User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
45 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: RCZ sorgulama

Gkn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her türden şanzıman zaten bir mekanik parça olduğunu için, mekanik parçası olmayan çift kavramalı şanzıman gibi bir şeyden söz eden olmadı
    Ayrıca, korelilerin dct - alfa tct - reno edc bunlardan biri dsg den iyidir de demedim. Bütçe olarak servis bakımlı, çok düzgün bir dsgli Scirocco ya müsait değilse kişi, sürpriz yumurta bir dsg alıp sonra üzülmemesi adına yazdım. Elbette her tür otomatik şanzıman sorun çıkarabilir, sorun olmaz kavraması biter yine masraf olur bu doğal bir durum. Çift kavramalı aracın kavraması biter, değişmesi gerekir. Bunda hem fikiriz, sorun yok.

Benim yazdıklarım; dsg li aracın temizini bulmak kolay değil, düzgün kullanıcı denk getirmek lazım. Ayrıca tsi motor da çok sorunsuz sağlam bir motor değil. Yani öyle bir bahsediliyor ki pejo fransız tü kaka motoru şanzımanı sorunlu, scirocco da dsgsi motoru sorunsuz..

Örnek verilmiş, 3 yıl 55000 km 1.6 hdi 307 kullandım tek bir arızası dahi olmadı.. Pejo süper sorunsuzdur mu diyeyim?
    Pejonun elektrik ile ilgili sorun yaşattığından bahsetmiştim. Konu dsg'ye geldiyse demek istediğinizi örneklendireyim.

Eşime 2014 yılında sıfır seat leon 1.6tdi dsg aldık. Araç halen bizde. 70k km iken dsg mekatronik çat diye arıza yapıp yolda bıraktı çekiciyle yetkili servise. Full yetkili servis bakımlı olduğu için iyi niyet garantisinden mekatronik değişti. Araç servis bakımlı olmasaydı masrafı 9.500TL olacaktı. 80k km iken kavrama değişti iyi niyet garantisinden. servis fiyatı 4.500TL. yani sıfırdan alacağınız yalnızca tek kişi tarafından sakince kullanılan bir vag grubunda çıkabilecek şanzıman hatası 14k civarında. servis bakımlı olması işte bu yüzden önemli.

Ayrıca dsg ile ilgili problemler hala devam ediyor 2018 model golfte aynı problemler yaşanıyor. tabi manuel rocco da tercih edilebilir. 1.4 tsi motora gelecek olursak 2013 yılına kadar üretilen CAV motordaki yağ eksiltme üst kapak ve zayıf piston sorunları CTH motorunda revizyonlarla giderildi. tabi bu direk fiyatlara yansıyor. cth kodlu yeni nesil roccolar daha pahalı.

scoobz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsan 2.el arabadan soğuyor. Öyle ki spor arabalara ilk sahibi biniyor sonraki sahipleri olduğu zaman araçlar onlara biniyormuş gibi bi anlatım mevcut.
    Belkide duygularımı kenara bırakıp genç olduğumu unutup dizel otomatik bir reno (herhangi bi clio&megane) almalı mantığımla hareket etmeliyim.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı scoobz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsan 2.el arabadan soğuyor. Öyle ki spor arabalara ilk sahibi biniyor sonraki sahipleri olduğu zaman araçlar onlara biniyormuş gibi bi anlatım mevcut.
    Belkide duygularımı kenara bırakıp genç olduğumu unutup dizel otomatik bir reno (herhangi bi clio&megane) almalı mantığımla hareket etmeliyim.
    Bence gel seni motora başlatalım bro. Gazlarız sokaklarda.
    Teknoloji yok. Sadece 2 teker, gidon ve iç sesin. full adrenalin.
    Sürekli ensende ölümün nefesi. Ve hayata 2 elle sarılıp psikopatça kaskın içinde gülümsemen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence gel seni motora başlatalım bro. Gazlarız sokaklarda.
    Teknoloji yok. Sadece 2 teker, gidon ve iç sesin. full adrenalin.
    Sürekli ensende ölümün nefesi. Ve hayata 2 elle sarılıp psikopatça kaskın içinde gülümsemen.
    4 tekerle bile sürekli 150-200 diyen birisiyim 20km mesafelerde giderken bile, motora binsem 250-300 derim muhtemelen ölürüm o yüzden yok almayayım Fakat rocco danda rczdende acayip soğudum. Scirocco sahibi 3 kişi ile görüştüm üçüde dsg si problemli dedi, Rcz ise sürekli arızası yazılı forumlarda daha kötüsü +12litre yakıt tüketimi var fakat bunun karşılığı vermeyecek bi performans. Mcs & jcw deseniz en ölüsü 85-90.000 olmuş arabasızlık en iyisi. Dolmuşla gidecem işe 2tl gidiş 2tl geliş. Para dövizde dursun

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her türden şanzıman zaten bir mekanik parça olduğunu için, mekanik parçası olmayan çift kavramalı şanzıman gibi bir şeyden söz eden olmadı
    Ayrıca, korelilerin dct - alfa tct - reno edc bunlardan biri dsg den iyidir de demedim. Bütçe olarak servis bakımlı, çok düzgün bir dsgli Scirocco ya müsait değilse kişi, sürpriz yumurta bir dsg alıp sonra üzülmemesi adına yazdım. Elbette her tür otomatik şanzıman sorun çıkarabilir, sorun olmaz kavraması biter yine masraf olur bu doğal bir durum. Çift kavramalı aracın kavraması biter, değişmesi gerekir. Bunda hem fikiriz, sorun yok.

Benim yazdıklarım; dsg li aracın temizini bulmak kolay değil, düzgün kullanıcı denk getirmek lazım. Ayrıca tsi motor da çok sorunsuz sağlam bir motor değil. Yani öyle bir bahsediliyor ki pejo fransız tü kaka motoru şanzımanı sorunlu, scirocco da dsgsi motoru sorunsuz..

Örnek verilmiş, 3 yıl 55000 km 1.6 hdi 307 kullandım tek bir arızası dahi olmadı.. Pejo süper sorunsuzdur mu diyeyim?
    polemik olmasın ama yazmadan edemiycem
    dsg'li aracın temizini bulmak zor da edc'li aracın ya da stronic aracın teminizi bulmak daha mı kolay
    onlarca dsg'li araca bindim, kullandım, 17bin km'de edc'sinde sorunlu araca da bindim sürdüm.

dsg sürpriz yumurta değildir, hiç sürdün mü bilemiyorum ancak ilk 2 sn'de bile aracın kavraması hakkında fikrin olabiliyor. keza bir çok çift kavramada da aynı durum mevcut.

beğenmiyorsan ya da çekincelerin varsa sen tsi alma dsg alma ama bu şekilde de kötüleme lütfen. evet her marka modelde bilinçli kullanıcıya denk gelmek arzulanan, tercih edilen ve zor olan bir konu, haklısın. ucuz etin yahnisi misali konu

thp ile tsi'ı karşılaştırdığımda ben sorunsuzluk adına tsi'ı seçerdim

1.6hdi'de otomatik şanzıman duymadım ama 55K km sorunsuz kullandıysan evet senin için pejo sorunsuzdur gayet doğal bir yorum,
    ben de 407, 307, 308, 206 sahibi oldum, yıllarca sorunsuz kullandım, elektronik herhangi bir arızaları bile olmadı ama yıllar sonra aldığım 308 cc bana illallah ettirdi

konu sahibi arkadaş dsg rocco ile otomatik rcz arasında kaldıysa, kesinlikle bakımlı bir dsg rocco, bakımlı bir otomatik rcz'den daha mutlu eder ...

bütçe el veriyorsa düşük km, bakımlı bir rocco arayın, elbet aradığınız gibi bir araç denk gelir aceleniz yoksa.
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 tekerle bile sürekli 150-200 diyen birisiyim 20km mesafelerde giderken bile, motora binsem 250-300 derim muhtemelen ölürüm o yüzden yok almayayım Fakat rocco danda rczdende acayip soğudum. Scirocco sahibi 3 kişi ile görüştüm üçüde dsg si problemli dedi, Rcz ise sürekli arızası yazılı forumlarda daha kötüsü +12litre yakıt tüketimi var fakat bunun karşılığı vermeyecek bi performans. Mcs & jcw deseniz en ölüsü 85-90.000 olmuş arabasızlık en iyisi. Dolmuşla gidecem işe 2tl gidiş 2tl geliş. Para dövizde dursun
    ibiza cupra'ları da araştırabilirsin istersen ...
    Subaru
    Technica
    InternationaL

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    +1 Erdem Beyciğime katılıyorum.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nacizane fikrimi belirtmek isterim.

bence az ucundan bucundan "spor" araba diye adlandrılan hiçbir araba otomatik olmamalı.
    sene 2013 sonları askere gitmeden önce 2011 roccom vardı manuel 160lık, 55e almıştım daha 40-45kkm idi.
    ben alırken dsg falan filan cart durt vardı özellikle manuel aldım.
    eşşek gibi bindim , kurda kuşa sıktım, kafamda hiç bir soru işareti olmadan...
    sonra semtten bi abim beni döverek 63'e elimden aldı arabayı

evlendikten sonra otomatik araba aldım "eşimde kullansın" diye.
    sorunları dertleri herhangi bi durumda açıcak masraflarını bile bile...

eski kafalıyımdır , çok anlamam öyle çiftmiş triplemış kavrama vs vs..
    otomatik ararken tork konvektörlü otomatiklere yöneldim.
    performans sıfır , yakıt sarfiyati yüksek ama sorunsuz ve konforlu...

performans öyle kötüki arabayı servise götürdüm.bu gitmiyor diye.
    istinye reno abi bu arabayı fransızlar nice-cannes sahil yolunda 30-40km ile gitmek için yaptı bu arabadan çok şey bekleme dedi

kısaca gençsin, sorunlar hızlı bezdirir...
    eğer sol bacağın var ve çalışıyorsa senin ilacın 160lık manuel rocco
    médiocrité partout

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dsg sorunlu değil, aslında en sorunsuz çift kavramalı şanzıman.
    İnsanlar sorunlu. Otomatik vites nasıl kullanılır insanlığın yarısı bilmiyor.
    Adam yokuşta el freni çekmiyor p ye alıp bırakıyor.
    Durduğu zaman yarım frene basıyor vites sürekli kavrama noktasında kaldığı için araba bi yandanda kalkmaya çalışıyor.
    Vs vs. Bi çok şekilde yanlış kullanılıyor.
    adamlar bile sorunun farkında yurtdışında 10 yıl garanti vermeye başlamış durumda şanzımana devletlerden ültimatom yemiş bu konuda ya ücretsiz tamir et ya geri çağır araçları diye yetmemiş daha önce ücretli yaptıranların ücretlerini iade etmiş sen diyorsun en sorunsuz çift kavrama..
    karldan çok kralcılık bu ülkenin genel sorunu malesef..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

BuRaK_eFe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Belki bu konuda en son yorumu yazması gereken benim çünkü aynı bütçeyle rocco ve rcz bakıyordum. Bir anda gidip megane 3 coupe aldım Memnunda oldum fazlasıyla çok güzel araba az yakıyor gösterişli ve 1.5 dci parçası ganimet gibi olduğu için hem zevkli hem önü açık hemde makul fiyatlarla yaptığın hatalardan geri dönebilirsin. ***** thp sorunları sentesi devirdaim sensörü vs vs peugeot yetkili servisinde çalışmama rağmen rcz konusunda gözümü korkutttu almadım. Yıllar önce inşaat şirketi olan bir arkadaşıma rocco almıştık satarken abi ben alıyım senden nasılsa biliriz birbirimizi dedim. Ben şirkette ki tırların marşını çevirirken birde bununkini çevirirken düşünüyorum demişti o zamandan bu zamana rocco alma fikri bende ne zaman oluşursa bu lafı hatırlarım Wv grubu parçaları fazlasıyla pahalı sene 2016 idi galiba polo 6n2 için güneşlik tırnağı alırken türkiyede yok diye doğuştan sipariş verdim 14 euro + kargo ödedim bir daha da vw ile işim olmadı
    #RenaultSport Clio-R

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı BuRaK_eFe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belki bu konuda en son yorumu yazması gereken benim çünkü aynı bütçeyle rocco ve rcz bakıyordum. Bir anda gidip megane 3 coupe aldım Memnunda oldum fazlasıyla çok güzel araba az yakıyor gösterişli ve 1.5 dci parçası ganimet gibi olduğu için hem zevkli hem önü açık hemde makul fiyatlarla yaptığın hatalardan geri dönebilirsin. ***** thp sorunları sentesi devirdaim sensörü vs vs peugeot yetkili servisinde çalışmama rağmen rcz konusunda gözümü korkutttu almadım. Yıllar önce inşaat şirketi olan bir arkadaşıma rocco almıştık satarken abi ben alıyım senden nasılsa biliriz birbirimizi dedim. Ben şirkette ki tırların marşını çevirirken birde bununkini çevirirken düşünüyorum demişti o zamandan bu zamana rocco alma fikri bende ne zaman oluşursa bu lafı hatırlarım Wv grubu parçaları fazlasıyla pahalı sene 2016 idi galiba polo 6n2 için güneşlik tırnağı alırken türkiyede yok diye doğuştan sipariş verdim 14 euro + kargo ödedim bir daha da vw ile işim olmadı
    VW parçası pahalı da Renonun ucuz mu? Sene 2008 Lagunanın gösterge sıfırlama pimi (silikon üst parçası 1cm var yok silikon işlevsiz bişey) 60TL idi... Ivır zıvır parçalar her araçta farklılık gösteriyor kiminde X parça pahalı diğerinde başka. EDC'nin tamiri ile DSG'nin tamiri arasında fiyat farkına bakmak lazım. 1.5dci ile Rocco veya RCZ kıyaslamak yanlış olur. 1.6HDI RCZ veya 1.6TDI Rocco olsaydı haklıydın.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adamlar bile sorunun farkında yurtdışında 10 yıl garanti vermeye başlamış durumda şanzımana devletlerden ültimatom yemiş bu konuda ya ücretsiz tamir et ya geri çağır araçları diye yetmemiş daha önce ücretli yaptıranların ücretlerini iade etmiş sen diyorsun en sorunsuz çift kavrama..
    karldan çok kralcılık bu ülkenin genel sorunu malesef..
    Sen şimdi farkında olmadan övüyorsun DSG yi ama ? Yazdıklarını tekrar okumanı rica edeceğim.
    Adamlar en iyi şanzımanı biz yaparız 10 yıl boyunca da bozulmayacağının garantisini veriyoruz. Bozulursa ücretsiz değiştiririz. Her daim ürünümüzün arkasındayız diyor.
    Bu açıklamanın neresi kötü ? Sizin mantığınız ne kadar az garanti süresi okadar kaliteli mi oluyor?
    Eğer ironi yaptıysanızda özür dilerim benim kıt düşüncem ^^

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen şimdi farkında olmadan övüyorsun DSG yi ama ? Yazdıklarını tekrar okumanı rica edeceğim.
    Adamlar en iyi şanzımanı biz yaparız 10 yıl boyunca da bozulmayacağının garantisini veriyoruz. Bozulursa ücretsiz değiştiririz. Her daim ürünümüzün arkasındayız diyor.
    Bu açıklamanın neresi kötü ? Sizin mantığınız ne kadar az garanti süresi okadar kaliteli mi oluyor?
    Eğer ironi yaptıysanızda özür dilerim benim kıt düşüncem ^^
    devletler baskı kurdu için 10 yıla çıkarıyor babasının hayrına değil. yurtdışında da seve seve değiştirtiyorlar ama burası Türkiye kafasına göre işçilik alır, garanti dışı bırakır, 10 yıl şanzımana garanti vermez. ironi falan yapmadım ama anlayışın gerçekten kıt olabilir markanın kabullendiği sorunu hala savunmaya çalışıyorsun..

Bir VW Başaran Oto- DSG Şanzuman Kurbanı Hikayesi Daha >> Sayfa 1 - 8

al buyur taze taze konunun içindeki özellikle yabancı kaynaklı linkleri güzelce incele..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    devletler baskı kurdu için 10 yıla çıkarıyor babasının hayrına değil. yurtdışında da seve seve değiştirtiyorlar ama burası Türkiye kafasına göre işçilik alır, garanti dışı bırakır, 10 yıl şanzımana garanti vermez. ironi falan yapmadım ama anlayışın gerçekten kıt olabilir markanın kabullendiği sorunu hala savunmaya çalışıyorsun..

Bir VW Başaran Oto- DSG Şanzuman Kurbanı Hikayesi Daha >> Sayfa 1 - 8

al buyur taze taze konunun içindeki özellikle yabancı kaynaklı linkleri güzelce incele..
    Dimi markanın kabullenmesi çok kötü bişey. Aslında yapması gereken honda gibi kaportalar sorunsuz, siz bükmüşsünüz diyip insanları mahkemelerde yıllarca süründürmesi lazım. Bide dediğiniz gibi bizim türk insanlarıda salak yav. Bu yıl 100 bine alıyon dsg li aracı. Önümüzdeki yıl 120 ye satıyon. İnsanlar gözü kapalı alıyor.

BuRaK_eFe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    VW parçası pahalı da Renonun ucuz mu? Sene 2008 Lagunanın gösterge sıfırlama pimi (silikon üst parçası 1cm var yok silikon işlevsiz bişey) 60TL idi... Ivır zıvır parçalar her araçta farklılık gösteriyor kiminde X parça pahalı diğerinde başka. EDC'nin tamiri ile DSG'nin tamiri arasında fiyat farkına bakmak lazım. 1.5dci ile Rocco veya RCZ kıyaslamak yanlış olur. 1.6HDI RCZ veya 1.6TDI Rocco olsaydı haklıydın.
    Kıyaslamak evet yanlış olur ama daha mantıklı araçlara yönelmek gerekiyor anlamında ben dci örnek verdim ki edcli olarak örnek vermedim farkındaysan. Ama emin olabilirsin ki Renault her zaman Hem peugeot (yetkili serviste çalışıyorum!) hemde vw den fazlasıyla ucuz ki örneğim dci olarak bakarsak ganimet gibi parçası var.
    #RenaultSport Clio-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Erdem K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ibiza cupra'ları da araştırabilirsin istersen ...
    Çok düşündüm abi fakat kullanan 1-2 arkadasımla konustuğumda (araçları sıfır almıslardı 2sene sonra sattı birisi) cok fazla yağ yaktığını söyledi. Şimdi o aracı sıfır alıp temiz binme şansım yok, geçmişi belli olmayan araçta sıkıntı cıkabilecek birde içi cok dar geliyor bana.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BuRaK_eFe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rocco-rcz-mcs eleyip
    ;
    Temiz düşük km manuel dizel mini alıp ( stock 0-100 9.5sn) 112hpler güzel bi yazılımla ve body kitle s gibi düşük yakıt tüketimi ile kullanadabilirim. Fakat düşük km ve ucuz fiyatla bulabilirsem. Total harcanacak bütçe 70-75 işte üzerine çıkmak istemiyorum. Araç için 65-70 olacak 4-5 kenarda ne olur olmaz diye tutmayı planlıyorum. Birde her ay yavaş yavaş yaparım olmazsa. Bir ay yazılım, ikinci ay arka tampon, üçüncü ay ön tampon , dördünce ay marşpiyeller gibi gibi... Temiz düşük km dizel mini bulabilirsem eğer. Birde bi xenonlu & bi xenonsuzlar arasında cok fiyat farkı var.

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sürekli sorunlar çıkarttığını okumuştum. En son trafikte gördüğüm RCZ dün çekici üzerinde gidiyordu. İyi düşünüp iyi araştırıp almak lazım. Sonrasında pişman olmayınız.
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok düşündüm abi fakat kullanan 1-2 arkadasımla konustuğumda (araçları sıfır almıslardı 2sene sonra sattı birisi) cok fazla yağ yaktığını söyledi. Şimdi o aracı sıfır alıp temiz binme şansım yok, geçmişi belli olmayan araçta sıkıntı cıkabilecek birde içi cok dar geliyor bana.
    ibiza bocanegra mı almış, yağ yakmayı cav için mi söylüyorlar
    cth kodlularda yağ yakma oluyor muymuş ?

cam tavanlısı ferah hatta içi rcz'den daha ferah bile olabilir
    Subaru
    Technica
    InternationaL

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler