User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Opel Astra K 2017 HB 1.6 CDTİ ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Opel Astra K 2017 HB 1.6 CDTİ ?

Merhabalar, 3 yıldır bindiğimiz Fluence aracımızı sattık. Şimdi Astra K bakıyoruz sizce nasıl arkadaşlar?

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    neden aynı konuyu yine açıyorsun ki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2016 dynamic cdti düz vitesini kullandım 1.5 sene. otomatiği beş para etmez manueli hot hatch kıvamında. yakıt ne kadar basarsan bas 7 yi geçmiyo. yol tutuş efsane guzel asfaltta limitlerine ulasamadım bile. hakkını vererek kullandığında çabuk dağılabilir ona dikkat genel olarak iyi bi araba 1.6 dizellerin stock en hızlısı diyebilirim malzeme kalitesi golfun altında ama golften cok daha keyifli

korkmazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sensinkulustur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, 3 yıldır bindiğimiz Fluence aracımızı sattık. Şimdi Astra K bakıyoruz sizce nasıl arkadaşlar?
    Yakın arkadaşımda var hemen her gün biniyorum veya kullanıyorum konfor olarak beklentileri karşılar Renault dan sonra yakıt tüketimi ortalama 7-8 civarı gezer şehir içinde otamatik şanzıman da gayet tatminkar.performans ı sınıfındaki 1.6 dizeller e göre iyidir .
    Benim açımdan eksi yönleri (2018 leon tdi dsg kullanıyorum onunla kıyas yaparsam )
    Yakıt tüketimi biraz fazla arkadaşım emekli amca gibi kullanıyor aracı buna rağmen 7 litre altını hiç göremedi ben leonda hiç kasmadan 6 litre rahat bir şekilde yakalıyabiliyorum
    Bir de yol tutuşu çok iyi değil virajda fazla güven vermiyor
    ALFA ROMEO MİTO QV

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı korkmazz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakın arkadaşımda var hemen her gün biniyorum veya kullanıyorum konfor olarak beklentileri karşılar Renault dan sonra yakıt tüketimi ortalama 7-8 civarı gezer şehir içinde otamatik şanzıman da gayet tatminkar.performans ı sınıfındaki 1.6 dizeller e göre iyidir .
    Benim açımdan eksi yönleri (2018 leon tdi dsg kullanıyorum onunla kıyas yaparsam )
    Yakıt tüketimi biraz fazla arkadaşım emekli amca gibi kullanıyor aracı buna rağmen 7 litre altını hiç göremedi ben leonda hiç kasmadan 6 litre rahat bir şekilde yakalıyabiliyorum
    Bir de yol tutuşu çok iyi değil virajda fazla güven vermiyor
    herkesin aksine yol tutuş zayıf demişsin. genel kanı yol tutuşun çok iyi olduğu hatta sınıfında focus ile lider olduğu şeklinde okumuştum. ama hiç kullanma fırsatım olmadı

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yol tutuş ortalama, gereksiz sert, ruhsuz bir araba.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tüketim olarak katalog verisine bakmayın astranın sedan ve hb karoserinde 8lt aşağı yakanı görmedim ki zamanında opelde çalışıyordum,
    artı yol tutması olarak virajda bana hiç bir zaman güven vermedi ilk serilerinde watt bağlantı vardı sonra yok oldu ne hikmetse önden kayması fazlaydı ,o sınıfının yol tutuşta efsanesi bence focus,
    otomatik şanzıman tork konvertörlü bi şanzıman dsg gibi doğal olarak hızlı bir şanzıman değil.
    motor olarak hot hatch felan denmişte alakası yok olamaz 9-10 snlerde 0-100 akselarasyonu olan bi motoru var ha sınıfına göre performansı iyidir.

gelelim kronik sorunlarına elektirik manasında multimedya ekranında sıkıntılar oluyor genelde ses vs motor olarak zincir zamanla ses yapar önce zincir değişimi,sonra üst kapak açılıyor ne hikmetse garantidende karşılanmaz,hareret ibresi kendine kendine dans yapar bir çok cdti'da gördüm.

alırmıyım almam ruhsuz bi otomobil diğer rakiplerine bakarım,herşey performanstan ibaret değil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2016 model otomatik vites sedanını yaklaşık 30.000km kullandım.
    Yakıtım 6.0-6.5lt arasındaydı. Genel anlamda beklentimi karşılamıştı..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler