User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
45 sonuçtan 39 ile 45 arası

Konu: RCZ sorgulama

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dimi markanın kabullenmesi çok kötü bişey. Aslında yapması gereken honda gibi kaportalar sorunsuz, siz bükmüşsünüz diyip insanları mahkemelerde yıllarca süründürmesi lazım. Bide dediğiniz gibi bizim türk insanlarıda salak yav. Bu yıl 100 bine alıyon dsg li aracı. Önümüzdeki yıl 120 ye satıyon. İnsanlar gözü kapalı alıyor.
    Olay markanın malını kabullenmesi, malım çok iyi 10 sene garanti demesi değil. Küresel anlamda dsg sorunlarının sayısı ve karşılığında devletin senin malın bozuluyor 10 sene garanti ver bozulanı sen tamir et demesi.

Kendisi yapacak olan firma malına güveniyorsa, piyasaya sunarken buyrun benim malım budur garantisi de 10 yıldır derdi vakti zamanında...
    -Fırat

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı scoobz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rocco-rcz-mcs eleyip
    ;
    Temiz düşük km manuel dizel mini alıp ( stock 0-100 9.5sn) 112hpler güzel bi yazılımla ve body kitle s gibi düşük yakıt tüketimi ile kullanadabilirim. Fakat düşük km ve ucuz fiyatla bulabilirsem. Total harcanacak bütçe 70-75 işte üzerine çıkmak istemiyorum. Araç için 65-70 olacak 4-5 kenarda ne olur olmaz diye tutmayı planlıyorum. Birde her ay yavaş yavaş yaparım olmazsa. Bir ay yazılım, ikinci ay arka tampon, üçüncü ay ön tampon , dördünce ay marşpiyeller gibi gibi... Temiz düşük km dizel mini bulabilirsem eğer. Birde bi xenonlu & bi xenonsuzlar arasında cok fiyat farkı var.
    Çok kastın be bro. Gel alalım sana bitane motor.

100km / 2 LT Yakıt tüketimi..
    8.000 TL motosiklet. Rocco ya vereceğin 80 binden düş. 72.000 TL yi koy faize.. Hanımınla , kız arkadaşınla türkiye turu yap
    0 sorun 0 sıkıntı. Yağını suyunu koy bas git.
    Hemde dediğin gibi 200 300 ler hemen olacak işler değil şimdi başlasan motora anca 1.5 2 sene sonra yusuflamadan 200 lere çıkacak cesareti gösterirsin

Şöyle bi zehir daha atayim şuraya..

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Erdem K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    polemik olmasın ama yazmadan edemiycem
    dsg'li aracın temizini bulmak zor da edc'li aracın ya da stronic aracın teminizi bulmak daha mı kolay
    onlarca dsg'li araca bindim, kullandım, 17bin km'de edc'sinde sorunlu araca da bindim sürdüm.

dsg sürpriz yumurta değildir, hiç sürdün mü bilemiyorum ancak ilk 2 sn'de bile aracın kavraması hakkında fikrin olabiliyor. keza bir çok çift kavramada da aynı durum mevcut.

beğenmiyorsan ya da çekincelerin varsa sen tsi alma dsg alma ama bu şekilde de kötüleme lütfen. evet her marka modelde bilinçli kullanıcıya denk gelmek arzulanan, tercih edilen ve zor olan bir konu, haklısın. ucuz etin yahnisi misali konu

thp ile tsi'ı karşılaştırdığımda ben sorunsuzluk adına tsi'ı seçerdim

1.6hdi'de otomatik şanzıman duymadım ama 55K km sorunsuz kullandıysan evet senin için pejo sorunsuzdur gayet doğal bir yorum,
    ben de 407, 307, 308, 206 sahibi oldum, yıllarca sorunsuz kullandım, elektronik herhangi bir arızaları bile olmadı ama yıllar sonra aldığım 308 cc bana illallah ettirdi

konu sahibi arkadaş dsg rocco ile otomatik rcz arasında kaldıysa, kesinlikle bakımlı bir dsg rocco, bakımlı bir otomatik rcz'den daha mutlu eder ...

bütçe el veriyorsa düşük km, bakımlı bir rocco arayın, elbet aradığınız gibi bir araç denk gelir aceleniz yoksa.
    İnan cevap yazıp sildim ne gerek var polemiğe diye, öyle bir şey yazmışsın ki; hiç sürdün mü bilmiyorum
    Yok ben hiç sürmedim, yolcu olarak bile oturmadım dsgli bir araca. Köy kahvesinde konuşulanlarla duyduklarımı satıyorum konu sahibine fikir vermek diye..

Tsi-Dsg : Servis bakımlı, az el değişmiş, makul kmde ucuza kaçmadan bir araç alınır. Güzel de binilir. Servis bakımı ve iyi niyet garantisi devam ettirilir.

Ancak demek istedim ki aynı paraya bu formüle uyan temiz bir scirocco bulmak zor olabilir. O durumda rcz bakmak daha yararlı ve az riskli olur.

Not: Günlük olarak 190.000 kmde tdi-dsg bir jettayla işe gidip geliyorum. 90,000 kmdir dikkatsizce kullanılmasına rağmen henüz bozulmadı şanzımanı. Fakat 1 Golf 7 tdi, bir Polo tdi bir de bu jetta için diyebilirim ki tdi dsg kombinasyonu benim bindiğim araçlarda hep kalibrasyon sorunu vardı.
    D modunda sürekli hızlanarak kullanmazsanız, ki trafikte vs mümkün olmuyor, sürekli olarak 1200-1300 devirde gezdiriyor aracı. Haliyle kavramasına yük biniyor kendi kendini zora sokuyor.

Not2: Şirkette bir de i30 dctli var, daha sıfır kmden beri bir sorunu var bunu başka konularda da yazmıştım. Sıfırdan gaza ani basarak kalktığınızda, baskı kaçırıyor gibi devir yükseliyor ama kavramıyor 2000-3000 devirle kavrayıp yürüyor. Saçma bir durum oluyor. DSG diğer çift kavramalardan iyi olabilir.

Özetle konuya girip tsi motor - dsg kötüleyeyim hadi demedim, bana ne dsg tsi ından. Fikir istenmiş, deneyimlerime gördüklerime göre fikir verdim. Tertemiz servis bakımlı tsi dsg al, servis bakımlı devam et. Değilse alma, başını derde sokma.

Sevgiler, selamlar
    -Fırat

Furkan_z3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Erdem'de yazmış ben RCZ kullandım uzun bir süre manuel 200 lük olanından vardı. Yazılım egsoz vs hepsi vardı. Satmaya peki niyetimde yoktu aslında arabadan çok memnundum. Rcz lerde evet termostat problemi var ama ben serviste değiştirmiştim bir daha sorun yaşamadım. Alırken otomatikte kullandım fakat beni sarmadı yavaş geldi. Rcz çok güzel donanımlı bir araç ben bile halen bakıyorum alıp tekrar kenara koymalık çünkü araca emek harcandımı özellikle siyah rengi çok yakışıklı oluyor. Rcz 'lerdeki en önemli kronik sorun göğüslükleri camın birleşim kısmından itibaren kalkıyor özellikle bunada bakın. Bunu yetkili serviste değiştirenler var . Denk getirirseniz değişmişini alın yoksa koca göğüslük her daim önünüzde ve can sıkıyor ben aracımı bu yüzden ilana koydum ve 2 günde satıldı.O göğüslüğün tekrar sökülüp yetkili serviste takılması kafamda büyüdü tekrar trim sesleri filan derken satayım gitsin
    Siz otomatik bakıyorsunuz sanırım otomatiklerde güzel ama dediğim gibi performans açısından düşük. Yakıt konusunda ben şehir dışı kullanımda stabil gaz ile 6 litreler yakıyordu araba şehir içinde karışık kullanım gazlama etme 9.5 litreyi geçmedim hiç. Eğer bütceniz uygunsa Düşük Km lere yönelirseniz dahada iyi olur. Ama eminim sizi çok mutlu eder ve farkındaysanız ben manuel takıp ediyorum genelde düzgünleri iyice azaldı.
    instagram : _RAVENDARK_

scoobz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Furkan_z3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erdem'de yazmış ben RCZ kullandım uzun bir süre manuel 200 lük olanından vardı. Yazılım egsoz vs hepsi vardı. Satmaya peki niyetimde yoktu aslında arabadan çok memnundum. Rcz lerde evet termostat problemi var ama ben serviste değiştirmiştim bir daha sorun yaşamadım. Alırken otomatikte kullandım fakat beni sarmadı yavaş geldi. Rcz çok güzel donanımlı bir araç ben bile halen bakıyorum alıp tekrar kenara koymalık çünkü araca emek harcandımı özellikle siyah rengi çok yakışıklı oluyor. Rcz 'lerdeki en önemli kronik sorun göğüslükleri camın birleşim kısmından itibaren kalkıyor özellikle bunada bakın. Bunu yetkili serviste değiştirenler var . Denk getirirseniz değişmişini alın yoksa koca göğüslük her daim önünüzde ve can sıkıyor ben aracımı bu yüzden ilana koydum ve 2 günde satıldı.O göğüslüğün tekrar sökülüp yetkili serviste takılması kafamda büyüdü tekrar trim sesleri filan derken satayım gitsin
    Siz otomatik bakıyorsunuz sanırım otomatiklerde güzel ama dediğim gibi performans açısından düşük. Yakıt konusunda ben şehir dışı kullanımda stabil gaz ile 6 litreler yakıyordu araba şehir içinde karışık kullanım gazlama etme 9.5 litreyi geçmedim hiç. Eğer bütceniz uygunsa Düşük Km lere yönelirseniz dahada iyi olur. Ama eminim sizi çok mutlu eder ve farkındaysanız ben manuel takıp ediyorum genelde düzgünleri iyice azaldı.
    rocco-rcz-mcs baktığım zaman temiz düşük km olanları 85-90 o fiyatlarda hep o paralarada kmde 75kurus yakan araç almak mantıklı gelmiyo ne kadar sporda olsa 70-75 bandında temiz bulursam almayı istiyorum ama zor gibi hala arayışlardayım ama %50 ihtimalle rcz yada rocco olur diğer %50 ise dizel mini (cooper yada countryman) yada 3-4 sene önce bindiğim bi araç 308 1.6 dizel allure alabilirim temiz bulursam.

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu sahibi arkadaş, ben Rcz mi satacağım, motor turbo termostat lastikler yeni rodaj yeni bitti, aracım çok temiz ilgilenirsen mesaj atabilirsin. Aracımın da hertürlü arkasındayım. Mermi gibi

scoobz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    70-80 pahalı derken temiz araç bulunca bir anda 95lere çıktım, 2.sahibinden boyasız sıfırdan farksız countryman dizel aldım, yorum yapan herkese tesekkürler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler