User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Opel Signum Sorgulama

umutcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Opel Signum Sorgulama

Herkese merhabalar;

Bir süredir takip ettiğim ve sanıyorum piyasadaki tutulan/tutulmayan araba algısı sebebiyle pek yüzüne bakılmayan ama hakkında pek de olumsuz bilgiler edinemediğim bir araç Opel Signum. Herkesin bildiği gibi ikinci el otomobil piyasası da, sıfır araçlardaki vergi yükünden doğan fahiş fiyatlar sebebiyle, aldı başını gidiyor. Donanımsız, güvensiz, güçsüz arabaların olağan üstü fiyatlara satıldığını görüyoruz. Böyle olunca da Fiyat/Performans (Performans= Donanım, Güvenlik, Güç, Kolay ulaşılabilirlik) değerlendirmesi yapınca yüksek segment ve herkesin bir şekilde tekrar satamam diyerek korktuğu marka/model araçlara bakarken buluyoruz kedimizi.

Sözü fazlaca uzattım. Yukarıdaki durum değerlendirmesi neticesinde aşağıda linki paylaştığım Opel Signum 3.0CDTI (z30det motorlu) araç dikkatimi çekiyor. Eğer aramızda daha önceden bu araçla ilgilenenler olmuşsa ve bilgi paylaşabilirler ise çok sevinirim.

Şimdiden Çok teşekkürler.

Opel Signum 3.0 CDTI

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben seneler once 1 tanesi ile ilgilenmiştim, 500 lira için inatlaşıp pazarlığı bitirememiştim, o araba da aylarca ilanda kalmıştı.

Gerçekten ciddi dolu bir araçtı, sunroofu falan saymıyorum bile, arka koltukta buzdolabı falan, çok enteresan donanımları var ve çok geniş.

İnsanın gemileri yakası geliyor, o dönem araştırıp da bulduğum tek sorun direksiyon pompası idi yanılmıyorsan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı umutcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar;

Bir süredir takip ettiğim ve sanıyorum piyasadaki tutulan/tutulmayan araba algısı sebebiyle pek yüzüne bakılmayan ama hakkında pek de olumsuz bilgiler edinemediğim bir araç Opel Signum. Herkesin bildiği gibi ikinci el otomobil piyasası da, sıfır araçlardaki vergi yükünden doğan fahiş fiyatlar sebebiyle, aldı başını gidiyor. Donanımsız, güvensiz, güçsüz arabaların olağan üstü fiyatlara satıldığını görüyoruz. Böyle olunca da Fiyat/Performans (Performans= Donanım, Güvenlik, Güç, Kolay ulaşılabilirlik) değerlendirmesi yapınca yüksek segment ve herkesin bir şekilde tekrar satamam diyerek korktuğu marka/model araçlara bakarken buluyoruz kedimizi.

Sözü fazlaca uzattım. Yukarıdaki durum değerlendirmesi neticesinde aşağıda linki paylaştığım Opel Signum 3.0CDTI (z30det motorlu) araç dikkatimi çekiyor. Eğer aramızda daha önceden bu araçla ilgilenenler olmuşsa ve bilgi paylaşabilirler ise çok sevinirim.

Şimdiden Çok teşekkürler.

Opel Signum 3.0 CDTI
    Düzeltme:
    Motor kodunda hata ile bir harf fazla yazmışım. Z30DT (DMAX V6) olarak düzeltiyorum
    Motor hakkındaki bazı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Japon Isuzu Motoru olduğu belirtilmiş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladığım kadarıyla büyük hacim ve dizel olması cezbediyor. 7.8 litre yazılmış şehir içi ama o araba 10 litrenin altında yakmaz. Tuhaf bir tipi de var bana göre. Hoş değil yani arkasını stajyere çizdirmişler gibi.

Eski almana, fransıza bulaşılmaz tecrübelerime dayanarak söylüyorum.

Onun yerine

Accord,mazda 6,avensis daha mantıklı. Bakımlısı üzmüyor japonun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı +soner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla büyük hacim ve dizel olması cezbediyor. 7.8 litre yazılmış şehir içi ama o araba 10 litrenin altında yakmaz. Tuhaf bir tipi de var bana göre. Hoş değil yani arkasını stajyere çizdirmişler gibi.

Eski almana, fransıza bulaşılmaz tecrübelerime dayanarak söylüyorum.

Onun yerine

Accord,mazda 6,avensis daha mantıklı. Bakımlısı üzmüyor japonun.
    Benim günlük root'umda 10litreden az yakacak dizel bir araba yok zaten, motor yeni ısınmışken stop etmiş oluyorum.
    Yakıt konusu mesele değil gerçekten, zaten alt takım ve mekanik büyük ölçüde Vectra C (ki avrupa satışı "Vectra Signum" adıyla) bu sebeple o da sorun olmaz ancak motor arızası ve elektronik arıza can sıkabilir. O da, büyük ölçüde, yaşı büyük tüm arabaların sorunu olan bakımsız kullanımdan kaynaklandığını düşünüyorum. İşte bu sebeple özellikle bu ilandaki arabayı daha önce inceleyen var mı bunu öğrenmek istedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı almaktan vazgectim.
    Ozellikle satışta olan bu araba ve genel olarak DMAX V6 Motorla ilgili detaylı araştırma yaptım. Merak eden olursa artıları eksileri paylasabilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı almaktan vazgectim.
    Ozellikle satışta olan bu araba ve genel olarak DMAX V6 Motorla ilgili detaylı araştırma yaptım. Merak eden olursa artıları eksileri paylasabilirim.

İyi günler;
    Kimsenin sormasına gerek yok burası bir forum sen yaz elbet okuruz. Elbet birgün yine bir arkadaş almaya niyetlenirse internetten ararken yazdıkları görüp sana dua edebilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün aracın sahibi ile telefonda görüştük, açıkçası aracını tanıyan ve bilinçli bir kullanıcı olduğunu düşündüm. Aracın 5sene baska bir arkadaşında oldugu ve sonrasinda kendisinin satinaldigi ve son 4 senedir kendisinin kullandığını söyledi. Aracın bakım geçmişini sorduğumda, ağır bakımları ve triger değişiminin 136.000km'de yapıldığı ve bir sonraki ağır bakımın 236.000de yapilmasi gerektiğini söylediğinde aklımda soru ve ünlem (?!?!) isaretleri belirmeye başladı.

Bugün için aracı görmek üzere randevu aldım kendisinden ve her zamanki gibi hasar kaydı ve muayene geçmişi sorguladım. Film muayene gecmisindeki kilometre bilgisinde koptu açıkçası. Bu araba 6ayi askin zamandir ilanda ve bu ilan bilgisinde kilometre 189.000 olarak gorunuyor. 2017 Aralık'taki muayenede 190.000km kaydi var, aracin sahibine sordugumda da aracin 197.000km'de oldugunu söylüyor.

Bu durumu aracin sahibine sorunca kufur kiyamet öyle birsey olmadigini söylüyor.

Yukaridaki göstergeler birbiri ardına hatalardan (bilgiler ilana yanlis giridi vs.) sebep ortaya çıkmış ve araç sahibi haklı olabilir ancak benim hevesim kaçtı.

Kimsenin malına laf etmek ya da kötülemek niyetinde degilim umarim söylediklerim objektif olatak değerlendirilir.

Hayırlı günler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Not: ilandaki kilometre bilgisi düzeltilmiş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu araçların parça sıkıntısı oldugu ile ilgili bilgi kalmış aklımda Bursa otosansitde yatan bir araç vardı bozuk bir parça yüzünden aylarca sanayide yatmıştı sonra ne oldu bilmiyorum ama tamirci uzakdur bak bunu verelim hurda parasına parçayı bulursan yaptırırsın diyordu
    Alıntı miniks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alpha12gtr ye de gider turbo civic ile. 100-300 getir
    Alıntı Kekuti* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ulan miniyle M6 geçtik bu kadar hit olmadık asahuahuashuahus

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Not: ilandaki kilometre bilgisi düzeltilmiş.
    197 bin yapmış araç demek ki 2017 aralıktan beri hiç hareket etmemiş

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aslanneron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu araçların parça sıkıntısı oldugu ile ilgili bilgi kalmış aklımda Bursa otosansitde yatan bir araç vardı bozuk bir parça yüzünden aylarca sanayide yatmıştı sonra ne oldu bilmiyorum ama tamirci uzakdur bak bunu verelim hurda parasına parçayı bulursan yaptırırsın diyordu
    ilanda bitane var bursada 2.2 benzinli

ARACIN POMPA VE ENJOKTORLRİNDE SORUN VAR.BEN TAMİRCISINI BULAMADIM.İŞİMDEN DE AYRILIP İLGİLENEMEDİM.

1 TAMİRCİYE GÖTÜRDÜM ODA DAHA COK BOZDU ANLADIMKİ ÜSTASI GEREKİYORMUŞ.

yazmış bu araç olabilir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler