı, ara hızlanmalarda akıcı, top speed olarak 190+ km leri görmek mümkün.

Özetle herşeyden biraz olsun, her yola gelsin derseniz bence pişman olmazsınız.
    YouTube
    DR.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yekta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 1 senedir 2017 integra kullanıyorum, öncesinde 2016 xmax 250 vardı.

Tmax ile karşılaştırma yapamam tecrübe etmedim ama integra karma kullanım için gayet mantıklı bir motor diyebilirim. Hacmine göre çok az yakıyor, hatta xmax 250 ile neredeyse aynı yakıyorum. Şehir içi bol trafikli ve sert kullanımda 4,6lt, biraz dikkat ederek 4,3 lt civarı yakıyor. Uzun yol sakin kullanımda 4 litre altında yakmak mümkün.

Alınacaksa kesinlikle makyajlı kasa olmalı derim. Hem ön amortisörler showa ile değiştirilmiş, konfor artmış ve frenaja çok artısı olmuş. Makyajsızların frende aşırı öne yığılma yaptığı söyleniyor. Makyajla şanzıman revize edilmiş, 3 kademeli spor modu eklenmiş. Ayrıca açı sensörü eklenerek viraj içindeki gereksiz vites değişimleri engellenmiş. DCT şanzıman kesinlikle çok iyi çalışıyor sürüş modunuza hemen adapte oluyor ve sakin kullanımda neredeyse hissettirmeden vites değişimi yapıyor. D modunda bile olsa spor kullandığınızda motor freni yapıyor vs.

Arka çanta ile birlikte artçı için de çok rahat bir sele sağlıyor. Ama uzun yolda sele biraz sert kalabiliyor, shad konfor sele ile değiştirilebilir ya da custom yapanlar da var.
    Servis 6000km de bir giriliyor, servis fiyatları yamahaya göre biraz daha uygun diyebilirim.

Aktarmanın zincir olmasının avantajı ve dezavantajı var. Kullanım keyfi çok daha iyi varyatöre göre fakat yağlama ve ayarlama gerektirdiği için biraz daha külfetli scooter için.
    Şehir içi kullanımda gidonu dar olduğu için aralarda takılmadan kullanabilirsiniz fakat normal bir scootera göre biraz ağır kalıyor doğal olarak.
    Yol tutuşu bence güzel, sadece üzerindeki bridgestone battlax lastikler kötü, geç ısınıyor daha iyi birşey ile değiştirmek gerekir.

Genel performansı 750 lik bir motor için az olabilir ama kıyaslanılan sınıfta başarılı, ara hızlanmalarda akıcı, top speed olarak 190+ km leri görmek mümkün.

Özetle herşeyden biraz olsun, her yola gelsin derseniz bence pişman olmazsınız.
    Aciklamalar icin cok tesekkurler. Yaklasik bir haftadir 2-3 motorla ciddi gorustum ama ne hikmetse sahipleri ne kapora kabul etti nede satmaya yeltendi. Piyasayi merak ediyorlar sanirim. Sifir motor bile alamadim oyle garip bir durum var. Saniyorum bu yaz motor almamam gerekiyor.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu üçlüden integra tercih ederdim.

Diğer seçeneklerde güzel ama

Ben motorda hondacıyım
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler