User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bmw E60 hakkında

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bmw E60 hakkında

4.sayfaya kadar geldim ama göremedim sanırım e60 hakkında açılmış bir konu yok.

Hangi motor ve hangi yıllar tercih edilmeli ? Benzin+lpg olayında sorun yaşanır mı ? Benzinli araçların çoğu lpg görmüş durumda .

Pek kurcalanmamış,biraz düşük kilometreli temiz bir Bmw e60 hangi rakamlara bulunur ? Benzin-Dizel farketmez. Dizel 100 bin üstü şu an sanırım.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit: Karpuz yüzü görmemiş,air olaylarına girmemiş bir e60 . Kronik sorunları nelerdir ? Joystick vites yılları mı tercih edilmeli vs ? .

Arananlar kısmına açmadım,çünkü modeli genel anlamda sorguluyorum .
    imzasız..

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takipteyim güzel rakamlara güzel araçlar mevcut
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dizel ve benzinli arasında ciddi fiyat farkı var dizeller daha çok hırpalanmış ayrıca dizeldede benzinlidede kilometreler hep 230+ alınacaksa bence 530i yada 530d alınmalı bunların ciddi problemi yok. 530i için değişensiz temiz 85 civarına bulunuyor 530d için 95+, lci yok gibi olanın fiyatıda kaf dağında. 520 dizellerde 177likler sıkıntılı alınacaksa 184 yada 163lük tercih edilebilir, 520i ler yakıyor ama gitmiyor.

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Suan f30 320d kullaniyorum gecmisti 7-8 farkli varyasyonda e60im oldu.
    Kesinlikle10 yil yaslida olsa e60 cok daha ilerde.
    Benzinli tupluye hic girmezdim hem gitmiyo hemde fazlasiyla yakiyor.
    Mumkunse 2006ustu sustali anahtar degil smart tipi start stoplu
    2006ustu gizli makyajlidir bagajda mpm modulu gibi her yil bozulan bi parca, ses yalitimi, sanziman elektronigi ve motor guncellemeleri icin asgari sart
    6 silindir dizellerin en buyuk problemi emme manifoldu icindeki flapler. Onuda iptal ederseniz omurluk oluyor.
    Kmler cok yuksek ama duzgun bakimli bi 530d veya 535d 250-300bin kmde olsa dahi kolay kolay bozulmaz.
    Onun disinda genel elektronik retrofitleri inanilmaz yapilmayacak sey yok.
    Ornek bende logic7 ve hud sistemi var ikisine 5000 istiyorum ama araba resmen cag atliyo.
    Koltuk dosemleri vs 4000-5000 arasina bulunuyor yani biseyler yapmaninda siniri yok
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorunsuzluk bakımından iyi bakıldığında E39 mu E60 mı daha iyi ?

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaşınıyon mu sen
    PROSTOCK GARAGE

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karpuz , pres yay ikilisi yaşamayan E60 bulunursa benimde çok sevdiğim eskimeyen bir kasa. 520D en çok üretilen ve bulunan motor olduğundan bakılabilir.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

bosporuss06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6 Yıl e39 kasaya(3yıl 528i,3 yılda 530i)öncesindede 2-3 yıl e34 kasaya(520i)binen bir 5 serisi kullanıcısı olarak,Ağustos 2018de e39 530i sattıktan sonra,yaklaşık 4-5 ay e60 kasa araç baktım.Öncelik 530D ve 530i idi fakat bu süreç boyunca çok düzgün araçlarla karşılaşmadım.Nerdeyse bütün ilanlara baktım,ayrıca ***** bmwci çevre tarafından da bi ton araca yönlendirildim fakat bi türlü araç bulamadım.En sonunda asla almam dediğim lci kasa 520d(177 hp olan,meşhur zincir kıran motorlu)aldım.6 aydır kullanıyorum,aldığımda rutin bakım vs.bazı bakım gerektiren yerleri yaptırmıştım,şimdiye kadar Allah şükür bi sıkıntı yaşamadım.Bu yılın sonunda da kısmet olursa triger zinciri ve şanzıman yağını değiştirmeyi düşünüyorum.Özetlemek gerekirse:
    ***İlk etapta E60 kasa bmw alacak kişi için en geçerli olan şey araçtan çok aracın sahibi ve önceki sahipleri(Düzgün bakılmış,borusanda servislenmiş araçlar genelde kmsi yüksek de olsa sıkıntısız oluyor)
    ***İmkan varsa 2007 sonrası yani Makyajlı kasa(Lci) alınmalı.(Makyaj sonrası iç ve dış kısımda farklar çok bariz fark ediliyor,iç kısımda kalite kesinlikle artırılmış.)
    ***Motor olarak bakılacak olursa,3000cc diesel motor en ideali.Hem iyi yürüyor,hemde fazla yakmıyor.Öyle fazla da bi kronik sıkıntısı da yok.(Şanzıman tür.,enjektörler vb.)Benzinli motorlar da 520den 545e kadar alternatif çok,yine en ideali m54b30 motorlu 530i görünüyor ama makyaj sonrası n kodlu 3000cc motorlarında çok verimli ve performanslı olduğu söyleniyor.Ama bu motorlar çok satılmamış,ilandada 2005 model öncesine göre çok az.Gelgelelim türkiye şartlarına.Tabiki en çok satan 520d.2007 öncesi 163 hp,sonrası 177hp.163lük motor genel olarak sıkıntısız ve tutuluyor fakat az km de olan araç da fazla yok.177hplik sıkıntılı motor ise performans ve tüketim anlamında 163lüğe göre iyi.Ekstra joistik vitesle beraber geliyor.Şu anki 184lük-190lık motorlarında atası.Zincir mevzusu ise başka bir konu başlığında konuşulacak çok derin bi konu....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine de soracağın ve merak ettiğin birşeyler olursa özelde veya bu konu başlığında yardımcı olmaya çalışırım...

mcanx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 sene kadar kullandı babam, joystickli 177hp olan motorda sorun vardı yanılmıyorsam herkes 163hp lik normal viteslisini öneriyordu. babamdaki hem LCI (makyajlı) hemde 2007 modeldi. hız sabitleme, koltuk ısıtma, ve tam elektrik (en azından sürücü hafızalı) olursa yeterli bence. daha detay donanımlar ararsanız mantıksız rakamlara çıkacaktır. birde bence bir noktasına sticker bile yapıştırılmamış bir e60 arayın ve bulursanız öyle de binin, sade şekilde çok daha güzel duruyor.

yakıt olarak uzun yolda izmirden-istanbula dönerken 4.8lt görmüştüm ortalamayı. istanbulda 8-8,5 yakıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcanx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 sene kadar kullandı babam, joystickli 177hp olan motorda sorun vardı yanılmıyorsam herkes 163hp lik normal viteslisini öneriyordu. babamdaki hem LCI (makyajlı) hemde 2007 modeldi. hız sabitleme, koltuk ısıtma, ve tam elektrik (en azından sürücü hafızalı) olursa yeterli bence. daha detay donanımlar ararsanız mantıksız rakamlara çıkacaktır. birde bence bir noktasına sticker bile yapıştırılmamış bir e60 arayın ve bulursanız öyle de binin, sade şekilde çok daha güzel duruyor.

yakıt olarak uzun yolda izmirden-istanbula dönerken 4.8lt görmüştüm ortalamayı. istanbulda 8-8,5 yakıyor
    Bayramda ankara-bodrum arası gidişte 100-120km ortalama ile 5,6litre,dönüşte basarak gelişte 6,5litre yaktı.Ankara şehir içi 7,5-8,5 litre yakıyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu ben açmışım

BMW / 5 Serisi / 525i / Standart / AutoLUX 2004 BMW E60 525i PREMİUM/HATASZ/EMSALSİZ/KAHVE İCİ BEJ sahibinden.comda - 732277920

ankara,bmw,e60,galeri dörtlüsü olunca tedirginlik yaratıyor vites ve el frenine taktıkları zımbırtılar dışında araba genel olarak güzel gözüküyor. Direksiyon değişmemişse ve koltukların bakımına göre konuşursak kilometre orjinal gibi.

galeriyi tanıyan var mı ?
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu ben açmışım

BMW / 5 Serisi / 525i / Standart / AutoLUX 2004 BMW E60 525i PREMİUM/HATASZ/EMSALSİZ/KAHVE İCİ BEJ sahibinden.comda - 732277920

ankara,bmw,e60,galeri dörtlüsü olunca tedirginlik yaratıyor vites ve el frenine taktıkları zımbırtılar dışında araba genel olarak güzel gözüküyor. Direksiyon değişmemişse ve koltukların bakımına göre konuşursak kilometre orjinal gibi.

Çok istiyorlar...

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Konuyu ben açmışım

O zımbırtılar arabamız arabaciii galerisi belirtisi ona göre.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakan308 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok istiyorlar...
    şu paralara temiz düşük kilometre bi 5.20 d tadından yenmez ha
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu paralara temiz düşük kilometre bi 5.20 d tadından yenmez ha
    Araç 2004 model LCİ değil ve benzinli, o jantla o kadar basılmaz kesin yay pres vs. var ayrıca fotolar bariz shoplu...

Geçmişini iyi bildiğiniz LCİ ve dizel bulursanız tadından yenmez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakan308 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç 2004 model LCİ değil ve benzinli, o jantla o kadar basılmaz kesin yay pres vs. var ayrıca fotolar bariz shoplu...

Geçmişini iyi bildiğiniz LCİ ve dizel bulursanız tadından yenmez
    önerilere açığım,eşinizde dostunuzda varsa güzel bir e60 düşünebilirim.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önerilere açığım,eşinizde dostunuzda varsa güzel bir e60 düşünebilirim.
    Bende var ama isteyeceğim parayı kimse vermeyeceğinden ne siz sorun ne ben söyleyim. 2008 dizel LCİ 99.500km de.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler